Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tamaris
5. mar 2013

@cukriiicek Ja radsej nastrih, viem, kedy strihla, ale vobec som to necitila. Sitie trosku tahalo, ale dr.mi to opichala a potom uz bolo len dobre. Ked som videla dievcata po sekcii...no...bolo mi ich aj luto. My po obycajnom porode sme boli fit uz na druhy-treti den.

cukriiicek
5. mar 2013

@tamaris ale každá mamička znáša inak sekciu,moja sestra mala 2sekcie a bola za pár dni fit jasne že jazva bola bolestivá ale uplne super a nevedela si to vynachváliť,a dnes som čítala status jednej mamičky ktorá včera rodila prirodzene a povedala že už nikdy v živote a žial takých prípadov poznám ja zas viac 😒 Každý pôrod je iný,každá ma iný prah bolesti nedá sa porovnávať

tamaris
5. mar 2013

@cukriiicek Ano, ved kazda sme ina a kazdy porod prebieha inak. Najhorsi bol pre mna ten strach pred porodom. Ale potom som sa upokojila a nechala veci plynut... Ale som rada, ze uz to mam za sebou 😝

cukriiicek
5. mar 2013

@tamaris ani nehovor ja už mam strach teraz a to neviem čo bude v auguste 😕 😕

cenculinka
5. mar 2013

@cukriiicek uff, ci musia pri epi umrtvovat to miesto sitia, to fakt neviem, lebo ked som uz rodila, tak bolo okolo mna asi 300 ludi, napichli mi infuzku aj do druhej ruky, nemala som pri tlaceni cas sledovat, co mi este kde pichaju 😝 ja osobne som bola taka nadopovana chemiou, ze som necitila absolutne nic, to doslovne 😎 vedela som, ze ma siju len preto, lebo som videla lekarku, ako to robi 😀naozaj sa nastrihu neboj, tlacenie je taky proces, kedy ti pomalicky svalstvo tam dole trosku strpne aj samo, velmi vela mamiciek povie, ze nevie, kedy ich strihli, to je sekunda a ten nastrih si nepredstav ako 10 cm pas, to je len mozno 1 cm 😅 po siti (a to som mala aj vnutorne aj vonkajsie stehy, naozaj vela, do pol zadku, lebo som sa roztrhla) som hned na druhy den sadla rovno na cely zadok, ziadne posedkavanie na pol zadku. trosku to bolo neprijemne, opuchnute tak to tlacilo, ale mala som hned pokoj, ziadne nenormalne bolesti som nemala 🙂 neprijemne je akurat trosku zo zaciatku, kym sa to hoji, lebo to chod aj 100 krat za den do sprchy, ja som si pustila velmi slabo vlaznu sprchu a len tak cez ruku som stale umyvala :-P stehy sa rozpadnu same, mne asi po 4 tyzdnoch od porodu 🙂 nic katastrofalne to nie je 🙂 a nepozeraj ziadne videa!!!! lebo kym pojdes rodit aj zomres od strachu 🙂 mne dieta vzali asi 5 min. po porode do inej nemocnice, tak som hned na druhy den isla na navsetvu za nim, chodila som v pohodke, ked sa clovek nelutuje, ale berie to ako sucast tehu, tak je to super a ked budes mat mimco pri sebe, zabudnes aj na to, ze ta sem tam niekde nieco stipne alebo potiahne 🙂 po sekcii to je ale asi horsie, aspon co som videla baby. takze nabrat silu, odvahu, chod na predporodne cvicenia a bude to pohoda. ziaden lekar ta nenecha umret, neboj sa 😀
po 6. tyzdnoch od porodu mozes zacat so sexualnym zivotom 😀 😀 😀 niektore mozno skor, niektore mozno neskor 🙂 ani to nie je nic strasne, je to zo zaciatku trosku ine, clovek je opatrnejsi, ale po case pohodka (zas u koho ako, ale vo vacsine pripadov asi hej, kedze maju baby viac ako 1 dieta 😀)

zuzanka9999
7. mar 2013

@zuzulamimi ahoj zuzik, citala som ze si bola na tej priprave s oteckom u jandovej. chcem sa iba opytat ci nespominala ako to je ked mame absolvovanu takuto pripravu inde, lebo boli sme v Gravifite a moj mm dostal papier o absolvovani s peciatkou mam to aj v tehu knizke. lebo moj Dr. co ma bude rodit mi povedal ze tam nemusim ani chodit ze mi pustia mm k porodu, chodim uz k porodnikovi. len kamoska sa zasa pytala jandovej a ze musime to absolvovat u nej inak mi ho nepustia. tak teraz neviem ako to je. lebo moj mm tym ze to je o desiatej nechce ist, lebo on je tak pracovne vytazeny ze proste mu to nevyhovuje. ako ona vlastne skontroluje ked dojdem rodit c bol u nej na priprave? moja znama rodila pre mesiacom a ze jej muz bol iba uhradit peniaze ze ani nevedeli ze musi mat nejaku pripravu. kazdy mi hovori nieco ine:/ a jandovej viem ked napisem ze povie ze musime. dakujem ti za poskytnutie info🙂

zuzulamimi
7. mar 2013

@zuzanka9999 Ahoj 🙂 Vlastne si si aj odpovedala 🙂 ak napises Jandovej, jasne, ze sa bude tvarit, ze to musi absolvovat, ale v tvojom pripade je panom tvoj porodnik, ked ti povedal, ze to nepotrebuje tak to nepotrebuje, proste pride, daju mu taky papierik a s tym to pojde zaplatit a vybavene 🙂 ako som uz raz pisala, aj ja poznam pripady, kedy otecko iba dosiel a zaplatil...ved to je asi taky isty princip, ze ty mas moznost chodit k jandovej na tie prednasky aj ti da taku peciatku, ze si to absolvovala ale nie je to tvoja povinnost, ked nechces, nemusis absolvovat nic, ved kolkokrat zena iba dojde rovno rodit, niekedy moze byt aj prvykrat v zivote na kramaroch 🙂 detto otecko...samozrejme sa tvaria, ze tu prednasku potrebuje ale ked dojde zrazu s mamickou, tak proste zaplati a ide...ved im ide tiez o 30 ecok 😝 plus ked ten tvoj to uz absolvoval, tak mu to je vyhodou a fakt nemate co riesit...a jandovu urcite nie, ona je fakt zlata, vsetko, ale stavim sa, ze povie, ze to potrebuje 😀 proste neries, tvoj porodnik povedal, ze nie a basta! 🙂

ela007
7. mar 2013

@vevejiska Takze podavam slubene echo: Monitor sa robi vo dverach c. 221 (vchod ako je Poliklinika, na 1. poschodi, doprava, doprava, doprava a predposledne dvere)...sestricka si vezme tvoju tehu knizku, povies jej, ze si prisla 1x na monitor...kedze si nejdes nikoho zazmluvnovat, po tych 20 minutach na monitore pojdes do c. d. 217 na kontrolu zaznamu...tam ti sestricka stanovi termin na prvu poradnu a povie ti, ku komu budes chodit (ja som ju vsak poprosila, ci by som mohla chodit k tej a k tej doktorke na poradnu, kedze ma odrodila pri prvom babu a v pohode mi dali termin k tej dr...) Ak by si mala nejake otazky, kludne sa ozvi 🙂

ela007
7. mar 2013

@vevejiska horsie je, ze poradne budem mavat v pondelok a monitor pravdepobone stvrtky, kedze pond / ut / str uz nemala volne terminy :( ale tak pocitam, ze uz to dlho trvat nebude, tak to nejako vydrzim :D

trish31
10. mar 2013

@qtinka77
@cukriiicek ja cukricek chapem,ty asi nie.Ja pojdem dobrovolne pod noz a vies preco?lebo som panikar.A poznam sa.Uz teraz viem,ze ja proste budem mat obrovsky problem s normalnym porodom.Nie koli bolesti.Koli panike.A neviem,co je lepsie.Ci prvorodicka,co panikari,place,nevie dychat a tym padom nespolupracuje lebo ma problem sama so sebou,znervoznuje lekara aj dieta alebo uspata matka,kde porod prebehne hladko a hold,jazva cez brucho a vacsa bolest budu dan....

trish31
10. mar 2013

Kocky u pana doktora Masuru ste rodili niektora?

vevejiska
10. mar 2013

@ela007 dakujem za info, uz som mudrejsia 😵

qtinka77
10. mar 2013

@trish31 Tos tak na toto mi napada uz len jedine: Komu nit rady, tomu niet pomoci :o)

trish31
10. mar 2013

@qtinka77 ale čo mi chces radiť?Každá sme iná,Ja nezvládam ani vrtanie zuba a Ja sa za to nehanbím.Neviem čo ti Tak vadí ze ženy chcú ist aj na sekciu

lovesista
10. mar 2013

@trish31 inac toto je pravda, panicka porucha by ti dokazala pekne skomplikovat porod.. Ale pozeram ze termin mas az v novembri, dovtedy sa mozno este nan psychicky pripravis 😉

lovesista
10. mar 2013

baby co ste uz tento rok na Kramaroch rodili, poznate stranku http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... ?
bolo by fajn keby sa do dotaznika zapojilo co najviac zien, pozeram ze tento rok ho zatial vyplnilo len 9 rodiciek, co je straaaaasne malo.. ☹
Ak by ste si popri starostlivosti o babatko nasli chvilinku casu a vyplnili dotaznik o porode a pobyte v porodnici Kramare bolo by to super, cim viac zien vyplni tym presnejsie vysledky a pomozete nam buducim buducim rodickam v rozhodovani a vybere porodnice.. (Kramare su zatial za tento rok v ramci BA kraja na poslednom mieste..)

trish31
10. mar 2013

@lovesista nemam panicku poruchu potvrdenu,ale panikar rozhodne som co sa tyka lekarov,respektive bolesti,to je presnejsie.Naozaj mam problem aj u zubaramjednoducho mam paniku z bolesti a kto to nezazil tak vazne nevie co to je za pocity.Omdlievanie,zvracanie,busenie srdca a podobne.

Ale hej ratam s tym,ze mam este cas,mozno naozaj nakoniec porodim uplne normalne🙂

daniela1978
11. mar 2013

@trish31 ja som rodila na kramároch u mašuru....keď som išla rodiť, tak som si priala, u hocikoho, len nie u neho 🙂 a rovno mal vtedy službu. Ale naakoniec som bola maximálne spokojná, všetko mi povysvetloval, ked som už škriabala omietku a želala si cisársky, povedal, že nie je problém, len tam budem potom dlhšie 🙂 no vedel ako na mna. Jwe taký trošku srandista, takže odlahčí situáciu.

trish31
11. mar 2013

@daniela1978 Mozem sa spýtať Preco si u neho nechcela rodiť?

daniela1978
11. mar 2013

@trish31 dnes to ani neviem, bol mi nesympaticky, ale po porode som zmenila nazor.

trish31
11. mar 2013

@daniela1978 vdaka,ja mam u neho termin na 9.aprila,tak som zvedava

tamaris
11. mar 2013

@trish31 ja som bola u dr. Masuru v poradni. Prvy dojem ze dovi a dopo. Ale vysetrenie bezbolestne, aj sme pokecali, aj sme sa zasmiali... Odchadzala som od neho s dobrym pocitom 🙂 a predstavou, ze pri nom by som porodila 🙂

trish31
11. mar 2013

@tamaris no,ja som na neho citala 90% len dobre ohlasy.Ale zvlastne uz si druha co napisala ze prvy dojem otras a nakoniec spokojnost.Cim to bolo?

tamaris
11. mar 2013

@trish31 sedela som na vysetrovacom stole, hompalala nohami a kecala so sestrickou. Zrazu sa vo dverach zjavila muzska postava, dost velka, v civilnom odeve. Premeral si ma ocami, nepozdravil ma, posadil sa k pc, nieco si tam dlho studoval a mlcal. Potom sa vsak lady roztopili... 🙂 On si totiz studoval moju anamnezu 🙂

trish31
11. mar 2013

@tamaris tak to nie je az tak zle 😀

trish31
12. mar 2013

Kocky je tu toho popisaneho strasne vela,co sa tyka nadstandardnej izby,mali ste ju niektora?To si asi treba nejak dopredu rezervovat ci sa treba spolahnut na to,ze bude volna ked budete rodit?

lovesista
12. mar 2013

@trish31 nadstandardna izba sa neda zarezervovat, musis len dufat ze bude volna. Ked som ja bola na prijme v porodnici tak jedna z prvych otazok bola ci mam zaujem o nadstandard, cize oni ti ten nadstandard po prichode doslova ponukaju. to kam sa dostanes zistis vacsinou az po porode.. ked uz ta vezu na voziku na izbu.
ja som bola na izbe kde boli 2 postele, izba pekna, cista, najviac som ocenila kupelnu so sprchou kedze pocas 4dni v porodnici som sa sprchovala "tam dolu" asi kazdych 20minut (kvoli odchadzajucim ocistkom). bohuzial mala som smolu na spolubyvajucu ktora nebola velmi cistotna a sestricky ju museli do sprchy vyslovene nahanat, vadilo jej ze mam na izbe cely cas maleho, ze chcem svietit nocne svetlo, atd. ale bohuzial to patri k tomu -spolubyvajucu si nevyberies..

trish31
12. mar 2013

@lovesista dakujem ti.No ja by som bola radsej sama,,,,Teda ja neviem,na Kramaroch v porodnici som este nebola tak ani nemam potuchy ako to tam vyzera...Ale tak snad bude ten nadstandard volny.

lovesista
12. mar 2013

@trish31 ked som rodila pred rokom tak jednolozkova izba tam bola len jedna, ale ktovie, mozno sa odvtedy nieco zmenilo. za tuto izbu sa aj viacej plati. a myslim ze tam s tebou moze byt aj manzel alebo sprevadzajuca osoba.. Vtedy bola tato izba obsade manzelkou ministra Kalinaka 😝 predpokladam ze oni mali moznost rezervovat si ju dopredu 😠

trish31
12. mar 2013

@lovesista ahaa tak to tak nie je,ze nadstandard je zena sama na izbe?Tak potom v com je to nadstandard?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre