Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

myzma
31. mar 2010

ahojte,

my sme rodili zaciatkom roka.

stihli sme tri poradne. monitor mi robili az na poslednej poradni, nakolko to bol den terminu porodu. dovtedy to bola prehliadka 2 min vyzliect, 1 min vysetrenie a 2 min obliect a to dlhe cakanie....

ale je to vec pristupu. chodila som k prochazkovi, k nemu posielaju asi vsetky, ktore nie su zazmluvnene, ale "nahodou" som sa dostala k inej lekarke v iny den poslednu poradnu, u ktorej som stravila cca 10 min, videla ma 1x v zivote, ale velmi sa zaujimala, a to bola bezna poradna ako tie predosle...

lenze po vysetreni sa mi pustila voda, takze som uz v nemocnici zostala a este v ten den rodila. ta lekarka zrana ma i odrodila.... prochazka mi nepovedal asi ani jedno slovo, ale pri tom mnozstve zien, ktore mu prejdu cez ruku kazdy den do toho operacky... sa necudujem...

manzela som mala na priprave, pri cakani ho vsak nepustili, az ked som bola na boxe, kontrakcie sa mi spustili az na boxe, ale v zavere porodu som ho nevnimala, neviem, kde bol, co robil... takze v tomto by mohli byt viac ustretovejsi a pustat partnerov i pocas 1. doby, kedy to niektore zeny dost zle znasaju.... ja som sa "nudila", cakala som kedy to pride...

manzel pocas 1. doby je pusteny teda podla nalady personalu a i mnozstva zien na cakackach... vacsina zien to stastie nema ☹

ale i tak som vdacna za personal, ktory mi pomohol rodit, bez nich by som to nezvladla, rodila som uprostred noci dost vycerpana a unavena (a to samotny porod od zaciatku kontrakcii trval len do 4 hod) boli skveli 🙂

vybrala som si nizsi nadstandard (200 sk za noc), nelutujem, len odporucam, rozdiel oproti vyssiemu nadstandaru (500 sk za noc) je ten, ze nemate TV na izbe, ste tri na izbe a wecko so sprchou mate cez chodbu oproti dveram izby (tie tri kroky zvladne kazda 😝 )

na kramare som velmi nechcela ist, ale po tejto skusenosti by som sla znovu 🙂 bola som spokojna 🙂 asi by to bolo horsie, keby nebolo volne miesto na nadstandarde a zostalo by mi 8. poschodie...

nie som narocny clovek (aspon si to myslim), ale cista sprcha k dispozicii pre max 3 zeny mi pride ako samozrejmost pre zenu po porode a nie ako nadstandard 😉

ak by ste mali nejake otazky, rada zodpoviem 🙂

drzte sa 🙂

kacenka821
31. mar 2010

tak a sme doma s porodnice 😅 😅 😅 konecne...mala sa narodila v piatok cisarskym ☹ ☹ ☹ bo na poslednu chvilu zistili ze je zle otocena... 😒 ma 4590g a 51 cm....a vlasky ze aj fontanka by sa uz dala cesat 😀 .... sklamana som ale s pristupu personalu...no ale hlavne ze sme uz doma...

kiwinka
31. mar 2010

kacenka a čože? čo bolo s personalom?
mna to caka o chvilku....

kacenka821
31. mar 2010

ak mam byt uprimna okrem anesteziologicky tam nikto nestal za nic...rodil ma prochadzka kt.cely cas nadaval ako mi robili ten cisarak takze som sa citila dost neprijemne akoby som ho este zatzovala, a to nehovorim o pristupe na oddeleni..ak by som este mala ist niekedy rodit tak uz urcite nikdy viac na kramaroch...

emka1
3. apr 2010

Ahojte kocky,
tak sme doma z porodnice, pustili nas vo stvrtok 1.aprila 🙂
Nasa malicka sa narodila v nedelu 28.3.2010, presne 1 den pred oficialnym terminom porodu.
Som fakt rada, ze nam termin takto vysiel, lebo posledne dni som uz mala depky z toho, ze budem prenasat a porodim az na Velku Noc 😖.
V piatok 26.3. som zacala pocitovat take zvlastne tlaky v krizoch a trochu tlak na konecnik, ale nevedela som, ci su to kontrakcie ci co ... celu sobotu sa nic nedialo, az v sobotu vecer, ked som si lahla spat sa to zacalo stupnovat – opat tie iste tlaky v krizoch a tlaky na konecnik.
Celu noc zo soboty na nedelu som nespala a sledovala som intervaly kontrakcii, najprv boli 15 minut, potom 10 minut ... a v momente, ked sa menil zimny cas na letny, tak sa zintenzivnili na 5 minut.
Isla som zobudit draheho, ze uz to asi prislo, ze ideme do porodnice.
V nedelu rano o 5:45 hod letneho casu, sme prisli na urgent, prezliekla som sa do nocnej kosele, a zobrali nas rovno na 9.poschodie. Vystihli sme vikendovu „porodnu prevadzku“, takze tam nebol frmol, cely personal bol uplne v pohode ... vysetrila ma doktorka, urobila mi utz. a skonstatovala, ze som na 5 cm otvorena, takze by to mohlo ist celkom rychlo. Urobili mi klystir a hned ma presunuli na porodny box, drahy tam bol samozrejme od zaciatku so mnou. Hodili ma na monitor, prisiel sa na mna pozriet Dr.Pruzinec spolu s takym mladym doktorom sympatakom – cernochom, skoda, ze meno som si nezapamatala ☹. Pustili mi plodovu, zavolali anestezilogicku, taku mladu sympaticku blondinu, napichla mi epiduralku a v momente sa mi ulovilo. Ani som nemala pocit, ze o par hodin porodim ...
s anesteziologickou sme si medzitym dobre pokecali a cakali, kym sa zintenzivnia kontrakcie ... pichli mi oxytocin, a kontrakcie nabrali rychlejsi spad – takmer kazdu minutu.
Porodne asistenky za mnou pravidelne chodili a kontrolovali monitor, fakt vsetci boli velmi mili. O 11:00 hod sa na mna opat prisiel pozriet doktor, skontatoval, ze porodne cesty su otvorene a mozeme tlacit, zrazu sa okolo mna zhrklo asi 10 ludi a tlacili sme ... na 6x krat som malu vytlacila. Z celeho porodu bolo najneprijemnejsich akurat tych poslednych 10 minut, ved vytlacit takmer 4 kilove babatko nie je hracka 🙂.
Nastastie to uz mame za sebou, drahy to zvladol so mnou na jednotku, cely cas bol pri mne, podporoval ma, a pri zaverecnom tlaceni, tlacil so mnou 🙂.
Malicku nam hned priniesli, drahy si ju mohol pofotit medzitym ako ju cistili a mna zatial mlady doktor cernosko zasival.
Potom nas nechali asi 3 hodinky na porodnej sale spolu s malou, tam sme si vychutnali prve spolocne okamihy 🙂 - zaplavila nas uzasna euforia.

Po obede ma presunuli na sestonedelie – mala som stastie, ze nahodou mali jednu izbu na nadstandarde volnu. Inak je tam vlastne stale plno.
Priniesli mi ukazat malicku a skusila som si ju aj prilozit, ale kedze mam ploche bradavky, tak sa chudatko nemala coho chytit – takze sme odkazani na klobuciky.
Malu mi na noc zobrali na novorodenecke, ja som sa potrebovala vyspat, kedze noc predtym som nespala vobec ... takze ta noc po porode bola pre mna maximalnym oddychom, rano som sa zobudila ako znovu zrodena .... spanok robi divy 🙂.
Rano mi priniesli malu a s zostala som mnou uz stale.

Ostatne dni nam robili rozne vysetrenia, stale sme boli pod dohladom, vsetky sestricky aj doktori na sestonedeli aj na novorodenckom boli uuuuplne super !!!
Pomohli, vysvetlili, poradili, chodili na izbu pravidelne.
Mala som problem rozbehnut kojenie a v tomto mi fakt pomohli.

Takze ja som maximalne spokojna s celym pobytom na Kramaroch a ak by som mala ist rodit opat, tak len tam. Na izbe sme boli dve a kocka, ktora lezala so mnou skonstatovala to iste ... maximalnu spokojnost !

Do poradne pred porodom som chodila najprv k Dr.Ferakovej a posledne 2 poradne k Dr.Zidzikovi – on bol podla mna lepsi v pristupe ako Ferakova, nebol skupi na slovo a vsetko mi vzdy vysvetlil ... takze ani na neho nemozem povedat krive slovo.

Tolko moje dojmy, ja Kramare vrelo odporucam.
Ale ono je to fakt asi aj o pohlade na veci a aj stasti, na koho clovek natrafi a ako si veci pripusta a preziva 🙂

mizu416
4. apr 2010

emka1 Gratulujem 😀 a malinka nech je zdravucka 😉

jaja25
7. apr 2010

Tiež sa pridávam ku gratulácii.. Ten mladý doktor sa volá Elo Obieromach. 😀

lusa889
7. apr 2010

emka1 srdecne gratulujem a pravem vam obom vela zdravicka a vsetko dobre 🙂

babule, chcela by som sa opytat ci mate niektora skusenosti, alebe nejake referencie na dr. Valenta alebo dr. Bohacikovu. O dva tyzdne by som mala zacat chodit na poradne na kramare a tieto dve mena mi odporucila moja doki, tak by ste mi velmi pomohli ak mate niekto s niektorym z tychto dr. skusenosti. Dakujem vam krasne, pekny dnik papa 🙂

misik1
7. apr 2010

lusa ja o nich neviem,ale tiez som sa chcela opytat,ci sa objednava ku konkretnemu ak chcem alebo ma len pridelia niekam?

domeli
7. apr 2010

osobnú skúsenosť nemám, ale o Dr. Bohačikovej píšu kočky pár stránok dozadu (214 napr.) O dva týždne začnem chodiť na poradňu na Kramáre aj ja, tak uvidíme, ako to tam chodí. Pokiaľ ale viem, ku konkrétnemu doktorovi sa objednáva na poradne iba v prípade zazmluvnenia - aspoň tak som to tu kdesi čítala.

arletka
7. apr 2010

lusa889 nepoznam ich,ja som to nechala na nahodu a rodil ma mudr lovisek.. taky mlady fesak a bol svetovy....ja myslim,ze su tam vsetci dobry a sikovny....bola som maximalne spokojna.

misik1
7. apr 2010

dievacata co momentalne chodite alebo ste chodili do poradne pred porodom na kramare....objednava sa aj inde ako na 222? Tam robi momentalne len prochazka a ferakova...to je vsetko....a ine dvere nic? vdaka 😉

noemisofia
7. apr 2010

Ahojte,
na Kramaroch sa objednava len na 222, ak sa nechces zazmluvnit. Ostatni beru len ak sa u nich zazmluvnis napriklad dr. Turkota na c. 214. To mi dnes povedala sestricka. Na 222 berie bez zmluv Prochadzka a Ferakova ako tu niekto napisal...

noemisofia
7. apr 2010

Ahojte, mate niekto skusenosti s dr. Turkotom? Odporucila mi ho moja gyndoska a on berie len zazmluvnene pacientky. Ja nie som vobec rozhodnuta, ci sa budem zazmlzvnovat u niekoho konkretneho, lebo aj tak nikoho nepoznam. Jedine to odporucanie mojej gyndosky. Mate niektora s nim skusenosti? Oplati sa zazmluvnit si niekoho? Ale mate skusenosti?

noemisofia
7. apr 2010

Ahojte, mate niekto skusenosti s dr. Turkotom? Odporucila mi ho moja gyndoska a on berie len zazmluvnene pacientky. Ja nie som vobec rozhodnuta, ci sa budem zazmlzvnovat u niekoho konkretneho, lebo aj tak nikoho nepoznam. Jedine to odporucanie mojej gyndosky. Mate niektora s nim skusenosti? Oplati sa zazmluvnit si niekoho? Ale mate skusenosti?

kiwinka
8. apr 2010

noemisofia, ja si myslim, ze su tam skvelí lekari a netreba zazmluvnovat nikoho... 😉

kiwinka
8. apr 2010

lusa889

bohacikovu neodporucam,, ta robi takmer vsetkym hned cisarske,,,

naopak Dr. Valent- velky odbornik skveli lekar,,odporucam jeho.

mizu416
8. apr 2010

ahoj kiwinka,tak uz mas babatko,a co ako???nikde tu nevidim tvoj prispevok,alebo si pisala do inej temy?inak GRATULUJEM 🙂 a malinka nech je zdravucka 😉

myzma
8. apr 2010

ahojte, zienky,

pozyvame vas, ktore už máte bábätká, do diskusie babätká z kramárov vo volnej diskusii, je to novozaložená téma. vacsina z nas ma bábätka vo veku 1 - 4 mesiace 🙂

j

mata1212
8. apr 2010

noemisofia,ja som chodila k dr.Turkotovi a zazmluvneneho som ho nemala.Podla mna sa ani neoplati nikoho si zazmluvnovat
pri mne sa vystriedali asi 3 lekari a vsetci boli v pohode

miriam11
8. apr 2010

🙂 lusa889, dovolim si poradit Ti, ak si chces vybrat medzi dr. Bohacikovou a dr. Valenta, tak si vyber VALENTA, alebo hocijakeho ineho dr. len nie dr. Bohacikovu. Teraz to vyzera, ze tu robim akoby "peticiu" proti nej, ale mam 2 kamosky u ktorych spravila dost pruuuuser ako mraky. Takze tak. je neprijemna k mamickam a jednej mojej kamoske zabudla pustit plodovu vodu. Uplne fakt.... A povedzme si uprimne, chlapi su citlivejsi a lepsi doktori ako zeny v tejto profesii. Drzim palceky, aby Ti a aj ostatnym maminam vsetko prebehlo hladko a rychlo. 🙂

dugyna
8. apr 2010

kocky co ste rodili nakrmaroch..ako to bolo s navstevami..mohol manzel za vami na oddelenie? mohol drzat malinku aj ostatne dni po porode ked dosiel na navstevu? alebo ju videl potom uz len cez sklo?
mohol manzel s vami kupat malicku??

a to je ako ze nizzsi a vyssi nastandart? zaujimaju ma lenn sprchy a wc..aby boli na izbe..nie pre cele oddelenie

miriam11
8. apr 2010

dugyna, manzel moze prist kedykolvek na navstevu, pustia ho. Problem vsak je, ze tam nemaju ziadne voziky na kolieskach pre deticky, takze budes musiet babo vziat na ruky a len tak ho vyniest na chodbu. (Nie je to sranda, ale realita). Ja som mala problem chodit sama so sebou, nie to este babatko male drzat v naruci a niest ho na chodbu. Ale ziadne strachy, navstevy su OK, aj to kupanie Ti dovolia, treba sa dohodnut na novorodeneckom. A drzim palce, aby si sa dostala na nadstandart, lebo tam o Teba bude postarane, lebo tu stale plati, ze ak si zaplatis, tak maju zaujem. Ak nebude volny nadstandard, mas smolu, kazdy na Teba bude........... vlastna skusenost. ☹ Takze rob vsetko preto, aby si sa dostala na nadstandard, lebo ver mi, budes to potrebovat.

miriam11
8. apr 2010

a zabudla som dopisat, ze len na nadstandarte su sprchy s toaletou na izbe, na standarte je sprcha a wc na chodbe, takze sa ozaj modli, aby bol nadstandard volny. vsetko dobre.... 🙂

dugyna
8. apr 2010

miriam a kolko sa plati za nastandart prosim ta? diky
no na antolskej su postielky ny kolieskach..ale oteckovia mozu len na chodn´be byt, tam deticky nesmu, a vidiet doetatko mozu len cez sklo.a na antolskej nemoze kupat manzel s tebou...lebo ten nesmie na oddelenie ☹
a nemohl by manzel ist zobrat malinku na odelenie a potom zobrat na chodbu?

miriam11
8. apr 2010

dugyna, nie som si 100% ista, ale zda sa mi, ze ta izba stoji 16,60 eur / noc. Nepustia ho na oddelenie, takze malinku budes musiet vyniest Ty sama. Ale potom nesleduju kolko si vonku, vobec. Mna bola upozornit vrchna sestra zakazdym, ked tam bol manzel, ze s takym malym babom by som nemala byt tam na chodbe, ale vsetky mamicky tam boli, kazdej to povedala. Ale vzdy sme tam boli chvilocku, malej som vzdy dala na hlavicku ciapocku a plienku bavlnenu, lebo tam dost fucalo. Neboli sme tam nikto nikdy dlho, lebo to nevladzes tam tak byt, ale nejak specialne nekontroluju kolko si na tej chodbe, alebo co. Takze v tomto je to vyhoda. Ale tie voziky by mali mat, lebo pride mi to take riskantne, lebo ozaj mas problem sama so sebou.... No ale neukaz ho oteckovi, to by uz co bolo, nie? 😉 Ale ak mozes, skus si na prijme vybavit a zaplatit ten nadstandard, skoda, ze sa to neda uz skor ako pri porode. Lebo ja mam s personalom na standarde velmi zle skusenosti. Doteraz lutujem, ze nadstandard vtedy nebol vobec volny. Nejdem to tu rozvadzam, uz som to tu pisala raz...... potrebujem na to zabudnut.

dugyna
8. apr 2010

miriam dakujem. a ked nesmel ist otecko na oddelenie..tak mohol ist s tebou kupat babtko? / na antolskej nesmies zobrat babtko na chodbu ☹ , mozu ho kuknut len cez sklo/ a v zahranici mozu chodit navstevy normalne na oddelenie..
verim ze nestandart ☹ tak uz na to nemysli a tes sa s tvojho krasneho dievcatka.a boxi na rodenie su zvlast ze?
inak nam vahu malinkej povedali uz teraz..

fuha potom co som citala dozadu co si pisala..sak ti mali pokazde ked si tam bola robit prietoky

angie267
9. apr 2010

ahojte tiez sa chystam rodit na Kramaroch a chcem sa spytat co ste uz rodili ako je to tam s epiduralom........dakujem

arletka
9. apr 2010

angie267 ja som musela mat papiere od internistu,ze som ok a potom zaplatit poplatok 106eu dole v pokladni..ziaden problem,a som rada,ze som to mala..anesteziologicka bola svetova zenska,ked mi to prisla pichnut,vsetko mi vysvetlila,bola hrozne mila..

kiwinka
9. apr 2010

mizu ahoj, anoo uz mame Karolinku n a svete,, narodila sa 02aprila 13:59, 51cm, 3440g !
trapili sme sme od 01aprila od doobedia kontrakcie porodili sme az na druhy den 02aprila o 13"59
neotvarala som sa,, a kontrakcie silneli,,porodne cesty zavrete..ani EPI mi nedali na bolest,,lebo to sa dava az ked sa otvaras ... a ja stale zavreta bez zmeny na porod. cestach... takze sme si trosku dost vytrpeli,, aj muz bol so mnou,, mli sme stastie ze sme boli jednií na porodniici,,,
az ked mi odtiekla plodova 02aprila okolo 10doobeda s a to spustilo cele,,kontrakcie silneli otvarala som sa a konecne dali EPI,, pri zavadzani bol problem, dlho to trvalo, anesteziologicka bola nemozna,, a na koniec mi svihla taku davku ze som na kozu nevedela vliezt,nohy som necitila,,no strasneeeeeeeeeee...
na koniec uspesne 13:59 malinka vykukla a my s muzom sme boli najstastnejsi na svete,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

llanusia
9. apr 2010

Angie, najprv sa ide na anesteziologicku ambulanciu, kde robia s tebou dotaznik a odporucia vysetrenia. Ta ambulancia je priamo na Kramaroch. Potom az ides platit.

Tak ja som bola na prvej poradni na Kramaroch. Dr. co mala byt na 222, si necekane vzala dovolenku. tak nas vysetrovali na c.d.217. Zbezne, normalne, ale co som chcela to som sa spytala a dostala odpoved takze fajn. Len ma poslali este na ultrazvuk na 8me poschodie. Tak som tam spolu stravila 4,5 hod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre