Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
2. dec 2009

mám zoznam priamo z kramárov, veci pre mimi ti dajú. ale ak chceš svoje, tak si zober, len potom musíš dávať pozor, aby ti nezmizli. ked pôjdeš kúpať malinkú, alebo sa ti prekaká alebo pogrcká, tak im to nedávaj prať, lebo oni nebudú skúmať, že to je tvoje a dajú to úplne inej mamine 🙂

ajtak tam obliekajú len košielky a perinky 🙂 čiapočku, rukavičky a ponožky máš svoje, to si ustrážiš 🙂
bavlnené plienky si tiež musíš ustrážiť svoje 🙂
proste im to nedáš prať ... pošleš domov oprať alebo si to prepereš sama tam 🙂

diduska777
2. dec 2009

Takto nejako som si to predstavovala 😅 A co veci ako vysetrenia babatka? Robia sa nejake? Alebo ockovania, vraj zoberu babatko bez maminho vedomia na vys. alebo ockovanie... Bola som na kramaroch mesiac hosp., na odd. mat.-fet. gynek. a boli sme na utz na osmom, bol prave cas obeda bola som prekvapena, ze deticky boli same na izbach... Je to bezne? Sa mi to zdalo cudne, pretoze mi sme mohli jedavat na izbe 🙂

zuzitka
2. dec 2009

očkovanie proti tuberkuloze sa robí od 4. dňa, takže možno zaočkujú.
vyšetrenia robia ... ultrazvuk hlavičky, orgánov ... to už neviem, či som bola so samkom alebo len sestrička mi ho vzala ...

obedovať som chodila normálne do jedálne ... čo je na chodbe, bábenko bolo na izbe .... ale tuším sme sa dohodli so spolubývajúcou, že raz pôjdem ja jesť, raz ona, že si navzájom deti postrážime 🙂

tak bolo aj so sprchovaním 🙂 raz jedna, raz druhá 🙂

diduska777
2. dec 2009

Ok, dakujem za infosky, vies som trosku od toho dnesneho rana vyplasena (bola to prva takato ina skusenost - brusko mi tvrdlo/ne od 26 tt a od vtedy som aj bola hosp. do 30 tt) a akosi to na mna zacalo doliehat... Stale len pocitam, ze kolko este musi babulka v brusku vydrzat aby bola v poriaku a tesim sa z kazdeho noveho dna 🙂 Takze som nevedela ci su to poslickovia al. co sa deje 😒 Nastastie to po 10 min. preslo 🙂 Ale uz som skoro pobalena, tak to bude snad ok 😉

zuzitka
2. dec 2009

tuším v 36tt je už miminko donosené, tak počkaj ešte týždeň 🙂
úplne najlepšie bude, ked počkáš do 37-38tt 🙂

neboj, všetky sme si tým museli prejsť, neni to nič strašidelné, zvládneme to všetky 😉

ku ktorému lekárovi chodíš na kramáre?
dáš si EPI?
zazmluvníš si lekára?

ja chodím dr.Čukašovej, idem bez EPI, ani lekára neplatím, ani otecko pri pôrode nebude, ani nadštandard si neplatím 🙂

diduska777
2. dec 2009

No ja chodim k dr. Židzikovi (č. dv. 217), zazmluvneneho nemam nikoho, a on mi aj pride k porodu 😀 . Velmi by som chcela prirodzeny porod - bez epi, nastrihu a tak, co aj verim, ze sa mi podari, len to, ze ja som od zaciatku rizikova (mala som konizaciu pred 5 rokmi), koli tomu mam oslabeny krcok a aj sa skracuje. Predc. porod mi hrozi od 26 tt, som otv. pre prst a babulka je dost velka (v 30 tt mala podla uzv 2003 g 🙂 takze aj dost tlaci hlavickou na krcok), mam CS8, ale snad este tie dva tyzdne vydrzime 2 v 1. Porodu ako takeho sa nebojim, verim, ze to vsetko v poho zvladneme, len sa bojim aby bola malinka ok a aby nemusela byt v inkubatore... 😒

miriam11
2. dec 2009

diduska777, 🙂 ak mozem poradit aj inym maminam, tak si do porodky na Kramare zoberte urcite vlastne body, alebo dupacky pre babenko, moznoze aj perinku . Odporucam urcite zobrat to, pretoze to, co tam obliekaju vas bude len otravovat, nakolko tie kosielky od nich su roztahane, velike, babenka maju stale vykasane hole bruska a chrbatiky. Je to des a este ked potrebujete kojit, stale sa z toho vyzliekaju, zle sa s dietatkom manipuluje, ked je v tom poobliekane, neustale budete mat tendenciu im to zapravovat. Nikto vas za to "nesfukne", je to vasa vec. Rodila som tam pred 6 tyzdnami a urcite este odporucam zobrat si tam jedlo, ked sa vam uz bude dat jest, lebo tam davaju straaasne malo jedla a bola som taka hladna, ze som myslela, ze do rana umriem od hladu. Takze mi manzel nosil kazdy den jedlo, aspon nejake rozky, syry, kolacky.... 😅

diduska777
2. dec 2009

Ja budem mat otecka pri porode,teda ak to bude mozne, pretoze ma strasia sekciou koli uzkej panve a velkej babulke 😠 Ak by musela byt tak by som chcela spinal. Nechcem aby babulka bola sama ☹ , chcela by som ju mat stale pri sebe 🙂

zuzitka
2. dec 2009

miriam ... mám zbalené 1 bodynko ... ja tam rodila v roku 2006 a samkovi obliekali tie košielky, je pravda, že sa to furt vyhrňalo a posúvalo ... ale vydržali sme. no kto chce, nech si vezme svoje vecičky 🙂

a to jedlo ... mne to len vyhovovalo, že málo varili 🙂 ja tam schudla 10 kilo 😀 😀

diduska ... ak ideš sekciou, tak tatko nemôže byť pri tom ... si myslím 😒

diduska777
2. dec 2009

Miriam dakujem, ja som si vecicky planovala zobrat, mam pripravene do por. 1 body, 4 kosielky, 2 bavl. kabatiky, 1 plet. kabatik, 2 dupky a 3 overaly, plus ponosticky, rukav. a capicky, bude to stacit alebo to je malo. Veci na cestu domov som nepocitala, to je zvlast 🙂

zuzitka
2. dec 2009

diduska .... načo tolko vecí??? 🙂 🙂 🙂

ked chceš svoje, tak zober 3 body, 2 dupky alebo polodupky ... to je všetko 😀
šak samko bol len v košielke a v perinke ... v januári 🙂

načo overal?? hi hi

filipka21
2. dec 2009

ahoj diduska777 ja som mala spinal maleho mi ukazali na 10sekund potom ho zobrali ukazali manzelovi a mna previezli na pooperacne tam som lezala 24hod na posteli a maleho mi doniesli 2krat. 😒 a potom az ked ma na druhy den vecer previezli tak mi ho doniesli v piatok rano o 5hod rodila som v stredu vecer 🙂

diduska777
2. dec 2009

No ja ked som bola hospital. tak sa jedlo dalo prezit, nebolo to bohvie co, ale stacilo. Vzdy smo mala nejake rohliky z desiaty alebo olovrantu v chladnicke 😉 V pripade nudze lepsie ako nic 😎 Tiez mi dost pomohli cerealie a jogurty, hlavne ked ma v noci chytal vlci hlad (co ma este stale nepreslo 😀 )

miriam11
2. dec 2009

diduska, naozaj Ti staci len trebars body, aj 3 (lebo ked sa babo prekaka tak, ze to zaspini, alebo sa pogrcka, aby si si to mohla vymenit), ponozticky a to v porodnici staci. Pretoze je tam vykuuuureneeee a ten svetrik, kabatiky, overaly Ti zbytocbe zaplnia kabelu a vobec to nepouzijes. Vyber si to z tasky hned teraz. hi .... tod rada odo mna.... a drzim palceky, aby vsetko uplne v pohode dopadlo a mali ste krasne, zdrave dietatko. ja som tiez nakoniec rodila sekciou a som rada, ze mam zdravu dcerku a vsetko je v pohodke. 😉

zuzitka
2. dec 2009

diduska ... v nemocnici sa normálne kúri, nepotrebuješ malinkej dávať svetríky a kabátiky .... fakt len body a dupačky potrebuješ. ak sa denne budete prezliekať, tak maximálne 6 ks body a 6ks dupačiek zober 🙂

bude v perinke, to je ako svetrík 😉

zuzitka
2. dec 2009

miriam ... prepíš si pri mene ... si stále v 47tt 🙂 🙂

veru, diduska vypísala tolko vecí, čo ja malému ani za 2 týždne doma neoblečiem 😎

diduska777
2. dec 2009

Overaly som myslela dupky s dlhym rukavom 🙂 No dufam teda, ze spinal a sekcia nebudu... Neviem si predstavit byt tak dlho bez malinkej ☹ To muselo byt pre teba strasne ☹

zuzitka
2. dec 2009

určite si tie veci pretrieď 😉

tam je teplo, zbytočne sa bude malá potiť ... a potničky niesú sranda 😝

stačí jeden dlhý rukáv obliecť malinkej 🙂

diduska777
2. dec 2009

Ved prvorodicka 😎 No ja ked som bola v nemocke tak som tam mrzla 😒 Dakujem pekne, dufam ze vydrzime a veci povyberam 😀

miriam11
2. dec 2009

zuzitka, dik za upozornenie.... hi... ten cas ale leti....... 😵

zuzitka
2. dec 2009

ste zaregistrovali?
dnes schválili ten vyšší rodičovský príspevok od januára 2010 😀 😀 😀 hurááá
256,6 € hurááá

filipka21
2. dec 2009

bolo to strašne a ešte ked mi povedali že ho budú nosiť a druhý krat ho doniesli až po 19hodinach a ja som nevedela ze co sa deje ked ho nenosia a ona mi povedala ze mu davali mliecko a nemali cas.Budem ti drzat palce a urcite to zvladnes sama vytlačiť 😉

diduska777
2. dec 2009

Dakujem pekne, ja verim ze vydrzime a ze bude prirodzeny porod 🙂 Takze si ho ani nekojila, alebo si si odstriekavala mliecko a to mu davali? Ja som v tomto mozno hrozna, ale spravila by som s nimi cirkus keby mi tak dlho nedoniesli babulku 😠

filipka21
2. dec 2009

hned po porode si nemas odsat co a este ked si na infuzii to az potom ked mi doniesli davali mu mlieko inych mamiciek co im davaju a aj tak som moc nekojila,lebo maly sa nevedel prisať ☹ takze som si musela odsavat ona ked dosla nato pooperacne a doniesla ho dala mi ho na 1min na prsník povedala ze to staci a zobrala ho prec ze musi uz ist lebo ma tam este vela deti 😒

filipka21
2. dec 2009

prepač píšem ako madar no maly mi sedi na kolenách a hrajeme sa.myslela som ked mi doniesli maleho v tej prvej vete 🙂

diduska777
2. dec 2009

No myslela som to tak, ze ti ho ani neprilozili, aby sa ti nastartovalo mliecko... Lebo pokial ja viem, tak babatka tie prve tri dni piju len mledzivo (po kvapkach), kym sa spusti normane mliecko, lebo este nemaju na mliecko pripraveny zaludocek... Podarilo sa ti potom kojit? Cim ho prikrmovali?

diduska777
2. dec 2009

Myslim lyzickou, alebo striekackou?

filipka21
2. dec 2009

nie neprisal sa mam velke bradavky a povedali ze ani nikdy kojit nebudem ☹ 😠 a maminy ktore maju velaa mlieka tak im davaju na novorodenecke aj sa som dala,lebo potom som mala hrozne vela mlieka stale som len odsavala a nakoniec mi ho museli odstavit to mlieko,lebo som dostala teploty a zapal no a vlastne s tym mliekom tie deti krmia. 😉

diduska777
2. dec 2009

To mi je luto, ze sa ti nepodarilo kojit ☹ Pouzivaju sa v porodnici dudliky alebo flasky?

filipka21
2. dec 2009

strikackou im davaju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre