Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

milla11
22. júl 2011

Ahojte babule, mame to na Kramaroch za sebou: aj ked s dlhym cakanim /10 dni po porode/ a az s pomocou - cisarsky): narodil sa nam chlapcek - Nikolas (16.7.2011, 16:28, 2 900 g , 50 cm). Takze co sa tyka Kramarov /skusim rychlo zhrnut, lebo uz sa musim venovat len nasemu milacikovi/ - myslim ze to bol spravny vyber, lebo: pripravu u pani Dr. Jandovej hodnotim ako velmi profesionalnu a kvalitnu, poradnu u Dr. Masuru rovnako, na porodnej sale maju podla mna vyborny tim lekarov ako aj na sestonedeli a novorodeneckom + laktacna p. Lavothova je skvela. Drzim Vam vsetkym palce a prajem vam krasny, rychly a hlavne prirodzeny porod /u mna bol vyvolavany a potom aj tak musela byt sekcia/ a moje odporucenie - hned a cim skor sa zamerajte na prikladanie babatka /vsetko ostatne mozete urobit neskor, alebo to moze urobit niekto iny/ a rozbeh laktacie - to je to najdolezitejsie a kludne ziadajte na zaciatku aj o pomoc s prikladanim + oni vam radi pomozu + vsetko sa pytajte, nebojte sa prebrat iniciativu do vlastnych ruk /oni maju oho strasne vela, takze musite to zohladnit/. Krasne a zdrave deticky prajem vam vsetkym.Milla

dankamat
22. júl 2011

@milla11 Gratulujem k synčekovi a prajem vám veľa veľa zdravíčka a tebe rýchle hojenie a veľa mliečka. Veru žena sa aj po pôrode poriadne natrápi - hlavne s tým kojením. A človek si myslí, že po pôrode je už všetko ok. Ach vytrpíme si to my ženy, ale čo by sme pre naše krásne ratolesti neurobili 🙂

milla11
22. júl 2011

@dankamat Dakujem pekne, ja som pri prvych prilozeniach plakala od bolesti, chvalabohu sa to zlepsuje

adrianiiita
22. júl 2011

@milla11 no súúhlasím tá laktačná poradkyna je super ... velmi pomohla aj mne .. mne taktiež museli ukončiť sekciou ale tak dalo sa to nakoniec prežiť .... 🙂

adrianiiita
22. júl 2011

@milla11 a gratulujem k maličkému ... veľa zdravia vám obom :D

belusa
22. júl 2011

@milla11 Gratulujem k babatku nech ste celá rodinka hlavne zdravááááá 😀 😀 😀

milla11
22. júl 2011

@adrianiiita
@belusa Baby, dakujeme krasne 🙂

belusa
22. júl 2011

Ahojte chcela som sa ešte opýtať či používajú na kramároch monitory dychu pri novorodencoch?

dankamat
22. júl 2011

@belusa nie nepouzivaju, ale mozes si doniest vlastny...

belusa
22. júl 2011

@dankamat dakujem dnes som ho objednala práve 😉 😉

bubinovci
22. júl 2011

ahojte, ja budem rodiť na Kramároch, zatiaľ to vyzerá na plánovanú sekciu za dva týždne. Boli ste na nadštandarde? Kedy Vás po sekcii preložili na šestonedelie? Kým ste boli na JIS-ke, ako často tam nosia bábätká na kojenie?

natas4
22. júl 2011

@belusa ja som bola na nadstandarde a tam som mala na postielke monitor dychu 😉

adrianiiita
22. júl 2011

@belusa no normálne ich nedávajú ... ale možno na požiadanie by ich dali .. bo ja som bola na izbe s jednou babou ktorá porodila o mesiac skôr tak jej ten monitor na postielku radšej dali ... 🙂 asi záleží od situácie ...

adrianiiita
22. júl 2011

@bubinovci no ja som bola na nadštandarde tiež ... po sekcii som bola na jiske 24 hodín a potom ma presunuli na ten nadštandard ... a maličkú mi priniesli iba ukázať raz a potom som ju mala až na izbe na oddelení šestonedelia ...

belusa
22. júl 2011

@adrianiiita aha dakujem veľmi pekne 😉

bubinovci
22. júl 2011

@adrianiiita dakujem, tak to ich budem buzerovať aby mi malého nosili častejšie 😅 mala si spinal či celkovú narkózu?

melipa
22. júl 2011

@bubinovci - mozes ich buzerovat, aj prosit, aj neviemco 😅 ...ale na JIS ti viac ako raz babatko neprinesu ukazat ☹ ...ja som to velmi tazko prezivala, so vsetkym spokojnost, ale za toto maju u mna sto minusovych bodov

bubinovci
22. júl 2011

@melipa no tak sa pokúsim využiť to, že mi tam v nemocnici pracuje rodina, možno to pomôže

zdenula81
22. júl 2011

ahoj, necitala som celu diskusiu, len koniec. Moja skusenost s kramarmi velmi dobra, rodila som cisarskym pred dvomi rokmi, maly sa narodil rano o deviatej a uz okolo jednej mi ho priniesli, potom aj poobede a hned rano na druhy den. Nikoho som o to nemusela ziadat. Potom ma uz previezli na nadstandart, kde boli jednak velmi ochotne sestricky, doktorky aj laktacna poradkyna. Ta mi na zaciatku moc pomohla. Teraz cakam druhe babo a rodit budem opat tam. Vela stastia prajem.

bubinovci
22. júl 2011

@zdenula81 no tak hádam to bude v pohode 🙂 už ma začína chytať panika 😅 mám strach z toho celého, spinal, to že budem pri vedomí a tak 😅 snažím sa na to radšej nemyslieť 😅

amouramour
22. júl 2011

ja by som tiez chcela rodit na kramaroch🙂len pri tomto boome mamiciek sa obavam, ci sa ujde miesto na nadstandarde🙂

adrianiiita
23. júl 2011

@bubinovci ja som mala celkovú narkózu ... ono to možno záleží že kolko majú roboty na novorodeneckom ... aj ja som chcela aby mi ju priniesli viackrát a že nie že iba raz ukazujúú 😒 že mám vydržať kým budem na izbe ... ale skúsiť môžeš 🙂 držím palce

adrianiiita
23. júl 2011

@amouramour ha no to je dobrá otázka ... podla mna je to o šťastí.... tak prepúšťa sa každý den ... mna priviezli na nadštandard cca okolo 21 hod večer ... no rezervovať dopredu sa to nedá takže je to risk .. :D

majonka79
23. júl 2011

Ahojte baby, je pravda, že nechcú púšťať manželov k rodičkám počas 1.doby pôrodnej?
A koho by ste si na Kramároch zazmluvnili?
Ďakujem 🙂

kiwinka
23. júl 2011

@majonka79 zalezi to na stasti kolko rodiciek prave je tam s tebou, tiez je to o protekcii...
a DR vsetci su super podla mna... takze podla mna netreba zazmluvnovat..
jedine ak mas znamost konkretnu-protekciu.

wera
23. júl 2011

@amouramour neboj sa na nadštandarde bude určite miesto, každý deň odtiaľ prepúšťajú veľa mamičiek, takže ak by sa náhodou aj stalo že zrovna nie je voľné miesto (čo sa môže stať vo večerných alebo skorých ranných hodinách) tak Ťa dajú na klasické 600nedelie ale hneď ako sa uvoľní Ťa preložia 😉

wera
23. júl 2011

@bubinovci ahoj, ja som na Kramároch rodila pred dvomi mesiacmi, išla som cisarákom v spinale
na RESke som ležala 24 hodín kým ma preložili na nadštandard
detičky mi priniesli ukázať iba raz večer (rodila som pred obedom), ale neprikladali sme ich... poviem Ti že som bola ubolená a strašne unavená takže som nevládala detičky ani chytiť... ale keď už budeš na izbe tak Ti dieťatko prinesú 😉 ak by si sa však cítila dobre tak vieš sestričku z novorodeneckého poprosiť aby Ti dieťatko na RESku priniesli aj častejšie, je to len na Tebe a sestričky sú veľmi veľmi milé takže si myslím že nebude problém 😉
držkám palce aby si mala svojho chlapčeka čo najskôr pri sebe 🙂

wera
23. júl 2011

@belusa ahoj, pri predčasne narodených a menších babatkách monitory používajú a ak by si chcela tak Ti ho vedia z novorodeneckého oddelenia aj požičať, ale nie vždy musia byť monitoríky dostupné lebo ich nemajú veľa, takže pre Tvoj pocit istoty si radšej zober svoj 😉
ja keď som mala v postieľke len jedno babatko tak som mala monitorík požičaný 🙂

bubinovci
23. júl 2011

@wera dakujem 🙂 uvidím ako sa budem cítiť, ale ak to budem zvladať tak by som ho chcela kojit hned od zaciatku 🙂

sladjana
23. júl 2011

@dankamat Dik, tvoja skusenost je taka povzbudzujuca 🙂
aj ja us kcem mat ten porod za sebov,us som strasne unavena stehotenstva a stoho ako vizeram,fcera aj dnes ma chitila neaka divna nervozita ze ani nevjem co zo sebov 😨
pekny den zelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre