Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
2. dec 2009

diduska ... nám sa tiež moc nedarilo kojiť ☹
som odsávala do flašky a potom dávali striekačkou Samkovi, ale bolo to málo. nakoniec prikrmovali flaškou umelým mliekom Nutrilon

potom doma som zase odsávala a dávala samkovi z flašky, raz moje mlieko, raz umelé. potom sme prešli na umelé mlieko Beba

zuzitka
2. dec 2009

ja do pôrodnice beriem odsávačku na mlieko, 1 malú flašku, dudel a prsné klobúčiky na kojenie 🙂
mám to už aj vysterilizované - vyvarené

zuzitka
2. dec 2009

aj tu je zoznam, čo treba na kramáre:

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=57

diduska777
2. dec 2009

Ja som sa stale bala, ze nebudem moct kojit koli malym prsiam a bradavkam, ale co som tu citala, tak to vraj vobec s velkostou (skor s malostou 😉 ) nesuvisi... Ja som myslela, ze na kramaroch preferuju dojcenie a ze zenam pomahaju a podporuju ich v tom 😒 No uvidime ako budeme na tom my...

zuzitka
2. dec 2009

diduska .... ano, oni chcú, aby maminy kojili!!!
len Samko odomňa nevedel vysať mlieko, striekačkou mu bolo málo, takto sme sa trápili 5 dní .... chudol, plakal .... nechceli nás pustiť domov. až potom dali umelé mlieko, začal priberať, pustili nás domov až na 7. deň

csina
2. dec 2009

zuzitka...ja som myslela na potovosť...ale to len preto, že keď sa viac ako 8-10 hodín nehýbala, dostala som strach, musela by som utekať...ale myslím, že je o.k., pred chvíľou si zaskákala, zaštikútala a zase spí..len som sa vyľakala, lebo je vždy veľmi čiperná aj počas dňa a dnes od skorého rána nič...už mi trošku odľahlo.. 😝
inak neviem dievčatá ako to chodí teraz, ale keď som pred siedmimi rokmi rodila na Kr. tak mi malú vôbec nedokrmovali a to som mlieko dostala snáď na 3 deň, dovtedy jej nedali nič, chuderke, aj mi dosť schudla...len prvú noc jej myslím dali trošku glukózy...ani sa mi neprisala až na ten tretí deň...ale prežii sme, tak sa neľaknite, ak sa aj vám niečo také stane.. 🙂

zuzitka
2. dec 2009

csina ... super, že sa malinká konečne v brušku prebudila 🙂 🙂 🙂

diduska ... na velkosti pŕs nezáleží, ale na tvare bradavky asi ano. ale to sa dá vyriešiť tými klobúčikmi na kojenie

diduska777
2. dec 2009

No ja mam take stupliky, tak to sad bude ok 😎

zuzitka
2. dec 2009

ved uvidíš, ja mám vraj tiež super bradavky na kojenie a vidíš, samko lenivec nevedel ako na to 😀 😀
s klobúčikmi nám to trochu išlo .... a zabráni to aj praskaniu a boleniu bradaviek 😅
na bolavé bradavky si kúp kalciovú masť, ale pred kojením treba utrieť

mala by byť na kramároch laktačná sestra, ktorá obieha všetky maminy a pomáha s kojením 😉

prettybaby
2. dec 2009

ahojte kocky, aj ja som rodila na Kramaroch, vcera to bolo 5 tyzdnov, co mame nasho Raduška pri sebe 🙂 chodim na konika malo, neni kedy pri krpcovi. 🙂

diduska777
2. dec 2009

Ahoj prettybaby 🙂 No kozmetiku a hyg. potreby este nemam pripravene.... A este odsavacku... Je lepsia elektr. alebo rucna? Nie je cicaderma na bradavky lepsia?

prettybaby
2. dec 2009

ahoj diduska, ja mam odsavacku manualnu a to som povodne bola za elektricku ale nemozem si stazovat, som s nou spokojna. Mam Aventku.

zuzitka
2. dec 2009

ja mám odsávačku ručnú Medelu, som spokojná

zajtra sa majú na kramároch rodiť siamske dvojičky? 😕 tak bude frmol, čo?

mizu416
2. dec 2009

filipka,aj ja som mala ten isty problem s kojenim ☹ ale co uz...este jedna otazocka na teba,nemas nahodou v hostetne dedka?si mi povedoma

mirulienka
2. dec 2009

zuzitka, a aj ti nieco povedali na tu osmicku CS? ja mam teda zatial 6, lekar na to nic, ale pri prvom som mala stale 1.
no inak to aj ja planujem do nemocky zobrat odsavacku (tiez mam medulu rucnu, mam sice aj elek. po prvom ale tu necham doma), dudel pre istotu a aj tie klobuciky, lebo moje skusenosti z prveho kojenia su tiez dost zle. ja som mala veeelmi citlive bradavky, straaasne rostrapkane od kojenia a s krvave. proste odvtedy mam z toho traumu... aj cez moju aku-taku snahu mi maly doma po par dnoch zacal v malom mnozstve cikat na oranzovo a to som vycitala, ze je dehydrovany, tak som rychlo presla na odsavanie. a to som ho ja niekedy nechala na didiku aj pol hodinu! 4 mesiace som si potom odsavala a malemu davala flasou a dokrmovala nutrilonom. prave preto som si teraz vybrala kramare, lebo sa tam chvalia, ako naucia kojit, tak som zvedava 🙂 uz si aj bradavky dopredu trenujem 😀 😀 😀 uvidim, ci pomoze... tentokrat nemam pocit, ze su take citlive, tak velmi dufam, ze sa nam to teraz podari.

csina, aj ja teraz mavam take pocity ako ty. obcas sa mi zda, ze sa mala dlho neozyva a zmocni sa ma panika. okrem toho mne casto tvrdne brucho, ale dufam, ze to nic nie je, lebo to mi robilo aj pri prvom.

mirulienka
2. dec 2009

diduska, mne pri prvom velmi pomohla cicaderma na rychle hojenie. lepsie ako kalciova ( ta ma nevyhodu, ze sa musi umyvat a ked som ich mala velmi bolave , tak aj umyvanie bolo utrpenie) a aj chlorofyl (ten zase farbil a nehojil tolko...).
teraz vsak jandova na prednaske velmi chvalila "multi-mam", tak som si ho kupila a uvidim... maju ho teraz v akcii spolu aj s penou, ktoru mozno pouzit bud na umyvanie prsnikov alebo aj babatka. stoji sice dost vela, ale riskla som to.

mirulienka
2. dec 2009

baby, dobre ze hovorite o tych vecickach, zbalim aj ja nejake bodyny a dupane. pri prvom som neniesla nic do nemocky... ani rukavicky, ani ciapocku, nic.

ozaj zuzitka, pises, ze nebudes nic platit v nemocke. nemas trocha strach, ako dopadnes??? ja neplanujem tiez platit, ale cim viac sa to blizi a vela citam a pocuvam, tak sa ma zmocnuje taka neistota...

zuzitka
2. dec 2009

na to CS8 mi nepovedali nič ... len že nevydržím do termínu 😀 😀 😀 cha chaaaaaaa ... zajtra mám termín a ja furt držím pohromade 😉

ked budem mať bolavé bradavky, popýtam sa na tú cicadermu teda 😉

ja som mala pri prvom len čiapku, rukavičky a ponožky, to som dostala zoznam od dr., tak som vedela. ale oblečenie som nebrala, to len teraz všetky maminy odporúčajú, neviem teda .... my sme vystačili aj s tými košielkami na viazanie 😉 😉

otecko k pôrodu už nechce ísť, okrem toho musí byť so samkom 🙂
EPI sa bojím viac ako pôrodu ... nenávidím ihlu 😀 😀 😀 len ked mi berú krv, tak sa idem zrútiť 😅
lekára si neplatím ... ved od toho tam sú, nie? načo mu budem pchať 7.000sk, ked je to jeho práca 😉
nadštandard ... načo? ja sa viem osprchovať aj v spoločnej sprche ... okrem toho, vždy som bola v sprche sama. to bolo také nepísané pravidlo, že sme si do sprchy neliezli ... a keby aj, šak sa neočumujeme 🙂
a na izbe sme aspoň kecali a navzájom si strážili detičky 🙂

zuzitka
2. dec 2009

najhoršie je, ked vela čítaš .... vela sa dozvieš, vela špekuluješ ... 😀 😀 😀
u nás v téme prvorodičky prišli s takými vecami, že som začala aj ja pochybovať, či to treba, či nie .... ale ajtak ostanem pri svojom "zdravom sedláckom rozume" 😉

lia
2. dec 2009

zuzi 😅 😀 ja ze spis uz 😀

weronyca
2. dec 2009

ahojte kocky, ja som dnes bola prvykrat na kramaroch.. robili mi utz/som sa tesila ye uvidi maleho a tamm nic/..
viem ze su kramare stare,ale velmi zmisane pocity mam z tej nemocky..na utz som bola objednana na 10,sedela som tam od pol a zobrali ma az o stvrt na 12..aspon ze u primarky ma zobrali skorej.. lebo mi bolo tak na odpadnutie,ved aj tlak som mala nizsi ako inokedy..

zuzitka
2. dec 2009

weronyca ... si bola na tom 8.poschodí? to nejde, aby si bola na presnú minútu vyšetrená, musíš rátať s meškaním 😅
a akože na uzv nebolo nič???

treba nosiť so sebou vodičku a niečo pod zub 🙂

mirulienka
2. dec 2009

jeeej lia, konecne niekto, kto ma termin ako ja a este aj babenku 🙂 🙂 🙂 🙂 ides tiez na kramare?

zuzitka, ved aj ja som sa doteraz drzala sedliackeho rozumu, len ma zacal tusim nejako opustat. no ale som rada, ze nie som sama... si ma povzbudila zase 😉

moj otecko chce ist aj druhy krat a ja sa len tesim, Andrejka zatial postrazi babka.
epi sa bojim viac ako tej porodnej bolesti... a zvladla som aj prvy bez nej...
a veru, deti sme si postrazili, ked sme isli na obed alebo do sprchy. na izbe by som nemohla byt sama.

weronyca
2. dec 2009

zuzitka, ratala som s tym ze budem cakat, aj preto som prisla skor..len som sa bala aby ma stihla doktorka do 12 zobrat..vodicku som mala-asi malo..uz som poucena..inak dakujem..vdaka tebe som to nasla.. 😉

no a utz-u lekara predtym som bola zvyknuta ye tam mal vzdy este jeden monitor kde mamicka vidi tiez bejby.a vzdy dava aj fotku... tu nic ☹ nevaddi,hlavne,ze sa mi maly otocil.uz som sa bala ze pojde cisarskym

zuzitka
2. dec 2009

weronyca ... a načo si mala uzv v 34tt?
mne robili v 20tt morfologický uzv asi 20min, aj fotku mi dali 🙂 na 8.posch.

a v 30tt - bez fotečky - len mi dali papierik s rozmermi a váhou miminka 🙂 a vtedy mi aj prietoky urobili. ale to v nemocnici na čísle dv.214

inak ultrazvuk sa už asi nerobí ... neviem aspoň o tom

mirulienka ... nemaj boja ... zvládli sme prvé, zvládneme aj druhé miminko 😉 😉

zuzitka
2. dec 2009

a LIA sem len zablúdila 😅 😅 my sme v inej téme "najkrajší vianočný darček", len videla, že sem píšem, tak sa ozvala 😉
ona ide rodiť do ružinova 🙂

weronyca
2. dec 2009

No primarka ma asi poslala z toho dovodu,ze som doteraz chodila k inemu lekarovi.. sama neviem preco.. ved pred 4tt som bola aj na prietokoch a vsetko OK..

zuzitka
2. dec 2009

tak asi chceli mať znova uzv 🙂
chlapček bol otočený koncom panvovým? a teda už je hlavičkou dole? šikula 😉

babule ... ja mám dnes termín pôrodu 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐

zuzitka
2. dec 2009

idem radšej spať ... dobrúúú noc 😉

mirulienka
2. dec 2009

no zuzitka, tak sa na ten dnesok poriadne vyspi 😀 😀 😀 😀 😀 bruuuu noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre