Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chelonka
6. aug 2012

@vevuska1 určite to prežiješ, ja som bola bez EPI a vôbec ma to neodradilo planovať druhé babo a ked bude druhý porod určite zas bez EPI, jasne že je to bolest ale úplne sa da zvladnut podstatne je spravne rozdýchavat kontrakcie a napr. využívať sprchu pokial ešte nieste na porodnom boxe

vevuska1
6. aug 2012

@chelonka no ved co ine mi ostava? jedine to zvladnut 🙂 aspon budem moct porovnavat porod s epi a porod bez, hadam tentokrat to pojde rychlejsie 😝

ponyxx
7. aug 2012

@liz_lemon tak to ani neviem ktora je 🙂

liz_lemon
7. aug 2012

@ponyxx taka pekna, ciernovlasa mlada, ma taku raznu povahu, ludovo povedane, s nikym sa nesere 🙂 ale k pacientkam je mila, teda aspon ja s nou mam dobru skusenost, akurat strasne vysetruje

tatya
7. aug 2012

@vevuska1 @nastasyk ahoj, aj ja chcem rodit na Kramaroch a presne som sa chcela pytat ako Vy 😀
ja som uz na Kramaroch bola 2x - najskor objednat na ctg monitor na cisle 02/5954 2583 a na poradnu neobjednavaju... len s tym papierikom z ctg sa posadit pred dvere 217 a cakas, kym vylezie nejaky doktor... vzdy sa vybavis este v ten den, len niekedy je to rychlovka a niekedy sa caka aj vyse hodiny, kym ma doki co ordinuje cas 😝
A tam su aj na dverach casy, kedy ktory doki ordinuje a ked chces presne nejakeho, tak potom na dalsi krat sa objednas na ten den, ked on ordinuje...
Ja som mala pri prvej Dr.Valenta, bol super a tak som mu zavolala aj teraz... tak ja chodim po ctg na poradnu uz priamo k nemu a necakam pred 217

iviatko
7. aug 2012

@tatya ahoj, prosim ta, kedy ordinuje dr.valent? Mne odrodil synatora a chcela by som zas na neho natrafit, lebo je uplne super 🙂

tatya
8. aug 2012

@iviatko myslim, ze na ambulancii je v stredu rano a na 8 posch, na ultrazvuku v utorok po obede... ale nie som si celkom ista, lebo my sme sa dohosli uz pred prvou poradnou na piatok uplne rano, idem na monitor a potom hned za nom, mimo jeho ambulancie... ak Ti to bude stacit, mozem v piatok pozriet presne, kedy on ordinuje dole na ambulancii 🙂

miriamka
8. aug 2012

Ahojte,
zajtra idem na prvu poradnu a monitor na Kramare...na ktorom poschodi to najdem?
A tie co ste tam uz rodili teraz....stale sa dava klasika klistir pred porodom?

iviatko
8. aug 2012

@tatya ak budes taka dobra 🙂) dakujem

tatya
8. aug 2012

@miriamka no pojdes hlavnym vchodom, pomedzi tie dve lekarne a tam hned uvidis take siroke schody, to len po nich vybehnes a ides doprava a doprava a doprava 😀 a uplne na koniec chodby - predposledne dvere su monitor, len neviem presne cislo, ale tie dvere su stale otvorene a je tam len taky zaves... tam Ti potom aj povedia co dalej 🙂 poslu Ta do poradne, to je na tom istom poschodi dvere asi 217...
no a klystir, ja som rodila pred dvoma rokmi a vtedy davali, teraz musim zistit, alebo uvidime 😀

miriamka
8. aug 2012

@tatya...dakujem za info, moc si mi pomohla. A inac na monitor sa chodi pred kazdou poradnou ktoru tam absolvujem?

alik2
8. aug 2012

Baby neviete ako sa spravat ak som na rizikovom a chcem rodit na Kramaroch? Mam sa objednat na poradnu az od 36tt, alebo skor, ci do poradne pre rizikovu? Zatial som v starostlivosti ambulantneho lekara (31tt). Dakujem ;)

janak159
9. aug 2012

@tatya ja som sa bola vcera objednat na monitor a na 217 som nenasla ziadny rozpis kto kedy ordinuje... je to tam rozpisane niekde na dverach? ja mam ist buduci tyzden na CTG, tak by som sa hned v ten den chcela aj objednat k niektoremu lekarovi.

Inak stretla som sa aj s pani Jandovou. Mna celkom zaujimalo, ci je naozaj pravda, ze maju momentalne na porodnici take vybavenie ako uvadzauju tu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... zaujimala ma najma ta porodna stolicka a porodny vak. Vraj tam nic take nie je, fit lopty su tam mozno tri, tak nie je asi od veci priniest si svoju. moze sa stat, ze budu obsadene.

ponyxx
9. aug 2012

@janak159 o lopty sa neboj, urcite si to zariadia tak, aby sa rodilo postupne 😉 , Polohovatelna postel tam je, ale podla mojej skusenosti ju vobec nevyuzivaju. Porodony vak netusim, lebo ja som rodila dva roky do zadu a od vtedy sa to tam mohlo zmenit. Porodnu stolicku som tiez nevidela, ale na salu ta daju uz ked to vyzera aj na porod, takze ja som videla iba tu v ktorej som rodila a ta bola celkom fajn...

vevuska1
10. aug 2012

@janak159 ja som bola vcera na ctg a z tade ma sestricka poslala na 217 aby mi skontrolovali ten monitor a tam som mala povedat, ze som prvy krat u nich a ze oni ma zaradia aj do poradne, tak som tam sla sestricka mi vzala papierik z ctg, dr pozrel, povedal, ze vse ok a na poradnu ma zadelili na 214, takze v utorok idem ako prve na ctg a potom na poradnu, neviem ku komu pojdem, ked som tam pozerala rozpis, tak v utorok by tam o tej 9 co idem ja mal byt dr Turkota, ale ci tam bude to netusim

ponyxx
10. aug 2012

@vevuska1 nie vzdy plati ten rozpis, teda ja mam take skusenosti....

vevuska1
10. aug 2012

@ponyxx ved prave preto, ani neviem, ze kto tam vlastne bude, iba viem, ze mam ist na 214 🙂 to ja som si len tak orientacne pozrela, ze kto by tam mal byt, ale teraz, ze je vela dovoleniek a stale sa zastupuje, tak som zvedava, mne je to v podstate jedno kto tam bude, hlavne nech ma uz konecne niekto pozre, bo 3 tyzdne ma nik nekontroloval a ja sa citim uz na rozpadnutie dva tyzdne 😀

liz_lemon
10. aug 2012

baby, kontaktovala aj vas vrchna sestra z novorodeneckeho, s tym ze robi pre Allianz, a ci nechcete poistku pre babo? mne volala 2x!

ponyxx
10. aug 2012

@liz_lemon cozee?!!!, to uz je jaka vtieravost...

marianka0101
10. aug 2012

@liz_lemon ja som rodila pred 3rokmi a uz v porodnici sme sa o tom bavili. Len ja som nechcela poistku pre babo, ale inu, tak sme sa dohodli, ze sa mi ozve. Ako je mila, nemam s nou problem, ale predsa len ked ti len tak vyvolava... To uz je take... No trosku vlezle...

liz_lemon
10. aug 2012

@ponyxx
@marianka0101
ako je mila, to uznavam, ale ide o zneuzivanie osobnych udajov, lebo ona mi normalne volala na mobil, a ja som ho tam nikomu nedavala, len samozrejme, ked som tam nieco vypisovala, a to su udaje, ktore ma nemocnica pre svoje ucely, nie aby ich zamestnanci vyuzivali na svoje privyrobenie
kebyze dam podnet na NBS, tak jej zoberu povolenie

veronika66
10. aug 2012

@liz_lemon aj mne volala ta sestrička a neviem odkiál mala adresu ale asi keď sme tam boli si ju zapísala a rovno domov nám poslala všetky veci na poistenie a okrem toho nám asi 3x volala či sme nerozhodli pre to poistenie farbička aj napriek tomu že som to 2x odmietla....
@ponyxx

liz_lemon
10. aug 2012

@veronika66 presne 🙂 tiez som to odmietla, jednak som proti detskym poistkam, a bolo to aj drahe a prerobila by som na tom min 800 E

marianka0101
10. aug 2012

@liz_lemon aha, no tak cislo som jej dala, tak to je ozaj moc, ked to takto robi. Ona dala mne vizitku a ja jej cislo...

liz_lemon
10. aug 2012

@marianka0101 ja som ju videla len raz, ked som vybavovala monitor dychu, a vtedy nic nespomenula

nastasyk
10. aug 2012

@miriamka na monitor sa chodi vzdy pred poradnou, aspon tak som to pochopila... Nebola si vcera na prednaske p. Jandovej len tak medzi dverami? Sa mi zdalo, ze by si to mohla byť Ty🙂

tatya
10. aug 2012

@iviatko no, tak som to pozrela, Valent je na ambulancii je v stredu rano 08:30 – 12:30, ale to je prsnikova poradna, dvere tusim 215, no, ked pokukas tie dvere, najdes ho tam :o) a tel. cislo tam je 02 / 59 54 24 24 ale mne sa tam nikdy nepodarilo dovolat, tak vlastne neviem, ci to funguje, skusaj hned rano do 9hod. a spytaj sa, ci by Ta zobrali na poradnu a ci k nemu...
oni po monitore vsetky posielaju na 217, kym nemas vybrateho porodnika, ale ked si uz u nejakeho doktora, chodis potom za nim aj do inych dveri...
a co som pisala v utorok po obede, to ma len ultrazvuk na 8 posch. tam ides, len ak Ta posle Tvoj lekar, takze tadial sa k nemu asi nedostanes 😀

tatya
10. aug 2012

@miriamka ano, na monitor sa chodi 1x do tyzdna a potom hned na vyhodnotenie na c. 217 kym nemas vybrateho porodnika, ale ked si uz u nejakeho doktora, chodis potom za nim aj do inych dveri...
a kazdy tyzden by mala byt aj poradna, takze je najlepsie to urobit jednym vrzom s monitorom 🙂 aj tak je to dost casto, chodit na Kramare kazdy tyzden 😝

tatya
10. aug 2012

@alik2 ved toto by Ti mal povedat Tvoj gynekolog, ak si rizikova, mal by Ta poslat do rizikovej poradne 😕 aj skor ako v 36tt.
Takze sa najskor na toto opytaj toho Tvojho 🙂
ja som pri prvej mala nizko placentu a v rizikovej som bola uz v 14tt a chodila som tam asi 2 mesiace a potom som uz zas bola len u mojho gynekologa, lebo sa to upravilo 🙂

tatya
10. aug 2012

@janak159 oni po monitore vsetky posielaju najskor na 217, kym nemas vybrateho porodnika, ale ked si uz u nejakeho doktora, chodis potom za nim aj do inych dveri...
a ano, prave na 217 nie je ziadny rozpis, ale presne rozpisy su na vsetkych ostatnych dverach, tak pokukaj hlavne na 214 a 215 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre