Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
6. jan 2009

noooo tak to uz nie je tak daleko. 😵

kukulienka11
7. jan 2009

Ahojte,

potrebovala by som par informacii ohladom zazmluvnovania a vybrati si toho spravneho lekara🙂

som v 31.tyzdni a rada by som rodila na Kramaroch. Pocula som o dr. Slezakovi,ze je velmi dobry,ale nieco so m zacula aj o jeho odchode,resp.prechode na ine oddelenie.viete mi poradit,ci tento lekar je este aktuany porodnik na Kramaroch?

2. mala by som zaujem si zazmluvnit lekara..co vsetko je potrebne a aka je najlepsia doba zazmluvnovania s lekarom.

3. existuju nejake cvicenia pre mamicky pocas tehotenstva aj na Kramaroch?

dakujem za infosky🙂

xstelinka
7. jan 2009

kukulienka11,
mna rodil dr. Slezak a nemala som ho zazmluvneneho, isla som tam len tak na nahodu. V podstate bol pri mne iba pri vysetreniach a samotnom porode a siti. Takze max. 1 hodinu dokopi. Podla mna sa neoplati zazmluvnovat, ale to je kazdeho osobna vec. Najviac sa o mna starali dve sestricky a porodna asistentka, ale to mozno aj preto, ze prave v ten den tam bolo 11 porodov, takze dr. behal z jednych dveri do druhych. Co sa tyka cviceni, robila to dr. Jandova. Skus jej zavolat a spytat sa. Ona robi aj pripravu oteckov pri porode. Ja som k nej chodievala na cvicenia raz za tyzden, niekedy 2x, niekedy raz za dva tyzdne ako sa mi podarilo sa zapisat, vela buduci mamiciek k nej chodilo. Je to prijemna zmena ked uz si na materskej a nikto na blizku lebo vsetci pracuju 😖
Kurzy predpôrodnej prípravy
Meno zodpovednej osoby: PhDr. Katarína Jandová, CSc.
Telefón: 02 / 5954 5215

vazka13
7. jan 2009

Ahojte kocky, kedze som len pred 2 tyzdnami rodila na kramaroch, mam este v zivej pamati vsetko co sa tam dialo aj ako to tam vyzeralo, takze ak sa tam chystate, upresnujem niektore detaily:
- nadstandard je super, ak si mozte dovolit dat za pobyt v nemocke 1500 - 2000 sk, urcite do toho chodte - pekne aj ked mensie izby s drevenym nabytkom, 2 postele, postielky, nocne stoliky, stol so stolickami a samozrejme kupelna - dostavate zadarmo vlozky a toaletak - pozor Pampersky musite mat vlastne!!! - cely interier ladeny do broskynovej farby, nevyzera to ani ako v nemocnici
- jedlo sa da vybrat asi z 5 roznych, ale aj tak to nieje nic moc co sa tyka chuti a kvality
- lezala som aj na standarde v 6. mesiaci, nic moc, na izbach len postel a nocny stolik, wc a sprcha spolocne na chodbe, navyse tam rodi dost romiek, takze toto by som neriskovala
- s nadstandardom nieje problem, to sa vas na sale sestricky spytaju hned ako vas prijmu aby sa vedelo kam vas maju previezt po porode, rovno vam tam uz rezervnuju miesto - vzdy sa tam nieco najde, lebo denne prepustaju niekolko kociek

- doktor Slezak uz na kramaroch nerobi, odieisl na onkologiu, takze si ho zazmluvnit nemozete, co sa tyka ostatnych doktorov, ja som rodila u Dr. Valenta aj som k nemu chodila posledny mesiac pred porodom, bol uplne super, sice som si ho nezazmluvnila (lebo sa tomu vyhybal), ale aj tak ma odrodil, aj sa o mna staral aj ma prisiel po porode skoro kazdy den pozriet a povzbudit, takze mozem len a len vrelo odporucat. ma prsnikovu poradnu, kazdu stredu 9 - 13h, treba tam zavolat, c. dv. 215, tel: 59 542 424 a dohodnut sa ci vas vezme, mne dal aj mobil, ale nebudem ho tu zverejnovat,
- o dr. cunerlikovi som pocula tiez len dobre, problem je vsak ze ma sukromnu ambulanciu v horskom parku, kde ordinuje kazdy den popoludni, myslim od 15.h do vecera, takze ak by ste vtedy rodili, tak vam urcite nepride, inak vravela mi jedna sestricka na kramaroch vraj vacsina starsich doktorov sa nechce zazmluvnovat, aby nemuseli chodit cez vikendy a v noci, to len ti mladsi - ale asi je to individualne
- zeny gynekologicky na kramaroch su vraj dobre vsetky, ja osobne som mala skusenost s dr. dedinskou (robila vizity) - velmi prijemna, tiez Dr. Ferakova je vraj dobra, s ostatnymi som nemala moznost stretnut sa
- ak by som si mala znovu vybrat, radsej by som isla na istotu, dohodnut sa s doktorom, aj ked mimo zmluvy, pocula som vselico o tom, ked nemate dohodnuteho doktora - ja som mala asi stastie, aj na sestricky na sale, boli strasne mile a zlate

Ak sa chcete este nieco spytat, kludne, rada poradim, ak budem vediet.

krpcek
7. jan 2009

vazka prosim ta kolko je momentalne porodnikov k dispozicii???? mam pocit, ze vsetcia odtial ochadzaju.

je tam nejaky porodnik, ktory nie je prave ideal? teda, ktoreho sa radsej vyvarovat?

adinam
7. jan 2009

Ahoj vazka13,ako je to s tým nadštandardom?Počula som,že sú tam dva-jeden stojí 500sk na deň a druhý 1000sk na deň.Vieš mi niečo o tom napísať?O ktorom si písala v predchádzajúcom príspevku?Ďakujem. 😉

klementina
7. jan 2009

ahojte, ja som bola dnes na poslednej poradni u mojho lekara a povedal mi, ze si mam zavolat na kramare a objednat sa, tak som vas citala, a chcem sa spytat, o kolkej je najlepsie tam volat, aby mi to niekto zdvihol? staci im len povedat, ze tam chcem rodit a oni mi povedia, kto ma najblizsie poradnu, alebo podla coho ma zaradia, ak nemam vybraneho lekara? pravdepodobne budem mat cisarsky tak si ani neplanujem nikoho zazmluvnovat, ale neviete mi poradit, ktoreho lekarovi sa mam vyhnut? teda, ci je tam niektory, ktoreho urcite neodporucate? dakujem

klementina
7. jan 2009

a este som sa chcela spytat, kupila som si klystyr yal, mam si ho urobit doma (teda ak budem vediet kedy rodim) alebo si ho mozem zobrat do porodnice a da mi ho sestricka miesto toho nemocnicneho?

soncikk
7. jan 2009

ahoj kocky, tak my to mame za sebou, 27.12. sa mi s mierami 3300 g a 49cm narodila mala Romanka. cele to bolo take rychle, ze manzel ani nestihol prist k porodu po vybavovani papierov na prijme. dosiel 6 minut po.
teda musim uznat, ze malinka si u mna splhla, lebo 10.06 som mala prvu.. slabsiu kontrakciu a ked som ich mala po 8 minutach o 11.35, tak sme sadli do auta a poslednu vo vytahu som mala 11.53. mala sa narodila 12.16 bez nastrihu, bez sitia a proste bolo to super. vsetkym vam, co to mate pred sebou zelam taky priebeh ako bol tento moj.
PS manzel bol so mnou po porode na sale tu hodinku, ale preto, ze ho poslali vybavit tie prijmove papierovacky, a AKT PORODU nestihol, vratili nam ten poplatok 500,- co som bola milo prekvapena.
Zelam vsetkym stastny rok 2009

kristina.jo
7. jan 2009

klementina- ja som si pred 3 rokmi zobrala yal so sebou a sestricka mi ho dala namiesto toho klasickeho klistiru

soncikk- teeeda, to bol riadny adrenalin 😲 Stihla si tam prist len tak-tak. Ale zas taky rychly porod, bez nastrihu, bez sitia.... to by som brala.
Gratulujem k malej Romanke a prajem vela zdravia a radosti.

krpcek
7. jan 2009

soncik gratulujem k Romanke a zavidim (v dobrom) super porod. 😵

vazka13
7. jan 2009

Krpcek, neviem presne kolko porodnikov robi na kramaroch, ale urcite je ich tam min. 20, mozno aj viac. Neviem kto je dobry a kto zly, ale varovali ma pred Masurom, Zidzikom, Lovisekom. Dobri su vraj Jany - dobry odbornik, ale nema zrovna chovanie, tiez Prochazka je dobry, ale chodi taky zamraceny, Valenta som uz spominala no a potom su tam nejaki starsi, tych je dost, ale mena si uz presne nepamatam. Nema vyznam si ich zazmluvnovat, lebo ako sa vyjadrila jedna sestricka, aj tak nepridu. Kamoska tak bola dohodnuta s Rusnakom (prednosta) a ked to na nu vecer prislo, mal vypnuty mobil, takze nakoniec rodila u toho kto mal sluzbu. Ak by si rodila cez sviatok alebo v noci, sluzbu maju vzdy traja, takze vzdy je tam niekto starsi, skusenejsi, nemusis mat obavy. Co sa tyka Slezaka, vraj odisiel preto lebo mal par pruserov, ked sluzil naobjednaval si baby na porod a potom vyvolaval porody, vraj niekedy aj 12 za den, preto ho niektori nemali radi. No ako je to naozaj neviem, interpretujem len to co som pocula od sestricky.

Adinam, to co som opisovala ja je nadstandard v pripade ak su na izbe 2 rodicky s babatkami, platis 500sk za noc. Je tam aj moznost mat manzela pocas celeho pobytu, izba je myslim rovnaka, akurat na tej druhej posteli spi manzel a na druhej ty a na izbe je len 1 detska postielka namiesto dvoch, neviem kolko to presne stoji, ale myslim ze o 1000sk na noc viac - podla mna je to zbytocne, ale najdu sa aj taki nadseni oteckovia ktori o to maju zaujem, pocas mojho pobytu sa ich tam vystriedalo niekolko. Podla mojho nazoru sa tam museli nudit 🙂, lebo babo polku dna aj tak prespi, tak ale ak ma niekto tolko casu a penazi, nic proti tomu.
Myslim ze tam maju este jednu 3lozkovu izbu, ktora ma kupelnu na chodbe, za 200sk na noc, ale tu som nevidela. Inak upozornujem, nezlaknite sa, ked ma priviezli na izbu, bola som znechutena, ako tam citit cigaretovy dym. Sestricky (niektore) dost fajcia a potom sa to do izieb dostava bud z chodby alebo cez ventilatory v kupelni, ktore sa automaticky zapinaju ked zaznes svetlo. Neviem ci na vsetkych izbach, ale na nasej rozhodne.

Tak zatial drzim palce vsetkym cakatelkam!!! A nebojte sa, nieje to tam az take hrozne, maju super novorodenecke, vsetko vas tam naucia. Ani porodne saly nie su take neosobne ako sa pise. Dokonca ak maju malo rodiciek, moze byt s vami manzel aj pocas 1. doby porodnej, maju tam zlate sestricky. Ja som rodila pred 6 rokmi na Zochovej, to sa neda porovnat.

katuli
8. jan 2009

zdravim babule ....

krpcek, co sa toho nadstandardu za 500 a 1000 sk tyka, je to tak, ze ty ked si na nadstandarde s dalsou zenou na izbe, tak platis 500 sk, ak si sama na dvojlozkovej izbe (tvoje vyzdiadanie), tak platis 1000 sk, v pripade, ze chces, aby bol tvoj manzel s tebou na tej dvojlozkovej izbe, tak to stoji 500 sk teba a 1000 sk manzela, tak nam to aspon povedala stanicna sestra, ked sme si to tam boli s manzelom omrknut ...

babule, ktore ste tam teraz rodili, zaujimala by ma odpoved na otazku k poradni ... idem zajtra na prvu poradnu k dr. Ferakovej, mam priniest moc a vraj pred prichodom lekarky meraju vsetkym objednanym tehulam tlak ... ako to je s ultrazvukom a monitorom? robi lekar aj taketo vysetrenie? dakujem za odpoveed ....

krpcek
8. jan 2009

dakujem za odpovede - co sa tyka nadstandartu uz mi je jasny! manzela brat so sebou nebudem, byvame 15min., od Kramarov, takze moze kedykolvek prist.

to zazmluvnovanie si tiez musim zvazit, nakolko ani jedneho nepoznam osobne, len co som pocula. a ak by sa nahodou stalo, ze by som prenasala mozem rodit aj na sviatky a to sa moze stat, ze mu aj zazmluvneny nepride.

ozaj neviete ci ma Dr. Jandova volno? pisala som jej mail, kvoli preporodnej priprave a zatial sa neozvala - uz su to dva dni. 😖 tak neviem, ci jej to neprislo alebo tam nie je.

capy
8. jan 2009

katuli prides do poradne odovzdas moc, zmera ti sestricka tlak a cakate na dokynu. ked pride vysetri vas z vnurtra a ides domov a o tyzden na kontrolu

adinam
8. jan 2009

Vazka13-ďakujem za vysvetlenie 🙂 .Už som to pochopila,takže ten 500sk určite postačí... 😉

kvietok23
9. jan 2009

krpcek - jandova odpisuje velmi skoro, ale tak pockaj este dnes - mne pisala vcera rano

krpcek
9. jan 2009

dakujem kvietok - len som si myslela, ze ma asi este dovcu. no ved uvidime. 🙂

matakus
9. jan 2009

ahojte..nemohly by ste mi poradit u koho si mam hlasit ak chcem epiduralku..a ak by ste vedeli tak aj cislo dveri..dakujem som v 35t a buduci tyzden idem posledny krat k svojmu lekarovi..tak neviem ci si to mam epiduralku vybavit skor alebo az ked budem chodit na poradnu..dakujem ak sa bude dat napiste mi na mail matakus@azet.sk

greta24
9. jan 2009

Caute, ja som rodila na Kramarich vlani - sekciu mi robili Pruzinec a Gerincova, boli uplne super. Kedze som 2 mesiace pred porodom prelezala na sestonedeli - standardnom, mam skusenosti aj so sestrickami - boli mile a najlepsia bola Renatka 😀

alline
9. jan 2009

Ahojte, aj mna by zaujimalo u koho sa mam hlasit ak chcem epiduralku pri porode, momentalne som v 32tt. A ak by ste mi vedeli poradit mail na dr. Jandovu.
Dakujem 🙂

bubatenko
9. jan 2009

baby, ktoré ste sa pýtali na EPI, tu máte info:

http://www.zzz.sk/?profil=161

Ja som si bola vybaviť EPI včera - je to hneď pri hlavnom vchode do nemocnice , keď vojdete dnu , dáte sa doľava a je to číslo dverí 150. Vyplníte dotazník, potom si Vás zavolá pani doktorka, porozpráva sa s Vami, odovzdáva Vám výmenný lístok na základe ktorého pôjdete do pokladne si EPI zaplatiť, ale to až v prípade, že budete mať poriadku krvné testy na zrážanlivosť, ale to Vám ona všetko vysvetlí. Nemusíte sa objednávať, jednoducho tam prídete . Vybavuje sa to okolo 36tt , najneskôr 37tt.

Mail na Jandovú:

katarina.jandova@kramare.fnspba.sk

klementina
10. jan 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, tie ktore ste mali indikaciu a nasledne naplanovany cisarsky chodili ste do poradne len k prochadzkovi?

katuli
12. jan 2009

zdravim babule ...

capy, dakujem za info .... v piatok som tam bola, prebiehalo to v podstate tak, ako si hovorila, akurat lekarka este posielala vsetky tehule na ctg, takze som mala stastie, ze som bola tretia v poradi, inak by som tam na tom ctg cakala aj hodku a pol, ako podaktore .... akurat ma zarazilo, ze nerobia uzv, posledny uzv mi robili v 30tt tie prietoky a pocula som, ze by sa prietoky mali robit tiez nejako pravidelne pred porodom okolo toho 36tt alebo aj neskor .... tak neviem ... ci sa aj uzv este dockam ....

klementina .... a to tvoj gyndos ta odporucil na rizikovu poradnu?

klementina
12. jan 2009

nie, idem ferakovej do normalnej, ale mam od ocnej indikaciu na cisarsky, a ked som tu pozerala v starsich temach, tak tie baby, co im potvrdili cisarsky v prvej poradni, tak isli do dalsej prochazdkovi. preto sa pytam, ci to tak funguje este.
a chcem sa este spytat, ak by som mala naplanovany cisarak a chcem lokalnu anestezu potrebujem si zaplatit epiduralku a urobit tie testy pred porodom? dakujem.

sisa29
12. jan 2009

ahoj.ja by som chcela tiez prispiet k tejto teme.ja som rodila v septembri 2005 rodil ma dr.Židzik a bola som dost spokojna.vsetko prebiehalo super a pacil sa mi aj jeho pristup.

greta24
12. jan 2009

Klementina, ak ides rodit sekciou, tak epidural neplatis

krpcek
12. jan 2009

ahojte, tak sa mi dnes Dr. Jandova ozvala. 27.1. idem na prvu konzultaciu. 😵 dakujem vsetkym za info.

sisa29
12. jan 2009

aj mne sa dneska pani jandova ozvala ja idem 20.2 na konzultaciu.

capy
12. jan 2009

sisa nie 20.1?

katuli ja som nebola na kramaroch ani raz na uzv. ani pri jednom synovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre