Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ludy
8. jan 2008

tak sa zda ze som stihla to zazmluvnenie. Este stale som 2in1 ale dnes som uz podpisala zmluvu s lekarom dal mi na seba cislo takze mozem volat v pripade potreby a ostatne papierovacky sa doladia priebezne. No poviem vam ze som spokojnejsia.
Neviem ako sa ma prejavovat ked to uz ide ale uz ma niekedy dost intenzivne boli brucho ako na menstruaciu a sa mi zda ze to zosilnieva hlavne v noci. Ale zatial nestresujem lebo to nie je pravidelne 😀 Dufam ze zistim ktora bolest je ta koli ktorej treba bezat do nemocnice 😀 😀 😀

kyliefox271
8. jan 2008

Ludy, ja som mala 3dni take dost silnejsie menstruacne bolesti a islo mi to aj do krizov,ani som nemohla spavat a som si to merala.kedze bolesti boli nepravidelne,stale som len cakala,kedy sa to rozbehne...Ale nic. Stvrty den som bola v poradni a odtial ma rovno poslali na prijem 🙂

ludy
8. jan 2008

no teda to aby som bola v strehu aj ked mne to do krizov zatial nejde. V piatok idem este na sono tak pockaj ze si ma tam rovno nechaju 😀 no ved by aj dobre bolo uz to chcem mat za sebou a radovat sa z malej princeznicky 😵

kyliefox271
9. jan 2008

Ja som bola taka rada,ze si ma tam nechali,inak neviem,dokedy by som este cakala.... 🙂
Drzim Ti palce a daj vediet ako si dopadla (ked stihnes) 🙂 🙂 🙂

valka
9. jan 2008

ahojte kocky, nechodi sem nejaka buduca mamina, co bude rodit okolo 24. februara?

tonita
9. jan 2008

Ahojj Valka. Ja mam termin 23. februara. Tak to je super, ze niekto okolo mna ma tiez taky termin. 😀

valka
10. jan 2008

ahoj tonita, chodis niekam cvicit? ku komu budes chodit do poradne? my tak trosku dufame, ze rodit budem 23. (mame vymesacie svadby) ale doky ma vcera "ubezpecil" ze to bude o 5 dni neskor, tak hadam nie 29.2. 😀

tonita
10. jan 2008

Valka Ja teraz momentalne nechodim nikde cvicit lebo mi Dr. zakazala lebo sa mi zacal skracovat krcok takze tak.Ale chvilu som chodila az kym neboli take male problemy 🙂 No a ta poradna ...... Pocula som, ze Dr. Cunderlik a Plank su super Dr. tak hadam tam k nim.A ty uz mas vybrateho lekara?Ja tak tajne dufam, ze pojdem rodit tak okolo 38tt. co znamena, ze tak okolo zaciatku februara.Tak to by bolo krasne keby sa vam bambulka narodila na vyrocie 🙂 A bola si uz pozriet porodnicu ako to tam chodi?Ja este nie ale bola by som zvedava. Inac ty chodis cvicit na Kramare?

valka
11. jan 2008

ahoj tonita, ja som sa zazmluvnila k cunderlikovi -je velmi mily a tiez som mala na neho skvele referencie...aj ked sa u neho plati, pokial ides k nemu do ordinacie na horskom parku...ale da sa aj do poradne v nemocnici v utorky...
na porodnicu som sa este pozriet nebola, ale chystam sa - len neviem kedy 🙂 treba sa tam nahlasit u stanicnej sestry...v stredu idem cvicit - hoci to vyzera skor nie na cvicenie ako na dychanie a taku pripravu pred porodom - aspon podla rozpravania jandovej, co to vedie...tak potom by som mozno vybehla sa dohodnut aj na tu obhliadku...mala by si cas?
preco chces rodit skor? uz je drobec taky velky? ja si vravim, ze cim vyspelejsia, tym lepsia, hoci by som tiez nebola nadsena, keby bola lucia maly obor 😀

sorrelia
11. jan 2008

Ahoj dievcata... Ja som prave v 6. mesiaci a uz som sa rozhodla pre Kramare. Ale je mi par veci nejasnych. Ja viem asi mam este cas 😅 ale predsa
Ze kedy je najlepsie sa prihlasit na cvicenia ?
Ci mozem chodit uz teraz ?
Ako si zahovorit nadstandard ?
Neviete nahodou ci moze byt dula pri porode ?
Popripade kedy je dobre si ist pozriet porodnicu ...?

ludy
11. jan 2008

Ahoj Sorrelia na cvicenia mozes chodit uz kludne aj teraz nie je to ovplivnene stadiom tehotenstva.Nadstandard sa neda zahovorit. Ked porodis budu sa ta pytat na aku izbu chces ist a ak bude volny nadstandard tak ta tam daju. Podla mna moze byt dula pri porode ale sus sa kontaktovat na Dr Jandovu. plati sa 500Sk za osobu pri porode nie je urcene kto to ma byt. 🙂

tonita
11. jan 2008

Valka ja mam Dr. ineho a ona ma posiela po 36tt. k Dr. kde budem rodit tak si myslim, ze pojdem asi aj k Čunderlikovi.Inac ty ides teraz v utorok na tu obhlidku? Lebo ja idem az v piatok na poradnu kde mi da uz moja Dr. papier ná kramare. A v stredu nemozem ist lebo mam skusku v piatok tak to by som nestihala. A keby si isla trocha neskor na tu obhliadku tak by som sa k tebe pripojila 🙂 Ale ak ti to nevyhovuje...tak nic. Inac aj ja by som chcela este zopar krat zajst za Dr. Jandovou-som pocula, ze je strasne milucka. Ja chodim do GPN-ka a tam som bola 2xna cviceni a tiez to bolo o tom, ze sme viac dychali a tak.Ale to je pri porode podla mna dolezite.
Inac to s tym rodenim som myslela tak, ze keby som uz bola tak 38tt- tak by som uz isla rada rodit. Ale radsej si pockam na ten pravy cas 😉 Inac tiez nie je velmi dobre prenasat lebo potom je babo prezrete a to tiez nie je super

tonita
11. jan 2008

Ahojte kočky, neviete mi poradit kto uz ma skusenosti aj nema 🙂 ze ku ktoremu Dr. mam ist na poradnu pred porodom. Tam co sa chodi min. 4 tyzdne pred porodom. Vela ludi odporuca Dr.Čunderlika, ale ordinuje tam aj Dr. Prochazka, Dr. Ferakova. Neviem sa rozhodnut.

alififi
11. jan 2008

ja som rodila u Prochazku a odporucam - je ok
mala som ho zazmluvneneho
prenasala som 13 dni - 3 dni som dostavala vyvolavacky a nic. takze to sa asi neda ovplyvnit
nakoniec cisarsky - lebo inac by tam cica bola dodnes

ludy
11. jan 2008

Ahojte ja som pocula ze Cunderlik Slezak Rusnak su velmi dobri ze je jedno ktoremu sa pod ruky dostanete.
Alififi ti teda nezavidim tak dlho prenasat ja by som uz bola dost mimo z toho. Dufam ze ma to nepostretne aj ked predpoklady na to mam kedze mamka brata tak prenasala 😖 Ale hlavne ze ste zdravucki 😉

alififi
12. jan 2008

ani mi nehovor, na 9 den som nastupila do nemocnice a v prvej chvili uz som myslela, ze si to hodim.
ani spat, ani nic.
chodila som tam po chodbach hore-dole jak pripecena a nic.
aj doma predtym som vsetko skusala, schody, caje, vodu, pohupovanie na lopte atd
to su kecy - nepomoze nic
a termin som mala vyratany dobre

julova
12. jan 2008

mna Dr. Prochazka vysetroval parkrat a fakt mi bol veeelmi sympaticky a starostlivo prestudoval vsetky papiere, pomohol mi aj pri mojom probleme so zrazanlivostou..pri mojej hematologicke by som sa podla jej slov na to liecila asi do smrti 😠 ...jemu sa to hned nezdalo a dal mi zopakovat vysetrenia a je to OK...nepotrebujem uz ziadne lieky, injekcie..nic......Dr. Cunderlika nepoznam a nakoniec mna rodil Docent Plank, ktory bol vyyyborny 🙂...sice som mala CR v celkovej anesteze, ale aj predtym sa o mna super staral a aj po porode za mnou bol parkrat, o vsetkom ma informoval a to som ho nemala ani zazmluvneneho 🙂...takze ja odporucam Doc. Planka, alebo Dr. Prochazku 🙂

sorrelia
12. jan 2008

Ludy
dakujem 🤐
a este babule co ste rodili na Kramaroch, ako je to s navstevami ? mozu prist k vam na izbu a pozriet babatko pribuzny alebo nie ?
a co ma to este zaujimalo, aha.... bolo vam babatko dane na brusko hned po porode ? a mohli ste ho mat hned na izbe alebo ho zobrali a dali vam ho az na druhy den ?

na tomto mi velmo zalezi, samozrejme ze ak to bude dovolovat zdrav. stav babatka, popripade mna. No urcite by som asi nevedela cakat do druheho dna na babo asi by som sa dovtedy ukusala zvedavostou 😀 😀 😀

julova
12. jan 2008

Sorrelia- ja som mala cisarsky, takze som si porod "odspinkala"...malu som videla az asi po 3,5 hodine od prebudenia...aj to na par minut..ale ta resuscitacia po "operacii" je ina ako prirodzeny porod...potom nam na RES-ku malicke priniesli este raz vecer a na dalsi den, ked som uz bola na sestonedeli, tak sme ich mali dlhsie, ale my "sekcie" sme babatka mali nastalo pri sebe az od tretieho dna. Dovtedy na noc isli este na novorodenecke...na jednej strane som fakt bola rada, lebo som sa musela dat dokopy, aby som vedela okolo nej "skakat" ale velmi casto som sa dosuchtala na novorodenecke, ked zrovna malicka nebola pri mne 🙂....

nevstevy na izbu nepustaju, ale je tam navstevna miestnost a s babatkom mozes vyjst a rodina ci pribuzni sa mozu pofotit, popestovat drobceka 🙂..v inych porodniciach babatko mozes ukazat len za sklom a "von" z oddelenia moze vyjst len maminka...ale napr. na nadstandarde sa niektori manzelia zvykli usadit v "jedalni" pri stoloch, ktore su hned za dverami oddelenia 😉..my sme s mojim muzikom sme boli spolu najcastejsie v chodbe pri porodnych salach, lebo tam najmenej fucalo 😉 ...tie navstevne miestnosti mi prisli dost "ufucane"...

lucia79
12. jan 2008

Ahojte,
ja som rodila u dr. Čunderlíka a bola som veľmi spokojná, tie peniaze za to fakt stoja.
a malého mi dali pár hodín po pôrode, porodila som 10.32 a niekedy poobede mi ho priniesli na izbu.
a s tou ufučanou návštevnou miestnosťou máš pravdu, to robia asi naschvál, aby sme tam dlho s návštevami nevysedávali.

sorrelia
13. jan 2008

julova
uf cisarsky 😒 aj suseda tak rodila, a tiez vravela, ze bola rada ked miminko zobrali na novorodenecke
inak aj ja by som si rada zahovorila nadstandard, ved ak pojde vsetko ok tak 500Sk na den nie je vela ved po 4 - 5 dnoch pustaju domov 🙂

no a ta miestnost, co uz... ale aspon si mamina a tatino budu moct popestovat svojho prveho vnucika ci vnucku 😀 😀 😀 , kurnik ved uz maju vek ze by mohli mat vnuca stare jak ja 😅 😅 😅

alififi
13. jan 2008

sorrelia - nadstandard si nezahovoris dopredu, to nejde - to sa riesi az po porode
je mozne, ked bude plny, ze pojdes na 8 a na nadstandard napr. az na 2 den, ked sa uvolni miesto

sorrelia
13. jan 2008

alififi
uf to vazne 😕 to som netusila... no to nie je bohvieco, mam totiz pocit, ze tento rok je nastal akysi babyboom - takze v takom pripade je mozne, ze sa na ten nadstandard ani nedostanem 😖 😖 😖 ...
nuz co nevadi ... dakujem za upozornenie

valka
13. jan 2008

ahoj tonita, tak drzim palce na skuske...v stredu idem cvicit, na takom tom posedeni s jandovou som uz bola...ale myslim, ze v pohode zvladnem pockat na teba s obhliadkou 🙂 vo stvrtok poobede cestujem domov, ale v pondelok sme spat...takze asi by bol v pohode tyzden od 21....moze byt?

alififi
13. jan 2008

sorrelia
nebude to take hrozne - bolo dost izieb volnych
ale mozno prave nebudu
inak ja som z toho tiez mala paniku, ale pred porodom som bola aj na 8 posch. a neni to taka tragedia.
su tam 3 sprchy a 2 wc
dalo by sa to prinajhorsom prezit, aj ked wc a sprcha na izbe su urcite lepsie

tonita
15. jan 2008

Ahojky valka.Tak skusku mam uspesne za sebou 🙂 Uz iba 2 potom v lete "uz iba" statnice a som pani Mgr. 🙂
Ja idem teraz v piatok mojej Dr.-posledny krat a potom idem na Kramare za nejakym Dr. co sa k nim chodi pred porodom.Rozhodujem sa medzi Cunderlikom a Prochazkom tak som zvedava kde skoncim 🙂 Tak to by bolo super keby sme tam isli spolu na tu obhliadku.Ten tyzden od 21-ho by bol super.
Tak ti prajem stastnu cestu domov a hlavne pomalicky, aby sa babatku a tebe nic nestalo. 😉

valka
15. jan 2008

ahoj tonita, ako som uz pisala, cunderlik na mna urobil dobry dojem a v poradni je v utorok, treba si tam vraj zavolat... blahozelam ku skuske.. 🙂 ja som chcela stihnut minimovku pred porodom, ale vyzera to tak,ze nestiham a kto vie, ako to bude po porode 😕

tonita
15. jan 2008

Valka prepac ale neviem co je minimovka ☹ Ale urcite to bude suvisiet so skolou 🙂 Inac aj ja statnice neviem ako zvladnem po porode, bude to pestre s malinkym babetkom.Tak to ma akurat sokujes, ze sa tam musi este aj volat. Inac ty si tiez chodila k inemu Dr, a potom si si zazmluvnila Cunderlika alebo ako?Ak ano tak si nejako skoro zacala chodit k nemu ci nie?Zacina sa chodit k porodnikovi az v 36tt.

elika
16. jan 2008

Ahojte, ja som 5.1. porodila dcerku Hanicku ciraskym rezom. S pristupom lekara Dr. Prochazku som bola max. spokojna aj sestricky boli velmi fajn.
Co sa tyka po porode, tak oddelenie sestonedelia nadstandart, tak je to uzasne. citila som sa ako v hoteli. sestricky boli nonstop k dispozicii a povacsine boli tak mile, ze mi to pripadalo ako v rozpravke. fakt boli uzasne. ked sme nieco potrebovali, tak vsetko s usmevom zariadili a pomohli. lekari tam chodia viackrat za den, takze ak sme mali dake otazky, mohli sme sa kedykolvek pytat a zase nam ochotne odpovedali a poradili. cistota na nadstandarde je zabezpecovana viackrat pocas dna. laktacne poradkyne boli tiez uzasne... ked poculi niekde plakat babatko, hned prisli do izby a mamicke pomahali ci uz popestovat, kym si nieco pripravila, alebo pomahali prikladat k prsniku. musim skutocne povedat, ze ma takato starostlivost doslova zaskocila. bola som veeeelmi milo prekvapena a chystam sa im tam poslat aj daky pekny list ako podakovanie, lebo boli fakt uzasni. akurat v den odchodu bol dost chaos a tak neslo vsetko tak ako tie predchadzajuce dni, co ma dost rozladilo, ked som si zvykla na taky super a nadstandard pristup, ale tak kazdy mame svoje dni 😝 celemu personalu nemocnice kramare by som chcela velmi podakovat a vsetkym ktore sa tam chystate rodit odkazujem, ze su tam fakt skveli ... teda ja som narazila iba na takych 😉

kacenqa
17. jan 2008

ahoj kocky, tak aj ja sa chystam rodit na kramaroch - valka, tonita, tiez mam termin 24.2. podla dr., tak by som sa k vam mozno aj rada pridala co sa tej obhliadky tyka.

tonita - aj ja chodim do gpn, v piatok 18.1. o 10.00 mam poslednu poradnu u svojho dr. a potom uz na kramaroch.

babule, chcela som sa opytat, neviete, rodi aj dr. Pruzinec? ja som uvazovala nad nim, lebo on mi takto pred rokom robil laparoskopiu, ked som mala mimomaternicove, a bol velmi sympaticky, mal fajn pristup, tak preto rozmyslam, zeby som aj unho rodila. len keby to slo. budem sa musiet ist opytat.

a taktiez by som rada sla na to cvicenie-dychanie, aj tak musime aj s manzelom za Jandovou, ona robi tu pripravu pre oteckov tusim, ci nie?

inac som sa chcela este opytat, ze aka je 'povinna vybava', co a kolko si treba so sebou zobrat, lebo ja uz citam take informacie, do kazdej porodky nieco ine a uz som z toho jelen....

tak vdaka zatial 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre