Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mirulienka
25. nov 2009

baby aj ja chcem ist na monitor...doki povedal, ze tam posielaju len take, pri ktorych sa im nieco nezda, ale ved vy ste vsetky v poriadku a chodite tam...
od vcera mam bly pocit, ze sa mala v brusku nejako potocila, co ma dost znervoznuje, lebo doteraz bola stale v spravnej polohe. dufam, ze je to len moj pocit a vsetko bude ok.
a este som sa zamyslala, ci doki moze z bezneho vysetrenia vediet, ci je naliehanie hlavickou... lebo tak mi napisal do knizky a to ma len tak letmo vysetril... hmmmm??? co vy na to????

tinad, neboj sa!!! ja viem, ze to cakanie je o nicom, asi nemozes ani poriadne kvoli tomu spavat, ale naozaj dufaj, ze sa to rozbehne samo... ved veeela bab prenasa a nakoniec to pride samo. ja som tiez prveho prenasala 3 dni a tiez to na mna prislo znenazdajky o polnoci ako pise zuzitka, len ja som mala najprv take slabsie kontrakcie... a vobec som sa nechcela otvarat. v nemocnici mi dokonca pichli aj vyvolavacku a prepichli vodu, aby sa to uz spustilo. maly sa narodil po jedenastej a prve na co som myslela, ked to vsetko skoncilo, bolo jedlo... 😀 😀

mir09
25. nov 2009

mirulienka, tak skus povedat dokimu ze sa ti nieco nezda, ci by ta tam nemohol poslat, ja som zacala chodit na Kramare az od 37 tt a vtedy mi aj zacali robit monitor, aj ked z neho sa toho asi moc nedozvies, akurat ci su nejake kontrakcie a ci su ozvi v norme, ale to ci sa mala pretocila asi bude vediet on zistit bud zo sona, alebo asi aj hmatom, oni to uz urcite maju v rukach

plivit
25. nov 2009

dievčatá na poradnu idem na č.222 a na monitor na č.214

beruska.zuzanka
25. nov 2009

plivit a ktorý deň to máš tú poradňu? ja chodím pondelky, to je tam dr. prochazka, taky salámista, ale ok celkom 🙂

zuzitka
25. nov 2009

mirulienka ... na monitore som pri prvom tehu vôbec nebola. až v pôrodnici mi robili prvýkrát 😅

ale teraz ma asi pošle, už zajtra začínam 40tt ... a to kvôli tomu, či nemám už kontrakcie a tak

a polohu bábätka ti zistia hmatom alebo ultrazvukom, to je normálne. bola si na ultrazvuku v 30tt?

mňa na každej poradni vyšetruje zospodu, cervikálne skore mi zapíše, brucho mi merá, polohu miminka skontroluje, ja mám od 28tt hlavičkou dole 🙂

na monitor ťa pošle tvoj doktor, ti povie, kedy sa máš objednať a ty sa pôjdeš objednať na č.dv. 214

plivit
25. nov 2009

ja som obj.na piatok a nemám ešte prehlad kto kedy ordinuje

plivit
25. nov 2009

myzma ja som sa teraz prvý krát objednala do poradne a sestrička mi automaticky povedala aby som sa pred poradnou objednala na monitor tak neviem ako to vlastne funguje 😅

zuzitka
25. nov 2009

na čísle 214 sa snád ani nedá zapamätať, kto kedy ordinuje 😀 😀 😀

ved ked idem na UZV alebo na monitor, je to vlastne jedno ..... raz mi robil Hinšt, raz Plank 🙂

mirulienka
25. nov 2009

no ja len tak, ze vy tu skoro kazda pisete o monitore a mna tam neposlal... ale mozno neskor posle.

mir09, ja som zacala tiez chodit az teraz od 37tt, zajtra idem do 38tt., ale asi kazdy lekar inak posiela...

zuzitka, teraz budem asi vyzerat jak tela, ale ja si vela veci z prveho tehu uz nepamatam... neviem sa rozpamatat, ci som bola vobec vtedy na monitore pri poradniach, ale tiez mam pocit, ze prvykrat az pri prijme na salu...

tu polohu na uzv mi je jasne, len nechapem, ako to moze citit, ked mi tam zavrta prsty... 🤐 uzv som mala predtym robeny dost casto, tak mozno preto mi to teraz chyba... 🙂

plivit, myslim, ze v piatok ordinuje dr.ferakova

zuzitka
25. nov 2009

mirulienka ... že jak tela 😀 😀 😀 v pohode, šak už to bolo dávno, nie? teraz sa robia niektoré veci úplne inak ako pred pár rokmi 🙂

monitor neviem načo robia niekomu od 35tt 🙂 ale každý lekar má svoje metody

ultrazvuky mám snád za celé tehu 4x, CTG pietoky 1x
mne tú polohu tuším hmatom teraz kontroluje, tlačí mi po bruchu ... a taký lievik mi dáva na brucho 😀 😀
ale ked mi ultrazvuk ukázal polohu hlavičkou v tom 28tt-30tt, tak sa asi už nezvykne otočiť inak 😉

plivit
25. nov 2009

zuzitka mne ked budu robit ten monitor tak už budem v 37tt 😉 lebo som obj.až za dva týždne

zuzitka
25. nov 2009

plivit ... aha 😉
a na č.dv. 222 chodia tehulky z celého okolia BA? je tam velký nátresk?

bude teda Samko? ja mám tiež januárového 🙂

csina
25. nov 2009

zuzitka.. 🙂 tak sa tam asi ráno stretneme, ja idem na uzv na 214.. 😉 strašne sa teším, že sa dozviem ako rastie.. okolo 9-tej tam budem, kľudne ma kopni do členka.. 😉
erika...myslím, že nie je pôrodník, ani som sa ho nepýtala... 😅

weronyca
25. nov 2009

Ahojte kocky, no vidim, ze vsetky uz len tak tak ze drzite pokope🙂

Mam na vas otazku. Ja som este len v 33tt,ale chodim ku svojmu gynekologovi, ktory je porodnik v Ruzinove. Kedze si ale za porod dost pyta, priatel mi vybavil po znamosti na Kramaroch Mudr.Boháčikovú. V piatok k nej mam prvykrat ist. Len som si neni ista- v knizke mam napisane ze predposledny mesiac(co je teraz ) mam chodit do poradnne kazde 2tyzd. a posledny do nemocnice uz kazdy tyzden. Len som si neni ista, kedze som sa rozhodla rodit u uplne ineho lekara , v uplne inej nemocnici co teraz. Mam svojmu zenskemu povedat, ze som sa rozhodla pre Kramare a uz teraz zacat chodit do poradne k tej doktorke alebo ako??

Neviem preco ale som z toho dost vystresovana neviem co mam robit. Kedze len teraz sa vybavila ta lekarka.

Dakujem za rady . Pripadne nemate niektora skusenosti s touto doktorkou? aka je a tak??

beruska.zuzanka
26. nov 2009

Ahojte zlatíčka, tak tu mám správy od Babule 1307 🙂

Ahojte dievcata. tak my sme uz dve. Od 24.11. o 18:39. Zuzanka sa narodila s vahou 3530 g a dlzkou 52 cm. Nestiham, mala place... porod bol vyvolany, kontrakcie velmi bolestive a aj porod. Myslela som, ze neporodim, nemohla som ju vytlacit, teraz stale place. majte sa, bambula.

Juj, tak jej držím palce, nech sa malinká dá do kľudu... a nech sú hlavne zdravé a nech pekne papá... 🙂

plivit
26. nov 2009

dobré ránko 😉
zuzitka no mal by byť januároví ale už v 31tt vyzeral na 33tt takže to môže byť ešte aj v decembri 😅 😅 tak sa nechám prekvapiť

mirulienka
26. nov 2009

zuzitka, ja si myslim, ze tym lievikom pocuva odozvy, srdiecko... si ho pamatam este z prveho tehu a vtedy to bolo aj mne hrozne smiesne 😀
prietoky mi doteraz nikto nerobil... aspon o tom neviem, jedine ze by to bolo vidno aj na uzv...
a inak ja si myslim, ze babo sa moze kedykolvek este pred porodom pretocit, takze na to nespolieham, ze na poslednom uzv bolo dolu hlavickou. uz som aj take pripady pocula... strasne by som nechcela inu polohu ako hlavickou, nebodaj cisarsky...brrr. uz aj tak ten porod dost boli, tak nech ide aspon spravne.... 😲

no a fakt nechapem, podla coho urcuje sestricka, ci mas ist na monitor... mi to stale vrta hlavou a na najblizsej poradni sa na to opytam...

mirulienka
26. nov 2009

weronyca - ja by som na tvojom mieste isla v piatok na kramare, uvidis, co ti povie bohacikova (ci uz k nej mas zacat oficialne chodit, lebo do nemocnice sa zacina od 36 tt) a potom to povedat tvojmu dokimu...
som pocula, ze bohacikova je v pohode

tinad
26. nov 2009

Hlasim sa maminky po dalsej poradni.. Takze uz prenasam 4den a ked do pondelka neporodim, v pondelok na prijem..ale bojim sa, nemoze sa nam nic stat? mozem tak dlho prenasat?

weronyca
26. nov 2009

Mirulienka, dakujem..skoda ze ssom tu zatial nenasla nikoho s podobnym terminom

mirulienka
26. nov 2009

tinad, vobec sa neboj. ako vsade citam, tak teraz sa porod vyvolava po tyzdni, ale normalne je do dvoch tyzdnov po termine... aspon ked som ja prve rodila, tak to bolo normalne. takze mas to v pohode. daj si pre istotu cez vikend dlhuuuu prechadzku a snad to pride aj samo. ja napr aj teraz pri dlhej prechadzke citim tlaky v brusku, ale ja sa este musim trocha setrit... taky tyzden... a potom, stale hovorim, ze si dam vystup na pajstun a uz to bude 😀 😀

beruska.zuzanka
26. nov 2009

tinad, neboooj, to je normál prenášať vraj, hlavne prvorodičky... normálne tehu trvá 40tt +/- 2tt 😉 akurát sleduj, či sa malinké pekne hýbe, niekde som čítala, že asik 10x za deň minimálne by sa malo pohnúť a ak sa cítiš ok aj ty, tak nie je problém 😉

mir09
26. nov 2009

tinad neboj neboj, vsetko je fajn, ako pisu baby tak 2 tyzdne + je uplne v norme a keby nieco bolo s babom uz by ta davno zobrali, tak mu je asi len dobre v brusku, prvorodicky standardne prenasaju, a 7 dni je asi tak akurat
uvidis vsetko dobre dopadne a mozno sa tam stretneme 🙂

weronyca na kramare ti staci zacat chodit od 36tt a potom ta doktorka bude objednavat automaticky ob-tyzden, tvojmu by som dala vediet, ze som sa proste rozhodla pre inu nemocnicu, neboj a ked mas otazky pytaj sa, my sme tu uz dost zbehle co sa tyka praxe na kramaroch, ako to tam chodi

mirulienka prietoky sa fakt robia vramci utz, tak je dost mozne ze ti ich aj robili, su to nejake 2 indexy co meraju, mne vzdy prilepi do tehu knizky taky obrazok, ako zo sona len na nom nevidno babo ale tusim len srdiecko a taky obrazok ako z ekg (maleho) a nejake ciselka 🙂 a tusim pri tom utz obcas prepne aj na zvuk, ze pocujem maleho srdiecko ako bije

zuzitka
26. nov 2009

ahojky

CSINA .... ja mám poradňu až o 12.30h 🙂

prietoky mi robili počas ultrazvuku, trvalo to asi lenpár sekund... keby mi nepovedali, že to robia, tak ani neviem 🙂

ja myslím, že ak je hlavičkou dole miminko, tak posledný mesiac "nemá dôvod" sa pretáčať inak, lebo už len naberá tuk, čiže neni miesta na točenie a už sa tlačí "k dierke"

ale ak je priečne či koncom panvovým KP, tak sa dúfa v to, že sa do pôrodu otočí dolu hlavičkou 😉 😉

TINAD ... takže v pondelok na príjem? neboj, ja myslím, že dovtedy sa to rozbehne samo 😉 len nestresuj, ukludni sa, ono to vie, kedy to má prísť a ked budeš stresovať, budeš tomu brániť

zuzitka
26. nov 2009

weronyca

ved chod teda na Kramáre v piatok, tam ti už povedia, kedy máš prísť znova 🙂
ked pôjdeš k svojmu ešte na poradňu, tak svojmu lekárovi oznám, že chceš rodiť na kramároch, nemusíš sa nič báť, je to tvoje rozhodnutie.

napríklad u mojej lekárky zase chodí tehulka, ktorá chce rodiť na Antolskej 🙂
to je tvoja volba, kde chceš rodiť 🙂

a prečo si pýta ten tvoj dr. za pôrod? ked si chceš zazmluvniť pôrodníka, aj na kramároch stojí okolo 7.000sk

zuzitka
26. nov 2009

plivit

mne tiež v 30tt povedali, že podla ultrazvuku bol malinký v 32tt 🙂
tak som myslela, že budem skorej rodiť alebo bude prcek "velký" ... lekárka tipuje, že bude 4.100g 😅
no uvidíme

plivit
26. nov 2009

zuzitka tak ja asi budem mať velké bábo lebo aj dcérka mala 4080g tak som zvedavá aký bude krpček 😅

zuzitka
26. nov 2009

už sa nevieš určite dočkať, ked budeš tlačiť 4.500g chrobáčika 😀 😀 😀

mirulienka
26. nov 2009

baby, tak ja sa toho dost obavam, ze mala bude este vacsia nez bol prvy... no este ze vas tu je viacej 😉
mne tiez na 4D v 26tt povedali, ze je o tyzden popredu...
ale zase, na druhej strane, nech je radsej poriadne babo a zdrave ako buk, ako nejake "cintosko"

a inak tinad do pondelka je fakt dost daleko, dovtedy mozes aj desatkrat porodit 😲

beruska.zuzanka
26. nov 2009

Ste zaregistrovali, že máme new bábo na svete? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre