Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lindush
5. aug 2009

Jej given,tak ak nezabudnes,budem ti vdacna...

a mooooc drzim palce na zajtra 😉

czechzuzanaba
6. aug 2009

Dobre ranko. Holky, ktere uz jste rodily...co myslite...opravdu se oplati si porodnika zaplatit a vybrat dopredu? A nebo to staci nechat na tom, kdo ma zrovna sluzbu...

Ja bych brala to zaplaceni, kdybych vedela, ze ten porodnik se mi bude venovat cely porod, ale ze tam prijde na poslednich 15 min, to se mi zda malo... 🙂

wewe4
6. aug 2009

Ja som nad tým tiež rozmýšľala, ale nevedela by som si asi vybrať...ako čítam a počúvam na Kramároch si doktorov chvália. Tak si myslím, že je jedno, ktorý to bude a nieje to najmenej peňazí 😖
Keď už sme pri tom...viete o nejakom doktorovi (doktorke), ktorý tam nemá najlepšie meno ...ktorý je tam taký najhorší? Ktorému je lepšie sa vyhnúť?
Nechcem ale nikoho uraziť...pokial viem, taký ani nie je 😉 a preto som si aj Kramáre vybrala

valka
6. aug 2009

no ja som pri prvom porode mala zazmluvneneho lekara a bolo to pre mna strasne dolezite vediet, ze tam bude...no a neprisiel - nedvihal telefon..takze som rodila s doktorom, co tam mal sluzbu...a myslim, ze ak vam lekar nepride, tak vam to niektori daju pocitit...ja ked som sa obratila na sestricku, ze doktor mi povedal, ze manzel moze byt pri mne, ak nikto nie je v trakte, tak ona na to odpovedala - dotycny toho vela nahovori..aj vam slubil, ze pride a vidite...
este tesne pred tlacenim sa ma pytali, ci cakame na doktora...vtipalci 😠 takze teraz uz ziadneho nezazmluvnujem - nema to vyznam...skor by som si zazmluvnila PA - to teda vyznam ma 😉 len asi to zatial nie je mozne...ale skusim zistit,ak sa mi podari hovorit s niekym kompetentnym...

lovula
6. aug 2009

ahojte maminky, tak ja som mala zaplateného Dr. Valenta a bolo to pre mňa veľmi dôležité. Keď mi nastali bolesti, nevedela som čo robiť, lebo som bola prvorodička a myslela som si, že mám len falošné kontrakcie. Telefón mi zdvihol hneď a vyhnal ma do nemocnie. Keď som tam prišla, už ma čakali, že ich už Dr. informoval. Celý čas volal do pôrodnice a pýtal sa ako to pokračuje. Keď som bola otvorená na nejakých 5 - 6 cm, počula som ho ako prišiel a pocítila som strašnú istotu. Podotýkam, že bolo 4:00 ráno a on prišiel s veselým pískaním. Mala som ťažký pôrod, nezabrala mi epidurálka a skončilo to cisárskym, ale pri tých veľkých bolestiach som nemala strach, lebo som vedela, že je na blízku. Chodil ma často kontrolovať a radil mi ako dýchať a držal ma za ruku a ukľudňoval. K manželovi sa správal úžasne a tiež mu radil ako mi má pomôcť. Nebol tam pri mne stále, však aj načo? Aby ma povzbudzoval? Ale počula som ho z vedľajšej miestnosti, takže som vedela, že je tu.
Neviem či by som sa s iným Dr. cítila tak bezbečne a vedela som, že to celé dopadne dobre. A aj dopadlo, malý je zdravý krásny chlapček a mne sa rana rýchlo zahojila. Kamarátku po cisárskom bolela rana dva mesiace a mňa týždeň. Po dvoch týždňoch som drhla kúpeľňu.
Takže keby som mala rodiť ďalších 5 detí 🙂 🙂 🙂 , tak rozhodne len jeho.

lindush
6. aug 2009

lovula dik za prispevok,na Mudr Valentu som aj ja pocula same chvaly,tiez by som si ho chcela zazmluvnit k porodu,ved to uz mam za par... 🙂

Chcem sa ta opytat,ako si postupovala?Bola si jeho pacientka,alebo si si ho len zazmluvnila na porod?Lebo ja sa mu neviem dovolat do ambulancie,tak neviem,staci len prist,zaklopat mu a povedat,ci je mozne chodit k nemu zbytok tehotenstva do poradne a zazmluvnit si ho k porodu?Alebo aky je postup?

dakujem 🙂

natashkaa
6. aug 2009

potvrdzujem Valent neuveritelny clovek. Mna bolel cisarak 4dni mam ukazkovu jazvu a cely cas som sa citila v bezpeci

bubatenko
6. aug 2009

ahoj lovula,

podľa foto si ťa pamätám s útorkových ultrazvukov u Dr. Valenta. Ešte sme sa raz rozprávali vo výťahu, že za koľko to máme, ja som bola vtedy tuším týždeň pred termínom a ty si mi povedala, že ti zostávajú ešte tri a bola si aj s mužíkom a ešte sme dali aj rovnaké mená našim drobcom... pozdravujeme ... ako rýchlo to zbehlo - my už zajtra oslavujeme polrôčik 😉

a potvrdzujem ódy na Dr. Valenta... 😉

lovula
7. aug 2009

lindush, on má v stredu prsníkovú poradňu na 1 posch. č d. 215, ale tam budeš dlho čakať. Choď v utorok na 8 posch. do nemocnice, robí tam ultrazvuk od 14:00 - 16:00, niekedy aj dlhšie a tam sa k nemu skôr dostaneš a dohodneš sa s ním. Ja som ho poznala už dlhšie, lebo mi operoval aj prsník. Ináč musím upozorniť, že je strašne zlatý, ale nevie telefonovať. 🙂 🙂 Do telefónu je vždy taký čudný, akoby - odmeraný. Ale on je proste taký, čo už - chlapi.
Bubatenko - pamätám si ťa. Keď sme sa stretli, boli sme obrovské a funeli sme 😅 😅 😅 . A ty už si vyzerala, že už to chceš mať za sebou a ja som v tedy Valentovi povedala, že nech o už vyberie, lebo ma bolelo celé brucho ako malý kopal. Fakt to strašne rýchlo ubehlo, môj bude mať pol roka 16.8. a minule ma napadlo, že by takto mohol aj zostať. Strašne si to užívam

deli_
7. aug 2009

Rodila som na Kramaroch - nemala som nikoho vopred dohodnuteho. Po 1. nikoho som nepoznala a po 2. pocula som, ze je to jedno, "lebo tam su vsetci dobri". Dokonca aj svoju gynekologicku ma inde, nie na Kramaroch.
Ked prisiel den D, naklusali sme na Kramare, sluzbu mal neviemkto 🙂, no po 12. hodinach mal prednosta Rusnak, ktory ma odrodil. A mozem na neho hovorit len ody. Musela som ist neplanovane cisarskym, po dvoch tyzdnoch som uz ani nevedela, ze som rodila. (trosku prehnane povedane, ale neviem to lepsie charakterizovat). Bola som na nadstandarde, su tam skvele sestricky, osetrujuci dr. a to ani nehovorim o novonarodeneckom...
Skratka a dobre - Kramare odporucam 🙂

maumau
8. aug 2009

ja som mala zazmluvneneho lekara a prisiel. volala som mu, ked som prisla o pol druhej rano do porodnice a tam zistili, ze som uz na styri centimetre. takze som ho zobudila, ale on s tym nemal problem, no ale ked za hodinu prisiel, ja uz som mala spotrebovany krcek, takze tam doslova bol na poslednych patnast minut a sitie. mne to islo velmi rychlo a bez komplikacii, takze by bolo uplne jedno, ktory lekar ma odrodi, ale keby nastali komplikacie, asi by som dost ocenila, ze je tam niekto, o kom viem, ze ma skusenosti a ako prvorodicka som sa toho dost bala. horsie bolo, ze sitie sa mi zle hojilo - este tyzden po porode som nemohla poriadne chodit, ale nemyslim si, ze to bola chyba doktora, taketo veci su dost aj o nahode a individualne - takze myslim, ze ked si nikoho nezazmluvnite, neni to ziadna tragedia a netreba sa bat. inak - nadstandard a novorodenecke na kramaroch su fakt vyborne, skvely personal, svoj vyber porodnice nelutujem.

babatko37
10. aug 2009

Ja som pri prvom pôrode nemala zazmluvneného lekára, pri druhom som mala MUDr. Romana Prochádzku a boli to neporovnateľné pôrody. Obidva na Kramároch. Som jednoznačne za zazmluvnenie. MUDr. Prochádzku môžem odporučiť, je to skvelý odborník aj človek.

czechzuzanaba
10. aug 2009

babatko, a kdyz jsi nemela nikoho zamluveneho, tak te rodil ktery doktor?

natashkaa
11. aug 2009

ja som mala zazmluvneneho Valenta...len chcem povedat aj keby ste si na Kramaroch nikoho nezazmluvnili vsetci su tam skveli

natashkaa
11. aug 2009

a novorodenecke???? sestricky na chleba natierat maju tam toho tolko a ani raz im nechybal usmev na tvari neuveritelne dobre duse pomohli pozicali boli vzdy ochotne a ked sme sa po troch tyzdnoch vratili na ockovanie - bolo nas tam viac babatiek - este aj ich mena si pamatali pomojkali si ich tam a tesili sa

katka.carska
11. aug 2009

Ahojte,
chcem sa popytat na kurzy pre tehotne, ake mate s nimi skusenosti. Je to oddelene, alebo je spojena prednaska s cvicenim ? Neviete ci je moznost chodit tam aj poobede ? (Alebo ci je realne mozne absolvovat to s dvojrocnym batolatom ? ) Kolko stretnuti cely kurz trva a kolko je tam mamiciek? Dakujem

babulka123
11. aug 2009

baby tak ja to mam tiez uz za sebou .. tiez som nenechala dr. Valenta vyspat, kedze sice som mala planovany CS na utorok rano ale v pondelok v noci mi praskla voda a o 23.:55 sa narodila nasa princezna... prisiel , bola som neskutocne stastna.. rodil ma s dr. Rusnakom ,ktory bol tiez super, privital ma na sale s usmevom na tvari..

sestricky neskutocne.. ja mozem kramare len a len odporucit.. parada.

wewe4
12. aug 2009

Katka, včera som bola práve prvý krát na konzultácii u pani Jandovej.
Takže cvičí sa o 11:00 v pondelok, stredu a štvrtok a malého ti tam podľa mňa nezakáže a ale...
Hovorila, že budeme cvičiť nejakú gymnastiku na nohy, brucho a chrbát, relaxačné cvičenia, dýchanie...a zároveň sa jej tam môžeme pýtať na všetko, čo nás ešte zaujíma.
Ale je naozaj veeľmi zlatá 🙂

pemar
12. aug 2009

babulka, velka gratulacia ku krasnej dcerke 😵 😵 😵
a ako to momentalne vyzera na sestonedeli, bolo moc plno?

babulka123
12. aug 2009

pemar.. dooost .. ale na nadstandarde mali aj volne postele takze pohodicka..nebooj..

nitkan
12. aug 2009

Katka, dnes som bola cvicit u dr. Jandovej, od buduceho tyzdna do konca augusta ma dovolenku, takze najblizsie cvicenia v septembri v casoch ako ti pisala wewe. treba sa pripravit na to, ze sa vacsinou nezacne o jedenastej ale neskor, trva to cca hodinu /dnes napr. zacala az o tristvrte na dvanast/. je to tam dost male, vela mamiciek (dnes asi 15), dceru som tam nebrala, lebo si myslim, ze by som sa nedokazala sustredit a stale by som sa venovala viac jej ako tomu drobcovi v brusku, ale ak je tvoja nejaka kludna a dokaze sa prehrat, mozno vydrzi. no podla mna ta to bude trochu rusit. lebo pri cviceniach dr. jandova vysvetluje, preco sa ktory cvik robi,ako treba dychat, inak je tam dost ticho. cviky su o dychani v roznych fazach porodu, nacvik tlacenia plus nejake natahovacky a relax. prednaska tam nie je, na konci je priestor na otazky.
BABULKA - blahozelam!

emily3
12. aug 2009

ahojte chcela by som znova roit na Kramaroch, mate nejake infosky o nadstandarde? kolko stoji dvojpostelka? a dostali tam vlozky a podlozky, alebo si ich treba nosit?

chruminka
12. aug 2009

jej babulka gratulujem k Ninke je krasnucka...a pozeram ze uz ste aj domka tak super! 🙂
Vela zdravicka pre vsetkych a Ninke vela mliecka prajeme. 😵

babulka123
12. aug 2009

dakujem ... chruminka.. uz sa mozeme aj stretnut vonku.. ja uz chodim aj s malou von a v pohode, pani dr. nam dovolila..

ntikan.. dakujem

emily... na nadstandarde na 2 postelovke platis 500sk na den, a vlozky a wc papier dostavas. podlozky som mala vlastne, ale vymenila som ich potom za plienku lebo som zistila ze ked lezim na tom igelite tak mi to nerobilo dobre na zadok.. taku aleergiu som dostala ako das.. este teraz ma stipe.. hehehehe takze opatrne s tym ..

borievky
13. aug 2009

wewe, nitkan.....neviete nahodou poradit? Som v 36 tyzdni a mala som zaujem o pripravu na porod u Dr. Jandovej. Kedze citam, ze do konca augusta bude na dovolenke, asi to uz moc nestiham. Ja som ju sice kontaktovala uz zaciatkom mesiaca, ale to bola tiez na dovci. Nespominala ci ju bude niekto zastupovat? Bojim sa, ze skor porodim ako sa dockam 38 tyzdna a nebudem dostatocne pripravena. Vdaka.

lindush
13. aug 2009

ahoj borievky..

odpoviem ja ak mozem,dnes som totiz bola na tom pripravnom kurze na porod u Dr.Jandovej...
Je pravda,ze ma odpondelka dovolenku a tento tyzden to uz mala plne,ale vraj ju zastupuje vrchna sestra na porodnej sale,tak sa treba nakontaktovat na nu.
Spominala,ze nastupi az v septembri.

wewe4
13. aug 2009

ako hovorí lindush...tiež sme tam mali takú mamičku, ktorá ma tento mesiac termíne a povedala jej,že ohľadom konzultácií (aj s oteckom) sa musí spojiť s vrchnou sestrou. Neviem už ako sa volá (niečo na K..)...
Ale nespomínala, že ju zastupuje aj v tých cvičeniach 😒 takže to neviem
pa

tinusa78
13. aug 2009

Ahojte,

chcem sa s vami podelit o zazitky z Kramarov. Nemala som zazmluvneneho doktora, mala som super porod, bola som na nadstandarde na jednicke a citila som sa ako v rozpravke (pred 6 rokmi som bola na standarde a to sa neda ani porovnat). Teraz som bola na standarde nakuknut a vyzera to tam rovnako..... Takze, ak budete mat moznost, urcite vyuzite nadstandard. Teda v pripade, ze ste ako ja a na prostredi vam zalezi..... Co sa tyka sestriciek, doktorov a pod...., nie je jedina vec, ktoru by som niekomu mohla vytknut. Vsetci boli uplne skveli....Kramare ako porodnicu jednoznacne odporucam!!!!

wewe4
13. aug 2009

tinusa a keď sa môžem spýtať, ktorý doktor ťa rodil?

tinusa78
13. aug 2009

Ahoj wewe4, vola sa MUDr. Michal Lovíšek. Nepoznala som ho, ale bol uplne skvely!!! A pekny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre