Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

elize
2. dec 2007

Super, gratulujem. Tánička je veľmi krásna a dosť veliká. To že je v inkubátore z toho si nič nerob. Nechajú ju tam pár dní na pozorovanie a potom ju budeš mať pri sebe 😉 Len sa nestresuj, ak bude mliečka zo začiatku málo, ono sa to rozbehne 🙂 len prikladaj, to je najlepší stimul 🙂
Teším sa s vami a prajem mamine aj Táničke veľa zdravíčka a šťastíčka. Nech pekne priberáte a rastiete do krásy 😀

jaja25
2. dec 2007

Takže Tánička je už bez kyslíku,ale stále sa ešte vyhrieva v inkubátore, ale každú chvílu ju Martinke priložia. (Teda dúfam, že ma sestrička počula ked som jej to hovorila). Idem to radšej skontrolovať... 😉

martina46
2. dec 2007

Tak som už aj ja spoznala Jaju! 🙂 je super a je to super mať tu niekoho známeho! Teším sa, že sa malinkej darí a dúfam, že budeme čoskoro spolu.
Ďakujem vám všetkým za gratulácie, ste zlaté 🙂

glorita
2. dec 2007

martinka GRATULUJEM k Tanicke! 😵 😵 😵
ale sa to teda rychlo zbehlo 😵 😵 prajem vela zdravicka,nech ste s malinkou co nasjkor spolu...a tiez vela,vela mliecka... 🙂 😉

jaja si zlatunka ze sa tak pekne staras 😵 😵 😵

jaja25
2. dec 2007

No skoro som Martinku nespoznala. Ešte že má na fotke aj svojho mužíčka 😅 , podla neho som prišla na to, že je to ona....
A Mati. Máš spať a nekukať internet. Oddychuj... 😀

martina46
2. dec 2007

🙂

jaja25
2. dec 2007

A už je Tánička u mamičky. Ale v noci sa ešte asi príde vyhriať do inkubátora... 😉

julova
2. dec 2007

🙂....jaji...no dufam, ze budem mat tu cest Ta aj ja spoznat osobne 😉...som zvedava, kedy sa nasa Terezka vypyta "von" 😀...

gagarinka
2. dec 2007

Blahozelam Martine a Tanicke drzim palce a dufam, ze aj nam sa podari spoznat Jaju osobne. Snad to este stihneme, i ked pri tom mojom termine neviem neviem...

jaja25
2. dec 2007

No baby ak to bude pred vianocami tak sa stretneme. No možno nedostanem dovolenku 27-28.12. a ešte tu budem. Ale je tu jedna moja kolegyňa ktorá je tež velmi milá, len sa jej velmi nechce hladať maminy na oddelení. No možno ju ešte presvedčím do januára. 😉

elika
2. dec 2007

hihihi, len ju pekne presviedcaj.... je to uplne uzasne, ked vieme, ze tam niekto pozna nase pocity, obavy a tak.... a skoda, ze sem nechodia aj porodnici a sestricky a cely personal 😀 snad niekedy v buducnosti.... ale tebe velmi dakujeme....

uznetusim
3. dec 2007

MARTINKA GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEM. Prajem veľa zdravia, mliečka a skoré zotavenie. 😉 Tánička je krásna. 🙂

martina46
3. dec 2007

Teraz sem píšem zase ja, Martinkin manžel. Píšem preto, lebo som bol pri pôrode a všetko som to videl na vlastné oči. A píšem pre tie z vás, ktoré pôrod čaká a vaši manželia ešte nie sú rozhodnutí, či k pôrodu pôjdu. Mal som aj strach ako to zvládnem, Martinkine bolesti aj samotný pôrod. Ale NEĽUTUJEM!!! To bolo niečo také výnimočné, že sa to naozaj nedá opísať! Keď už sa blížilo to, že naša Tánička pôjde na svet, tak som si myslel, že asi budem sedieť za martinkou, ale zrazu som tak zatúžil to vidieť a tak som stál, aby som aj dobre videl!!! Pre istotu som si za seba prisunul stoličku, veď všeličo sa hovorí, že muž môže odpadnúť... Ale keď to prišlo, tak som tak veľmi túžil byť pri tom naplno!!! Zrazu som mal toľko síl až som sa cítil ako členom "personálu". Na nejaké odpadnutie nebolo ani pomyslenie. Martinke som pomáhal pri tlačení zatláčať hlavu k hrudníku a zároveň som sa pozeral ako náš drobček ide na svet! A to sa naozaj vôbec nedá opísať!!! To bol pocit!!!!!! Mal som v sebe zrazu toľko odvahy a sily, že by som si snáď trúfol zabehnúť stovku pod 9 sekúnd 🙂))))))))))) Alebo skôr preletieť! A potom to bol len moment a pred nami bol malý drobček, ktorý menil farby, vydával nejaké zvuky a ja som prežíval niečo, čo doteraz ešte nikdy... Prosím, povedzte svojim manželom, že to treba zažiť, lebo inak sa pripravia o jeden zážitok, ktorému neviem či sa vôbec niečo v živote vyrovná... Všetko je to také krásne, logické! Aj keď sa už bábätko narodilo, tak som potom ešte pozeral na pôrod placenty. To je nádherné, ako je to stvorené! Veľmi silný zážitok je aj to, vidieť svoju ženušku ako to všetko zvláda. Bol som s Martinkou už 2 hodiny pred narodením Táničky a videl som čo všetko prežívala, ako to zvládala. Aj keď Martinka vravela, že: veď čo mi iné zostávalo?, tak ja som si uvedomil, že vy baby máte niečo, čo vám my chlapi môžeme závidieť!!! Vôbec by som po včerajšku netvrdil, že muži sú tá silnejšia časť ľudstva! Môžme mať síce väčšie svaly a čo ja viem čo sa všetko ešte hovorí... Ale toto obrovské privilégium, priviesť na svet dieťa a týmto spôsobom, to vám vziať nemôžeme. To je viac ako čokoľvek iné. Aj keď v dnešnej dobe je veľký tlak, aby ženy boli ako muži, robili to čo robia muži, vedzte, že vy máte viac ako my! Môžme vám len závidieť! Vždy som to vedel, ale včera som to aj videl. Ja som Martinku vždy miloval, no naša láska odvčera dostala okrem bábätka ešte niečo navyše 🙂)))))

julova
3. dec 2007

Ahoj Martinkin manzel 🙂 ...nadherny prispevok....si ma noramlne dojal k slzam 🙂 a to sa ani nepozname...moj manzel uz je davno rozhodnuty, ze bude pri mne...tak dufam, ze vsetko bude prebiehat bez komplikacii, aby si mohol rovnako ako Ty, vychutnat prichod nasej princezny na tento svet..ja by som aj napisala viac, ale akosi slova dosli..krasne si to opisal...s hrdostou, laskou...niet co dodat..Dakujem-e... 😉

marse
3. dec 2007

Ahoj Martinkina polovicka 😉 velmi krasne slovicka, tu je dokaz ze aj z tvrdeho chlapa sa pri narodeni dietata stava ,,makys" a podla mna je to uzasne 🙂 toho mojho som ani nemusela prehovarat ten povedal ze ide k porodu hned 😀 Drzim vam palceky nech ste vsetci zdravucky a nech ste coskoro doma a tesite sa jeden z druheho. Vela zdravicka pa 😵

gagarinka
3. dec 2007

krasny prispevok, az sa mi slzy kotulali (a neviem ci to je tymi tehotenskymi hormonmi 😉 ) nech ste cela rodinka stastni tak ako v tento den, ktory si opisal

uznetusim
3. dec 2007

Ahoj Martinkin manžel a Táničkin tatinko 😉 . Krásne si to ozaj napísal, Maťka bude hrdá na Teba tiež. 😉 Ja som mala tú česť aspoň raz Maťku stretnúť v poradni na Kramároch a pokecať. Úžasná baba je to. Želám Vám všetkým trom všetko len to NAJlepšie. A Maťke prosím odkáž že na tú kapustnicu myslím, len mám deravú hlavu. 😀 A keď nemám deravú hlavu...tak mám plné ruky malého 😀 . Ale vééééľmi ju pozdravujem a myslím na vás. 😉

martina46
3. dec 2007

A mám super manžela, že? 🙂
Malinkú už mám od rána pri sebe, teraz som 1.x kúpala, nikoho som neutopila 😀
A Táňuľka sa dnes dokonca prisala, najprv iba cez klobúčik, potom som skúsila aj bez a išla! Hurá! Ešte aby to bradavky prežili a aby sa pekne mliečko spustilo.
Som myslela, že tu aj pôrod opíšem, ale asi radšej nie, no všetko dobre dopadlo, doktorka aj pôrodná asistentka boli super, neviem mená, ale jaja vie, aj mi povedala, ale som zabudla. Som šťastná 🙂
uznetusin, ďakujem 🙂

deniska30
3. dec 2007

Martinka, gratulujem! 🙂 a manzel to napisal nadherne! Moj sa chysta byt tiez so mnou.

julova
3. dec 2007

Martinka - veru mas 😉...ako aj my 🙂...hadam aj mojho kopne muza a napise ako to vnimal cele on...sama som zvedava...aj ked niekedy ani slova netreba 😵

elize
4. dec 2007

Ahoj Matinkin manžel, úžasnééé 🙂 Môj manžel strašne túžil byť pri pôrode. Len u mňa sa to tak rýchlo zbehlo, že nestihol prísť ☹
Prajem vám všetkým trom veľa, veľa šťastia, zdravia a lásky 😉

ivka07
4. dec 2007

elize, som rada že sme sa tu stretli 😉

elize
4. dec 2007

ivka, aj ja 😉

julova
5. dec 2007

baby, nie ste tu nahodou niektora, co uz chodi do poradne na Kramare? 😕

jaja25
5. dec 2007

No veru, mne sa tiež tlačia slzy do očí a to tu mám okolo všetrky kolegyne. Teším sa, že aj chlapi to tak pekne vedia prežívať... 🙂

kyliefox271
5. dec 2007

julova ja chodim,aj dnes som bola.

vrtulka27
5. dec 2007

Ahoj julova, ja zacnem od buduceho tyzdna chodit na kramare.....teda dufam,lebo uz som tam dva krat volala a nejaka sestra mi povedala ze mam prist az od 36 tt. ze skor nie........

julova
5. dec 2007

Kylie...a myslim teraz podla fotky, ze sme sa tam aj "stretli" 😅 ..ja som bola vnutri pred Tebou a mala som cervenu mikinu aj tricko pod nou..si sedela hned pri dverach tusim, nie? 😉 ...len ma Dr. "presunula" do rizik. poradne - od bud. tyzdna mam chodit k docentovi Plankovi..tak uz sa asi "nestretneme" pred č. 222 😀

ahoj vrtulka - a ku komu budes chodit? nevies este?

deniska30
5. dec 2007

Ja idem prvykrat 10.12. k MUDr. Ferakovej. Julova a preco ta presunuli do rizikovej poradne?

deniska30
5. dec 2007

Kylie a ty ku komu chodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre