Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

martina46
12. nov 2007

no veru, uz je to 35t 😀
akurat mne to nejako neleti, ked musim tvrdnut doma 🙄 ale priznam sa, som dost neporiadna, malo lezim 😒
a budeme mat asi dievcatko, bolo to vidno na dvoch UZ, ale nechcela som to pisat do profilu, lebo poznam viac ludi, co mali mat na 100% dievcatko a potom... 😀 jedni uz mali aj ruzovu postielku a take podobne,to je potom vesele 😀

lilyk, ale ked jeden rodic, musi to byt asi otecko, ze? 😉

lenusa
12. nov 2007

AHojte ja sa tej Jandovej nemôôôôžem dovolať stále obsadené ☹ martina ty si tam už bola?

martina46
12. nov 2007

lenusa, bola som. dovolat sa mi zazrakom porarilo iba raz 🙄 uplne na zaciatku. ona ma stale vyveseny telefon, kvoli sedeniam a tak. niekto tu raz pisal, ze treba skusit o 7.00 rano 😀 ja som to raz skusala o 8.00 a uz to neslo 😒
skus napisat mail, sice to sa mailom tazko dohovara... poslem ti ho do IP

lenusa
12. nov 2007

martinka dakujem, tak som jej napisala. Sa mi rano nece tak skoro stavat 😀 ja si hajinkam aj do desiatej 😀 😀 sak aspon dokial teraz mozem, tak to vyuzijem...tebe sa to uz riadne krati, fuha, ja uz sa neviem dockat januara....sice to moze byt uz aj v decembri, kedze mam skrateny krcok...

martina46
12. nov 2007

a na ako mas skrateny krcok, tiez mas kludovy rezim a chodis do rizikovej?

lenusa
12. nov 2007

No v 22tt som bola v nemocnici na tom materno fet. odd, že mi idú robiť serkláž, ale nakoniec mi dali len liečiky, lebo mi tvrdlo dosť brucho a mala som mäkký krčok a stočený dopredu, ale krčok bol stále uzavretý a dlhý 41mm, tak ma pustili dom, s tým že budem ležať a posteľ budem mať vydvihnutú, tak odvtedy doma ležkám, no a teraz sme boli na kontrole a krčok je 1,5 cm, ale že sa zasunul, tak je to ok, ale aj tak ležím no síce teraz to už dosť porušujem a behám hore dole... 😅 som zvedavá, čo mi povie na kontrole 28.11., ale nejako to už len dobojujeme...a ty ako?

martina46
12. nov 2007

no ja som tak od 30tt asi, skrateny na 2 cm, teraz na poslednej kontrole sa asi este trosku skratil, ale moc nelezim, skor tak polosedim a obcas sa aj prejdem. nemam bolesti, brucho mi tvrdne, ale v norme.

lenusa
12. nov 2007

Ja si myslím, že pokiaľ sa neotvárame je to ok, mne už teraz bruško tvrdne sem tam a ani ma nebolí..
Ozaj tá Jandová mi už aj odpovedala a pekne nás objednala na toho 28.11. ako som chcela 😀

Ren pozerala som fotečky malej je krásnučká 🙂

lilyk
12. nov 2007

martinka to je jedno, jeden z vas to musi absolvovat 🙂 inac som pocula ze nepripustia otecka k porodu 😒( na kramaroch).

elize
12. nov 2007

uznetusim neboj, to bude nejaká alergia. Daj potom vedieť. Prajem skoré uzdravenie 😉

Maťka, tak to už o mesiac môžeš mať za sebou. Vianocovať už budete traja, jeeeej to by boli asi tie najkrajšie Vianoce 🙂

julova
12. nov 2007

caute babule 🙂

Lenus tak super, ze uz si objednana 🙂

jooj...ja mam zajtra zaverecne skusky v autoskole 😝...drzte mi palceee 😀...dufam ze to bude na prvykrat 😖

martina46
12. nov 2007

lenusa, to som rada, ze sa ti podarili takto rychlo sa objednat 🙂 a tiez si myslim, ze stale sme na tom dobre, ak sa neotvarame 😉

lilyk, tak potom by stacilo, keby som tam sla sama? som myslela ze je to hlavne pre ocinkov, ale nepustia k porodu bez toho, to ano..

elize, veru by som rada, keby nemusim prenasat... taky tyzden dva pred terminom by teda tiez nemuselo vadit, ale nech sa mrnak narodi, tak ako treba 🙂

julova, drz sa na skuskach!!! neboj, urobis na 1.krat 😉

lenusa
12. nov 2007

martina, mne Jandová napísala, že má prísť aj manžel. Bože asi som to zakríkla nejako ma pobolieva bruško a aj mi tvrdne 😒 ...

Zuzi držíme päsťule ty to zvládneš...

ludy
12. nov 2007

Ahojte babule mozem vas aj ja poprosit o tu mailovu adresu na Jandovu? tiez by sme sa uz mali objednat s tatikom 😀 Ja som dnes bola na poradni a zda sa ze vsetko v poriadku akurat ze mala je o tyzden vacsia ako sme ale vraj to neprekaza.

jaja25
12. nov 2007

Dakujem že ste na mna mysleli. Nás Filip je už na tom dobre. Dakujem baby( Certica a Ren) Dufam ze mi to vydrzí.... Uznetusim. To si spravila dobre ze si vsetko prezehlila. Skús tie "s bielimi hlavičkami" zotrieť liehovou vatou. Na kazdu daj čistu, aby sa Ti to neprenášalo po tele. Babatká môžu zareagovať fakt na všetko, od stravy maminky az po psie chlpy 😅

evuliena
12. nov 2007

ahojte,
tak nás dnes nakoniec pustili domov. Bolo to otázne, lebo malá mala žltačku, no našťastie kontrolná krvička dopadla dobre..
Najskôr sa chcem strašne strašne poďakovať Jaji. Pri odchode bola na sekcii, tak som sa sňou nemohla rozlúčiť. Veľmi mi pomohla. Robila maličkej aj sono, aj vyšetrenia, prišla mi hneĎ povedať výsledky z krvi a dokonca maličkej nastrihovala jazýček. No proste Jaja je super, a je to to najpozitívnejšie, čo na Kramároch môžete nájsť. Jaji, veľmi veľmi pekne Ti ďakujem.
No okrem toho žiaľ na Kramáre nemám veľmi pozitívny názor. Okrem Jaji tam bolo pozitívum už iba to, že som mala zaplatenú primárku a bola super. Vyvolala mi pôrod a bola som kľudnejšia, že všetko dobre dopadne - malá mala nakoniec dvakrát pupočnú šnúru okolo krku..ktovie akoby to dopadlo bez zaplateného lekára. Osobne by som neriskovala pôrod na Kramároch bez zazmluvneného lekára. Zo skúseností mojej spolubývajúcej, nikto si ju tam nevšímal, neverili jej, že rodí, iba keď si hlavičku chytila medzi nohami a doktor malého chytal tesne nad zemou v ošetrovni, kde bola na monitore. Roztrhla sa úplne kompletne a maličký má celé čelo modré..
No a sestričky - na novorodeneckom som sa stretla s mnohými veľmi neochotnými a tiež na oddelení šestonedelia... častokrát k nám pristupovali ako k 15-ročným sopliam, ktoré nič nevedia. Ale našťastie už sme doma a na všetko zlé rýchlo zabudnem..
najkrajšie naše slniečko je maličká..

evuliena
12. nov 2007

Jaji som rada, že malému je už lepšie, myslela som na to, že sa ťa to musím opýtať, ale nejako som na to zabudla...

lenusa
12. nov 2007

fuha evuliena, tak to je sila, to si natrafila, na nejakú fakt zlú smenu alebo čo....hrúza...
ludy my sa možno na kramároch aj stretneme nie? máme skoro rovnaké t. 🙂 p.

gagarinka
12. nov 2007

Evuliena, to je fakt nic moc, co pises. Napriek tomu su pre mna Kramare stale najprijatelnejsie, aj ked je pravda, ze uz od zaciatku si chcem pre istotu zazmluvnit lekara. Dufam, ze u nas vsetkych budu prevladat len pozitivne skusenosti 🙂

deniska30
12. nov 2007

Evuliena, tak to ma mrzi, ze mas takuto negativnu skusenost...
Ja som zase pocula od bab, ktore tam rodili, ze ked mas zazmluvneho, tak ti ostatni si ta nevsimaju... pretoze ved to ja pacientka toho a toho... ale ja si myslim, ze vsetko je velmi individualne.
Hlavne ze ste obidve s malou v poriadku.

ludy
12. nov 2007

Ahojte ja som uz skor postrehla ze Jaja je dost dobre svetlo nadeje na Kramaroch pre mamicky 🙂 Podla mna je dost o stasti na akych ludi natrafis v nemocnici. Ale na stastie ste evuliena v poriadku a to je najdolezitejsie. Drzim palce.
Lenusa tak to sa fakt mozeme stretnut ale kto vie kedy sa nam to zapyta na svet. Ved sa budeme priebezne informovat o stave. Uz si si bola zahovorit lekara?
Dakujem za adresu na JAndovu

lenusa
12. nov 2007

ludy, asi si nebudem zazmluvnovat lekara...ale este sa s tym mojim pohovorim, ci si ho mam zazmluvnit, nech mi povie co si o tom mysli...

jaja25
12. nov 2007

Evi vdaka...

jaja25
12. nov 2007

Evi vdaka. Až sa mi slzy tlačia do očí ako si ma vychválila...

ludy
12. nov 2007

Jaja25 ja som sa ta chcela opytat ze kam davas malych ked uz chodis do prace?Pomahaju ti rodicia alebo to zvladate s manzelom?

lilyk
12. nov 2007

martinka prepac, ja som to asi poplietla, myslim ze ten otecko tam musi byt, len ta mamicka nemusi ak nemoze, prepac 😔

jaja25
12. nov 2007

Ludy. Naši aj svokrovci bývajú 120km od BA. Napr. teraz ja sedím v robote a mangel je sám s chalanmi. Inak chodia do školky. Ale verím ze aspon s tretím budem dlhšie doma... 😀

ludy
12. nov 2007

Presne pre to sa pytam lebo ja mam rodicov az 400km od BA tak si dost neviem predstavit ze ako. Ale ked beru aj take male do skoky tak je fajn.Ty uz cakas tretie?alebo to su len plany?
Ozaj a cest praci ☹ nezavidim

jaja25
12. nov 2007

Tretie sú len plány-zatial. Ale od januára idem robiť vedla do nemocnice, tak budem vaše diskusie sledovať z dialky... ☹

lenusa
13. nov 2007

Jaja kam vedľa do nemocnice do detskej? a ja že aj na nás januárovky tam budeš v januári dohliadať ☹ sme tu na teba počuli len samé chváli, tak som sa tešila a ty odchádzaš 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre