Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

milla11
15. jún 2011

@janicka Blahozelame, drzte sa s babatkom a samozrejme akakolvek info potesi.

luc771
15. jún 2011

@sirael
@mirka285
dakujem za aktualne info dievcata, dufam ze to nejak zvladnem 😉

cerimi77
15. jún 2011

@janicka gratulujem k zdravej bábiky, no to sú tie najhoršie prípady, kedy sa mamička vytrápi s kontrakciami a nakoniec aj tak absolvuje ešte aj cisarák, ale tak hlavne, že je všetko v poriadku a už ste doma... tiež sa pripájam, že ak budeš mať viac času, tak napíš viac info o všetkom....

janicka
16. jún 2011

luc771
ahoj, co sa tyka porodu (resp. ludi na porodnej sale a tak) - uplne super... vsetci do jedneho!!! Kazdy robi vsetko co moze, aby to cloveku sprijemnili. Zazmluvneneho som nemala nikoho. Po 16 hod. nepostupujuceho porodu sa zrazu zbehli vsetci lekari co boli tusim v nemocnici vratane primara ci primarky a rozhodli o sekcii. Horsie to vsak bolo na uz potom. Zobudila som sa na 8.posch. (cize bud nadstandard volny nebol, alebo na mna zabudli). V izbe boli dalsie 3 mamicky uz s deditckami. Postielka pri mne bola prazdna - to som chapala, ved som bola po sekcii. Ked sa rozleteli dvere a sestricka mi prisla vymenit infuziu, pytala som sa na malu, ci je ok... ona mi len odvrkla, ze ona nevie, ze ona s tym nic nema, ale ze sa spyta na novorodeneckom. Asi tak o 2 hod. prisla sestricka s novorodeneckeho a doniesla mi malu... bol to uzasny zazitok. Co sa tyka 8. posch. (to nie je nadstadard) - je to priserne. A to nemyslim vybavenie izieb ci komfort, ale pristup sestriciek. Nikoho nezaujima, ci zrovna kojite, alebo vam place dieta... Ziapu na vas aby ste sa isli ihned najest, lebo to odnesu a budete hladne... tak sa teda aj zoparkrat stalo. Po 3 dnoch som sa nakoniec dostala na nadstandard, kde to bolo uplne o inom hlavne co sa tyka komfortu. Mala som pocit, ze som zrazu v rozpravke. Ale co chcem zdoraznit, je to, ze najlepsie fungujuce oddelenie a personal je ,,novorodenecke", kde su aj laktacne sestry.... a to je tusim jedine, co na kramaroch v porodnici funguje 100%! Totiz na oddeleni sestonedelia (ci uz standard alebo nadstandard) nikoho nezaujima vase babo, ale len ,,vy" - ci sa citite ok a tak... a ked ide vizita, nemozte mat ani vodu na stoliku, musite mat vsetko spratane... a nesmiete sa venovat babatku aj keby plakalo odusu. Ak nahodou by ste kojili, musite dieta odlozit... A to som si ja naivne myslela, ze titul ,,baby friendly hostpital" je o tom, ze matku a babatko beru ako celok... Ako teda hovorim, najdokonalejsi ludia boli na novorodeneckom, nebojte sa tam prist aj o polnoci s placucim babatkom, oni sa s vami o vsetkom porozpravaju, ukludnia vas a hlavne vam poradia 🙂

natas4
16. jún 2011

@janicka no tak ja s tebou nesuhlasim...na novorodeneckom okrem jednej sestry a dvoch mnisok robia zeny, ktore sa tvaria ze su tam za trest. "Vdaka" novorodneckemu oddeleniu som prisla k zapalu prsnikom a veru mi okrem laktacnej poradkyne (ktora chodi iba 1x do tyzdna a teda nie kazda mamicka ktora je v porodnici 4 dni sa jej docka) nik neporadil ohladne kojenia...kazda sestra vravela nieco ine a hlavne si odporovali. Kto sa v tom ma potom vyznat?!?
Naopak pobyt na nadstandarde bol fajn, sestry boli OK, kojila som aj ked bola vizita, ked mi dcerka zaplakala lekari na vizite chapali, ze si ju beriem k sebe do postele...
Suhlasim akurat s tym, ze tam robia zbytocne stresy pred vizitou s tym, ze si treba upratat veci na stoliku, ale to som tiez sestram vysvtlila, ze ja si neplatim 16,16 eur na den za to, aby ma tam niekto buzeroval ako mam mat polozene papuce 😉

mirm
17. jún 2011

@luc771 neuspali ma, vsetko robili pod EPI, a aj lieky mi tam pichali potom proti bolesti. Podla mna je to lepsie ako spinalka, lebo na nohach som mohla byt uz po 12 hodinach co pri spinalke musis lezat 24 hod.

mirm
17. jún 2011

@luc771 ja som lezala na nadstandarte a mozem len odporucit, bola som tam 4 dni a ani raz nam sestricka nepovedala ze si mame upratat a ked isli lekari tak len povedali ze sa mame pripravit a to bolo vsetko. Ani raz sa mi nestalo, ze bol na mna niekto neprijemny, aj ked som o 4 hod rano isla za sestrickou ze mala mi hrozne place a neviem ako ju utisit (este som nemala mlieko a bola hladna). Co sa tyka novorodeneckeho tak to iste, kedy som tam dosla tak uplne vsetko v pohode, ci som potrebovala pomoct s kojenim, alebo odsavackou alebo ked sme kupali tak nic nebol problem. Ked chodili za nami na izbu sestricky z novoredeneckeho tak nam vysvetlili, ukazali a podporili. Keby som isla rodit este raz, tak urcite Kramare a nadstandart. 🙂

janicka
17. jún 2011

ja som bola na nadstaandarde len 2 dni... bohuzial... skor som sa tam nedostala. A tie 4 dni na 8. posch. boli fakt priserne. A z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze je to velky rozdiel - personal na standarde a nadstandarde...

sandy5
17. jún 2011

baby prosim vas tie co teraz zacinate chodit do poradne na Kramare, dostali ste sa tam v pohode? Lebo ja sa tam neviem stale dovolat a kam som sa dovolala tam mi povedali, ze maju plno ☹ Tak teraz fakt neviem, ze co mam robit. Ci tam ist osobne alebo co. Dakujem za kazdu radu

adrianiiita
17. jún 2011

@sandy5 Tak ja som si zavolala na číslo 02 / 59 54 27 94a pýtali sa ma či si chcem niekoho zazmluvniť a ked nie tak ma priradili k lekárke ktorá mala volné ... 🙂

sandy5
17. jún 2011

@adrianiiita no ja som tam volala a povedala mi sestricka, ze ak si nechcem nikoho zazmluvnit, tak ze maju plno. tak som volala aj na 59542424 a tam ze tiez maju plno

luc771
17. jún 2011

@sandy5
Cauko, no ja mam dnes po druhej poradni, ale vobec sa mi nezda ze by mali tak plno, nas tam bolo dokopy 10 tehul, bola som vybavena za 1apol hodky a boli by sme skoncili aj skor ale doktorka meskala 20min a to uz sme mali vsetky po monitore a cakali na nu, takze poradna zacala 9:20 ja som isla ako posledna a bolo 9:45 po mne uz nebol nikto...
Inak doktorka mi povedala ze krcok mam uz pekne skrateny, branka zatvorena ze kludne to moze na mna kazdu chvilu prist, ze ked bude citit tvrdnutie bruska kazdych 10min pocas 2 hodin nech idem na urgent, bodaj by mala pravdu, 😀 ak sa to podarilo tak buduci piatok mozes ist na poradnu miesto mna, Ferakova je mila 😀

sandy5
17. jún 2011

@luc771 Diky Luci 🙂 uz by si aj bola rada co, ze to mas za sebou... tak ja neviem, ci to je taky problem alebo co... dokelu ved ked ta poradna cela trva 5 minut, tak by ma tam mohli niekomu strcit nie? neviem ci sa tam mam v pondelok stavit osobne, lebo aj tak ideme na pripravu s oteckom alebo co mam robit. toto som fakt necakala

luc771
17. jún 2011

@sandy5
no to mi ver ze by som to uz rada mala za sebou 🙂 aj ked este veci v taske nemam len tak na kopkach sa mi povaluju a musim si este jednu podrsenku na dojcenie dokupit lebo som dnes rano jednu znicila 😕
Dufam ze to odhadnem kedy treba vyrazit, toho sa obavam najviac, lebo akurat som doma mala kamosku co ked prisla do nemocky uz za 2 hodinky porodila, ze prisla v hodine dvanastej a vobec netusila ze rodi lebo plodova voda jej zevraj odtekala tak pomaly ze si to ani nevsimla, a kontrakcie tiez ziadne len ze mala rano taky pocit akoby mala hnacku ale ziadne bolesti tak poobede isla pre istotu do nemocky nech ju pozru a mala bola za chvilu na svete 🙂

luc771
17. jún 2011

@janicka
@mirm
dakujem za aktualne info, dievcata, dufam ze aj ja coskoro prispejem... 😉

babo01
17. jún 2011

sandy5 :tak ja som mala dnes ten isty problem,volala som tam a sestricka,ze aby som zavolala v pondelok,ze mozno nejaka mamicka porodi,ze ma nema kde dat 😒 snad to takto nebude aj pri porode,ked nas tam bdue vela 😀

sandy5
17. jún 2011

@luc771 no pekne 🙂 tak aj to tu tiez mam na kopkach kade tade. stale si vravim, ze uz s tym nieco urobim. A podprsenku nemam ani jednu, lebo neviem jaku velku si mam kupit, kazdy mi radi nieco ine

sandy5
17. jún 2011

@babo01 si ma potesila, ze nie som jedina na tom takto... ked sa v pondelok dovolas tak pytaj rovno 2 fleky jeden aj pre mna dobre 🙂 no mam pocit, ze tam bude riadny natresk a budeme radi ze nerodime na chodbe. alebo sa mozno na tej chodbe stretneme 😉

babo01
17. jún 2011

noo,ako vidim,sme v tom istom tyzdni,tak sa mozno aj stretneme🙂 este mi povedala,ze mam volat okolo 10,tak skus aj ty

sandy5
17. jún 2011

@babo01 ok skusim, dakujem. Akurat, ze to budem akurat u Jandovej aj s manzelom na tom pohovore pre oteckov. Daj potom vediet ako si dopadla. A mozno sa potom uvidime aj v porodnici 🙂

milla11
17. jún 2011

@luc771 Ahoj Luc, Ty si tam dnes sedela pri tom otvorenom balkone ci okne? Ja som Ta asi videla - prisla som okolo 9:10 v bielej siltovke. 🙂 🙂

milla11
17. jún 2011

@mirm Ahoj Mirm, tak daj prosim navod - ked na Teba boli vsetci mili - lebo aj my chceme 🙂 D.

luc771
17. jún 2011

@milla11
Ano, to som bola ja v tom prievane 😀
Ja som tiez na teba pozerala lebo si mi bola povedoma z pilatesu zo studia miracle, chodila si tam, vsak 🙂

luc771
17. jún 2011

@milla11
a my sme sa vlastne bavili spolu aj o tej EPI, ze, len si tu vtedy fotku nemala 🙂

milla11
17. jún 2011

@luc771 No Hello, hello! Ja som na Teba pozerala, ze odkial Ta poznam a teda svet je taky maly 🙂 Takze opat o tyzden v piatok? 🙂 A cvicis este - chodis do Miracle? Ja sa snazim doma, ale tak skupinovo to bola vacsia motivacia, len mi to uz nevyhovuje - cestovat kvoli tomu. Bud. tyzden chcem aspon raz /skusim v PO/ ist cvicit k p. Jandovej, aby som si celu pripravu ozivila. Ano EPI sme riesili.

luc771
17. jún 2011

@milla11
🙂
ano opat buduci piatok, i ked by som to mala rada vtedy uz aj za sebou 🙂
co sa tyka cvicenia tak odkedy som na materskej tak uz nechodim, miracle som mala blizko pri robote tak som chodila 2x do tyzdna + piatkova predpriprava. Nejake cviky si pamatam aj mam doma dvd tehu pilates ale chyba mi motivacia 🙂 Byvame totiz mimo Ba takze by som musela otravovat manzela nech ma hodi lebo autom ma uz samu pustat nechce tak to mam komplikovane, a k dr.Jandovej som sa na cvicenie vobec nedostala, 2x som bola prihlasena este ked som chodila do prace ale nikdy mi to nevyslo, ten cas mi vobec nevyhovoval... myslela som ze to niekedy spojim s poradnou ale ako na potvoru ju mam vzdy v piatok ked sa necvici. Ty mas kedy termin ?

milla11
17. jún 2011

Ahojky opat 🙂 . Ja mam termin 6.7. /t.j. den po Tebe a tiez cakame chlapceka 🙂/ a podla toho, co dnes hovoril DR. tak termin asi aj sedi - nevyzera to, ze sa nieco uz teraz deje. A kedze pises, ze si to mala blizko pri praci, nepracovala si nahodou aj Ty vo VUB? Pozeram, ze to si chodila fakt poctivo 2x/tyz. + predpriprava. U Dr. Jandovej cvicime rozne cviky na nohy, chrbat a pod. /o ktorych nam hovorila, ze mame cvicit aj po porode - idealne kazdy den/, precvicujeme predychavanie kontrakcii a vysvetluje ako tlacit a ako si ulavit od bolesti. T.j. ak si to mavala na predpriprave, tak jasne necestuj - ved aj ja sa nerada premiestnujem na vacsie vzdialenosti s bruskom. Pekny vecer aj Tebe aj malemu - dobre sa vybuvajte 🙂

evaviki
17. jún 2011

@milla11 caf Ludka, ani som nevedela, ze cakas mimco.. 🙂 az FB vsetko prezradil.. 😀

alca123
18. jún 2011

@luc771 ahoj, ja som na kramaroch lezala 6 dní a za tých 6dní tá laktacná na standarde nebola ani raz. Ale aj sestricky s novorodeneckého sú laktacné poradkyne a tie sa zaujímali. Mozno myslela ze tie prídu, lebo tá "vychýrená" sa dole neunúva a este k tomu ona na kramáre chodí len kazdý 2. den a cez víkendy tusim nie. Ale tie sestricky s novorodeneckého sú milé a mne s kojením pomohli. 🙂

didi35
18. jún 2011

Prosim Vas, je mozne si na Kramaroch slobodne vybrat polohu na tlacenie - klak, podrep? Alebo mi nanutia lah na chrbte?? Mozem odmietnut injekciu s oxytocinom na vypudenie placenty? Rada by som odmietla vsetky umeliny do tela... Vdaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre