Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

micika
9. apr 2012

@miskaska ahojky tiež čakám prvé mimi a máme vybraté Kramáre. Neviem ako to chodí ale ohľadom predporodnej prípravy som sa pýtala na tehotenskom cvičení kam chodím a bolo mi povedané že stačí keď okolo 30tt (vtedy som bola len v 25tt, teraz som v 27tt) sa skontaktujem s pani Jandovou a ona mi všetko vysvetlí. (kontakt je aj na nete), ale čo sa týka ostatného to by zaujímalo aj mňa. Ak by si mala bližšie info daj vedieť. 😉

miskaska
9. apr 2012

@micika ďakujem, tak aj ja skúsim tej pani zavolať. Ach jaj, ja nechodím ani na žiadne cvičenie, pôrod sa mi zdal tak ďaleko, ale je to stále bližšie a bližšie 😉 . Dá sa ešte prihlásiť na nejaké cvičenie, nie je neskoro? Kam chodíš? Ospravedlňujem sa, že som trošku mimo témy.

beruska.zuzanka
9. apr 2012

@miskaska
@micika baby, ja som síce rodila dva roky dozadu, ale okolo 30teho týždňa som začala chodiť na cvičenia k p. Jandovej, kde priebežne poskytovala aj info, kedy sa prihlásiť na predpôrodku k nej, kedy na poučenie s oteckom, kedy vyplatiť prípadné poplatky, kedy treba skočiť na aro v prípade epi a podobne... 🙂 a od tuším 34, alebo 35 tt som chodila na poradne na kramáre, MuDr. mi vypísal papier a šla som tam, keď som raz šla z cvičenia sa osobne objednať.... a potom už len každý týždeň na poradňu, prípadne sono, ako lekár určí a chystať sa a čakať, kedy to príde 😵 😵 😵
držím prsty 😉

emka1
9. apr 2012

@miskaska .... ja som rodila na Kramaroch, tak ako @beruska.zuzanka, tiez pred 2 rokmi. Teraz sa tam chystam rodit opat. Vtedy som komunikovala mailom aj s p.Jandovou, ktora robi prednasky aj cvicenia k predporodnej priprave. Prednasku u nej o pritomnosti otca pri porode som s manzelom absolvovala presne mesiac pred porodom v 37tt - od tohto tyzdna sa zacina chodit do poradne na Kramare. Takze miska, zatial mas este cas. Napis jej mail, podla toho, ci chces chodit aj na cvicenia, alebo len na prednasku o porode. Cvicenia zacinaju skor, ta prednaska je az v 37tt - ako som pisala. V 37tt rovno po absolvovani prednasky tusim treba zaplatit aj poplatok za pritomnost blizkej osoby pri porode, teraz je to 30 EUR, pred 2 rokmi len 16 EUR. V tomto 37tt mozes rovno absolvovat aj poradnu v anestezilogickej ambulancii, tam sa neobjednavalo, ak mas zaujem o epiduralku pri porode. K epiduralke este pocas dalsich poradni na Kramaroch by si mala absolvovat koagulacne vysetrenia - to je len odber krvi, tie tusim nesmu byt starsie ako 2 tyzdne pred porodom - dufam, ze sa na tychto informaciach nic nezmenilo - takto to fungovalo v marci 2010 na Kramaroch.

micika
9. apr 2012

@miskaska poslala som ti kontakt na cvicenie.

micika
9. apr 2012

@emka1
@beruska.zuzanka kocky ďakujem za info, plánujem aj na Kramároch chodiť na cvičenie takže za také dva týždne plánujem osloviť p. Jandovú. Ale ono to od 14tt beží tak rýchlo, že sa nestíham čudovať. 🙂
@emka1 ak sa môžem opýtať kedy máš termín?

emka1
9. apr 2012

@micika ... no mne to zacalo letiet presne po 20tt, dovtedy som cas velmi nevnimala, byvalo mi velmi zle a cakala som, kedy to konecne skonci. Teraz mam 66 dni do porodu a mam pocit, ze to bude uz o par dni, tolko toho chcem este postihat do juna a neviem, ci to fakt stihnem. Najhorsie budu posledne tyzdne a dni cakania na den D, ked sa uz nebudem vediet ani otocit na posteli, alebo sediet alebo chodit ... aj ked uz teraz mam pocit, ze ma roztrhne 🙂. Mam termin 14.6. - kuk pas 😉

micika
10. apr 2012

@emka1 jee to si presne o mesiac skor ako ja. Mne to tiez neskutocne leti, mne nastastie nebolo zle ale stale som bola unavena tak som spala a teraz to zacina znova. 🙂 Tiez este musim toho vela stihnut - vsetko si ale nechavam na maj to budem mat dovolenku tak snad to stihnem.

ava11
10. apr 2012

Tak dnes na poradni mi vypísal papier a idem na príjem vo štvrtok, vyvolávačka ma asi neminie 😒

amouramour
12. apr 2012

@ava11 dzrim palce, ja som bola na tom rovnako...viem ako sa citis🙂

srvatko
13. apr 2012

Ahojte kočky, ja som tu nová aj keď v pokročilom štádiu, som 37tt, už mám všetko na Kramároch absolvované. Predtým som chodila súkromnému lekárovi, len chcem rodiť na Kramároch.
Pre tie, ktoré nevedia čo majú a kedy robiť, taký rýchly postup: 😅
- do poradne zväčša u svojho lekára do 36tt, ale už 35 tt je dobré kontaktovať p. Jandovú psychologičku na predprípravu(ja osobne doporučujem) len výhradne mailom katarina.jandova@kr.unb.sk, pošle vám inštrukcie, pozve vás na prednášku (7.p. knižnica), následne aj laktačnú a keď chcete otecka pri pôrode aj na to je zvlášť prednáška; všetky sú zdarma.......inak už sa na Kramároch NECVIČÍ....zrušené...... 😢
- prvý krát na Kramáre je potrebné sa objednať na monitor(CTG) osobne č.d. 221 alebo telefonicky 02/59542583, potom po monitore s výsledkami na č.d. 217 na zhodnotenie monitoru
- ak si nechcete platiť lekára tak na č.d. 217 sa treba objednať na poradňu, následne vás pošle aj na objednanie sa na ultrazvuk(ten je na 8.p. ale dlhá čakacia doba, ja som dostala 2t dopredu) ten už asi nestihnem ☹
- ak chcete epidural, je potrebné cca. 36-37tt absolvovať vyšetrenie u anesteziológa na č.d. 152 v poliklinike netreba sa objednávať, vyplniť dotazník;
Ja som si už predplatila otecka pri pôrode 30 eur(až po prednáške), epidural 152 eur(ak sa nepodá tak storno 10 eur)
Tak uvidíme čo a ako, som od 24 tt na rizikovom, malého mám zakliesneného v krčku, poradňu mám v pondelok, tak som zvedavá čo sa dozviem, na monitore už aj kontrakcie, aj by som už uvítala drobčeka v náručí, lebo tie bolesti nič moc, už viac ako týždeň ma trénuje, najhoršie je postaviť sa a rozchodiť to......držím vám všetkým palce..... 🙂 🙂

biba07
13. apr 2012

Ahojte kocky, ja uz idem na prijem v pondelok rano takze v utorok alebo v stredu bude malinka vonku, len mam taku dilemu ze ja nie som z blavy tak si musim vsetko pobalit a veru ked som sa zbalila do velkeho cestovneho kufra ledva som ho zapla.. a to este si dam par veci do malej tasky k sebe.. vy co ste uz rodili do coho ste boli pobalene?Je normalne si zobrat velky kufor ci budem jedina? :o))lebo veru do velkej cestovnej sportovej tasky sa mi nezmesti ani polovica, tak neviem ci to mam skusit do maleho cestovneho kufrika a jednu tu sportovu velku tasku nabalit alebo ten velky cestovny kufer len kto mi to bude vlacit do kelu kedze budem po cisarskom...

seiv
13. apr 2012

@biba07 mali zeny aj kufre velke...je to individualne ...a odvlaci ti to osetrovatel🙂

biba07
13. apr 2012

@seiv takze nebudem sama🙂 do kelu ono je to tolko veci ani sa to nezdaa.. som myslela ze v pohode vsetko pobalim do velkeho kufra a nakoniec sa mi tam uz ani odsavacka a slapky nezmestili kukam reku no dobre to ked dotrepem vsetko na izbu tak neviem kde to tam zlozim 😀

av
13. apr 2012

@srvatko drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉 😉 😉
mozem sa opytat , ty si zazmluvnujes lekara? v stredu rano som objednana na CTG a potom pojdem na c.d.217 a doktor si ma nezavola ani dnu , iba ma objednaju, ci?

srvatko
14. apr 2012

@biba07 ja byť tebou sa netrápim či veľa, radšej viac ako menej, ja som zbalená do 3 tašiek, 1 veľkú hneď, 2 na druhý deň manžel prinesie a potom 3 pre babo keď pôjdem domov. Tá prvá taška bude s tebou rotovať v nemocnici neboj, radšej mať všetko pri sebe, držím ti palce🙂

srvatko
14. apr 2012

@av ďakujem, ja si lekára nezazmluvňujem, z tých 300e má aj tak len 165e hrubého:( choď potom na tú 217 a sestričke je potrebné povedať, že sa chceš aj objednať na poradňu a dá ti termín, k lekárovi pôjdeš aj dovnútra len na chvíľočku tam ti povie ako dopadlo CTG, inak je to MUDr. Židzík, je celkom milý, tak pohoda🙂🙂🙂 drž sa

av
14. apr 2012

@srvatko ďakujem pekne 🙂 🙂 🙂

amouramour
14. apr 2012

@srvatko inak to nie je celkom pravda, lekar ma realne cca 60 eur z toho...

amouramour
14. apr 2012

@biba07 ja som mala cestovny kufrik maly, jednu malu tasku a este tasku s hygienickymi vecami pre babo...ako troska posomrali, ze preco mam tolko veci, ale hlavne, ze som vsetko mala🙂je fajn potom drzat navstevy na uzde, lebo ti tam dokazu toho navlacit kopu, co je problem pri odchode z nemocnice🙂inak napriek tomu, ze davaju oblecko odporucam babatku zobrat vlastne...mne jeden den dali pre malu len body, esteze som mala ponozticky lebo by inak bola komplet s holymi nozkami a odporucam urcite vziat pre babo deku...a aj vlastnu zavinovacku - mne tie ich perinky troska liezli na nervy🙂

biba07
14. apr 2012

@amouramour ,
@srvatko , kocky a co mineralky? kedze nie som z ba tak mi tam stale nemoze priatel nosit po jednej.. jaj to uz fakt neviem kde to zbalit alebo jedine ze mi to donese dodatocne po cisarskom sice jeho na izbu nepustia ale tak hadam mi to niekto ochotne dovlece..davaju aj v nemocnici nejake caje alebo nieco na pitie ci treba mat svoj caj atd? a co strava da sa? sice pred sekciou a po nej asi jest nebudem ale koli malej asi stravim v nemocnici viac nez tyzden. ☹

strihalka
14. apr 2012

Mam otazku, mozno hloupa...ale dnes me napadla....pujcuji maminkam monitory dechu,ci davaji automaticky do postylky? Berete si nektera svuj monitor do postylku pro svuj klid?

czechzuzanaba
14. apr 2012

@biba07 caj tam bude, neboj. No a kdyz ti bude neco chybet, zajdes si dolu do bufetu. A kdyz nebudes moct chodit, urcite nejaka spolubydlici bude ochotna 🙂 A ten caj neni nic moc tam, takovy cerny nemocnicni, nabal si caj sebou, treba na kojeni, to ti moc mista nezabere a mozes si uvarit.

czechzuzanaba
14. apr 2012

@strihalka monitory do postylky davaji myslim jen detem predcasne narozenym. Jinak jsem nevidela. Mozna pujci na pozadani... 🙂

bambula1307
14. apr 2012

@biba07 asi bude lepsie ,ked ti to manzel prinesie az ked ta pride pozriet. Caje su k dispozicii..cierny horky aj sladky. Je tam kuchynka mozes si uvarit vlastny aj dzbany tam su. ked potrebujes daco do chladnicky ..tak aj ta tam je..pre pacientov a aj na materske mlieko.

czechzuzanaba
14. apr 2012

@biba07 odsavacku napriklad mozes nechat doma, to tam maji 🙂 Mozna ani nebudes potrebovat 😉

pufa
14. apr 2012

@biba07 mozem sa opytat preco musis rodit cisarskym rezom?

sabiatko
14. apr 2012

caute baby. tak sme si dnes odniesli maleho samka domov 🙂 porod bolel jak das, to je jasne, ale ovela lepsi nez prvy. v utorok som mala nastupit do nemocky, ale uz rano mi zacali kontrakcie a o 4 poobedede bol krpec na svete. a dolezite - lekarky, sestricky pri porode, na sestonedeli aj pre novorodencov totalne uzasne, som nad mieru spokojna. a nakoniec som od zaciatku bola na nadstandarde a bolo to super. aj varia dobre, aj pomozu hocikedy a s cimkolvek. tretie babulo neplanujeme, ale ked sa postasti, tak viem, ze budem rodit zas na kramaroch. no inak samko maly valibuk - 52 cm a 3970 g 😵

strihalka
14. apr 2012

@czechzuzanaba dakujem, takze netreba davat do tasky....no uz ani nevim, kam bych to zabalila 😀

czechzuzanaba
14. apr 2012

@strihalka vsak dole tam je obchod a budes v porodnici...co takovyho si beres? 😅 ja sem mela jednu takovou vetsi tasku, nic vic. Tam toho zas tolik potrebovat nebudes 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre