Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

verulienka
4. aug 2010

@evuliatko74 ja som bola na nizsom nadstandarde, ako opisuje domeli, prispevok nad. Uplne super, personal perfektny, aj na "spolubyvajuce" som natrafila, boli sme dobra trojka 🙂 rehotajuca sa do neskorych nocnych hodin. Je to hlavne za dobru cenu a myslim, ze priestor je postacujuci na tych par dni. Urcite odporucam 🙂

verulienka
4. aug 2010

@evuliatko74 a este dodam, ze uz len miestnost pre navstevnikov je na lepsej urovni ako na osmicke 😎

cryonae
4. aug 2010

@verulienka no ak sa nic nezmenilo, tak to bola taka hala s drevenymi lavickami, kde bol obcas dost prievan :( ale tak zase lepsie ako presklenna chodba, kde nikto z vonka nesmie, ako som pocula, ze je to na antolskej

lulu4
5. aug 2010

ahojte prosim vas ked som uz bola tento tyzden na prvej poradni na Kramaroch ale predsa by som si chcela niekoho zazmluvnit ale ineho dokiho ako toho u ktoreho som bola je to este mozne alebo uz musim k tomu istemu stale chodit?
a viete mi poradit ktory doki je na Kramaroch dobry? dakujem

lenockaaa
5. aug 2010

@lulu4 a ku komu chodis teraz do poradne?? 🙂

lulu4
5. aug 2010

@lenockaaa bola som prvy krat ma priradili k dr. Rukavicovej ale pripadalo mi to tam ako na beziacom pase uplne od veci a vysetrenie ma strasne bolelo neviem ci je to takto ku koncu bezne ze tak vysetruju alebo ona nemala cit... tazko hodnotit som prvorodicka... ale nepacil sa mi pristup ze sme boli brane ako handry jedna po druhej... asi ked ma clovek zazmluvneneho lekara ma k nemu iny pristup... ty mas niekoho zazmluvneneho alebo ku komu chodis na poradnu? diky moc

lenockaaa
5. aug 2010

@lulu4 no ked som tam chodila pred dvomi rokmi tak to tiez islo ako na beziacom pase, vo vnutri som bola max dve minuty aj s oblecenim hihi 😀 a poviem ti pravdu, ze to iste som cakala aj teraz. a dosla som prvykrat do poradne, teraz chdoim k zidzikovi a uplne som bola prekvapena, bola som tam asi aj 15-20 minut, aj sme pokecali no ja som bola uplne spokojna, normalne som nechapala 😀 😀 bola som tam uz trikrat a v pohode, ani to vysetrenie nebolelo, tak neviem.... ja nemam nikoho zazmluvneneho ani si nebudem, su tam podla mna vsetci dobri doktori ( teda dufam 🙂 ) a koho si chces zazmluvnit? ale in ak na tu dr rukavocivu som citala len same pozitivne ohlasy 🙂

cryonae
7. aug 2010

ja mozem tiez hodnotit len stav z pred dvoch rokov a to som sa dostala k Dr. Prochazkovi, ktory ma zhodou okolnosti aj rodil a tiez to bolo tak, ze sup sup, vysetrenie bolelo jak slak, strohy pristup... ale zase pri tom navale rodiciek a porodov som mu to ani nemala za zle.. bolo nas tam ako hadov

sofia27
8. aug 2010

ahojte, mam jednu otazku co sa tyka toho nadstandardu, su tam povolene navstevy? resp. je mamicka sama na izbe ci su dve? vdaka 🙂

bec
8. aug 2010

@sofia27 - navstevy u povolene na chodbe. Na izbe mozete byt 1, 2 alebo 3

sofia27
8. aug 2010

cize aj ked som na nadstandardnej super zaplatenej izbe sama, navsteva sa moze so mnou stretnut len na chodbe a s babatkom vobec? alebo ako to je? napr. v porodnici v spisskej (kde som rodila 1x) nadstandard zahrnal neobmedzene navstevy na izbe od 9 do 21hod. a tu?

bec
8. aug 2010

Stretnut sa s tebou mozu na chodbe a samozrejme aj s babatkom. Navstevne hodiny su myslim od 14 do 17 alebo od 15 do 17 (nepamatam si presne) ale mozu za tebou prist aj v inom case - cas tam nie je specialne straseny, podstatne je aby za tebou neboli ked je vyzita a ta je rano a este vecer po 19

mamicka2009
8. aug 2010

@sofia27 ahoj, na poslednej prednaske na Kramaroch nam vraveli, ze sa roztrhlo vrece, ze rodi vela zien a ze sa moze stat, ze aj budes chciet nadstandard, byt sama, ale jednoducho kapacitne to nebude mozne. ale vyhoveju ti hned, ako sa miesto uvolni... takze kludne sa moze stat, ze zacnes na beznej izbe a casom, ked sa uvolni nadstandard, budes presunuta.... tolko vraj prax z poslednych dni

mamicka2009
8. aug 2010

Prosím vás, viete niektorá z vás, ktorá už to máte na Kramároch za sebou, či je tam k dispozícii chladnička a mikrovlnka? Ja mám špecálnu stravu, potrebujem si tam so sebou priniesť nejaké potraviny, tak či to tam budem mať kde uskladniť... Vďaka🙂

bec
8. aug 2010

@sofia27 a @mamicka2009 - je to presne tak ako pises, ale zas vela zien rodi a vela sa aj prepusta. Ked som tam bola ja, musela som tiez cakat na nadstatandard . nastatie to bol len necely den

chruminka
8. aug 2010

@mamicka2009 ahoj neviem kam pojdes ci na standart alebo nadstandart,ale ja som lezala na standarte kde bola chladnicka k dispozicii,len si btrebalo napisat meno na jedlo a aj mikrovlnka tam bola,musela som si doniest len vlastny pribor pohar a tanier na polievku

mamicka2009
8. aug 2010

@chruminka veľká vďaka za info🙂

bec
8. aug 2010

na nadstandarde je k dispozicii ladnicka v kuchynke a rovnako aj mikrovlnka

chruminka
8. aug 2010

@mamicka2009 neni za co a gratulko k dievcatku, ja som bola na kramaroch velmi spokojna aj na standarte a to som tam lezala uz 3 tyzdne pred porodom,sestricky tam boli uplne v pohode,preto som sa tam aj po porode vratila a nevymyslala som s extra platenim si izby,ked navsteva ani na nadstandarte nesmie ist na izbu a treba vyjst na chodbu aj s babetkom.

lucy1990
9. aug 2010

Ahojte baby, tak som si nasla cas aby som sa mohla s vami podelit o prijemny zazitok z porodu na Kramaroch. Kedze na prvej poradni v 36tt doktor Zidzik zistil ze som otvorena na 3 cm, poslal ma na porodnu salu, ze uz ma nemoze pustit s takym nalezom domov, vraj coskoro porodim. Pobudla som tam na vzdycharni dva dni, prezila som tam desiatku porodov, bola to zaujimava skusenost. Lenze nalez nepostupoval, tak som sa hrabala domov. Za tri dni som sa mala znova hlasit u doktora Zidzika a prebehol znova ten isty scenar, vraj som na 3-4 cm, tak znova na prijem. To uz som sa nedala, ved na kramare viem dojst za 10-15 min. Tak som odisla domov. Od poslednej poradne som vydrzala 4 dni, ked mi 30.7. praskla o 0:50hod. plodova voda. Zobudila som muza, nahadzala som este kozmetiku do tasky a s 2-minutovymi kontrakciami sme vyrazili do porodnice. 1:11 sme pristali pred nemocnicou, nejako ma nenapadlo ze tade sa nedostaneme 😅 tak sme sa peso presunuli na urgent, tam nebolo ani nohy, sestricky spali, potom jedna rozospata vysla von, kazala mi prezliect sa do nocnej kosele, to uz mi musel muz pomahat, lebo bolesti uz boli riadne. Vyviezli ma vytahom na deviate, tam uz ma cakali, vypytali si knizku a dali ma na monitor. To bola neskutocna bolest tam vydrzat lezat, kontrakcie boli uz pomaly stale, to som ich prosila nech ma vysetria, lebo uz som bola tyzden dost otvorena, tak ma vysetrila doktorka Turanovicova a hovori ze medzi kontrakciou sa mam presunut na stol, ze rodime. To bola uz len velka ulava a 1:52 sa mi narodila Lenka 😵 personal bol vynikajuci, rodila som bez EPI, s prirodzenym odtecenim plodovej vody, vsetko prirodzene ako som si priala. Ani klystir mi nestihli dat, ale boli mile a ani naznakom na sebe nedali znat, ci bola nehoda, alebo nie. Porodna asistentka bola taka starsia pani a velmi dobre mi radila ako mam dychat a tlacit a jedine comu som sa nevyhla bol nastrih, ale mala som vela hlavne vnutorneho sitia, vonkajsie som mala len 3 stehy. Pacilo sa mi aj ze mi malu hned prilozili na sale a kupali ju az 2 hodiny po porode. Potom ma previezli na nadstandard a za 2 hodinky mi ju doniesli na izbu uz nastalo. Na nadstandard nemam ziadne vyhrady, aj strava sa celkom dala, len si treba z domu priniest cukor a sol, lebo vela jedal je slabo dochutenych. Sestricky boli fajn, aj z novorodeneckeho, v podstate mam velmi prijemnu skusenost 🙂 Takze prajem aj buducim mamickam nech su taketo spokojne 😉

andys11
10. aug 2010

Ahojte baby!
Neviete mi prosím poradiť,či má Valent dovolenku alebo?Snažím sa mu dovolať,ale nedarí sa mi:(

dymko
10. aug 2010

na ambulancii ma ze ma dovolenku do 26.8

andys11
10. aug 2010

@dymko diky za info;)

domeli
12. aug 2010

@lucy1990, blahoželám k pokladíku 🙂
@sofia27, za mnou bol manžel aj o 20.00 h. a v pohode, len to nie je pravidlom. Dole ho pustili v pohode, sestričkám som povedala, že budem na chodbe,a k by niečo a OK. (to bolo začiatkom mája).

lucy1990
12. aug 2010

@domeli dakujem 😵

kiwinka
14. aug 2010

@lucy1990 mala si krasny porod, rychlo a hladko, waw! blahozelam! 🙂 takto keby sme rodili vsetky,,tak by kazda z nas mala este viac deticiek urcite 🙂 !

prettybaby
15. aug 2010

@lucy1990 aj ja gratulujeeeeeem.-)

lenkama
16. aug 2010

Ahojte,tiež som dnes bola posledný raz u mojej gynekologičky,a už si mám zavolať na Kramáre na termínovú poradňu a objednať sa tam,neviete poradiť,v ktorý deň a kto tam ordinuje?Pri prvom tehu som chodila k Mudr.Čunderlíkovi a druhé tehu k Mudr.Ferákovej,a ešte mi treba pečiatku z psychoprof.prípravy od Mudr.Jandovej,čo som sa dozvedela,že má dovolenku až do konca augusta,mne by stačila pečiatka,ak by sa dalo,dík za odpovede 🙂

lenkama
17. aug 2010

@lucy1990 ahoj,aj ja sa pridávam ku gratulácii a prajem malinkej všetko naj,naj,naj a hlavne vela zdravíčka 🙂
Chcem sa opýtať,čosi som postrehla v článku vyššie,že si chodila k Mudr.Židzikovi,aj ja tam idem budúci
pondelok do poradne termínovej,bola si s ním spokojná pri vyšetrovaní,aký je?Ďakujem 🙂

lulkax5
17. aug 2010

Ahojte kocky

Chcela by som sa opytat ci mate nejake skusenosti s dr Pruzincom chcela by som si ho vybrat ako porodnika .

Dakujeeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre