Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kiwinka
26. aug 2010

@lulu4 no mne odchadzala jeden cely den,,zacala v noci pokracovala rano az do po obedia... hlienik aj krvička trosku,,az som to citila ako taky vytok... tiez som vloškovala 🙂 a po porode tie vlosky mat medzi nohami je celkom ine ako pri menzese 🙂
a najlepsie chodit bez gatiek len s vloskou!lepsie a rychlejsie hojenie! len ked vam dojde navsteva si na ten okamih supnite gatky...

lulu4
26. aug 2010

@kiwinka krasne si nam to popisala tak normalne ziadne prehananie nic... takze tie kontrakcie nech su akokolvek silne az tak nebolia v podstate? a treba vtedy dychat plytko cize rychlo sa nadychnut nosom a rychlo vydychnut ci ako? nechodila som na tie dychacie cvicenia tak neviem... no ved oni epi davaju v nejakych davkach nedaju ju ked sa ma ist tlacit lebo ako pises vtedy by rodicka nevedela spolupracovat co by bolo velmi zle... myslim ze pri tlaceni akurat nepichnu dalsiu davku az potom pri siti... a ozaj sitie si citila dalo sa to prezit? toho sa tiez obavam... a potom po porode tie stehy to si mozes normalne sadat lebo mama mi stale hovori ze to len tak opatrne na pol zadku nezohynat sa ze ona sa tak roztrhala a zase ju sili tak ja neviem... a kolko si potom po porode krvacala cele sestonedelie?

lulu4
26. aug 2010

@kiwinka no mne zatial zatka odchadza od rana ako som sa zobudila taky sliz hnedkasty nekrvave to je zatial... tak uvidime dokedy to bude pokracovat lebo mam vlozku tak mi je to jedno... a ako sa udrzi vlozka medzi nohami len tak bez nohaviciek to mi je zahada viem ze to odporucaju uz v nemocnici ved tam som si kupila len tie dvoje zdravotnicke nohavicky ale budem sa teda snazit byt bez nich ked sa bude dat...aj potom doma nasledne ale asi treba mat na posteli stale pod sebou tu podlozku ze? a na nadstandarte ich davaju pod pacientov, nemusis mat svoje? lebo ja len dve beriem zo sebou a dve som nechala doma, si dam asi na dnesnu noc jednu pod seba keby mi plodovka nahodou odtiekla nech nie je na matraci potopa

kiwinka
26. aug 2010

@lulu4 opisala som to tak "ludsky" ako som to prezila ja...nebudem pisat ze je to nadherny poct a blabla,,no ano je to uzasne to babetko,,ale musime si najprv trosku vytrpiet. ale vsetko kazda z nas zvladne!
a ja som tiez nechodila na to cvicenie dychania.. k tomu napisem len to, ze kazda z nas dojde nato ako jej vyhovuje dychat... ale bolo to take rychle skor...teda pri kontrach pocas 1 a2 doby porodnej... pri samotnom tlaceni uff,, treba tlacit dolnou castou ako by ste isli kakať 🙂 ako vazne!
asi treba mat stastie na ansteziologa ktory picha EPI....
sitie som citila ano,,ale to je vobec nic oproti porodu ... 🙂 to uz nemas chut ani citit bolest,,je ti to jedno 🙂
a ja som sdela akoby na pol riti ano,, ale niektore zeny si sadnu hned 🙂 zalezi ako ta babo roztrhlo alebo ako ta nastrihli a od toho sa odvija pocet stehov vonku aj vnutri..
a moje sestonedelie bolo trosku predlzene dobou hojenia, nakolko mi zabudli pri siti tampon v pipine,,ktory som si objavila sama doma v sprche 🙂
takze baby skontrolujte si pipiny doma! 🙂
a doporucujem veelmi castu hygienu, pomaha lepsiemu hojeniu, alen vodou tych 6 tyzdnov.ja som aj cikala v sprche a nie na wecku celych 6 tyzdno.. a hned som sa aj umyvala tympadom vodou.. aj v noci, stale.

kiwinka
26. aug 2010

@lulu4 da sa to s tou vloskou ty sa hybes minimalne v podstate 🙂 a mas podlozku pod sebou,,je prirodzene ze ju aj zakrvacas mozno...davali nam podlozky hej... al ja som mala svoje,,som si kupila 10ks balenie tak co s nimi..som ich tam pouzivala
a davaju aj vlozky na nadstandarde,,tam maju take dobre,, dve naraz si davajte...

lenkama
26. aug 2010

@kiwinka a tie podložky pod pacienta,dávajú len na nadštandarde,pýtali sa ťa na to,na akú izbu chceš ísť?
Neviem asi na Kramároch si rodila,že,si myslím,ja mám kúpené tiež 10kusové balenie podložiek,bude to stačiť a dva balíky pôrodníckych vložiek?

andelik8
26. aug 2010

@lulu4 mne hlienova zatka neodisla este.. .teda aspon nie hnedkasta.. . mala som pred casom asi dva dni take volaco na intimke, co pripominalo ciry/biely sopel, ale ziadna krv ani nic. potom to preslo.
MS bolesti som mala v nedelu zoparkrat, dnes znovu... krize bolia, podbrusko boli a tak... uvidime co z toho bude 😕

co sa toho dychania tyka, tak nam vraveli toto:
Kontrakcie - dychat hlboko, do bruska, nie do hrudnika, nadych nosom alebo ustami, vydych ustami.
Pred tlacenim, ked budes pocitovat tlaky na konecnik (dost neprijemne) ale este ti nedovolia tlacit - treba dychat velmi rychlo a plytko iba do hrudnika, tak ako pes ked dychci 🙂
A pri tlaceni - hlboky nadych najlepsie ustami, zadrzat dych, zatvorit oci a tlacit

kiwinka
26. aug 2010

@lenkama ano len na nadstandarde podlozky a vlozky ano pytali sa ma este pred porodom kam chcem ist...
tie podlozky budu stacit isto a tie vlozky cojaviem,,, asi nie..tazko povedat,,mne by nestacili, dost som krvacala...

lenkama
26. aug 2010

@kiwinka aha,ďakujem,inak tie pôrodnícke vložky mám doma ešte jedno balenie v balení je 20kusov,tak keby bolo málo,muž donesie a nič iné nebolo treba,napríklad minerálku sebou,či to až potom druhý deň je lepšie doniesť?Ja nemám ešte ani pečiatku z psychoprofilaxie,doktorka je vraj na dovolenke,teraz koncom augusta by sa mala vrátiť,len ja som už bola na dvoch sedeniach,nevieš či by sa nedalo len tú pečiatku bez sedenia?

kiwinka
26. aug 2010

to asi az druhy den,,alecojaviem ked sa zmesti do tasky vezmi si ju po porode budes smednaaaaaaaaaaa
na andstandarde daju caj hned.
tu peciatku pochybujem ze ebz sedenia,,ale mozne je vsetko 🙂

lenkama
26. aug 2010

@kiwinka ďakujem,skúsim tam potom zájsť a opýtam sa na to priamo doktorky,či by sa to nedalo aj bez sedenia,no uvidíme 😉

kiwinka
26. aug 2010

jasneeeeeee, baby vsetky to zvladnete abude dobre 🙂 ! ved niektore z nas maju uz niekolko deti a rodia znova a znova a znova... 🙂 da sa to vydrzat a nic netrva večne,,aj bolesti prejdu!

andrema
26. aug 2010

@lulu4 mala mala 3900g a to mi povedali tyzden predtym, ze na 3300g

lulu4
26. aug 2010

@andrema ja som z toho sona pako jednym povedia o dost viac inym zase menej.ved ja som bola nie tento ale min.pond.na sone a vtedy mal zevraj 3500g preboha to odvtedy moze mat aj 4500g,mna porazi ja nechcem take velke dieta a to u mojej dr.kym som nechodila do poradne tak mal maly kazdy mesiac tabulkovu vahu.no uvidime,hadam neporodim maleho slonika

andrema
26. aug 2010

@lulu4 neboj, znamej povedali,ze mala je velmi mala a mala normalnu porodnu vahu okolo 3000g

kiwinka
26. aug 2010

@lulu4 mne hovorili 3900g a mala 3440g 🙂 vacsinou sa mylia, presne to nikdy neodhadnu pretoze pristroje to nedokazu uplne spravne vyratat.
inak aj vacsinou zalezi aj podla velkosti maminkinho bruska ... mensie brusko znamena lahsie babo a zase naopak 🙂

domeli
26. aug 2010

@lulu4, mne v deň pôrodu na dvoch rôznych sonách namerali dve rôzne váhy a ani raz sa netrafili 🙂 Prajem pekný zážitok z tohto krásneho okamihu!

lulu4
26. aug 2010

@kiwinka no tak ja nemam na moj tt vobec obrovske brusko az sa niektori cuduju ze uz mam ist rodit ved hodim aj nove foto do albumiku... tak neviem spolieham sa na to ze bude mat tak do 3600g maximalne ved uvidim ale je to jedno tesim sa tak ci tak na tom to nic nemeni 😀 😀 ale dakujem
@domeli to je pravda ze sona nie su v tomto smerodajne, takze uvidime v reali ako to bude naozaj... a dakujem za prianie

lulu4
27. aug 2010

@cryonae dobry den sa praje, tak spion nas ako to prosim ta vyzera dnes? aj tak mi to vsetci tipuju na zajtra ze ma to uz chyti... 😀 hadam od pondelka od toho natresku aj prepustali domov... a ty co nove mas, kedy ta dojde synator s manzelom pozriet?

cryonae
27. aug 2010

@lulu4 aj tebe dobre ranko 🙂 dnes to bolo na porodnici take stredne, nepocula som nikoho porodit a na vzdycharni bolo tusim 4-5 ks mamiciek, sestricka to zhodnotila, ako ze robit maju co, ale v pohode 😉
moje zlaticka pridu dnes po praci, tak uz som ako na ihlach 🙂

lulu4
27. aug 2010

@cryonae jeeej tak to verim, ze sa na nich uz moc tesis... 🙂 tak nech navsteva dopadne co najlepsie aj ked viem, ze ked malinky odide sa slzickam asi neubranis, to ja som taka lutostiva, ze mna ked pridu pozriet do nemocky, mamina, muz, kamosky a tak postupne vzdy niekto tak ja budem asi po kazdej navsteve plakat.. ja som raz bola v nemocke ako decko a odvtedy nic ale je to blby pocit, jedine vykupenie bude, ze tam so mnou bude ten moj drobcek...
no takze dnes je to take nemastne neslane ako pises 🙂 tak nas maly stale nic, tak len cakam a cakam... asi vysedim kuriatka 😀

cryonae
27. aug 2010

@lulu4 uz by si to mala najradsej za sebou, ze? co som pocula, tak zabera sex, tonik, horuca sprcha a pohyb, viac mi teraz nanapada 🙂
no snazim sa pred nimi neslzit, ale niekedy mi poriadne stiahne hrdlo :( a na tomaska radsej ani nemyslim, lebo to je potom jedno slzave udolie, ani jeho fotky si nepozeram ani nic :/ celkom v yhoda je mat tu comp, to si poustim film a poobedie zabite 🙂

lulu4
27. aug 2010

@cryonae no to ti verim, ze ti stahuje az hrdlo od smutku... ale dobre robis nemozes na neho intenzivne mysliet a s tymi fotkami by to bolo este horsie... a inak kto ti pomaha s malym do skolky asi nechodi este je malicky a mm ked chodi do prace tak mamina alebo svokra? a o byt sa kto stara? lebo ja rozmyslam aj nad takymito somarinami ze keby som bola v nemocke alebo co dlhsie tak neviem ako by to u nas vyzeralo... moj mm uprace len ked ho uz do toho "dokopem" cize ked mu viac krat poviem ze uz by mohol povysavat 🙂 ale sam od seba to tazko, ved ma mna, ale tak zase zena si najlepsie poupratuje to je pravda... ja mu to nezazlievam ved zase maka a nosi domov korunky a v kuchyni nie je taky lavy, vie aj dost jedal navarit 🙂
s tym compom to je pravda keby idem na dlhsie beriem si jednoznacne aj ja, ale takto do porodky to eee, mam v mobile internet ale doma ficim aj cez mobil obcas z postele cez wifi ale v nemocke budem mat to 3G uzasne pripojenie tak som zvedava ci to bude vobec fungovat, lebo minule som to zapla len tak zo srandy v cakarni a sa to nacitavalo asi pol hodinu, tak taky net mi tam bude asi tak na dve veci....
no a k tomu porodu... veru uz by som to chcela mat za sebou lebo clovek je napaty, nevie co ho caka, pre prvorodicku je to ozaj jedna velka neznama aj ked verim ze kazdy porod je jedinecny a zena si aj pri tretom moze pripadat ako prvorodicka...ale tak hadam tento vikend uz zacujem aj ja detsky plac mojho synceka 🙂

biba12
27. aug 2010

Ahojte, rodila som 16.8. na Kramaroch, rodil ma dr. Prochazka. Mozem vrelo doporucit aj doktora aj porodnicu. Vsetko prebehlo ako malo... Porodila som za 1,5 hodiny od prichodu do nemocnice, kontrakcie som mala cca 2,5 hodiny. Epi som nestihla. Lebo som sa rychlo otvarala, tak by ani nestihla zabrat. Doktor bol pri mne, sice odbiehal, lebo mal este nejaku robotu, ale kedze som sa rychl ootvrala, tak som to ani nevnimala, behal furt. Potom ma bol v priebehu tych 2 hodin, co som lezala este skontrolovat asi 3-4 krat, na izbe asi 4 krat. Lezala som na nadstandarde , sestry boli super, lekari tiez, chodili kontrolovat furt a rovnako aj personal na novorodeneckom... Laktacna sestra tiez prisla asi 3 krat na izbu. Bola som velmi spokojna.

lu
27. aug 2010

@biba12 ahoj a bola si s nim dohodnuta alebo si mala na neho len stastie?

cryonae
27. aug 2010

@lulu4 tomasko bol tyzden u mojej mamy, teraz je u svokry a od zajtra ho zase berie moja mamina na chatu, takze to ho neuvidim, lebo tam budu bez auta :'(
o dom sa nestara nikto, mm ma toho neurekom, ledva chodi od unavy a do BA chodi len za mnou a potom uteka zase prec za malym a prespava u svokrusky, takze take divoke to mame...
tiez neviem, ze kto mi uprace, pretoze aj keby ma nakoniec pustili, tak ja dostanem brutal kontrakcie aj ked len 3 salky umyjem, nie to aby som este nieco robila :'(

a na porod radsi ani nemyslim, ako si povedala aj tak zas neviem do coho idem a ake to bude, tak naco sa dopredu nervacit? ;)

@biba12 gratulujem 🙂 super, ze si mala z toho takyto celkom fajn zazitok 🙂 predpokladam, ze Dr. Prochazku si nemala zazmluvneneho, ci?

lulu4
27. aug 2010

@cryonae ahoj no co aka bola navsteva?
no mate to teraz dobre rozlietane ale tak inak by to tvoj mm nezvladol tomu verim ved musi chodit do prace... esteze su tu tie maminy a svokry a ze sa prestriedaju pri malom... tak neboj dom sa da nejako do poriadku bud ti pridu pomoct mamina alebo svokra alebo pri najhorsom zavolas nejaku tu upratovaciu firmu ale ty to urcite robit nebudes ved to by ta ani domov nemuseli potom poslat.. na to teraz kaslat teraz mas prednejsie ine veci...
jaaj mne tak uz asi 20 minut vystreluje bolest do vnutornej strany laveho stehna akoby som tam krce dostavala ako ked do lytka dostanes krc nechapem a to len na lavej strane ci mi maly tlaci na nejaky nerv alebo ci sa takto mozu prejavovat kontrakcie... maly sa uz asi pol hodku strasne hybe a mrvi a vyduva akoby chcel von vyskocit bruchom az ma to boli.. to bude asi vesela noc a to ze sa idem osprchovat ved akonahle sa postavim zacnu tie krce do stehna tak radsej len sedim...

cryonae
27. aug 2010

@lulu4 tak mame to divoke, ale vsak bude lepsie ;)

no ja si netrufam povedat, ci sa tak mozu prejavovat kontrakcie, pretoze trebars u mna sa prejavili pred porodom tak, ze mi bolo velmi tazko na zaludku a bolelo ma brucho, ale nic pravidelne.. ani mi nenapadlo, ze rodim ;) aj na pohotovost sme zasli len preto, ze bolo sest hodin rano a chcela som, aby sa mi niekto pozrel, ci je maly ok, lebo mi bolo fakt zle a bala som sa, ze ci som nezjedla nieco pokazene, alebo tak nieco.... to som bola 38tt+0

navsteva bola super, nemohla som sa dockat, uz od tretej som sa nevedela vpratat do koze :D tomasko sa strasne tesil, ze ma vidi, polezkal si pri mne na posteli, vsetko skontroloval, len na konci uz bol unaveny a ked odchadzali tak plakal za mnou :'(

drzim paste, skus si dat teplu sprchu, ci to prejde alebo nie

lulu4
27. aug 2010

@cryonae no ved aj jemu je smutno za maminou ale aspon si sa chvilu potesila a to je hlavne... 😵 inak mne sa meno Tomasko velmi paci, keby mm nenastojil na tom ze syncek bude mat meno po nom tak by som bola prave za toto meno 🙂
no ved som sa odvazila do tej sprchy lebo ked som sedela bolo dobre ale ked som sa postavila tie krce do stehna vystrelovali ale nejako som to zvladla a je teraz zase dobre aj maly sa ukludnil ved bol vyse pol hodiny ako besny... az ma to uz bolelo ved predsa uz nie je najmensi v tom bruchu 🙄
no tak to si mala teda zvlastne pri tom prvom porode to by som ozaj nevedela ze rodim ked ti to takto na zaludok islo... ale ozaj co porod to ine prejavy a tak...ale ved uz onedlho to bude za mnou a potom uz budem len spominat...

cryonae
27. aug 2010

@lulu4 mne sa zase paci Vladko :D ale manzel nechce ani pocut, lebo aj on sa tak vola a aj jeho otec sa tak volal a nerobilo to dobrotu ;)
inak aj mne maly nehorazne vystraja v bruchu 🙂 dufam, ze sa coskoro ukludni, lebo pri tomto by som veru nezaspala ;)

no a moj porod? budem to tu kazit babam, ked uz tu niekto napisal, ze to az tak neboli a nie je to take hrozne? ;)
tak v rychlosti.. prijali ma na porodnicu, vysetrili, bola som na 3 cm otvorena, na pase videli kontrakcie, ktore som ja necitila vobec, potom mi dali klystir, na wc mi rupla voda a v tej sekunde sa so mnou zatocil svet, niekto mi roztrhal krize na franforce a po panve chodil parnym valcom.... stratila som pojem o case, ale potom som sa nejak ocitla na sale, bol tam aj Vladino, doktor zahlasil, ze som na 8cm a rodime a sestricky mi hovorili kedy mam tlacit, lebo videli kontrakcie na monitore, ale ja som to citila tak nejak obratene :/ to bolo divne, tak som tlacila a tlacila a moc to neslo, lebo Tomasko bol zle natoceny, ale nakoniec po dvoch nastrihoch a po tom, co mi sestricka poskakal po bruchu bol maly o 10:15 vonku 🙂
ale akykolvek je ten porod zly a bolestivy, na to sa rychlo zabudne ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre