Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miselar
3. mar 2010

miriam11 no dneska to je tak nezaplatis si tak na teba kaslu ibaze ja nemam peniazky na rozhadzovanie takze som sa rozhodla pre standart skor mam problem s porodom mam s toho strasnu traumu az taku ze sa neviem tesit na malu co si dost vycitam no snazim sa na to nemysliet a povzbudzovat sa ale uz mi dochadzaju sily vazne som uplne posrata s toho asi tak

mirinda10
3. mar 2010

babulky tak ja nastupujem v pondelok do nemocky a s najvacsou pravdepodobnostou stredu 10.3 bude sekcia dnes som bola na poslednej poradni u doc Planka a bude ma aj on robit, tak sa tesim a modlim sa aby v stredu vecer ked ma budu z pooperacneho presuvat na sestonedelie bola volna izba na nadstandarde
mozno sa tam niektore aj stretneme 🙂

kellka
3. mar 2010

miselar, porodu sa neboj. Jasne, ze clovek ma respekt, ale musis to brat, ze to tak proste ma byt. Ja som sa tiez bala, ale hlavne asi preto, ze som si to vobec nevedela predstavit. Ja nie som sportovkyna a fakt som mala paniku, ze co ked nebudem mat silu maleho vytlacit. Ale tie finalne kontrakcie su take silne, ze to islo skoro samo. Aspon ja som mala pocit, ze som to ani nevedela ovplyvnit. Skus si viac doverovat. A na malinku sa tes. Skus sa utesit aj tym, ze aj ona ma pred sebou tazku cestu von🙂
A na epiduralku nedam dopustit🙂 Je ine, ked tam zena lezie od bolesti pomaly po stenach a ked predychava silne tlaky. A sitie (a bolo ho dost - lebo maly vyletel velmi rychlo) bolo s epi eno-nuno🙂 Ani som o tom nevedela. Ziadne vedlajsie ucinky som z epi nemala. Ale uvidis ako budes zvladat kontrakcie a aj ked ju mas zaplatenu, tak ju nemusis vyuzit. peniazky ti vratia.
Hlavu hore a tes sa, ze coskoro malinku uvidis.

miselar
3. mar 2010

kellka mo ja epi zaplatenu nemam uvazovala som nad tym ale nedam si ju momentalne niesom v dobrej financnej situacii no dneska epi vyuziva takmer kazda no tak ja ju nevyuzijem aj sestra rodila bez epi no moj problem je tiez v tom ze si to vobec neviem predstavit a uz ked si to predstavujem mam strasne scenare proste mam pocit ze sa s toho zblaznit idem

miriam11
3. mar 2010

miselar, velmi Ti drzim palce, aby to dopadlo co najlepsie. Ja som sa tiez hodne bala a ked prisiel ten den, boli 4 hodiny rano, ked ma to "chytilo" a museli sme utekat do nemocky, tak som mala nenormalny stres, triasla som sa, ale manzel ma utesoval. Ked sme tam prisli, tak vsetko to zo mna opadlo, proste som to prijala ako fakt. Ja som zacala rodit normalne, len sa vyskytli komplikacie a musela som ist na CR. Tiez som si tie kontrakcie nevedela ani predstavit, ale bolest sa dala zniest tak ako pri m. Predstavovala som si to horsie. A teraz uz viem, ze je vsetko hlavne o psychike. Tak sa drz a vsetky zle veci hod za hlavu, tak ako ja. povedz si, ze ten den porodu vydrzis a pozom zo zotavovanie a skus na to tak casto nemysliet. Vsak dost zien pise, ze mali aj pekny zazitok z porodu, tak preco by si Ty nemala patrit medzi nich? 😵

taanak
3. mar 2010

Dakujem za odpovede, tak sa tam zajtra asi pojdem pozriet a objednam sa. Pri dcerke som mala gynek. priamo na Kramaroch, tak som k nemu chodila az do porodu a toto som riesit nemusela. 😉
Co sa tyka epi, pri dcerke som ju mala zaplatenu s tym, ze ked budem chciet, tak mi ju daju, ale nakoniec sa ma nikto ani nepytal a rovno prisla doktorka a dala mi ju. V tej chvili som nemala silu protestovat, tak som to brala tak ako to prislo. Ale nakoniec mi aj tak moc nezabrala, tak teraz idem skusit bez. 😎 Hadam to nebudem lutovat...

kacenka821
4. mar 2010

mirinda10: mozem sa opytat preco si objednana?? ma to prekvapilo..verim ze bude vsetko ok neboooj 🙂 🙂 🙂

miselar: neboj sa, ja som tiez 1dceru rodila normalne a zvladla som to, a to mam teda nizky prah bolesti, uzivaj si to a az to pride stale si opakuj ze kazdou kontrakciou si blizsie k cielu, k tomu aby si svoje babatko konecne drzala v naruci 😉 😉 😉

andrema
4. mar 2010

miselar: ja sa porodu nejako extra nebojim, skor som zvedava co tam so mnou budu robit...a bolesti...no viem,ze tie k tomu patria...ale tak si hovorim,ze prekonala som zlcnikove bolesti, potom kolkokrat ma nieco bolelo, co som si hovorila,ze toto je moj koniec...ale na druhy den,ked ma uz nic nebolelo som na vsetko zabudla...
myslim,ze toto bude tiez tak, ked Ti daju malu do ruk,tak na vsetko zabudnes...
A este nieco, cakaj horsie a bude lepsie...( aj co sa tyka bolesti) ja si to predstavujem ako nieco najstrasnejsie v zivote..a ked budem mat bolesti,tak si poviem,ze to moze byt este horsie...
Snad to nejako zvladneme neboj...

mirinda10: ahoj, ja by som mala nastupit do nemocky v piatok...a tiez som chodila k Plankovi...ale neviem, asi mi len budu vyvolavat...

mirinda10
4. mar 2010

no ja to mam trosku komplikovane nakolko sme obsolvovali operaciu na transfuzny syndrom a mam este mrtve babo v maternici, takze uz nechceme mat ziadne komplikacie a vlastne aj Plank ma chce prezentovat na velke vizite ako pripad, ze sme to tak daleko dotiahli po tom vsetkom, takze si dva dni polezim na normalnom oddeleni u docenta a potom v stredu mi urobi sekciu ak nam mala nezmeni plany a este mam zmensenu placetu po operacii takze u mna sa caka iba na 38tt a mala ide von ale uz teraz je vsetko ok je donosena, tak dlsie tam uz nebude 😵

andre takze uz budes na odchode nakolko ja sa na sestonedelie dostanem asi najskor v stredu vecer, stvrtok rano a ak ides rodit v piatok tak za 4-5 dni si domka

inak Plank je super som rada, ze som u neho citim sa bezpecne

kacenka821
4. mar 2010

MIRINDA tak to ano, to ste si teda museli prejst svojim, aj ked nechapem ako je mozne ze to mrtve babenko tam ostalo, ale ja niesom lekar...silno vam drzim palce aby vsetko dbre dopadlo 🙂 🙂 🙂 🙂

andrema
4. mar 2010

mirinda10: akurat som citala,ze ak nezaberie tabletka,tak sa vyvolava aj 3dni...tak som zvedava...
A drzim ti prsty...

mirinda10
4. mar 2010

kacenka, no mne ho nemohli vybrat inak by zabili dalsie co operaciu prezilo a uz malo kosti vsetko tak sa nemohlo vstrebat teraz ma 8 cm ale pekne sa to ako keby zabalzamovalo ale stale hrozilo, ze sa moze zacat rozkladat a nakazit tu zdravu dcerku tak preto som chodila do poradne ako na klavir ale uz finisujeme a mala je donosena a vsetko je ok ctg, utz tak som moc rada

andrema tak mozno sa tam stretneme 😵

inak dakujem kocky, toto uz bude len ta krajsia cast a nemusim sa bat, verim lekarom, ze vedia co robia 🙂

meggie.sk
4. mar 2010

Mirinda držím pästičky nech Vám to dobre dopadne a ste OK. Treba veriť 🙂
andrema: nemysli na vyvolávanie, ani sa nenazdáš s bábatko sa ohlási. Ja som ako prvorodička bola vo štvrtok v poradni a vraj krčok mäkký, žiaden pokrok a šup ho v sobotu v noci boli prvé kontrakcie. A Kika sa nám narodila do 2 hodín 🙂
Určite to dobre dopadne. No a teraz som zvedavá akoto bdue s druhým bábätkom.

brumka
4. mar 2010

Ahojte, mam taku otazku, ako u vas prebiehaju alebo prebiehali poradne na Kramaroch? Chodim v piatok rano o 7:00 na pasy, tam mi povedia ze mi vysledky vysvetli doktorka na poradni a do 9:30 cakam vedla na Ferakovu, ktora ma prezrie dolu, spyta sa na problemy a nic mi neodpovie poriadne ked sa nieco pytam a za chvilu tam lezi dalsia tehulka. Naposledy som mala ulrazvuk v 31tt u svojho gyndaka, ktory mi povedal ze mam placentu 2, vpredu nizko. Neviem ani odhad vahy a pozeram ze vela z vas ma odhad aj neskor. Dnes mam termin porodu podla PM, 17.3 podla kopancov ale ked mi robili ultrazvuk v 31t mala vyzerala podla dokyho na 33tt. Takze sa dost bojim aby mala nemala aj 4kg ked cukrovku mam hranicnu ☹

meggie.sk
4. mar 2010

brumka ja som tam síce na poradňu ešte nebola aj keď lekárku mám na Kramároch ale v detskej poliklinike a na túto pre pôrodom pôjdem tiež. Ale čo som sa dočítala, tak tehuliek je veľa a ide to tam ako na bežiacom páse. Lekárky sa spýtaj a daj jej jasne najavo že chceš aby ti odpovedala. Veď to musí. Inak ja som sa na váhu bábätka pýtala lekára hneď na UZV a minulý týždeň sme boli na 3D tak aj tam. Bol síce orientačný ale bol. Inak mne keď lekárka niečo napísala do tehu knižky a nevedela som čo to je tak som sa pýtala a povedala mi. Tak som zvedavá ako to bdue teraz

andrema
4. mar 2010

brumka:
no mne vahu povedal lekar az teraz,ked uz mam po termine a prenasam..inak mi ani nerobil ultrazvuk..naposledy mi robili v decembri niekedy...takze asi to ma svoj cas...netreba sa plasit...

miselar
4. mar 2010

miriam11 dakujem ti za podporu snazim sa nemysliet uz na to ved aj tak ci tak sa tomu nevyhnem,
kacenka821 mas pravdu ja mam tiez nizky prah bolesti uz ked vidim injekciu ma zalieva pot musim to niako vydrzat

andrema no sak to mi je jasne ze to bude boliet,len potom co pisala zuziq ze aky mala porod sa strasne bojim no neviem si to predstavit myslim na malinku snazim sa mysliet na pekne veci a toto niako prekusnut pretoze sa zblaznim za chvilku uz z toho heh 🙂

brumka aj ja chodim piatky na monitor a potom cakam na dr ferakovu a presne to iste som jej hovorila ze mam teh.cukrovku a astmu a nic my nepovedala ja nemam ani ponatia kolko mala meria a vazi neviem ci jej mam povedat aby ma poslala na ultrazvuk alebo co absolutne nemam ani ponatia 😒

brumka
4. mar 2010

miselar ja mam tiez astmu, brala som kortikoidy a ona nato nic, nastastie tehu cukrovku nemam ale mam tak ze mi chybalo 0.1 a mala by som ju. Ja chodim tiez z Malaciek. Dnes uz mam termin porodu ale stale nic 😢

kacenka821
4. mar 2010

mirinda10: poviem ti pravdu, ze klobuk dole, fakt, normalne si mi ostala vysiet v hlave ako som to dnes citala, ja som 1 dieta potratila, "vdaka" manzelovi, takze trosku chapem ako boli ta strata, ale ty mas zaroven zdravu babulku, kt.veselo kopka a tesi sa na teba...a ty na nu, fakt drzim palce 🙂 po mojom potrate mi povedali ze na 80per.nebudem moct mat deti, a zrazu som cakala malu bublinku kt,som tiez ledva vynosila "vdaka" manzelovi a teraz toto 3 babatko uz kublem od zaciatku, stale som v strehu a vystrasi ma kazda malickost 🙂 🙂 🙂 neviem sa uz dockat az ju budem drzat na rukach 🙂 🙂 🙂

miselar: ver mi zvladnes to...ved kolke to uz zvladli preco by si ty nemala?? 🙂 🙂 🙂

miselar
4. mar 2010

brumka no ja byvam v zavode sak to je kusok od malaciek ja som jej povedala ze beriem ventolin inhalater a nic absolut zajtra tam idem k nej do poradne minule ma privitala ze co tu este robim ze ci som este neporodila no vhod mi to nedoslo lebo som to necakala

kacenka821 ved to si hovorim stale ze kolko nas beha po svete ze to zvladnem a tak i ked mam panicky strach z doktorou a ihiel musim to dako prezit ved zvladlo to vela zien

kacenka821
4. mar 2010

brumka: no tak toto mam aj ja na poradni, len ma lekar prezrel nepovedal ani slovo, poslali prezliect a pak uz len sestricka s tehu.knizkou za mnou dosla a viac nic, vobec som nevedela nic, a o ultrazvuku som uz tiez dlho nepocula a na monitore este nebola ani raz aj ked asi v mojom pripade mam este cas kedze termin mam na 22.3. no neviem, ale tiez mi prislo zvlastne ze lekar somnou vobec nekomunikoval.

lusa889
4. mar 2010

Ahojte, mohla by som sa opytat, ci ste si lekara na poradnu vybrali sami, ale vas len nejako "pridelili"? este sa ma to sice netyka ale strach z porodu mam dost velky :(

miselar
4. mar 2010

lusa889 to by ti mal tvoj gynekolkog odporucit doktora a to sa potom objednavas k nemu apon ja som to tak mala

lusa889
4. mar 2010

miselar dakujem, citam ze to ide jak na beziacom pase, asi sa mam na co tesit 😖

miselar
4. mar 2010

lusa889 neboj sa ide to jak na beziacom pase ale chceme byt maminy musime to vydrzat no nie drz sa 🙂

palinkovamaminka
4. mar 2010

Lusa, mne len lekar povedal cislo dveri kam mam ist, dosla som, hned v ten den mi urobili poradnu bez objednania a doktora mi pridelili oni

Brumka, aj ja mam dnes termin 🙂 a vysetrenia mam u Turkotu, s vynimkou posledneho, to ma pozeral Plank, no vela toho nenahovoria sami od seba, ja som vcera stala nad Plankom pokym si umyval ruky tak aby som mu blokovala cestu a som sa ho pytala chytro vsetko co som chcela 😎 a vahu mi povedali len raz v 36tt, potom uz nie, ale ani som sa viac nepytala

lusa889
4. mar 2010

dakujem babule, miselar mas pravdu chceme byt tak musime vydrzat 🙂 na jednej strane chcem nech uz mam po tom na druhej sa mam stres jak to cele rychlo leti.
palinkovamaminka, mne vahu povedali uz asi dva krat prvykrat na morfologii a potom som sa este pytala na 3D tak to tak narychlo vyratal, ale neviem ci je to velmi smerodajne 🙂

miselar
4. mar 2010

lusa889 ani mi nehovor ja si strasne vycitam ze sa na malu az tak netesim kvoli porodu je mi to blbe niekomu pisat alebo hovorit i ked sa tesim zachvilu ma popadne uplne panika hrozne hrozne uz ma to stve a hanbim sa za to

lusa889
4. mar 2010

miselar myslim ze si tym prejdeme vsetky, s rovnaky strachom viac ci menej zostresovane. Mam rtiez rovnake pocity, aj ked sa snazim nejak sa sama ukludnit ani neviem ako lebo som to este nezazila neviem s cim to ma porovnat, ... to je na tom asi to najhorise 😢

dulkagabulka
4. mar 2010

miselar..to čo preživaš je uplne normalne, nehambi sa )))...každá mamina si touto fázou prejde..jednoducho si sa dostala do stavu,že vieš, že to dietatko von MUSI a že to bude onedlho....toto je uplne normálne a ženy to mávajú 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre