Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

katkatomas2
18. feb 2013

@lucka_0906 ahoj ja som na Kramaroch rodila sice nie v pritomnosti manzela ale viem ze tam bola mamicka s ktorou bol manzel uz pocas kontrakcii.. cize urcite moze 🙂

hradnapani
18. feb 2013

@lucka_0906 zavisi od okolnosti, v beznej prevadzke nechaju cakat muza pred oddelenim. Ale ak by mali nahodou prazdno, ze by ten muz nerusil ine rodicky na cakacke, tak to zrejme mozne je. Moja skusenost je taka, ze v dany vecer som rodila sama, ale neponukli mi moznost, ze by tam mohol byt so mnou... zavolali ho az na finale. Ale viem aj o par babach, ktorych muzi boli s nimi na sale dost dlhu dobu este pred samotnym tlacenim... takze tak ako vsetko to zavisi od konkretnej zostavy personalu, jeho ochoty, mnozstva pacientok a tvojej/ vasej snahy...

lucka_0906
18. feb 2013

@hradnapani
@katkatomas2 ved toto prave.. ja by som rada rodila bez manzela, ale prave ta priprava na porod mi pride dolezita, aby bol so mnou..snad budeme mat stastie na dobry personal 🙂

hradnapani
18. feb 2013

@lucka_0906 drzim palce, aby to bolo podla vasich predstav 🙂

katkatomas2
18. feb 2013

@lucka_0906 podla mna to urcite neni o obsadenosti porodnice lebo ked som rodila ja tak bol na kramaroch havarijny stav a boli priamo na oddeleni spravene provizorne porodne saly a aj napriek tomu, ze tam bolo tolko zien, ze som myslela, ze pol Bratislavy ma rovnaky termin ako ja mala mamicka moznost mat cely cas pri sebe manzela. Ja osobne som manzela pri sebe nemala lebo som mala dost co robit so sebou a asi by ma jeho pritomnost znervoznovala napriek tomu ze si rozumieme a milujem ho. Ja mam s kramarmi len dobru skusenost s celym personalom a hlavne so sestrickami na novorodeneckom oddeleni. Tie zeny sa o deticky staraju s takou laskou akoby boli ich vlastne 🙂 ja som bola maximalne spokojna.

lovesista
18. feb 2013

@katkatomas2 na vzdychacke bola plna izba a kazda zena mala pri sebe manzela??

cukriiicek
18. feb 2013

Baby máte skúsenosti s doc. Rusňákom? Strašne by som chcela aby ma odrodil,len mám strach termín mam v auguste čo budú viac menej dovolenky..Som prvorodička takže neviem ako to je s tým zazmluvnením,či sa to uňho dá,alebo ako sa to sním rieši.

katkatomas2
18. feb 2013

@lovesista vzdychacka rovna sa bezna nadstandartna izba 🙂 a samozrejme ze nie kazda 🙂 pisala som ze jedna alebo dve. To som pocas toho krutenia od bolesti vypozorovala. A samozrejme ze boli aj taky ktori isli uz len k porodu..

nibocka
19. feb 2013

Baby prosim vas chodili ste niektora do poradnu MUDr.Procházkovi? Ma ambulanci hned vedla CTG. Chcem len vedet co je to zac 🙂 aby som sa vedela pripravit 😉

katuska111
19. feb 2013

ahojte, dnes som sa objednala na Kramáre, ešte som tam nebola a dala ma na 4. marca, a termín mam 9.4., nie je to nejak neskoro? ??? Tie ktoré už chodíte do pôrodnice, chodí s Vami manžel/ partner ? myslím dovnútra do ambulancie 🙂)) dakujeeeem

strihalka
19. feb 2013

@katuska111 ja si myslim ze akorat, chodi se poseldni 4tydny pred terminem

domeli
19. feb 2013

@lucka_0906 ako tu už ktosi písal - záleží od okolností - podľa nátresku a personálu. Ja som mala manžela pri sebe počas kontrakcií - o 6.00 h. som prišla do pôrodnice, do cca. 9,30 h. som bola na vzdychárni bez neho, ale ešte s jednou bruškovou maminou, avšak po preložení na sálu už mohol prísť ku mne. A to som sa ani nepýtala, iba došla sestrička so slovami: A tu ocko pri pôrode nebude? Ja že áno, čaká vonku. Ona na to: tak nech zazvoní sestrám, otvoria mu, nech sa prezlečie. A o 5 minút bol už so mnou až do pôrodu, vlastne aj tie 2 hoďky po ňom. Je ale pravda, že v ten deň sme rodili 3 spontánne + 1 sekciou. Takže nebolo plno a sestričky boli celkom v pohode. Čo ale zaberá aj napriek nie ideálnemu naladeniu sestier: prosím a ďakujem. To už tu písalo veľa maminiek. Mne sa tiež slušnosť a pokora vyplatila. Držím päste, nech výjde pôrod podľa predstáv 🙂

bubinovci
19. feb 2013

@nibocka ahoj, mňa rodil Procházka, mala som sekciu. ja som ho mala vybaveného cez rodinu, takže nemôžem povedať nič zlé, ale nie je to ten z usmievavých milučkých doktorov.

nibocka
19. feb 2013

@bubinovci no super. ja pojdem asi tiez sekciou kvoli KP polohe maleho. no uvidim na poradni v pondelok co to je za kvíííte :o) ale diky za info aspon viem ze nemam cakat usmev od ucha k uchu. lebo moj dr. je z tych milsich typov tak aspon sa pripravim na zmenu 😉

bubinovci
19. feb 2013

@nibocka aj ja som mala KP, on nie je zlý, len je taký rýchly a strohý, ale možno Ťa milo prekvapí 😉

nibocka
19. feb 2013

@bubinovci ved to som si ani nepomyslela ze by mal byt zly ale tak lepsie sa citis ked je doktor ludsky a prijemny ako ked je taky ze citis ze ta bere fakt len ako dennodennu rutinu. ved uvidim. mozno ze na mna bude posobit inak 😉

nibocka
19. feb 2013

@katuska111 ja som bola dnes 1x na ctg a som 39tt. a na prvu poradnu idem az buduci tyzden a to mam tyzden pred porodom...

bubinovci
19. feb 2013

@nibocka veď jasné 🙂 je možné že urobí dobrý dojem, predsa môže mať niekedy zlý deň a tak, dôležité je aby bol odborne na tom dobre a o tom nemám našťastie prečo pochybovať 😉 držím palce nech je všetko ok 😉

cukriiicek
19. feb 2013

Baby ako to je ak mam termín v auguste?Samé dovolenky a ja chcem svojho lekára ☹

liz_lemon
19. feb 2013

@cukriiicek my to mame vediet? ved s nim sa musis dohodnut, on predsa vie, ako planuje mat dovolenku
ked som zvazovala zazmluvnenie, tak mi dr. presne povedal kedy tam bude a kedy nie

cukriiicek
19. feb 2013

Tak som sa pýtala či s tým niektorá má na Kramároch skúsenosti,či niektorá rodila v auguste a vedela by mi napísať ako to mala ona.Nič viac som nechcela.. 😖

lucica
20. feb 2013

@cukriiicek lekara som si zazmlyvnila az 4 tyzdne pred porodom.rodila som v septembru.termin som mala 9 a narodil sa 16. Ale doktor bol mimo mesta tak neprisiel.peniaze mi vratili.

cukriiicek
20. feb 2013

A ak sa smiem spýtať kto ťa odrodil?Kolko stojí zazmluvnenie 300e alebo sa mýlim?

lucka_0906
20. feb 2013

@domeli dakujem velmi pekne 🙂

dudi30
22. feb 2013

ahojte, ja by som sa chcela spýtat, či sú naozaj velké čakačky do poradní? lebo čo počujem tak to je asi všade také? podla ordinačných hodín čo som si našla na nete, to musí byt pestré 🙂 a neviete aj či sa dá objednať na čas, či prípadne poplatok? to ma tak napadlo...

amouramour
22. feb 2013

@dudi30 ja som cakala za cele tehotenstvo max 30 minut🙂

dudi30
22. feb 2013

@amouramour a to si bola bez objednania? ako to vlastne funguje? lebo mám už teraz z toho stres ked tam pojdem :(

dulkagabulka
22. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Čomu pripisujú odborníci váhu a ktoré ukazovatele sa naopak do užšieho výberu nedostali?
Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc. Môžete hlasovať za náš článok tu:
http://vybrali.sme.sk/c/Expertne-hodnotenie-por...

dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
genkai271
22. feb 2013

@dudi30
@amouramour
baby, mňa veľa ludi strašilo, že sa načakaaaaam...a nič, vobec, super rýchlo aj CTG aj poradne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre