Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kyliefox271
11. dec 2007

martinka,spytam sa Teba,ked mas ,,cerstvu,, skusenost..Treba si brat na Kramare aj tie podlozky pre pacientov pod seba?(po porode)
Neviem,ci si to mam zaobstarat alebo to oni davaju.

martina46
11. dec 2007

kyliefox: podlozky treba, ja som hned jednu vyuzila aj na cakacke, lebo mi odtekala stale voda. mala som styri, ale vyuzila som iba jednu, tu som si rozstrihla na polovicu, staci to. Ale zavisi od toho, ako krvacas.
keby si isla na nadstandard, tam dostanes. ale na cakacku treba doniest tak ci tak.

julova
12. dec 2007

Matka - Tanicka je naadherna 😵 😵

Kylie...potom napisem...dufam, ze tam cakanim nestravim mladost 🙄 ...hoci aj to uz je v mojom veku diskutabilne 🤐 😀 😀 ...tak dufam ze vsetko bude OK...poobede napisem 😉

ika00
12. dec 2007

Deniska30, dakujem. Je to sedenie spoplatnene? Len pre info. Nahlasim sa u dr. Jandovej.
Snad ten porod bude ako planujes, ja zas dufam , ze to napride velmi skoro a este si sviatky uzijem s bruskom 🙂

deniska30
12. dec 2007

Ika - sedenia su zadarmo, aj cvicenia pre tehotne. Je to super. Sama som bola prekvapena, ze je nieco dnes este zadarmo 😉 Treba si len doniest preukaz poistenca a tehotensku knizku.

julova
12. dec 2007

Baby..tak Vas asi vsetky predbehnem... 😅

deniska30
12. dec 2007

Julova ako to? Mas nejake nove info? Aj ja chcem uz....

julova
12. dec 2007

Deniska - revem tu jak krokodil 😅 ...ja som tak nabita emociami, ze ani neviem ako zacat....tak asi tou frontou 😠 😀 ...desna fronta..Dr. Plank mal zacat ordinovat o desiatej ale ze mal nejaku surnu necakanu operaciu, tak prisiel asi az o pol 12...ale medzitym nas sestricka vsetky cakajuce rozhodila po ostatnych ambulanciach...ale ked som prisla k tomu nahradnemu Dr. (pre info Zidzik 😖 😀 ) tak ten ma aj tak poslal k tomuto "mojmu" kvoli tej zrazanlivosti atd. 😀 😀...odsedeli sme si tam s MM 3 hodiny 🤐 ...ale Dr. Plank bol fakt skvely, mily....a zaver? O TYZDEN UZ BUDEM MAMA 😔 😵 😅 ...ja som uplne teraz mimo...proste mala je sikmo a este aj priecne otocena a uz je aj dost velka...uz teraz ma 3,3 kg 😕 ...takze to bude planovany cisarsky rez..ja som ostala v soku, ale ako by som to opisala...v takom pozitivnom soku...ja sa strasne tesim...len mi tu teraz tecu slzy ako hrachy...je to zmes vsetkeho mozneho...viem ze je to normalna operacia, ze si "neuzijem pravy porod"...ale najdolezitejsie je zdravie babatka...a Dr. Plank povedal, ze keby aj sa este otocila, tak aj tak by to vyzeralo na porod koncom panvovym a to by tiez odporucil CR....takze zaver: v pondelok idem este na kontrolu a nejake predoperacne odbery a utorok nastpujem do nemocnice...a podla operacneho planu ma zaradia bud v stredu alebo vo stvrtok 😅 ...toto su neuveritelne pocity, co teraz prezivam 🙂...bojim sa, tesim sa...ale hlavne myslim na to, aby nasa princeznicka bola OK...tatino ju hned po "vytiahnuti" z bruska z oci nespusti...tak som pokojna 🙂...ze uz velkosotu sme na ukonceny 38 tt...takze je to normalne donosena tehotnost, tak sa nemam nicoho obavat, uz sa s tym len stotoznit... 😔 🙂

deniska30
12. dec 2007

Wau super! Tesim sa s tebou a gratulujem moc moc... A to ti robil priamo tam UZV? Lebo nasa mala bola tiez v 32tt polohou KP. A teraz ked som sa pytala, ze ci mi neurobia ultrazvuk, tak hovorili, ze az pri porode, tak som z toho zmatena... lebo neviem ci uz sa spravne otocila, furt ma kope inak.
A na kedy mas presne naplanovany ten cisarsky? A to ti ho bude robit priamo Dr. Plank?

jaja25
12. dec 2007

Julova, tak mi pošli na IP tvoje meno a ja ta budem cakat a pozerat... 😉 A neboj. Všetko bude OK...

julova
12. dec 2007

No on to najprv nemal v plane, ale asi ked ma vagin. vysetroval, tak sa chcel uisit, lebo ze uz vtedy to tak citil....pytal sa kedy som bola naposledy na UZV a ja ze v 31 tt..tak ma zobral hned vedla na UZV a len si to potvrdil....ja mam sikmu az priecnu polohu...nieco vravel ze KP II...a nieco medzi...ja neviem...a presne aj moja mala...citla som ju vsade,ked sa hybala, ale najcastejsie sa mi vyduvalo brusko na pravo a podla hmatu som vedela, ze je to hlavicka....tak som to aj tusila....

V utorok ma prijimaju do nemocnice a CR bude podla operacneho planu bud v stredu alebo stvrtok..to mi povedia potom v utorok 🙂....a ci priamo Dr. Plank, to presne neviem.. uvidime...ale asi nie, lebo vravel, ze v pondelok (alebo stredu?)je to tusim jeho posledna poradna a potom ma dovolenku..

jaja25
12. dec 2007

Deniska. Zakaždým pri vyšetrení gynekológ hmatá aj hlavičku aj riťku. Tak sa spýtaj ako je otočená- to ti povedia aj bez UZV.

deniska30
12. dec 2007

Dakujem Jaja, spytam sa to... lebo ja som mala presne v 32 tt polohu KP II. V pondelok idem na poradnu k Dr. Ferakovej. Lebo ja nikdy neviem ci to je hlavicka, ritka alebo chrbatik, ked sa mi to vydúva 🙂
Julova drzim velmi velmi palceky, davaj o sebe priebezne vediet. 😉

julova
12. dec 2007

deniska - MM je tiez registrovany na konikovi, takurcite poda cerstv einfo...dostane ulohu 😀....a napisem mu zoznam tem, kam ma podat spravu 😀...

Jaji - dakujem 😵 , idem napisat IP

alififi
12. dec 2007

jaja ty tam niekde pracujes ? na ktorom poschodi ? na 8, alebo 9 ? alebo si na novorodeneckom ?

ika00
12. dec 2007

Julova, tak to su teda novinky 😨 . A budem drzat palce.
Mna dr. Plank objednal na stvrtok 20.12. do poradne, ze este "pred tymi volnymi dnami". Tak uvidim, kto ma nakoniec vysetri. Tiez mi slubil UTZ. Ja mam malicku otocenu dole hlavickou, (to mi povedal po gyn. vysetreni) ale chcela by som vediet aka je asi velka, lebo vsetci mi hovoria, ze mam male brusko .. tak sa obcas znepokojim, aj ked viem, ze u kazdej je to individualne.
Deniska, dakujem za info, hned zajtra ideme na prednasku.

kyliefox271
12. dec 2007

Julova,no vidis, super bolo 🙂 Som si aj myslela,ze u Dr.Planka to budes mat lepsie a hned ake spravy citam 🙂 O tyzden Ti bude este lepsie,ak vyjde ta streda 🙂

gagarinka
12. dec 2007

Julova, na jednej strane sa s tebou tesim, ze uz to budes mat za sebou, ale na druhej strane mi bude smutno... Myslienka, ze na Kramaroch budem mat milu partacku s rovnakym terminom ma celkom drzala nad vodou 😒 Ale budem na vas mysliet, hlavne, nech vsetko dobre dopadne 🙂

vrtulka27
12. dec 2007

Ahojte, takze ja som bola dneska prvy krat na kramaroch..........u Dr.Prochazku je to perfektny doktor a aky fesak 😀 fuuuuuuuuuuuuuu
Stravila som tam cakanim asi 3 hodky.....no dost!Vysetril ma a hovori : ved vas uz by som mohol o dva dni v pohode aj odrodit....ja porad panika....ze preco.Babo je vacsie, je otocene hlavickou dolu takze vsetko OK.A hovori, pockajte ma na chodbe pojdeme spravit ultrazvuk.....
Tak podla ultrazvuku tiez vsetko OK. malinka ma cca 3 kg.ale pravde podobne sa narodi skor.....Teraz idem na dalsiu poradnu v utorok....lebo vo stvrtok ze tam nebude.Pridem domov idem na WC.....a panika, tmavo ruzovy vytok..........oblial ma pot, hned som volala mojemu gynek.ze co mam robit???a on ze pokial mi neodteka plodova voda tak je zatial vsetko OK.ten vytok moze byt sposobeny vysetrenim.............baby tak som zvedava ci sa dozijem rana...a doma. ☹
male sa mi stale meta v brusku.....spat nechce ani za svet tak dufam, ze mi nedava nejake znamenia................bojim bojim

julova
13. dec 2007

No veru - gagarinka...ale nekric hop...este sa mozme stretnut 😉 😀....ja som vysla od Dr. Planka ako v tranze...no ale niet sa co divit, ze ano 😀 😀

Vrtulka - ja som tam nakoniec trcala od 9:30 asi do 13:15...tak sme sa tam mozno aj (ne)videli 🙂...a Dr. Prochazku som stretla na schodoch...veru fesaaak 😉

Kylie - streda alebo stvrtok - uvidime...keby streda, tak to by nas v pondelok 24.12. presne prepustali domov 😵 (ak by bolo vsetko OK - co verim ze bude 😉 )...a veru z Dr. Planka ide taka pohoda a klud..je mily 🙂...

Ika - tak je mozne ze tam este ten dalsi tyzden bude a bude mat volno na Vianoce a do konca roka? To by ma mozno este "odoperoval" on...to by bolo fajn 🙂....ze ked uz ma v utorok prijmu na oddelenie a pridu si ma obzriet doktori, ze ho mam potahat za plast a pripomenut sa, ze to som ja ta "šikmo-priečkova" z minulej stredy 😀 😀

gagarinka
13. dec 2007

No veru, nechame sa prekvapit... 🙂
Ja zase pre istotu ani vobec neviem, ako je nas maly ulozeny, na ultrazvuku som bola naposledy pred 2 mesiacmi.
A kym predtym som ho vedela aspon podla stikutania identifikovat, kde je (vacsinou bol hlavickou dole), teraz ako je uz vacsi, mam pocit, ze mi zakazdym stikuta niekde inde 😨
Mozno je stale hlavou dole, len ta stikutka mu "natriasa" stale inu cast tela 😀 😀 😀

julova
13. dec 2007

Gagarinka - podla stikutky som aj ja myslela, ze ma hlavicku dole a vidis 😖 😀...ale Dr. ked Ta aj hmatomvysetruje, tak by mal vediet ako je maly ulozeny 😉...ked-tak sa opyta najblizie..by Ti mal vdiet povedat 🙂

inak som mala pocit, ze stale je inak otocena aj nasa...stale som kopance citila niekde inde 😀...ale stikutku furt dole a pritom je s hlavickou hore 😀....no kto sa v tom ma vyznat 🙂...ale ked sa natahovala, jasne bolo podla vydutinky napravo poznat, ze je to hlavicka 🙂

gagarinka
13. dec 2007

no zacnem sa ja viac sledovat... zatial to nechavam tak, hovorim si, ze vsak do porodu este casu dost, tak snad nas neprekvapi ako ta tvoja 😀

julova
13. dec 2007

to som si vravela aj ja..ved este tri tyzdne 😀...a Dr. Plank mi takto pomeni plany 😀 😀

gagarinka
13. dec 2007

no veru 😀 ale aspon budete uz mozno na Vianoce doma, donesiete si najkrajsi vianocny darcek 😉

julova
13. dec 2007

klop klop klop..nech sme OK a piaty den-prepustaci by vychadzal rovno na Stedry den 😉

gagarinka
13. dec 2007

tak drzim palce, budem na vas mysliet 🙂 a tisko zavidiet 😉 ale len tisko, manzel sa totiz strasne tesi, ze maleho prichod na svet privita ohnostroj 😀 😀 😀

julova
13. dec 2007

gagarinka - dakujeme 😵 ...a pozri...ja uz som v TV bola, teraz je rad na Tebe 😉 😀 😀

gagarinka
13. dec 2007

dakujem, ja nie som velmi typ na kameru 😀 😀 😀 keby nieco, povolim im brat do zaberu len maleho 😉

jaja25
13. dec 2007

Alififi- na novorodeneckom. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre