Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

katie1
4. okt 2012

@cenculinka no lekar Ti predsa musel povedat ci je to v poriadku alebo nie

katie1
4. okt 2012

@marfie81 tak na skodu to urcite nie je...ja som urcite rada, ze som bola 🙂 Len tym, ze ja som u nej bola na 3 prednaskach, tak sa toho dost opakovalo z predoslych. Ale nelutujem urcite 🙂

marfie81
4. okt 2012

@cenculinka ja som mala min. tyzden tiez 0,59, teraz mam 0,51. tak snad sme v norme 🙂

cintulka
4. okt 2012

Rodila som na Kramaroch,chcela som si zaplatit lekara,žial som nikoho nepoznala,nechala som na nahodu,nebanujem mala som lekarku,výbornu ,lepšiu by som už nenašla,bola som nadšena,rodila som detičky iba v skalici to sa neda rovnat,kramare by bola dalšia moja volba,nadštandartka super,jedlo pod nos,sukromie,super odporučam jednoznačne kramare škoda že po dnes neviem ako sa volala lekarka !išla by som sa osobne podakovat! 🙂 🙂 🙂

cenculinka
4. okt 2012

@marfie81 hahaha, moj mm sa tvari hrdinsky, ale neviem si ho predstavit 2 hodiny na prednaske ☹ tam zahynie od nudy ☹ a bude hned nervozny, ach jaj 🙂 chi chi a panicky strach z ihiel ma aj ja, ked mi beru krv, tak po 3. sekundach uz som nervozna a sa vrtim ze kedy to skonci, tak u mna infuzia teda neviem ako bude vyzerat, lebo toto asi nezvladnem 🙂 tak som zvedava, ako to prezijete na prednaske a tesim sa na info

petkatvrda
4. okt 2012

@prettybaby
to je kusok odomna a kedy si si ju volala?hned ako si dostala kontrakcie alebo?????

petkatvrda
4. okt 2012

@ponyxx
ano patrim

lin123
4. okt 2012

@cenculinka ahoj, my sme tiež absolvovali poučenie na Kramároch.Je to užitočné, ale nie je to úplne nevyhnutné. Pomôže to obom urobiť si ako takú predstavu ako to prebieha, ako to môže prebiehať, predsalen u každej ženy to môže byť iné a na prednáške sa o tom dozvedia obaja partneri a nemusia byť tak zaskočení, keď to príde: čo robiť, aby nepanikárili, kam presne ísť, čo si nezabudnúť zobrať so sebou, napr. aj občerstvenie pre otecka, stres, vypätie-dlhodobejšie môže spôsobiť rýchle odbúranie energie a následne kolaps. Oteckovia zväčša ani nevedia ako môžu byť nápomocní, tam sa to dozvedia, čo sa od nich očakáva atď.
Aj keď naraz je tých informácii veľmi veľa, takže naozaj si z toho nemusia veľa pamätať 🙂

prettybaby
4. okt 2012

@petkatvrda kontrakcie som dostala cestou z PK do TT, museli sme ist akurat do TT nieco vybavit, vybavili sme a cestou spat to uz bolo jasne, tak sme vo vinicnom volali sanitku a kym sem dosli domov, bola pred branou 🙂rychlo

iviatko
4. okt 2012

@ranya nie, nemala, vsetci su tam dobri, mna odrodil nejaky mulat 🙂 medici sa ani nestihli vratit z bufetu 😀

liz_lemon
4. okt 2012

@iviatko to bol Obieromah

petkatvrda
4. okt 2012

@prettybaby
takze hned ako si doatala kontrakcie????ale ja som prvorodicka a som pocula ze tie rodia aj niekolko hodin.......či?

emily3
4. okt 2012

@petkatvrda ahoj, podla kniziek prvorodicky maju kontrakcie cca 12hod... ked som rodila prvy krat, som si myslela ze budem rodit tak ako knihy pisu, o 23hod odtiekla voda, kontrankcie som mala cca 20min...isli sme do porodky, kym sme tam prisli, intervali sa skracovali, a uz som ledva predychavala a rozmyslala ako to vydtrzim 12hod...... mala sa narodila o 3hod rano...takze 12 hod to nebolo.... chcem ti len povedat ze kazdy porod je iny a dokonca aj u jednej zeny....mam to vyskusane 😉

iviatko
4. okt 2012

ako prvorodicka som porodila od odtecenia plod.vody do troch hodin...

@liz_lemon dakujem

ranya
5. okt 2012

@iviatko ten bol fesak, myslim, ze som ho tam uz zocila🙂

no ja sa rozhodujem...ci moj lekar a ruzinov alebo bez zazmluvnenia a kramare...mala si nadstandard?

iviatko
5. okt 2012

@ranya ano, mala a som raa, ze len tie 4 dni som tam bola 🙂 ja nemam rada nemocnice, vzdy sa mi zrychlil pulz, ked bola vizita, to tam riesili... jedlo nic moc veru, mali sme susedov, ktori neustale plakali.

Tak ale nebol to hotel, ale niektore veci, co sa zdaju byt v dnesnej dobe normalne, sa tam povazuju za nadstandart...

petkatvrda
6. okt 2012

tehulky a mamicky mam otazku 🙂 🙂 zavinovacku ste si brali hned alebo vam ju priniesli?
neviete ako to funguje na kramaroch????

liz_lemon
6. okt 2012

@petkatvrda nemocnica ti da perinku, pre babatko ti treba len plienky a vlhcene utierky, vsetko ostatne ti daju

nastasyk
6. okt 2012

@petkatvrda Este je dobre mat aj latkove plienky, aspon 5 ks, mne sa zisli, ked grckal, alebo som ho chcela len niecim lahsim prikryt...

nastasyk
6. okt 2012

Moja skusenost s Kramarmi: Rodila som 31.8., mala som zazmluvneneho porod nika a vyvolavany porod nakolko som bola po termine. S porodom som bola spokojna, vsetko prebiehalo v pokoji, porodne asistentky boli mile, doktor ma chodil pozerat kazde dve hodiny. O desiatej som zacala mat bolesti, o pol jedenastej ma dali na CTG, o pol dvanastej klystir, o pol druhej EPI a to uz tam bol aj manzel. O pol tretej praskli vodu, o pol stvrtej zas CTG, o piatej som zacala rodit a o 17.06 bol maly na svete🙂 Potom mi ho ukazali, umyli, prilozili na prsia a potom sme uz mali ja maly a manzel dve hodiny spolu na sale. Bol to zazitok, jedine negativum bolo CTG, ked sa v tych bolestiach nemozete pohnut, to bolo hrozne. Inak som mohla volne chodit po sale (co asi urychlilo porod), sprchovat sa, pit. Len jest som uz nemohla. Co sa tyka pobytu tam, ja som bola na nadstandarte, ale na gynekologii a to bol otras. Neochotne sestry, namiesto toho, aby zavolali telefonom sestru z novorodeneckeho, ma poslali samu zositu prvy den o stvrtej rano aj s malym bludit péo nemocnici. Nepomohli mi ani o sprchy, ze sa mam sprchovat az rano, tak som sa sprchovala az12 hod. po porode, kym na sestonedeli sa sprchuje 6. hod. po porode. SKoda, ze na sestonedeli nebolo volne, hned by som menila. Az na dve mile setricky, otras. S novorodeneckym som bola spokojna, okrem poradenia s kojenim, doteraz mam problemy. Asi som len narazila na nespravnu osobu.
CElkovo ale hodnotim pozitivne, porod bol naozaj pekny🙂

veronika66
6. okt 2012

@nastasyk paráda gratulujem 🙂

prettybaby
7. okt 2012

@petkatvrda nie nie, asi hodinku na to, ked interval medzi nimi bol tak 3-4 minutky cca

erinka123
9. okt 2012

Ahojte kočky... Tak aj ja sa podelim o moju skusenost s Kramarmi 😉 hospitalizovali ma v utorok s tym ze planovana sekcia bude na druhy den o 10hod. V utorok mi porobili interne ako aj monitor ktory bol az vecer o 18h, samozrejme sa im nezdal tak ma poslali opät, ani ten sa im nepacil tak ma vysetril lekar s tym ze som zacala po vysetreni krvacat, vraj mam kontrakcie ci to citim a ja ze boli ma brusko ale slabo a nie pravidelne, tak monitor do tretice potvrdil ze su kontrakcie a ze treba ist na porodnu salu, taka som bola zaskocena lebo bolesti som fakt mala minimalne a vraj som bola otvorena na 4 cm, aj napriek tomu musela byt sekcia... Spinalku mi nevedeli trafit az na 6 x takze hroza a potom mi radsej dali nejaky oblbovak aby som to tak nevnimala...porod prebehol rychlo a bez komplikacii aj porodicka aj personal bol moc mili , na jiske to iste ochotne sestricky vo vsetkom pomahali mi ako sa dalo, len skoda ze maleho som videla len minutku na sale a potom az po 36 hodinach a samozrejme nechcel sa prisat, aj laktacna poradkina bola u mna a vsetko mi vysvetlila aj z novorodenekeho chodili za mnou a pytali sa ci sa dari kojit a pod. Bola som na 2 loz. nadstandarte , jedine s kym som sa trosku chytila bola sestricka zo šestonedelia ked mi nechcela vymenit plachu vraj nemaju lebo je nedela tak som jej trosku vysvetlila a za chvilku som mala aj plachtu cistu... Netreba sa dat a povedat si svoje. Mliecko mi nabehlo az na 7 den takze dokrmujeme nutrilonom lebo aj tak ho mam malo a moj drobec je velky hlados. 😉

moni244
9. okt 2012

@erinka123 ahoj, nemohla by si mi poslať aktuálny zoznam,čo treba zo sebou do pôrodnice na kramáre? ja mám síce termín až v januári, ale rada by som si to pokupovala skôr

erinka123
9. okt 2012

@moni244 pre seba hygienicke potreby,nezabudni na pribor a pohar. Pre babenko ja som mala aj vecičky čo davali oni tie som nepouživala aj tak som ho mala nonstop pri sebe len perinku som mala od nich,celý balik pampersiek,aspon 5 obyč.plienok,čapičku,dudlik,flašku,odsavačku mlieka,klobučiky na bradavky,masť na bradavky-mne sa osvedčila Avent možes po nej hned dojčit nemusiš ju umyvať a pre mna bol zazrak vyliečila mi rozkusane bradavky ,kupila som si ju tam u laktačnej poradkini za 14eur.,kojenecku podprsenku,jednorazove nohavičky - ak budeš sekciou su vyborne take sieťkove,tampony do kojen.podprsenky. Po porodné vložky aspon 3bal.... no a doklady ako obč,preuk.,kartičku poist., ak si slobodna /rozvedená tak aj z matriky suhlas o mene nenarodeného dieťata že si otec priznava ,...snad som na nič nezabudla 😉

moni244
9. okt 2012

@erinka123 ďakujem 🙂

kikuska16
9. okt 2012

Ahojte maminy,
termín mám na január 2013 a rozmýšľam nad pôrodom na Kramároch. Prečítala som si pár posledných stránok, a vidím že ste boli spokojné viaceré. Chcem sa opýtať na tie prednášky, u koho to treba dohodnúť, ako to chodí, kolko sa platí, kolko pred pôrodom stači absolvovanie prednášok? A druhá vec, ak by som si chcela priplatiť izbu nadštandard, kolko dopredu to treba, aby sa nestalo že bude obsadené, a kolkolôžkové su to izby?

anjelicek30
9. okt 2012

Ahojte kočky,

toto by aj mňa zaujímalo, tiež mám termín na január 2013 🙂 a tiež uvažujem nad Kramármi 🙂 čakáme prvé bábo, takže absolútne neviem čo, kde, ako, načo, začo 😀

zojaaa
9. okt 2012

Ahojte, v jednej inej diskusii som citala, ze nemocnica chce prepustit mudr. Cunderlika, viete niekto o tom nieco???

aduska_ba
9. okt 2012

@zojaaa ja ho mam teraz zazmluvneneho pri porode.Neviem nic o tom.Odkial to vies?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre