Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

emily3
27. máj 2011

@myzma @luc771 dik za info 😉

adrianiiita
27. máj 2011

Ahojte baby, chcem sa spýtať ... budúci týždeň by som mala začať chodiť na kramáre ale neviem ku komu ... ktorý lekár či lekárka je lepší?? a tam sa treba asi telefonicky objednať že?? 😉

janicka
27. máj 2011

adrianiiita ahoj. Ja som si tam zavolala, spytali sa ma na termin porodu a sestricka mi hned povedala kedy a ku komu mam prist do poradne... Netusim ci sa da aj vybrat... alebo len prideluju... Resp. sa ma este cez telefon spytala, ze ci si chcem aj zazmluvnit nejakeho lekara... a ja ze nie, tak az potom ma pridelila...

luppita
27. máj 2011

@adrianiiita ja som tam sla na blink, je tam niekolko dveri a doktorov na vyber, mne bolo povedane , ze si mozem vybrat ktoreho chcem, tak som isla do prvych dveri a spokojna som bola.... ono ak si toho doktora zazmluvnis a zaplatis, tak bude aj pri porode, inak ta v den D odrodi doktor , ktory bude mat prave sluzbu 🙂

kiwinka
29. máj 2011

@emily3 mas moj obdiv 🙂 tolko detiii mas???

adrianiiita
30. máj 2011

dakujem baby ... som si tam zavolala tak pôjdem k dr. Ferákovej ... som na nu zvedavá ... len dúfam že nebude nejaká prísna bo som strašná trémistka tak uvidíme ... 🙂

atanusa
30. máj 2011

Baby, ktoré ste rodili na Kramároch, neviete mi povedať, či sa tam už dá k pôrodu zazmluvniť aj pôrodná asistentka?

luc771
30. máj 2011

@adrianiiita
k dr.Ferakovej by som aj ja rada isla ale na poradne na Kramre zacinam chodit az od buduceho tyzdna, bola som minuly rok u nej na preventivke v centre kde ordinuje ako gynekologicka povedala mi ze mam prave ovulaciu nech sa posnazime v ten den lebo sme uz zacali pracovat na babu no a zadarilo sa 🙂) inak velmi prijemna pokojna starsia pani, bola som u nej iba raz ale velmi dobry dojem na mna urobila. Aj baby co ju mali pri porode si ju chvalili tu na fore, ze ma velmi ludsky pristup.

cerimi77
30. máj 2011

@myzma ďakujem z a info a za rady, ja by som chcela ísť k Turkotovi a možno si ho aj zazmluvním, ak sa bude dať, takže ty si bola s ním spokojná, tak fajn, mne ho odporučila jedna známa lekárka, čo robí v detskej fak.nem. na Kramároch, inak ho nempoznám

a ešte sa chcem opýtať, tá príprava pre otecko nie je povinná či?.. lebo pokiaľ viem, tak predpôrodná príprava nie je povinná ani pre mamičku, tak by mi to bolo čudné, aby otecko musel ísť, len som niekde videla iné ceny za prítomnosť otca pri pôrode, pokiaľ absolvovala prípravu a iné ceny pokiaľ ju nemal... ja nie som z BA a na predpôrodnú prípravu chodím v meste svojho bydliska a mám to zapísané aj v tehu knižke, to by mohlo stačiť, nie?

myzma
30. máj 2011

@cerimi77 co sa tyka "pripravy pre otcov" jedna sa o asi 2-3hod prednasku, ktora je na kramaroch povinna, pokial viem... ale skus sa s dr. jandovou dohodnut 🙂 kontakt najdes niekde hore 🙂

app: turkota, ja ti ho nemozem odporucit, ja som len napisala svoju malu skusnost s nim 🙂 ktora bola dobra 🙂

cerimi77
30. máj 2011

@myzma jasné, ty si napísala len svoju skúsenosť, ktorá bola dobrá, čo je pre mňa ďalšie plus pri rozhodovaní akého pôrodníka si zazmluvniť a či vôbec nejakého, .... to ešte neviem... a s tou prípravou, no napíšem tej dr. jandovej a opýtam sa - a je povinná príprava na Kramároch aj pre mamičky?... lebo to je mi fakt potom také čudné, že mamičky ju nemusia absolvovať a oteckovia áno...

myzma
30. máj 2011

@cerimi77 jedna sa len akusi prednasku, poucenie, informaciu,a ko porod prebieha, co sa od oteckov ocakava, co maju ocakavat oni, aby neboli az tolko zaskoceni 🙂

cerimi77
30. máj 2011

@myzma mne je jasné, čo tam hovoria, ja chodím tu u nás na predpôrodnú prípravu a tiež tam oteckov "poučia" a toto absolvuje aj môj, ale že či je povinné to čo robia Kramáre, keďže nie sme z BA, tak som sa toho chcela vyhnúť....

janicka
30. máj 2011

ahojte, no ja si myslim, ze pokial otecko dostane zapis do tehot. knizky partnerky ze absolvoval tu pripravu, tak uz na kramare ist nemusi na poucenie... V tehotenskej knizke je na to kolonka ,,partner pri porode"...

myzma
30. máj 2011

@janicka
@cerimi77 aj tak potrebuje otec papier od jandovej, s ktorym sa ide do okienka "platene sluzby", na zaklade ktoreho sa uhradza poplatok 16,60e, cize komunikacia s jandovou ta neminie, tak ci onak, potrebujes ten doklad na zaplatenie....

moj mm uz pripravu absolvoval pri prvom poorde, pri druhom uz na pripave byt nemusel, ale aj tak musel ist za jandovou pocas prednasky, z ktorej neskor mohol odist, mu dala podklady na platbu, bolo to na cca 20min:

katarina.jandova@kr.unb.sk> napísal:

Dobrý den, p. Paráková,
je potrebné, aby prišiel aspoň jeden z vás. Musím dať potvrdenie do tehot. knižky, že ste absolvovali konzultáciu a vystaviť papierik na zaplatenie poplatku.
Ak Vám to vyhovuje, prídite v stredu 30.3. o 9.00 h., ale snažte sa byť presní, pretože sa zúčastníte len úvodu stretnutia, kedy sa riešia "ekonomické" formality.
Prineste so sebou tehotenskú knižku (musím tam dať záznam o absolvovaní konzultácie) a rodné číslo sprevádzajúcej osoby a číslo jej zdravot. poisťovne.
Na konzultácii Vám dám všetky potrebné info, aj o epidurálke, o nadštandardných izbách, o odbere pupočníkovej krvi.

Nájdete ma v Centre materno-fetálnej medicíny na -1.p., kde mám na dverách menovku (hneď vedľa telocvične na prípravu na pôrod). Choďte cez vchod do polikliniky FNsP akad. Dérera (tam, kde je lekáreň), tam Vás prípadne na vrátnici nasmerujú.

S pozdravom
Dr. Jandová

@emily3 prepac, dala som ti zly mejl na jandovu, spravny je hore v prispevku

cerimi77
30. máj 2011

@myzma ďakujem za podrobné info, tak takto to nejako chápem aj ja, že treba od nej potvrdenie a s tým pôjdem zaplatiť ten poplatok, a možno ak jej napíšem že môj mal poučenie už niekde inde a budem to mať aj v tehu knižke, tak ona mi dá len to potvrdenie... no uvidíme, každopádne sa s ňou spojím.

myzma
30. máj 2011

@cerimi77 asi taky by mohol byt scenar 😉

nemko
30. máj 2011

kocky prosim Vas mam taku otazocku, sice v predstihu, ale predsa 😀 chodi aj na Kramare fotografka co foti deticky profesionalne? lebo viem, ze su nemocnice kde je tato sluzba mozna.

myzma
30. máj 2011

@nemko ano, chodi, foti sa priamo na izbach, oblecenie nosi fotografka, a ona obchadza asi kazdy 2. den mamicky

nemko
30. máj 2011

@myzma nevies kolko to stoji na Kramaroch? lebo co viem tak niekde okolo 70 Eur (len aby som vedela kolko si mam pripravit 😀 )

myzma
30. máj 2011

@nemko ceny zaviseli od produktu, bolo toho navyber vela, myslim, ze najlacnejsie vyslo 5x pohladnica za 15e dokopy... ale zial, uz si to presne nepamätam

nemko
30. máj 2011

@myzma dakujeeem 🙂

alca123
31. máj 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať či vam niekomu vyvolávali pôrod na kramároch (pri prenášaní) a ak ano tak kedy? hned v den ked vas prijali alebo niekedy na 2. - 3. den??

emily3
31. máj 2011

@myzma dik, nasla som si na nete...vcera som jej pisala a dnes mi odpisala...takze na buduci utorok...a pohovor s manzelom..tak moj bol prvykrat...a potom mi uz dala jandova peciatku do knizky a papier na zaplatenie..tak snad ju ukecam aj tentoraz, aby manzel nemusel tam ist 😅 ...
@cerimi77 myslim ze sa bude dat ukecat.... 😉 len mozno by ste si mali take organizacne veci, ze kedy moze ist ku tebe a dokedy... nam sa stalo ze pri poslednom porode manzel nebol, lebo nestihol prist a prisiel az hodinu po porode, pustili ho za nami na salu...ale v sprave som mala napisane ze otec pri porode nebol a myslela som ze nam vratia peniaze, ale zas na mna vyleteli, ze akoto ze nebol, ked bol...takze nam tie peniaze nevratili a tvatrili sa ze mm bol pri porode aj ked prisiel az po porode....na to sa chcem Jandovej spytat ako to je,kedy sa to berie ze je pri porode, alebo nie....

emily3
31. máj 2011

@myzma a pozeram, ja som jej pisala na ten prvy mail a prislo jej to, tak asi ma viac 😉

janicka
31. máj 2011

ahojte, no to s tym ,,prenasanim" a vyvolavanim porodu by zaujimalo aj mna 🙂

misy01
1. jún 2011

Ahojte, viete mi niekto poskytnut aktualny zoznam co si treba zobrat so sebou do porodnice? Konkretne ma zaujima, ci si treba brat jednorazove plienky, utierky a nejake oblecko pre babo na pobyt v nemocnici a ci sa pri odchode davaju postolky. A co treba pre mamu. Dik

alca123
1. jún 2011

@misy01 ahoj, toto je zoznam od Jandovej z kramárov:
Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky, tehotenskú knižku a preukaz poistenca

Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár, misku na polievku, príbor
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

misy01
1. jún 2011

@alca123 Dakujem 🙂

lucia20
1. jún 2011

@alca123 ahoj, ja som mala dva vyvolavane porody. prvy som nastupovala v stredu a vyvolavacky v stvrtok a piatok a pri druhej som nastupila v stvrtok a vyvolavacka v piatok. vzdy davaju len jednu a to rano o 8,00. potom cakaju 24 hodin. ale mne pri druhej pomohlo, ked mi dali v piatok vyvolavacku a nic, tak som pocas navstev dvakrat vyliezla na 9. poschodie a dolu po schodoch. a vtedy pomaly zacali. pri prvej som mala tri vyvolavacky a ona nic... :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre