Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenqa
14. mar 2008

cat ale ved od toho upratovania su tam sanitarky, od teba jedine budu chciet aby si si veci na stoliku strcila do stolika 🙂

inac ta sanitarka jedna, sorry za vyraz, ale je jemne pribrzdena....ma slaktriafal, ked som kojila malu a ona dosla a spytala sa, ci netreba prezliect daco a ja ze teda by mi plachtu mohla vymenit a myslela som, ze pride neskor a ona sup doniesla plachtu, postavila ma do pozoru (co na tom, ze mi dieta zacalo vrestat, lebo som ju odtrhla od prsa) a prezliekala mi plachtu...no vediet to, tak radsej drzim hubu a budem mat spinavu plachtu...

cat
14. mar 2008

taka teta sa najde asi vsade 😀 aj u Kocha zacala jedna pravidelne o 5h rano trieskat kyblom, budit mamy aj deti, a potom som ju raz videla vo wckach ako umyva zachod niecim co sa dost podobalo na pouzite nemocnicne kosele 😝 dodnes dufam ze som len zle videla 😒

alififi
14. mar 2008

ta sanitarka je mlada kocka, ona neni zla, len je trochu jednoduchsia. ona nechcela nikomu zle.

deniska30
14. mar 2008

Ahojte, ak myslite tu co ja... tak presne ako pise alififi - ona je taka jednoduchsia, ale dobra dusa. Ona sa stale pytala, ci nieco nepotrebujem, je zlata, len jej treba polopate povedat, ze teraz nie, ale za chvilu....
Inak Kramare su super, aj s tymi vizitami to nie je az take desne.... ja som z toho mala srandu. Treba to brat pozitivne, ked tam vsetci naklusali na tu velku vizitu 😀 A poriadok si spravit na izbe sa mysli, len si upratat svoje veci do skrinky, aby sa nepovalovali kade tade. Na nadstandarde su inak velmi zlaty personal 😉

alififi
14. mar 2008

treba to brat tak, ze tam clovek pobudne 5 dni a pripravit sa na to, je to fakt hekticke, stale tam niekto nakuka na izbu, ale inak to asi nejde. uz si to poriadne ani nepamatam, takze sa na to rychlo zabudne 🙂

tonita
14. mar 2008

Ja suhlasim s Kacenkou, ze je dost pribrzdena....Ved my sme ju spolu zazili na izbe a stalo to za to 😀 , ze Kati?

pemar
14. mar 2008

ja suhlasim s alififi, ta sanitarka (asi tu mladu blondynu myslite) je asi trochu chora, ale nemyslim ze by to robila naschval ako nejaka upratovacka co je frustrovana zo svojho zivota a musi trieskat kyblom. Myslim ze bola vcelku mila.

valka
14. mar 2008

ta mlada sanitarka -denisa je mierne sluchovo postihnuta, tak na nu treba hlasnejsie...aj ked myslim, ze uz tam nepracuje...predposledny den dost plakala kvoli nejakym nezhodam a v piatok uz neprisla do prace...tak boli ostatne z nej na nervy...ale inak je hrozne mila...len jej treba vsetko hovorit nahlas 🙂

co mne vadilo viac ako tie vizity bolo stale otvaranie dveri...vzdy niekto vosiel bez zaklopania. okrem jednej mladej sestricky- taka nizkam, tmave vlasy...ta vzdy zaklopala, za co som jej veeeelmi vdacna...inak kazdy vosiel ako do vlastnej izby 😠

cat, mne vcelku padlo vhod, ze som si mohla dat nemocnicnu koselu...normalne doma nosim iba pyzamo, tak som si kupila dve na kojenie...jednu som zamazala hned v prvy den...takze kym manzel doma pral jednu, mala som dalsiu, ale v noci som sa tak spotila, ze ak som nechcela spat naha, biela nemocnicna bola fajn...a este sa v nej lepsie kojilo ako v mojej, lebo mala lepsi vystrih...a neboj, myslim, ze dezinfekcia funguje dost uspesne...tohoto by som sa fakt nebala... 😉

nanny7
14. mar 2008

Zdravim vsetky maminy! Dievcata mala by som taku otazku na niektoru z vas, som mimobratislavska buduca rodicka na kramaroch a chcela by som sa spytat ako to funguje co sa tyka rodneho listu dietata. S prvou dcerkou som rodila v mieste bydliska, tak to nebol ziadny problem. Teraz si budem musiet vyzdvihnut rod.list dietata na prislusnej matrike v ba alebo mi to preposlu na matriku do miesta mojho bydliska? V pripade ,ze treba ist na matriku v ba viete mi poradit adresu kam presne? Moze rod.list vybrat aj niekto iny z rodiny okrem rodica ?(ocko mojho dietata je cudzinec a nerozprava po slovensky) Dakujem.

valka
14. mar 2008

ahoj nanny...rodny list dostanes na junackej ulici, pri poluse...http://www.banm.sk/urad/matrika/index.php...trva to tak 10 dni od narodenia...otecko tam musi ist, pretoze potrebuju jeho podpis ci co...tak ho vychystaj s niekym z kamaratov...a mozno sa to bude riesit inak...skus tam zavolat 🙂

nanny7
14. mar 2008

dakujem pekne za radu valka 🙂 , pokusim sa brnknut tam hned v pondelok 😉

maca28
14. mar 2008

valka ta deniska tam pracuje stale,je to dcera hlavnej sestry,tak ze ju urcite nevyhodia 😀 a co sa tyka poriadku na izbe,ma to v naplni prace,ona bude dozubana ked sa budete na neporiadok a spinavu postel stazovat..ja viem ze vas to otravuje,no nepomozete si,starostlivost o vase pohodlie maju na starosti sanitarky,ja pracujem o dve poschodia nizsie a naozaj to tie sanitarky nemaju s pacientkami lahke,musia si svoju povinnost robit..pre to je dobre sa vopred dohodnut,ze ak budete potrebovat prezliect postel,poviete jej a nebudete po nej zbitocne vrieskat a ani sa stazovat..nechcu vam zle a ani nechcu byt sprdnute za to ze sa o vas nestaraju,ak by nebolo sanitarok,nemohli by sa o vas starat sestry tak ako sa staraju a museli by behat s pradlom a podobne..

valka
14. mar 2008

ahoj maca, ja som nehovorila, ze treba na nu vrieskat...len ma sestra upozornila, ze mi nerozumie, ked na nu hovorim potichu 🙂
neviem, ake tam maju vztahy, len som si vsimla,ze plakala a chcela ist robit inam...sestry ju presviedcali,ze inde to nebude lepsie...skor si myslim, ze na nu su zle nie pacientky, ale niektore sestry 😒

a tou starostlivostou je to ok, aj ked niekedy to prehanaju...ale vsetkym asi nevyhovies... 😔

maca28
14. mar 2008

valka no ja sa necudujem ze po nej idu,vies sanitarky musia mat aspon kurz a ona je tam po znamosti..ona fakt nie je zle dievca,ja s nou sem tam prehodim na chodbe rec,ked sa stretneme,dokonca sme spolu cestovali ked som uz ako tehotna robila na 8micky..len ma mrzi ze sa k nej spravaju ako k tlacenke,pri tom je dievca rado ze sa pohybuje medzi ludmi..poznam tam este jednu sanitarku,ale neviem kde presne robi,lebo raz tvrdi ze je na oddeleni,raz na operacke..taka mensia v okuliaroch ,pevna postava,strasne ukecana zenska,pred tou odporucam utekat lebo ta vynesia aj to co by nemala..

valka
14. mar 2008

hm, taku som si tam nevsimla...tak mozno robi niekde inde...teda nie na 9. na sestonedeli...myslim, ze mozno prave preto by bolo fajn, keby odisla niekam inam...aby ukazala, ze na to ma...fakt je mila a zvladala by to aj bez protekcie 😉

kacenqa
14. mar 2008

jaaaaj zas som spustila temu, co som ani nechcela 😒 ako ona bola naozaj mila a snaziva ta sanitarka, takze som sa jej nechcela dotknut.... 😖

maca28
14. mar 2008

kacenqa netrap sa,ja vas len uvadzam na spravnu mieru,ze sanitarky su tiez ludia a povetsinou ludskejsie ako niektore sestry,robia svoju robotu pre to ze ich bavi,nie pre to ze by museli..maju xy moznosti kde sa zamestnat,no v nemocniciach vydrzia naozaj len tie ktore to robit chcu..ja osobne si ich pracu vazim,neviem ci by som stihala vsetko co mam v praci stihat,ak by mi nepomohli s prezliekanim posteli,ci toaletami alebo odbermi rano...a tato deniska je naozaj zlate dievca..

monca301
14. mar 2008

Ja na tuto sanitarku nedam dopustit. Je to velmi zlate dievca a snazi sa robit si dobre pracu. Aj mne isty cas trvalo kym som zistila, ze je sluchovo postihnuta.

Nanny7 ja tiez nepochadzam z BA a rodila som na kramaroch. Taka jedna pani si prisla pytat vsetky moje udaje pre vydanie rodneho listu.Pytala som sa ich ci je mozne aby mi ho poslali postou, kedze nie som odtial, ale bolo mi povedane, ze nie. Musis nahlasit, manzela, ze on pride pre ten list. Inac mu ho nedaju.

nanny7
15. mar 2008

ahoj monca301, diky za radu...uz vidim kam povedie nasa prva "prechadzka" s nasim drobcom....do ba hladat matriku ☹

alififi
15. mar 2008

matrika na junackej je pri poluse

monca301
16. mar 2008

To najdes rychlo. Hned ako je polus. Moj manzel dobre nepozna BA a v pohode to nasiel. 😉

kacenqa
16. mar 2008

jasne, ked vystupis z elektricky a pozeras zo zastavky na polus, tak ta vysoka budova docervena napravo od polusu, vchod je ale z opacnej strany, ako je polus. a uradne dni maju pondelky-stredy-piatky (v piatok len do 12.00) a zatial som tam natrafila na same mile panie a to som tam vybavovala uz viacero veci na roznych oddeleniach.

tak drzim palec.

nanny7
17. mar 2008

Ahojte dievcata (alififi, monca301, kacenqa 🙂 ), dakujem vam vsetkym za vycerpavajuce info, ste moc zlate.
Dnes som mala taky vybavovaci den, rano poradna, potom som utekala odniest krv do laboratoria aby som mala cim skor predoperacne vysledky, zajtra ma caka ctg a este interne vysetrenie 😒 ...k tomu to perfektne pocasie vonku.... Uz to chcem mat cim skor za sebou a vytesovat sa so svojim drobcekom 🙂 .

Prajem vam vsetkym krasny den!

monca301
18. mar 2008

Drzim palce aby ti vsetko dobre dopadlo a vytesovala sa zo svojho drobceka. Potom napis ako si sa mala.

matinka
18. mar 2008

ahojte baby, ja som sa dnes rozhodla, ze budem rodit na Kramaroch, tak vas teraz budem citat pravidelne 😉 . Vidim, ze vacsina z vas bola spokojna... ja som tam dnes bola, akurat si jedna mamicka odnasala domov drobca, vyzerali straaaasne stastne 😵

capy
18. mar 2008

ahoj matinka: aj ja idem rodit na kramare. ja som tam rodila pred tromi rokmi a bola som spokojna tak som sa rozhodla ze tam budem rodit aj teraz. a to tam maju uz aj nadstandart tak sa tesim a dufam ze bude volny 😵 😵 😵

valka
18. mar 2008

ahoj martinka...z mojej skusenosti, porod na kramaroch nie je nic moc...ale akonahle sa ditko narodi, tak je to urcite najlepsia nemocnica...takze sa priprav na klasicky porod (ziadne porodne plany si radsej nerob)...ale urcite sa mozes tesit na skvely personal na novorodeneckom a sestonedeli (nadstandard)...
capy, uz to mas za par...tak drzim palce 🙂

capy
18. mar 2008

ahoj valka. dakujem. zajtra idem prochadzkovi na kontrolu tak uvidim co mi povie. uz by som to chcela mat za sebou. uz mi dost casto tvrdne brusko. aj bolesti uz mavam ale potom po dvoch troch hodinkach prejdu ☹ ☹ ☹ . ale od zajtra ma manzel dovolenku tak uz by sme mohli ist na to 😀

a ako sa ma lucka?

monca301
18. mar 2008

Ja som bola tiez velmi spokojna so vsetkym. Rodila som akurat vtedy ked tam bol riadny frmol, jedna nemocnica malovala a druha uz odmietala brat tehulky, pretoze bolo plno. Takze vsetky isli rodit na kramare. Lekari a ani sestricky nedali na sebe poznat nervozitu. Boli vsetci velmi zlati. Ak nahodou budem este raz rodit tak sa znova rozhodnem pre kramare. Ak lekari, nerozhodnu inak.

alififi
19. mar 2008

capy ja som rodila u Prochazku ( cisarskym ) a bola som spokojna. mala som ho zazmluvneneho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre