Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kannah
4. apr 2013

@liz_lemon blahoželám k bábatku a mrzi ma, ze takato nemila skusenost. Ja som sa na Kramáre balila podla tohto zoznamu: http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php lebo sa mi zdal ten Jandovej nedostatočny🙂 Aj som si brala veci rpe babatko na oblecenie, ale to len kvoli tomu, že starsie dietko ma atopicky exem a vysypal sa na ich prášok, tak som už nechcela riskovať...

marian86
7. apr 2013

ja by som tam nešla rodit, naš kamaratov manželka tam šla rodit, a skoro maly to neprežil, matka vynosila dieta bola už aj po termine, a pupočna šnurka už dusila dieta, ked sa narodil bolo modre../a platili najlepšieho doktora/..a to druhe tiež matka už bola po termine a nechceli aby matka počas velkonočnych sviatkov bola v nemocnici, a mala zomrela : ☹

kattt
7. apr 2013

Mne na Kramaroch zomrel syncek tento tyzden ☹

denask1234
7. apr 2013

@kattt to musí byť veľmi ťažké pre teba....čo sa stalo?

halit13
7. apr 2013

aj ja mám len zlú skúsenosť, síce je to už skoro 14 rokov, ale kristínka mala na mále, skoro mi ju doslova zabili, a to bol dohodnutý lekár ,...... hanba! Domov som dostala tabletu na vyvolanie, ráno som si ju mala zaviesť, plodová voda odtiekla ....., potom oxitocíny, pretrhnutie vaku..... takto to skúšali až skoro do večera a až keď bol už zlý monitor maličkej volali primára.... a potom tie fukoty - jedine , čo som postrehla bolo defekt , deformácia a už ma uspávali...... Tinuška mala slabé skóre, pridusená,...... a potom tie nútené kontroly na neurologii ,..... pri Lucka - druhá sekcia musela mudr. v ružinove najprv vypárať stehy z maternice aby mohla znovu zašiť.....a ja som nevedela, prečo tie bolesti a tvrdnutie od druhej polovičky tehotenstva. Jedine, čo lutujem, že som nepodala sťažnosť na úrad nad zdravotnou starostlivosťou, ale aj tak som si istá, že ruka ruku myje . Darmo dávame celé tehotenstvo pozor aby sme neohrozili bábätko, keď to lekár pri pôrode odflákne!

kattt
7. apr 2013

@denask1234 Problem s pupocnou snurou, ktory nikto nezistil ani napriek tomu, ze pocas tehotenstva mi robili viac ako 10 ultrazvukov. Vzdy bolo vsetko v poriadku a pred porodom mi oznamili, ze uz nie su ziadne ozvy...

halit13
7. apr 2013

a aby som nezabudla, všetky bábätka kvapkali jednými kvapkami a tak sme dostali asi po 4 roch dňoch taký zápal slzných kanálikov, že sme skončili až prerážaním sondou!

denask1234
7. apr 2013

@kattt Prajem ti veľa síl aby to čím skôr prebolelo aj ked je to velmi ťažké ☹

rebeka113
7. apr 2013

Ja som tu porodla obe deti a bola som max. spokojna. Pri prvom porode zachranili zivot nielen mne ale aj synovi. A pred 2 tyzdnami som tam porodila 2 syna. Velka vdaka doktorovi Pruzincovi ktory mi odrodil obe deti.

lovesista
7. apr 2013

@halit13 teraz davaju kazdemu babatku vlastne, neotvorene kvapky, mamicka ich dostane na izbu a sama mu kvapka. Najlepsie je ale aj tak kvapnut do ocka materske mliecko..
@kattt uprimnu sustrast, je mi luto co sa vam stalo. Tazko povedat ci je to chyba nemocnice, ci by to inde dopadlo inak.. Zelam vela sil.

kattt
7. apr 2013

@denask1234 Dakujem. Neviem, co mame robit, aby nam bolo lepsie...

kattt
7. apr 2013

@lovesista Dakujem. Ja ani nehovorim, ze je to chyba nemocnice. Ultrazvuky mi robili inde.

qtinka77
7. apr 2013

@rebeka113 Ahoj, chcela by som sa spytat, ci si mala Pruzinca zazmluvneneho alebo iba nahoda?
Dakujem.

rebeka113
8. apr 2013

@qtinka77 ahoj, ano mala som ho teraz zazmluvneneho. pri prvom porode som ho tiez chcela a mala som stastie ze mal prave sluzbu lebo som porodila v 35t a to som este ani nebola u neho v poradni.

lolonka
9. apr 2013

@kattt ........je mi to fakt luto, co sa vam stalo..... ☹ .........aj svagrinka chodila svojmu gynekologovi a povedal jej , ze je vsetko v poriadku...a isli sme na kramare Rusnakovi....a ten povedal, ze okamzity prijem...a bude predcasny porod.....lebo maly nemal dostatocnu vyzivu......a to jej obvodny lekar povedal, ze o mesiac ma prist na kontrolu...Rusnak jej uprimne povedal, ze o mesiac, by nemal co merat.....zistil to, ked jej robil prietoky..........maly sa narodil v 34 tt...a je zdravy..

kattt
9. apr 2013

@lolonka Aspon niekto ma stastie...

kvetinka888
10. apr 2013

@kattt Veľmi ma to mrzí, držím moc palčeky, aby bolo všetko lepšie 😢

kattt
10. apr 2013

@kvetinka888 Dakujem, kvetinka :( Ja tiez drzim palce vsetkym tehotnym, aby sa im narodili zive a zdrave deticky.

rockerka731
11. apr 2013

@kattt úprimnú sústrasť .. je mi to nesmierne ľúto <3

domeli
11. apr 2013

@nany28 ja som bola pridelená k Dr. Ferákovej (rodila som 12/2012). Zhovorčivá nie je, ak sa nespýtaš, nič sa nedozvieš. Problém je, že sa ani nemusíš stihnúť spýtať, nakoľko ide to tam ako na páse a keď zlezieš z kozy, už sa vlastne dovnútra ani dostať nemusíš, iba sestrička Ti prinesie knižku, že dovidenia o týždeň, ak dovtedy neporodíte... Preto som sa pýtala buď počas toho krátkeho vaginálneho vyšetrenia alebo po zlezení dole rýchlo na seba natiahla nohavice a vošla rýchlo späť dnu a pýtala sa. Síce na mňa obe so setričkou pozreli, že čo tam chcem, ale to som akože prehliadala. UTZ sa nerobí štandardne, iba pri podozrení, ak sa niečo lekárovi nezdá (alebo ak máš zazmluvneného lekára, príp. si rizikovka), prietoky tiež nie, z čoho bol prekvapený aj môj gyndoš. Akurát mi raz počúvala brucho tým "ievikom" (neveim odborný názov), ale to bolo až na poslednej poradni, keď som bola 4. deň po termíne.

domeli
11. apr 2013

@lanskys_sister ja som rodila prirodzene, v tom, že to bolo bez oxytocínu a bez nástrihu. Váženie a meranie ale prebehlo a až potom malý ku mne. Bola to chvíľka, čo mi ho hneď doniesli a ja som vlastne si to až tak neuvedomila vtedy, lebo som ďakovala celému tímu za skvelý pôrod. Rodila ma Dr. Rukavicová, ktorú som poprosila, aby nerobila nástrih, lebo som cvičila s epinom, sľúbila, že skúsi, odolala nožniciam aj napriek tomu, že jedna sestrička alebo pôrodná asistentka kričala doslova, že ide veľké dieťa (malý mal 3940 g), tak nech strihne, ale ona napomáhala tomu, aby to nemuselo byť a ozaj nebolo. Oxytocínu som sa vyhla zrejme skôr náhodne, hoci je pravda, že mi ho nenúkali, až potom došli, že dáme oxytocín. Ja som poznamela, či je to nutné, nakoľko som predtým rodila sekciou, vysvetľovala mi pôr. asistentka, že to sa skôr otvorím, bábo zíde nižšie... a tak povedala zrazu: a viete čo, choďte sa ešte prejsť, vycikať sa a prídete späť a uvidíme. A po prechádzke už oxytocín nutný nebol.

julimka
11. apr 2013

ahojte, chcela by som poprosiť o názor a skúsenosť s Dr. Plankom a Dr. Hrúzikom. Rozhodujem sa ku ktorému mám chodiť. Potrebujem lekára s ľudským prístupom a citlivým vyšetrovaním. Mám totiž nie moc dobré skúsenosti s predchádzajúcim lekárom. ďakujem.

domeli
11. apr 2013

@lanskys_sister ešte na doplnenie: možno som mala aj šťastie, že ma rodila práve Dr. Rukavicová, lebo keď ma potom odrodila, povedala, že už rodila maminky cvičiace s epinom - preto zrejme nerobila "preventívny" či ako to odôvodňujú nástrih. A osytocínu predchádzalo aj to, že Dr. Prochádzka, ktorý pred tým ku mne došiel a už aj ma mal rodiť, len kontrakcia nešla práve, aby sa bábo zosunulo nižžšie musel náhle odísť a tak ma zrejme radšej poslali ešte na WC a nepotrebovali urýchľovať pôrod. Isto k tomu prispelo aj to, že nás tam nebolo veľa (vedľa pani už porodila a iba ja som tam bola) a možno aj to, že to bolo tesne pred Vianocami... Ktovie.
Držím palce, aby aj Tebe napríklad zhoda náhod pomohla, lebo inak je fakt oxytocín samozrejmosť pre lekárov.

domeli
11. apr 2013

@julimka Dr. Plank ma vyšetroval pred pôrodom po prijatí - vyšetrenie bolo v pohode, prístup tiež + pekne ma povzbudil k prirodzenému pôrodu, hoci som mala 2,5 roka dozadu sekciu

lenosko
11. apr 2013

@julimka Dr. Plank robi rizikovu poradnu, neviem ci berie aj "normalne" tehotenstvo. chodila som k nemu 2mesiace, prenasala som 12dni, cakal na prirodzeny porod, ale nakoniec mi ho museli 2dni vyvolavat. bol chvilku aj pri porode, ale len preto ze mal sluzbu a prisiel pozriet ako to ide. myslim ze sa neda zazmluvnit. co sa tyka vysetrovania, nikdy ma to nebolelo, ale tiez som sa dokopy nic nedozvedela (vzdy som bola "v norme").

julimka
11. apr 2013

@domeli
@lenosko Ďakujem. Budem chodiť do mediferi a zvažujem ku komu. Dr. Hrúzik tiež pracuje na Kramároch ?

lovesista
13. apr 2013

@julimka doc.Plank ta asi nezoberie ak nie si rizikova, ma straasne vela zien s rizikovym tehu..

ssississi
21. apr 2013

baby ja sa hrozne bojím nastrihnutia, pri šití aj niečo pichnú na umrtvenie alebo musím o to požiadať dopredu, neviete?

hradnapani
21. apr 2013

@ssississi nastrih si asi ani neuvedomis, ten sa robi pri tlaceni a lokalnu anestezu ti samozrejme daju automaticky, uz nie sme v stredoveku 😉

meggie.sk
23. apr 2013

@kattt úprimnú sústrasť, je mi to ľúto, až ma teraz zamrazilo :( Držte sa, veľa síl. Malinký je v nebíčku ako najelik a pozerá sa na Vás 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre