Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
28. sep 2009

beruska ... ja pribrala pri prvom až 23kilo 😅
teraz zatial len 11kg ... no to sa ešte zmení 😀 žerem jak besnááááá

mne už dr. nadávala, že nech tolko nepriberám, že sa potom horšie rodí 😝

beruska.zuzanka
28. sep 2009

Tak Ťa berism za slovo a dúfam, že ten pôrod pôjde teda ľavou zadnou 😀 😀 😀

bambula1307
29. sep 2009

zuzitka ja som v prvom trimestri pribrala 6kg..nebyvalo mi zle a stale som bola hladna a na zaciatku som mala 52kg a teraz mam 69kg...uf som nestastna, ale nepomozem si..uz mi ani jest nechuti..ale schudnut sa nedari :(. Dufam ze mi to neostane natrvalo.
Ledva chodim jak ma nohy bolia z tej vahy :(((

beruska..neboj hadam to nebude treba 🙂. Tak ty si jedna z tych modelkovskych mamiciek 🙂. Ja ked sa otocim a vidim ten zadok..oci sa mi pretacaju :(.
Jasne ze by to manzel zvladol..ked mu das zoznam...Urcite 🙂))by ta pobalil. Ale ja tiez uz v pohotovosti, ze keby nieco stihnem to nahadzat do tasky.

To je fakt zle ked..pri tebe nemoze byt manzel pri 1dobe porodnej..preto ak to nebude nutne a neodtecie skor voda pojdeme do nemocky az budu kontrakcie kazdych 10 min 🙂...kym od nas prideme pojdem rovno na salu xixi.

zuzca80
29. sep 2009

ahojte baby...ja som pribrala z 54 kg na 67 kg...v tretom 3mestri asi najviac...si pamatam, ako som v siestom mesiaci mala asi len +6 kil 🙂...ale inak mi vsetci vravia, ze som vobec nepribrala, len som si dala basketbalku do brucha...tak je to asi tak rovnomerne vsade rozlozene, co je asi najhorsie.
bambula...do porodnice sa ide, ked budes mat kontrakcie tak kazdych 5 minut (dokonca niekto vravi, ze hodinka kazdych 5 minut a mozes vyrazat). ja uvidim, ako to budem zvladat...ked to bude neznesitelne, tak budem chcem epidural co najskor 🙂

bambula1307
29. sep 2009

zuzca80 prave som citala ze uz mavas kontrakcie..ze ti tvrdne brusko v teme ako vam zacal porod 🙂).
Tak mne ta pani co chodime cvicit tvrdila, ze ked ti odtecie voda...do hodiny treba prist do nemocky..a inak ked mas kontrakcie kazdych 10 min treba sadnut do auta a vyrazit 🙂.
Ale vidim, ze to nieje take horuce 🙂).
Ja si dam varesku do zubov miesto epi :D

zuzca80
29. sep 2009

bambula...no si hrdinka...ja si tak neverim...ked ma nieco boli, vzdy len lezim a placem 🙂...to si pocas porodu nebudem moct dovolit 😉

zuzitka
29. sep 2009

ahojte

dnes ráno som sa vážila nenajedená a vyčuraná .... mám 90kg ... tak mi hovorte niečo o váhe..... ☹ ☹ ☹

ja epidurál nedám a nedám .... bojim toho vpichu ... všeobecne sa bojím injekcie. radšej to pretrpím ako pri samkovi, radšej tam budem revať jak tur 😅 😅 😅

kontrakcie môžeš doma predýchavať, ja som ostala doma asi 2 hodiny odkedy mi začali bolesti ..... ale ak ti odtečie voda, tak radšej hned bežte do pôrodky 😎

valka
29. sep 2009

mne zacali kontrakcie hned kazdych 10 minut, po hodke kazdych 5 a porod prisiel po 7 hodinach....teraz pojdem do nemocky az ked to bude na nevydrzanie a dufam, ze porodim takmer vo dverach...kazda minuta na sale pred tym je zbytocna a stresujuca... 😉

bambula1307
29. sep 2009

zuzca80 no mne sa to hrdinkuje ked som to nikdy neskusila 🙂)

Zuzitka juj to je dost..ale ty budes asi vysokaanska...🙂.

Dnes som bola na tej prednaske o dojceni bolo to super :D som popisala 4 stranky notesa.
Dnes to vynimocne zacalo o 11..som prisla posledna a bolo nas tam 5.

Bola som kuk aj na ordinacne hodiny na 222 a su tam do 14:30...

Ved uvidime ako to nastane s porodom u nas...ale urcite ma chyti panika ked voda odtecie..tak poletim do nemocky.

valka ja mam stres uz teraz viac ako mesiac pred terminom :(((

beruska.zuzanka
29. sep 2009

Ahojte kočky, tak konečne som doma 😝
bambula, ja vôbec nie som modelkovská maminka 😀 ja som len pred tehu bola trošku pri sebe, vážila som 75 kil na výšku 170... prvé tri mesiace som zhodila viac ako šesť a nazad som toho moc nepobrala..., tedar vážim 73... ale je pravda, že sádielko nejako nemám, len to bruško zo mňa trčí 😀 😀 😀

Ja som dnes mala deň chaos... ráno odbery u dokyho, zatiaľ vše ok, aj keď sestrička sa boh vie kde flákala, sme tam na ňu čakali... ale ešte som mala nádej, že stíham aj poradňu aj presun na Kramáre a tu predpôrodku u Dr. Jandovej... ale, doky volal sestre, žen nestíha, to už bolo kus pred deviatou... tak mi povedala, že mám prísť poobede... na prípravu som meškala cez 20 minút, tak som tam nechcela nabehnúť, že veď už počkám do tej desiatej a popýtam sa jej na veci, keď skončia... omyyyyyyyl, čakala som do jedenástej 😀 😀 ona aj Dr. Jandová meškala, prišla chvíľku predo mnou, takže začali tesne pred tým, ako som dokvitla 😎 a aby toho nebolo málo, tak mi sestra od dokyho volala, že chodiť už nemusím, že nestíhajú, že mi poradňu presunuli na zajtra....
No komédia 😀 😀 😀

A vy máte aký deň bambuľky z bambuľkova?

wewe4
29. sep 2009

bambula, na tú prednášku o kojení sa tuším netreba hlásiť dopredu, že? a kedy to presne začína? sa mi zdá, že o deviatej, nie?
ja asi skočím budúci týždeň, veď sa mi to pomaly kráti 😅

czechzuzanaba
29. sep 2009

Ahojte. A kde a kdy je ta prednaska o kojeni...Aj ja by sem sla pristi tyden... 🙂

chruminka
29. sep 2009

ahojte ako s to tu pekne rozbehlo 🙂 ,
Ja uz nestiham skoro ziadne prednasky,lebo som rizikova a mam kludovy rezim cize musim poctivo doma lezkat ☹
ale jednu snad este stihnem a to je ta aby mohol byt buduci otecko pri porode.
Aj ked neviem neviem ako ja budem vlastne rodit.

chodite niektora aj do rizikovej k doc.Plankovi?

krevetka2
29. sep 2009

Ahojte 🙂
Dnes som bola na tej vstupnej prednaske u dr. Jandovej. Beruska, skoda, ze sme sa teda nestretli ☹
Prednasky o kojeni byvaju kazdy utorok o 11. hod. Nabuduce by som sla, ale mam poradnu u dokiho, tak to este o tyzden odlozim.

zuzitka
29. sep 2009

ale nie, nie som vysoka, meriam len 170cm. len som ostala tlsta po samkovi /+9kg/ ... nestihla som schudnut 😅
no a teraz mam 90kg a pred sebou este 2 mesiace 😝 takze to tipujem na taku 100ku 😝 😝 😝

ale potom isto schudnem 😎 😎 😎

zajtra mam zubara o 11h 🤐 🤐 🤐

beruska.zuzanka
29. sep 2009

Tak som sa práve zobudila 😅 krevetka- videla som ťa tam? marí sa mi, že aj hej, ale sa vás toľko vyvalilo z tej mini miestnosti 😀 ja som tam čakala pred a dohodla som si cvičenie, prvé mám 7.10. o tej jedenástej a tú prednášku zabsolvujem 13.10. 🙂
Idete niektorá na to cviko siedmeho?

bambula1307
30. sep 2009

ahojte maminy 🙂
wewe..presne ako pise krevetka kazdy utorok o 11 su tie prednasky o dojceni.
ja som tam vcera prisla o 11,...a vy ste sa uz valili po chodbe von... nespoznala som vas ani jednu :((..neva..sak sa nempozname.
Len som bola prekvapena..bo ked idem cvicit este sme o 11 nikdy nezacali..a to som bola vseho vsudy 3x. Raz to bolo 11.20 a po dvarazy az o 11.45..
Vtedy mala prednasky pre oteckov pri porode to sa vzdy pretiahe.
Mna stale nechce na tu prednasku s oteckom objednat, ze az mesiac pred terminom :(.

Chruminka..mam kamosku co chodi k Plankov...ale bola sklamana..bo mal vela ludi a ju len tak odbil..ani nemala odvahu sa ho nieco popytat ..a to ho chcela zazmluvnit. Teraz ma chuda depku.

tinad
30. sep 2009

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat ako mam pokracovat, ked chodim na poradnu este posledny mesiac ku svojmu gynekologovi a chcela by som ist rodit na Kramare.. Ako mam postupovat? Staci si tam zavolat a poprosit o prvy termin? Kde sa to vlastne nachadza, na ktorom poschodi a cisle dveri? Dakujem za kazdu radu 🙂

wewe4
30. sep 2009

Tinad, poradňne (a celkovo gynekol. ambulancie) sú v poliklinickej časti na 1.poschodí - čísla dverí všetky neviem, ale je to niečo okolo 214-222.
Ja som sa tam objednala na prvú poradňu (v poslednom mesiaci) telefonicky (ale musíš skúšať viac krát 😖 ) - 02/5954 2794. Tam sa skús spýtať ako to bude v tvojom prípade...lebo o takom som nepočula, že si u svojho gyn. až do konca...

tinad
30. sep 2009

Ja som to blbo napisala : este mesiac chodim ku svojmu gynekologovi a potom by som mala kazdy tyzden na Kramare, prepacte..

bambula1307
30. sep 2009

tinad.
ja mam terin 15.11 a moja lekarka mi napisala, ze tam mam ist 14.10 na 13 hod..na cisko 222 ...ale ze sa neobjednava. Ja nemam dobre skusenosti s telefonovanim na ambulanicie ..nedvihaju.
Myslim, ze staaci, ked pojdes s knizkou a poi karticku...

bambula1307
30. sep 2009

ja dnes budem mat doma kocik :D sa tesim.

wewe4
30. sep 2009

baby, neviem, ale ja som tam bola tiež aj osobne a povedala mi, že si mám zavolať o týždeň..to bolo minulý týždeň..tak som tam volala a tuším na tretí krát mi na tom čísle zdvihli...
a bola tam aj jedna baba, tiež prvý krát bez objednávania a iba jej sestrička pozrela knižku (na chodbe) a objednala ju o týždeň...
takže pre istotu by som skúšala volať, aby ste sa zbytočne neprešli 😉

krevetka2
30. sep 2009

Jej, aj mňa čaká objednanie na budúci týždeň 🙂 Som zvedavá, či sa mi podarí dovolať...

Beruska,vcera ked sme vysli od Jandovej, cakali na chodbe tusim dve tehulky, tak si asi bola jednou z nich 😉 Na cvicenie sa vacsina prihlasila na pondelok, tie, co uz nevosli, tak na stredu. Ja idem v pondelok a tesim sa, hlavne na cviky na chrbat, lebo krize uz dost bolia a potrebuju uvolnit...

beruska.zuzanka
30. sep 2009

Krevetka, jj, ja som bola jedna z nich včera, celá v tmavom oblečená, jak na pohreb 😀 😀 😀 ale nie... a mala som na krku lienku :-P ja som sa uz do pondelka nevosla na cviko, tak som sa supla na stredu, bo na ten dalsi termin bolo ludoprazdno zatial 🙂 tak som na to zvedavá, bo aj moje kríže bolia, už dlho a aj chrbtica... 🙂

bambula1307
30. sep 2009

Ja som bola dnes cvicit a pondelok aj streda uz boli plne..tak som sa napisala na stvrtok 🙂)...
tak ja sa tam skusim vo stvrtok spytat ci sa mam objednat..ked pojdem z cvicenia. 🙂
diky za radu.

valka
30. sep 2009

bambula, asi mame rovnaku doktorku...v lamaci? 😉 ale urcite tam zavolaj, lebo mne hned sestra vysvetlila, ze moja dokyna ma zle info...
zajtra tam mam cestu, tak sa prihlasim osobne.... 😉 dufam...

bambula1307
30. sep 2009

valka :D ruzickova? 🙂)..joj zlate casy objednali ma a cakala som max. 10 min..tam bolo prima...ok zavolam si tam diky este raz.

valka
30. sep 2009

bambula, ano 🙂

bambula1307
30. sep 2009

valka 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre