Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alex2201
14. sep 2011

@ella_joy vratili mi peniažky za epi

ella_joy
14. sep 2011

@alex2201 dik, a co bolo treba doniest, a kde?

alex2201
14. sep 2011

@ella_joy neviem odkial si ja som rodila na Kramároch dostala som spinál a tak bol manžel z bločkom v príjmacej kancelárii kde mu peniaze vrátila, kamoška rodila pred týždňom a nestihli jej ju pichnuť tak vrátili peniaze o 10euro menej

kajkoadamko
14. sep 2011

Ja na kramáre nedám dopustiť, rodila som aj v inej nemenovanej nemocnici, tak to viem trocha porovnať. Lekári sú na jedničku, sestričky tiež na jedničku, aj na novorodeneckom je super personál. Bola som maximálne spokojná.

ustrachana
18. sep 2011

Dobry den prajem,
kocky prosim Vas rodila ste niektora s MUDr.Gotschallovou? Ide o to, ze mojmu malemu zistili pupocnikovu herniu a pojdem preto cisarskym len neviem sa rozhodnut ci sa mam dat do celkovej alebo spinalnej?Kolko ste boli po cisaraku na pooperacnom? A nie je tu nahodou mamicka, ktora ma skusenost s herniou u babätka a zistili to pri porode? Dakujem velmi pekne za pomoc.

krpcek
18. sep 2011

@ustrachana rodila som cisarskym v celkovej anesteze, nakolko som mala akutnu sekciu. o 17.20 som porodila (alebo mi ju vybrali 😀 ) a zo saly som putovala na JISku, tak som bola do rana. o 6-tej rano mi pomohla sestricka vstat prvy raz, potom som uz skusala sama a uz sa len cakalo, kedy bude volny nadstandart - ten sa uvolnil okolo 11-tej, tak ma premiestnili a o chvilu na to mi aj mala priniesli. na jisku mi ju nosili len prilozit, lebo tam babo nemoze byt.
na izbe som lezala s mamickou, ktora robila v spinalnej anesteze a celu dobu, teda 5 dni mala vyvod a stale jej vytekala nejaka vodicka a vraj po narodeni jej maleho len ukazali, ani neprilozili ani nic - ze nebuduce uz by tak nesla.
s herniou skusenost nemam - ani neviem, co to je. 🤐

ustrachana
18. sep 2011

@krpcek dakujem 🙂
dufam, ze mi este niektora kocka pomoze s jej prispevkom a skusenostou a najviac by mi pomohol prispevok od mamicky, ktorej babo malo herniu alebo omfalokelu lahkeho stupna

nikak23
18. sep 2011

@ustrachana ahoj, no ja som rodila urgentou sekciou na Kramaroch pred dvoma rokmi, ale myslim, ze postup je stale rovnaky. Ja sice nie som standardny priklad., mala som urgentnu sekciu a vazne komplikacie....ale ..po sekcii si presne 24 hodin na JIS, babetko ti prinesu len ukazat, potom, ak nie su nejake ine komplikacie ides na oddelenie. O tom ci budes v spinalnej alebo celkovej anesteze rozhoduje anesteziolog, preferuju spinal, ale pokial je to nutne ides do celkovej anestezy. No a aj my mame herniu, ale nie na pupocnikovej snure, ale na predlakti. Takze o Tvojom probleme Ti moc neviem poradit. Nasa hernia sa postupne vstrebava a okrem toho, ze sme sledovani na viacerych oddeleniach, s tym v podstate nerobime nic. Drzim palce, neboj vsetko bude ok🙂

ustrachana
18. sep 2011

@nikak23 prosim ta a mate s tym aj ine problemy? lebo mne v piatok povedal Holan, ze je to tak male, ze sa nevie vyjadrit ci to bude treba ihned operovat.prosim ta pokial nechces pisat sem mozes do IP, budem vdacna.

amouramour
18. sep 2011

@ustrachana nerodila som s nou, ale bola som raz u nej na vysetreni, velmi prijemna bola...

dankamat
20. sep 2011

@ustrachana Gotschallovu ti urcite odporucam, ako som ti uz pisala aj moj maly mal "diagnozu" a ona ma sledovala aj do poradne som k nej chodila a dokonca aj po porode sa zaujimala, ci je maly v poriadku a pod.
Co sa tyka tvojich problemov, tak ta mozem ubezpecit, ze ked budes mat maleho v Detskej fakultnej, tak je to tam vsetko na vysokej urovni - maly nebol sice pri mne, ale mohla som s nim byt od rana do vecera, ubytovana som bola v budove DFN, chodila som ho kojit na oddelenie, kde ho pozorovali.
Pytala som sa kamosky, jej maly mal herniu a operovali ho v DFN na Kramaroch a vsetko bolo v poriadku, nebola to narocna operacia. Zalezi v akom stadiu to asi je.

ustrachana
20. sep 2011

@dankamat dakujem moc 🙂 co sa tyka ubytka ja tam budem rano dochadzat a vecer pojdem domov, ale to zalezi aj od toho aky rezim si maly urci - pokial bude vyzdovat moju pritomnost aj v noci budem pri nom aj v noci sedavat na stolicke, no herniu ma velmi malu cize pokial sa bude dat dame mu to operovat po Vianociach, uvidime, najhorsie je teraz to cakanie, ze ako to vyzera lebo nikto sa nevie k tomu normalne vyjadrit kazdy len hada, ale pevne verim, ze to bude dobre 🙂

dankamat
20. sep 2011

@ustrachana ja to poznam a presne viem co prezivas... mne tiez od 30tt stale len hovorili, ze nevedia ako sa to vyvinie a stale nejasne odpovede, ale zase ma podporovali a utesovali aby som sa zbytocne nestresovala a nemyslela negativne. A nakoniec z toho celeho nic nebolo.

ustrachana
20. sep 2011

@dankamat uvidime, dufam, ze to bude dobre aj ked neverim, ze to bude uplne dobre, ale najdolezitejsie je aby maly prezil a nemal trvale nasledky

strociatka
20. sep 2011

ahojte asi aj ja idem rodit na Kramare, ale na ich stranke som sa nedocitala, ci sa tam da ist pozriet, ci robia obhliadku porodnice a sestonedelia a vobec, viete mi poradit kde sa dostat k dolezitym infoskam, ako kde objednat epidural, kde objednat nadstandard a ostatne? Robia aj cvicenia pre tehulky?

bosoriak
20. sep 2011

@strociatka Prehliadky sa nerobia. Vsetky dolezite informacie sa dozvies na priprave na porod, ktoru robi Katarina Jandova. Treba jej napisat mail a objednat sa (mrkni par stranok dozadu alebo si daj vyhladavat, ja uz si jej mailovu adresu nepamatam), tato pani vedie aj cvicenia.
Inak epidural vybavis v anesteziologickej ambulancii, spravia vstupne vysetrenie a dostanes o tom papier, s ktorym ho potom pojdes zaplatit. Nadstandard sa riesi az v den, ked porodis, ak bude volno tak nan pojdes. Neda sa objednat dopredu.

strociatka
20. sep 2011

@bosoriak dakujem za informacie 😉

amisa
20. sep 2011

po necelych dvoch rokoch znova kramare .. a znova porodnica 🙂.. vsetko zbalene a pani Jandovej 27.9. na pripravu..idete tam v tento termin tiez niektora? no asi je to cele na poslednu chvilu ale aj tak mam este 28 posledne sedenie u mojho gyn. Rychlo vybavit potvrdenie pre tatika, to by uz hadam nemal byt problem, ved uz to raz absolvoval, jedno cvicenie, aby som si na vsetko spomenula a este zajednat porodnika (toho isteho ako minule). Odkedy chodite baby k porodnikovy? buduci tyzdne uz budem 36-37, ale hadam je to v poriadku ked mu zavolam az ked absolvujem u svojho gyn poslednu prehladku?
inak musim povedat ze som uprednostnila Kramare pred Kochom, nevidela som v tom rozdiel za 1200-1500E

emily3
20. sep 2011

@amisa drzim palce... na kramare sa chodi od 36tt takze je to v pohode 😉

amisa
21. sep 2011

@emily3 no tak to bude v pohode potom 🙂

ivka_marek
22. sep 2011

Ahojte, chcela by som ist rodit na Kramare. Treba si niekoho zazmluvnit?? ja mam termin porodu 27.12.,takze to je aj tak take obdobie Vianocne/sviatocne a ktovie kedy porod na mna pride...Na Kramaroch su vsetci odbornici...
Poradite mi nejaky postup??ci to by ma mala moja gyn informovat vsetko ked jej poviem ze chcem ist na kramare?? kedy ist prvykrat tam, kde ist...kedy zacat chodit na pripravu a pod...

ivka_marek
22. sep 2011

@amisa Ahoj, co mas v tej sume 1 200 Euro??

amisa
22. sep 2011

@ivka_marek no mas v tom ubytko , porod myslim aj s oteckom aj s Epi a Jalom (neviem ako sa to vola presne) a skoro vsetko co sa tyka hygieny okrem osobnej kozmetiky..dokonca aj zupan..+300E zazmluvnenie lekara. Inak je to vsetko standardne co inde, ziadne alternativne pristupy. A mas tam problem napriklad s pristupom a parkovanim. A keby cosi s babetkom tak detska intenzivka je na kramaroch a na antolskej, oni ani ruzinov nemaju. Ale lakalo ma to, avsak 1200E sa mi zda vela a este ze kramare mam velmi blizko a pozerala som sa aj s dcerkou nam domov do okien 🙂
inak na kramaroch si netreba nikoho zazmluvnit ked nechces. Co viem baby co nikoho nemali tiez boli spokojne s lekarmi. Tvoj gyn ti moze dat odporucanie na niekoho ale nemusi. Informovat ho mozes ale i nemusis. Na pripravu sa da chodit od 25tt, treba napisat pani Jandovej. A ta ti potom uz povie dalsie podrobnosti.

bubinovci
22. sep 2011

@ivka_marek Ivi ja Ti všetko poviem 🙂 😉

malyduky
23. sep 2011

ahojte holky uz sa nam to pomaly krati a budeme rodinka mam s toho trocha strach,hlavne s porodu co mam robit 🙂 🙂 poradte mi prosim

canama
23. sep 2011

ahojte, ste tu nejake take co ste rodili pred nedavnom na kramaroch a mali ste porodny plan? na nete vsade pisu ze umoznia aj volny pohyb pocas 1. doby porodnej, aj sa mozes sprchovat kolko chces, takisto vraj hned prilozia dieta pred vysetrenim, ale co tu citam tak je to skor naopak a vsetko existuje len na papieri kvoli ziskaniu titulu baby firendly hospital. inak by ma zaujimalo kedy sa zacnu hodnotit porodnice aj titulom mother firendly hospital 😉

atanusa
24. sep 2011

@canama Ahoj, rodila som na Kramaroch pred piatimi tyzdnami a tiez cca pred tromi rokmi. Porodny plan som sice nemala, ale nemozem sa stazovat. Pocas prvej doby porodnej som sa mohla pohybovat a sprchovat, kolko som chcela. Dvakrat mi natacali CTG, to bolo trochu neprijemne pocas kontrakcii, ale zase je to v zaujme zdravia babatka, takze vydrzat sa to dalo. Manzela pustili dnu, ked som bola otvorena na cca 5 prstov, asi aj vdaka tomu, ze v case mojho porodu tam nebolo vela rodiciek, hned nas umiestnili na porodnu salu. Pri porode ma nenastrihavali, roztrhla som sa len trosku (mala som iba tri stehy), po porode mi babatko na chvilocku polozili na brucho, potom ho zobrali na vysetrenie. Cca po 10 minutach nam ho priniesli a nechali ho s nami dve hodiny, pocas nich som mala malicku vacsinou na prsniku. Ked ma previezli na izbu, prisla za mnou hned detska sestra a s nou som sa dohodla (kedze som sa citila dobre), ze mi babatko hned po umyti prinesu. Takze som ho mala pri sebe este skor, nez som sa prvykrat po porode postavila a sla do sprchy.
Vsetko to ale asi zavisi od toho, na ake porodne asistentky a lekarov natrafis a tiez od aktualneho poctu rodiciek. Ked som rodila pred tymi tromi rokmi, tak som tam kvoli predcasnemu odtoku plodovej vody lezala uz den pred porodom. Ked mi nad ranom zacali porodne bolesti, natocili mi CTG, ale podla neho neboli tie kontrakcie nic moc, tak si ma v podstate nikto nevsimal. Ked sa o siedmej menili sluzby, uz som mala bolesti silne a prichadzali co dve minuty, no kvoli bliziacej sa velkej vizite ma totalne ignorovali. Sluzbu mala neprijemna sestra, ktora ked som za nou tesne pred vizitou prisla a povedala jej, ze mam silne tlaky a ze rodim, tak mi povedala, ze mam pockat, kym skonci vizita... Nakoniec ma pocas vizity premiestnovali na porodnu salu a do piatich minut bol syn na svete. Ani manzel, ktory cakal pred oddelenim sa nestihol prezliect a prisiel az po porode... Vsetko je to o ludoch. Budes si niekoho zazmluvnovat?

canama
24. sep 2011

@atanusa Dakujem za odpoved a blahozelam k malemu uzlicku. 🙂 A s kym si rodila druhy krat ak sa mozem opytat? Dietatko ti dali na brucho automaticky, ci si sa dohadozala z porodnikom ze to tak chces? Ja prave uvazujem ze u koho rodit, skoro na kazdeho lekara su aj pozitivne aj negativne referencie, ale myslim ze vela zalezi prave aj od sestier a momentalnej obsadenosti. Lenze co sa tyka obsadenosti tak mam pocit ze je to tam plne stale, ja som lezala na pooperacnom 2 krat minuly rok, a vzdy tam boli aj nejake sestonedielky, co sa uz nezmestili na svoje oddelenie....samozrejme bez babatiek. ☹

atanusa
24. sep 2011

@canama Ja som rodila oba razy u pani doktorky Rukavicovej, teraz som k nej chodila v stredu popoludni aj do poradne. Je mlada, sikovna, na sale bola prijemna atmosfera. Babo mi dala po narodeni na brucho automaticky, ja som si to nepytala. Co sa tyka obsadenosti - ked som porodila bolo volne uz len jedine miesto na nadstandarde - na trojke., no na druhy den prepustali vela mamiciek a tak dva dni z tych styroch, co som tam pobudla som bola na izbe sama 🙂 .

prettybaby
25. sep 2011

ahojte, ja som rodila druhykrat na Kramaroch teraz v utorok v noci, sluzbu mala Dr. Rukavicova a nemozem povedat na cely priebeh krive slovo, bola som naozaj spokojna. Po porode som chcela ist na nadstandard, ale uz nebolo volne, tak ma dali na 8.poschodie a aj tam bolo fajn. Takze na Kramare nemam ani po dvoch rokoch od prveho porodu zle spomienky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre