Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jabadaba
7. jan 2011

@dianna
@lucul
jej baby, tak to ste mali super stastie. A dakujem za info. 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siskaa
7. jan 2011

@dominika1988 nebudes potrebovat ani jednu ;) mne dokonca povedala laktacna poradkyna po porode, ze na co ju mam, ze ju este nepotrebujem, kym sa mi nenaleju poriadne prsia 🙂 ja mam inak tri, najdrahsiu za asi 17 eur aj tu som kupovala z rozmaru, lebo je taka cierna cipkova, ze nech mam aj taku krajsiu a inak maju za par eur obcas v lidli, tie su take pevnejsie bavlnene a tiez v exluzive na hodzovom nam 🙂 to pre istotu, podla mna je jednoduchsie kupit si jednu taku podprdu pre kazdy pripad a nemusis sa trapit s odstriekavanim (za chvilu bude leto, ako budes odstriekane mlieko uchovavat?) moja malinka ma mesiac, ale uz prvy tyzden, co sme boli z porodnice doma, som musela sama vybehavat a vybavovat veci, ale uz sme mali rezim, ze som vedela, ze na dve hodinky mozem v pohodke ist od malej a nechat ju babke, lebo bude spinkat 🙂 vzdy som jej dala papat a kym bola zase hore na papanie, uz som bola doma.

melipa
7. jan 2011

@siskaa, @dominika1988 - co sa tyka podprseniek na dojcenie, jasne ze nemusis mat, ale zalezi od toho, ktora ma ake prsia a kolko mliecka kedy nabehne...pre mna boli po prvom porode nutnostou, mala som hned tolko mliecka a tak mi tielko, ze mi ani tie tampony do podprsenky nestacili, ale rovno plienku a aj ta bola mokra, a tak to pokracovalo zo zaciatku aj doma, pokial sa to trochu neustalilo...teraz uz mam zbalene tiez dve /tie z Lidla, za par Eur, a su velmi dobre/ ...cize je to velmi indi-vindi 😉

siskaa
7. jan 2011

@melipa ale kocky, ktore nechcu "vyhadzovat" peniaze navyse, nemusia kupovat tie speci podprdy, stacia obyc bavlnene, s kosticami sa neodporucaju myslim 🙂

inak baby, tak vseobecne... ja som rodila na kramaroch pred par tyzdnami, malinka sa vypytala na svet skor, ako som stihla prvu poradnu v porodnici, vybavit epi a profylaxiu... ani kurz dojcenia som nestihla a zvladla som to vsetko uplne v pohodke 🙂 tak si nerobte tazku hlavu ;) ale odporucam vybavit co najskor epi, ja som na rozbehnutie porodu cakala dva dni, nezabrali ani dve vyvolavacky a mala som smolu, nestihla som epi, tak som si odtrpela 21! hodin bolesti a to cakanie je najhorsie, jednak psychicky a jednak aj vybavenim :( inak potom porod samotny bol rychly a cas po porode na nadstandarde bol ako raj na zemi 🙂 az na par vynimiek priamo na novorodeneckom su tam super sestricky, ktore budu same chodit za vami na izbu a ochotne so vsetkym poradia, aj s kojenim ;)

melipa
7. jan 2011

@siskaa - no ved pisem ze podprsenka na dojcenie nie je nutnostou 😉 ...a ja aj ked som rodila uz par rokov dozadu, mile sestricky na novorodeneckom si tiez pamatam 🙂

lucul
7. jan 2011

@melipa k porodu urcite nepotrebujes a potom zalezi od toho ako sa citis, na porod potrebujes nocnu koselu a slapky do sprchy, inak nic, akurat na cakacke este toaletak a uterak 😉

melipa
7. jan 2011

@lucul diki, ale asi to malo byt pre @dominika1988 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinqa
7. jan 2011

@jabadaba ako pisala lucul, nahlasis to na porodnej sale a zaplatis to do 24 hodin odkedy sa dostanes na nadstandard. ja som bola na dvojke. jednotka je iba jedna.

@zusika partnera pustia na salu aj bez prednasky, hoci jandova hovori, ze nie. Ak je stav bezny, muz na cakacke byt nemoze a caka pred porodnymi salami-ak ides sekciou.

stanuskaa
7. jan 2011

@katka92 epidurálka sa robí na 152 číslo dverí a nie u Jandovej to je blbosť, bola som tam v utorok a papier mám už v ruke, a inak sú tam od 8.15 do 13.30

lucul
7. jan 2011

@melipa sorry, stava sa, matka na materskej 😀

melipa
7. jan 2011

@lucul - 😀 ...v pohodeee
- inak baby, chystate sa vobec niektora rodit bez epi? alebo ked bude v porodnici krik, budem to jedine ja, lebo vsetky tam budete vysmiate? 😀

lucul
7. jan 2011

@melipa ja som chcela ist bez epi, ale pre strycka nahodu som si ju zaplatila a som za nu vdacna, sice od bolesti nezabrala, ale vdaka nej som sa otvorila a oddialila mi kontrakcie o par minut 😉

sunny1112
7. jan 2011

@melipa ja rozmyslam ist bez epi, nakolko mi prvy porod spomalila a pri tlaceni som necitila kontrakcie...ale zaplatim si ju 🙂 pre istotu

stanuskaa
7. jan 2011

@melipa ja chcem ísť bez epidurálky noo pre istotu som si urbila poučenie, je to zadara a nič tým nestratím, keď nám to hovorila ta epi.... doktorka čo podáva epidurálku , hovorila že bolesť budeme mať 8-9 z 10 a tá epidurálka nám to zmierni na 4-6 tak pri vrchných hodnotách je to nič moc , to zvládneme, a aj tak pri konci pôrodu epidurálka už nefungíruje, lebo by si nevedela vytlačiť bábo tak je to zbytočne vyhodených 150 eur

stanuskaa
7. jan 2011

@lucul myslíš že to bolo spôsobené epidurálkou, to otvorenie??? myslím že ani nie, a tie bolesti ti malo tlmiť nie oddialiť, takže možno bola zle napichnutá a vôbec neúčinkovala 😒 😒

katka92
8. jan 2011

@kvetinqa Dakujem velmi pekne za radu 🙂 🙂 🙂

lucul
8. jan 2011

@stanuskaa hej, podla viacerych moze mat aj tento ucinok, je to vraj ojedinele ale ano, ja som sa po epi otvorila hupom, co som sa od 9rana do 16h otvarala z 2cm na 4cm, potom to uz islo rychlo

p4
10. jan 2011

@sirael
@papty
takze, dnes som volala. monitor vo stvrtok a poradna v piatok. 🙂 dakujem. :D
A Jandovej sa neda dovolat. ale ak jej napises mail,ona urcite odpise. mail na nu je : katarina.jandova@kr.unb.sk

sirael
10. jan 2011

@p4 Zelam pevne nervy...🙂 v piatok ordinuje dr. Obieromah ci tak nejako sa to pise, teda ked ides na 215 a ten je super...🙂

p4
10. jan 2011

@sirael ano ano, dvere cislo 215 a v piatok. tak to som rada,ze nemusim mat stresy z doktora,lebo to som mala najviac. znie to asi blbo,ale ja som nikdy nebola u gynekologa chlapa, a trosku sa bojim. :(

dendy1
10. jan 2011

Ahojte, pomaličky sa rozhodujem kde a u koho rodiť. Asi to budú Kramáre. Ako to je pri zazmluvnení lekára? Príde k pôrodu aj mimo službu, alebo sa vyvoláva pôrod vtedy keď si lekár "určí" ? Viete mi niekoho odporučiť na zazmluvnenie? Ďakujem.

zusika
10. jan 2011

@dendy1 - tu ti vobec neviem poradit.....teda s lekarom....ja som rizikova takze ma bude rodit Doc. Plank ku ktoremu chodim...... ale myslim si, ze Kramare ako take su dobra volba....

ja mam tiez otazky.....
V nemocnici sa riesia uz aj zalezitosti matriky alebo to si musime poriesit sami....? kedze sme mimo BA, tak neviem ako to je.... ale urcite budeme potrebovat aj BA matriku ako miesto narodenia deti.....

a ako je to s izbami - ako velke su na nadstandarde? Neviete - dvojicky davaju spolu do jednej postielky?
A navsteva? Moze prist ktokolvek za mnou do izby alebo viem ist aj ja s postielkou a babatkami na chodbu?
no a neviete aky je momentalne stav? Je vela rodiciek? Ci sa dostanem na nadst. bez problemov alebo sa caka?

adinam
10. jan 2011

zusika,matrikárka chodí až na izbu,akurát sme si museli ísť do BA vyzdvihnúť rodný list.
Na nadštandarde sú na izbe dve postieľky a dve postele.Inak sú dosť malé/izby/,ale spĺňajú účel. 😉.Hlavné je soc.zariadenie 😉.S dvojičkami veru neviem,ako to chodí. 😒Na nadštandard sa dostaneš bez problémov,ak bude plný stav,hneď po uvoľnení.Prepúšťajú stále,takže viac,ako jeden deň by si čakať nemala. 😉Držím Ti plačeky,nech Ti všetko dopadne,ako má...veľa šťastia... 😉

sirael
10. jan 2011

@p4 Tento lekar je cernoch a bol uzasny, prvykrat som bola u neho. Srandoval, snazil sa, odpovedal na vsetky moje otazky, mala som z neho velmi dobry pocit. Potom som bola u dr. Koricanskej, aj ta bola super, mladucka a perfektna a teraz naposledy u dr. Rukavicovej a ta bola tiez v pohode. Jedine mi nesadol jeden lekar, ale tak tomu som vzdy len monitor niesla ukazat, takze to som nejako prezila...🙂 Drzim ti palce. Ja idem zajtra na monitor a v stredu na poradnu. Stvrtok zasa na posedenie s p. Jandovou, aby mohol byt otec pri porode, aj ked zatial to vyzera na cirasky, lebo babatko je neustale otocene hlavickou hore. Ale istota je istota. A este vlastne musim ist zaplatit epiduralku, keby bola treba, lebo poucenie uz mam, uz chcu odo mna len 106,- eur...🙂

p4
10. jan 2011

@sirael ja som bola dneska u jandovej n cviceni a na posedenie ideme s drahym 19teho. tiez som rozmyslala nad epiduralkou ale nakoniec som sa rozhodla ze si ju nedam. ze vraj to znizuje bolest len o 50% a su s nou spojene aj ine tazkosti ako napriklad bolest krizov niekolko dni po porode. radcej si to odtrpim. 🙂

sirael
10. jan 2011

@p4 No ja veru nie, aj 50% je lepsie ako nic...🙂

lu
10. jan 2011

ahojte mna rodil cernoch- bol uzasny, max spokojnost. epiduralku som si nedala kvoli problemom ktore mozu byt po porode a tiez nie vzdy zaberie... na porodnicu som dosla na 4cm otvorena do vtedy som nemala nejake bolesti len mi pravidelne tvrdlo brusko. po pusteni vody sa to zacalo stupnovat ale v pohode som to predychala bez epiduralu. tesne pred porodom som este dostala injekciu od bolesti ale nepytala som si ju - asi taky postup, netusim ci zabrala lebo som za 15 min porodila.
s nadstandardom som bola spokojna urcite odporucam si zaplatit. vacsie pohodlie a pokoj. hlavne samostatne wc sprcha!
na standarde som bola pol dna lebo nebolo miesto- na izbe sme boli 4, veci som mala pod postelou, ziadna skrina stolik...
drzim palce vsektym ktore to este caka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre