Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ewelyne
10. okt 2009

czechzuzanaba- nie nepustili by ho tam 😒 😖
musis to mat vybavene a musi byt zapisany v tehu knizke a musi absolvovat prednasku.... a musi...
to je tak na Kramaroch...
ale ak by ste rodili niekde narychlo v malinkom mestecku a malej nemocnici, tam sa nemusi nic...
tam mozes po dohode s lekarom vacsinou hocico...aj muzika mat pri prvej dobe porodnej, co na Kramaroch mat urcite nebudes, kedze je natresk a pride k tebe len na samotny porod- koniec a to moze byt len 10 minut niekedy... 😖 🙄
a epi ti tiez nedaju ked nemas vysetrenia, atd . a zaplatene atd....

katka23
11. okt 2009

ahojte.chcela by som sa opytat ze kto vas posiela na ten monitor?ja idem prvy krat do poradne na kramare v pondelok.robi sa tam aj ultrazvuk?dakujem

wewe4
11. okt 2009

katka, mne ultrazvuk zatial nerobili a na monitor ma poslala priamo tam doktorka z poradne, ale tiež som tam bola prvý krát takže na monitor som objednaná nebola, tak som čakala 😠 3 hodiny!
a ku komu ideš? aj mňa by zaujímalo kedy mi budú robiť ultrazvuk..

katka23
11. okt 2009

ja idem k prochazkovi tak som zvedava ci ma hned poslu na monitor.ultrazvuk neviem ci robia ale ja by som bola rada keby mi ho urobili 😉 ty chodis ku komu?

wewe4
11. okt 2009

ja k dr. Ferákovej..ale zazmmluvňovať nebudem nikoho, lebo ich nepoznám...

katka23
11. okt 2009

ani ja si nezazmluvnim ved porodit musim a tiez ked ich nepoznam tak naco 😉

wewe4
11. okt 2009

jee katka, ale veď mi sa tam možno aj stretneme..podla termínu 😀
tak sa teším

nela.v
11. okt 2009

katka, skus este raz zavolat k prochazkovi do ambulancie a spytaj sa ci sa mas objednat aj na monitor. cislo je tam s koncovkou 423.

prve tehu mi vobec ultrazvuk na kramaroch nerobili az pred porodom. teraz mi spravil v 36 tt este moj doktor a pocitam, ze na kramaroch ho uz teda robit nebudu ked mam za sebou 3, ktore podla zakona poistovna preplaca.

katka23
11. okt 2009

wewe no moze byt ze sa tam stretneme 🙂
nela uz mu nemam kedy zavolat lebo rano tam idem a tak uvidim co povedia. ty chodis k prochazkovi??? mne nerobil v 36 tt ultrazvuk moj doktor tak som zvedava ci mi tam budu robit. zajtra napisem co som zistila 🙂

nela.v
12. okt 2009

katka, ja idem k ferakovej. na uzv mi kontroloval hlavne prietoky. no ako som pisala vyssie, pri prvom mi na kramaroch nerobil uzv vobec, ani som nebola na monitore a posledny uzv som mala v 32tt.

czechzuzanaba
12. okt 2009

eweline,
my uz sme byli na prednasce, jen ten poplatek jsme za manzela jeste nezaplatili.
Jinak s tou EPI je to tak, ze zalezi na tom anesteziologovi, ktery ma prave sluzby. Nektery ti udela odbery rovnou za pochodu a EPI da, nektery ne.
No snad to stihneme vsecko vybavit 😅

beruska.zuzanka
12. okt 2009

Ahojte bambuľky, idete niektorá zajtra na 9:15 k Dr. Jandovej na predpôrodku? Prípadne na prednášku o dojčení o 11:00?

katka23
12. okt 2009

ahojte.tak poradna ok ale do novembra pravdepodobne nevydrzim a ze sa mam setrit. monitor ani ultrazvuk mi nebudu robit ze az pri prijati do nemocnice.prochazka je super a velmi citlivo vysetroval 😉

wewe4
12. okt 2009

katka, môžem sa spýtať čo ti napísal dr. do knižky na ti CI...je to nakonci toho riadku, kde pravidelne píšu tlak, váhu, ťažkosti atď. lebo ja tam mám CI 2 a podľa tých vysvetliviek nad tým som pochopila, že som už otvorená na viac ako 1,5 cm 😲 to mi dr. vôbec nepovedala...
a to je inak zaujímavé, že ti nebudú ani monitor robiť...to naozaj každý doktor robí niečo iné..a pritom tuším majú spoločnú ambulanciu (myslím procházka a feráková..č. dvrí 222?)

katka23
12. okt 2009

ano c.d.222 cs mam 7 to je uz skoro pred porodom.najvacsie cislo je tam 9 to vidis ma konci tych riadkov.ked mas dva tak to este porod tak skoro nebude.ale myslim ze inak sa to bere u prvorodicky a inak u druhorodicky. ved sa jej opytaj.

nela.v
12. okt 2009

wewe, to ci je cs ako cervikalne skore. doktor podla vysetrenie krcka zrata body a sucet napise. to je ta tvoja 2. hore v knizke mas tabulku, tam si to pozri. hodnotia sa veci v stlpiku a body su 0, 1, 2. niekedy sa cs po tyzdni nepohne ani o bod, inokedy to skoci aj o 3.

vanduska
13. okt 2009

ahojte mamicky cakatelky. Ja som rodila na Kramaroch pred mesiacom. Bol to moj druhy porod - v porovnani s prvym to bolo ovela horsie, bolestivejsie a chaotickejsie. Lekara som zazmluvneneho nemala - v roku 2006 som bola velmi spokojna s lekarom, ktory ma odrodil a nemala som ho dohodnuteho. Teraz vsak, keby som mohla, to urobim ihned. Momentalne maju tak vela porodov, ze sa to jednoducho vsetko nestiha. Ja som mala stastie, ze som mala manz ela od zaciatku pri sebe, asi jedine pozitivum na celom priebehu porodu. Rodila ma lekarka, ktora prisla do mojho boxu v tej poslednej chvili, ak by nedosla, porodila by som malu asi manzelovi do ruk 😉 .
Sluzbu mala jedna pani doktorka, jedna porodna asistentka a jedna sanitarka, bol tam este jeden lekar, ktory mal akurat urgent cisarsky rez. nasa pani doktorka tam bola sama, a naraz sa rozrodili tri zeny. Viete si to predstavit. Vladol tam neskutocny chaos a panika. Mala som aj odber pupocnikovej krvi, ktoru mi skoro zabudli odobrat, ale bolo to aj tak nadarmo. Cela situacia mala samozrejme aj nasledky - nasa pupocnikova krv bola kontaminovana stafylokokom z porodnej saly. Asi tolko. Nastastie nasa princeznicka je krasne a zdrave babetko, na porod mam vsak velmi zle spomienky.
Inak oddelenie nadstandard bol super, sestricky a laktacna sestra takisto, nic negativne nemozem povedat ani na novorodenecke oddelenie, sestricky a pani doktorky.
Iba ten porod.....a samotna organizacia na porodnej sale......... 😒

nikak23
13. okt 2009

ahojte, no iba komentar ku vyssiemu prispevku. Presne z tychto dovodov mi samotny personal nemocnice odporucal oficialne si zazmluvnit doktora, nakolko sa rodi strasne vela deti a maju malo zdravotnickeho personalu. Tych 230 Euro (7000 SKK) je dost, ale nechcem zazivat stres, ze si ma tam nikto nevsimne. Presne tieto dovody nas presvedcili o zazmluvneni a ako hovorim odporucala to sama lekarka a sestricky. No som zvedava ako to vsetko dopadne. Na maleho sa strasne tesime a dneska vsetko strasne boli, som schopna sediet len na fit lopte🙂

macka01
13. okt 2009

len som tu tak kukla,napíšem Vám môj zážitik z kramaroch. 😝 Rodila som tam v r.2000 prve dieťa aby mohlo byť hneď prevezené do Kardiocentra.Mala som sekciu ráno,moje veci mi niekto priniesol na izbu večer a až druhy deň,keď som vstala z postele som zistila,že mám komplet prázdnu peňaženku.Na to oddelení a por.sále bolo toľko študentov,až mi z nich bolo zle.Čím väčšia nemocnica,tým väčší bordel.Toť moja spomienka

wewe4
13. okt 2009

to je tam naozaj až taký nátresk 😕
viem, že je teraz veľa rodičiek, ale tak by mali byť na smenách viacerí doktori...to sú tam na celom oddelení len dvaja? a keď tam bude 10 rodičiek, tak čo? jááj, tohto sa bojím...ja si nezazmluvňujem
ja som zase počula od jedného dr. z Kramárov, že to zazmluvňovanie tiež nie je vždy výhra, lebo doktor môže byť po nejakej 24-ke (keď nie viac) a teraz ho rýchlo zavolajú zase k pacientke, ktorá ho má zazmluvneného...no veď ten doktor je potom určite nepozornejší, nervózny...
tak ja to nechávam zak..a verím, že ma tam už niekto odrodí a všetko zvládneme 😉

zuzca80
13. okt 2009

ja som si chcela zazmluvnit a dvaja mi povedali, ze to neuznavaju, tak tretieho som uz neskusala ☹ dufam, ze budem mat stastie. nikak, mame rovnako termin...ale u mna sa nic zatial nechysta ☹

macka01
13. okt 2009

myslím,že také zajednavanie si doktorov je len ťahanie peňazí od budúcich mamičiek,je to citlivá téma,každá chce pre dieťa aj seba to najlepšie,ale dostane to ozaj?keď je pôrod bez komplikácií tak mi môže byť jedno kto je pri mne,keď sú problémy,pomôže ti tiež ten ktorý tam je.A na rukách ťa žiaden nosiť nebude aj keď mu zaplatíš neviemkoľko. 😒

czechzuzanaba
13. okt 2009

ja nevim, jeste jsem nerodila, ale zda se mi logicke, ze kdyz budu mit zazmluvneneho lekara, tak bude na muj porod dohlizet, coz bude pro me a miminko bude lepsi, nez doktor, ktery beha jeste okolo dalsich trech maminek....7000 sice neni mala castka, ale zase neni to suma, ktera by byla zas az tak nedostupna....A kdyby to i jenom trochu melo pri porodu pomoct, tak podle me dobre utracene penize....Nevim jak vy, ale ja umim utratit aj za vetsi blbosti. 🙂

zuzitka
13. okt 2009

czechzuzana ... ale lekár nedostane tých 7.000sk ... neviem kolko z toho ide nemocnici

a ako píše wewe, taký lekár môže stáť 24hod na nohách a ty ho budeš mať zaplateného a príde k tebe a bude nervozny, nepozorný, nedajbože na teba bude kričať .... alebo ako tu jedna mamička písala, ledva stihol prísť k pôrodu .... ja si nič neplatím

možno po pôrode budem hovoriť inak ... ale verím, že to dopadne všetko OK 😉 😉

rebeka113
13. okt 2009

ja som rodila na Kramaroch presne pred mesiacom v 36 tyzdni takze som este nemala vybavenu EPI, ani otca pri porode ani zazmluvneneho lekara. na prijme sa mi sestricka povedala, ze aj ked to nemam vybavene vsetko sa da zariadit. a ci vam daju EPI alebo nie to zalezi len od anesteziologa ktory ma prave sluzbu. ja som tam lezala tyzden kvoli krvacaniu a videla som ako sa lekari staraju o pacientov. je pravda ze porodov bolo strasne vela, kazdy den sa striedali pacientky na izbach niekedy aj viackrat za den. bolo to vidiet, ze ktora mala zazmluvneneho lekara tak sa o nu aj staral. ja osobne by som si ho urcite zazmluvnila.

czechzuzanaba
13. okt 2009

zuzitka, myslim ze nekdo tu psal, ze 3 tis. jde nemocnici a 4tis doktorovi, nebo naopak. Ale to uz je prece jedno. Me se to zda lepsi, nez jak se to pry delalo driv, davat obalky bokem......To ja ani neumim.
Nastesti je to kazdeho volba....nikdo te nenuti si doktora zazmluvnit. Ale ta moznost tam je a to je fajn. Beru to tak, ze kdybych mela pri porodu problemy a zazmluvneneho doktora bych nemela, tak bych si to treba pozdeji vycitala. Takhle vim, ze z moji strany jsem pro to udelala vsechno.......A kdyz bude porod bez problemu, tak urcite nebudu litovat penez, ale budu se tesit, ze vsechno dobre dopadlo.... 🙂

zuzitka
13. okt 2009

ved to je jedno, každého vec 😉 😉

len nech všetko dobre dopadne 😵

gabika20
14. okt 2009

Ahoj. Viete mi poradiť kde sa na Kramároch robí ten monitor, v ktorej ambulancii? Mala by som sa tam teraz objednať.

tinad
14. okt 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat ako to je s epiduralkou? ked si ju vybavim na Kramaroch a nakoniec sa rozhodnem, ze chce rodit bez nej, tak sa to tak da? vratia aj peniaze? davate si maminky cakatelky epiduralku?

given
14. okt 2009

Ahoj Tinad, ja som mala takto vratene peniaze za epiduralku, nemohli mi ju totiz dat kvoli zlemu krvnemu obrazu. Ked ju mas zaplatenu a nepodaju ti ju, tak ti daju na porodnici na 9.poschodi potvrdenie a ty s tym ides do pokladne, tam ti to vyplatia. Aj ostatne veci tak funguju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre