Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alififi
28. apr 2009

kittyna a nachystaj sa, ze WC je tam strasne a cakat mozes aj 2 hodky ( v horsom pripade )

deli_
28. apr 2009

aj ja sa musim tento tyzden objednat, aby som mohla ten dalsi uz zacat chodit...
krpcek, to je nejake "univerzalne" cislo, kde mi povedia kedy a ku komu mam prist?
A este - hned pri prvej navsteve spravia ultrazvuk, alebo kedy? Moja Dr. ma podozrenie, ze babo ma pup. snuru okolo krku, no nemala az taky ok ultrazvuk. Kedze som parkrat bola na uzv na Kramaroch, pevne verim, ze ten ich velky vyluci podozrenie...

alififi
28. apr 2009

deli skus sa tam na ten UTZ popytat - povedz o tom podozreni
na kramaroch sa nerobi casto UTZ. mne robil myslim v 39 tt. urcite to nebudu robit v poradni - tam UTZ neni

kittyna
29. apr 2009

alififi, ďakujem za upozornenie 😉
Budem dúfať že natrafím na nejakého dobrého dokotora tam.
Nakoľko som predtým rodila na antolskej, (už presne neviem ako sa volá ten doktor) a terez som si povedala že skúsim kramáre.

krpcek
29. apr 2009

deli ano univerzalne. 🙂

mne UTZ nerobili pocas poradne ani raz, dokonca ani CTG. az ked som zostala v nemocnici, kvoli prenasaniu tak mi urobili.

deli_
29. apr 2009

fiiiiha, a ja som sa tak velmi spoliehala... No nic to, ved za opytanie nic nedam. Teraz som v 36tt+3 a v tehot.knizke pisu, ze este v 36tt by som mala mat utz. V najhorsom mi povedia nie.
Velmi vam dakujem 🙂
Kittyna, tiez som prve dieta rodila inde (Ruzinov) a tentokrat som sa rozhodla pre Kramare. Parkrat som tam bola na vysetreni a mam ovela lepsi pocit... OVELA.
Zajtra rano tam idem teda volat a objednam sa.

nevestickka
29. apr 2009

Kocky, mam na vas velku prosbu... s najvacsou pravdepodobnostou ma caka planovany CS na Kramaroch. Precitala som celu tuto diskusiu aj diskusiu Cisarsky rez a mam v tom trosku chaos... v zivote ma neoperovali, mam fobiu z vacsiny lekarskych ukonov, takze si viete predstavit ako mi je 😕
Velmi by mi pomohlo, keby sa tu nasla nejaka dobra dusa, ktora nedavno absolvovala na Kramaroch planovanu sekciu v lokalnej anasteze a vedela by mi napisat, ako to cele prebiehalo, co robia lekari / sestricky automaticky a co nie... Moc by ma to ukludnilo, keby som vedela, aky je postup a co presne ma caka. Bojim sa toho, ze nebudem vediet, co sa bude diat a takto by som sa na to vedela psychicky pripravit.
Viem, ze nastup je den vopred, operacia je vacsinou druhy den okolo 10:00, trva cca hodinku a potom ste 24 hodin na JIS-ke. Ale netusim, aky je postup ... davaju napr. drenaze automaticky vsetkym? Cievku vam zavedu este pred spinalom alebo az ked uz ucinkuje? Platite si zazmluvnenie doktora aj v pripade planovaneho CS alebo sa s nim viac-menej dohodnete napriamo, na den kedy ma sluzbu?
Velmi pekne dakujem!

krpcek
29. apr 2009

nevesticka ja som mala cisarsky, ale ja som mala akutny stav, takze celkova narkoza.
lezala som na izbe s babou ktora mala planovanu sekciu, mala spinalku anestezu a celu dobu v porodnici lutovala. mala ten vyvod a az v den odchodu z porodnice jej to dali dolu. takze stale behala s "kabelkou".
ale kedy sa to zavadza a ostatne veci ti moc neporadim.

natashkaa
29. apr 2009

Ahojte chcem sa spytat ako je to na Kramroch s klistyrom. Je mozne poziadat o cipky alebo zakupit si yall v lekarni ci striktne tam robia vyprazdnenie klasicky klistyrom?

kvietok23
29. apr 2009

natashkaa ja som si tiez chcela kupit yall ale vraj to nemaju radi - no tak som dostala klasicky klistyr, da sa to prezit, neboj 😉

kristina.jo
29. apr 2009

Natashkaa, ja som si pri prvom porode (pred 3.5 rokom) doniesla yall a v pohode mi ho sestra dala. Pri druhom porode (pred 3 mesiacmi) som prisla tiez s yallom, ale sestricka ma ukecala na klistyr. Vydrzat sa to dalo, ale lutujem,ze som netrvala na tom yalli... 😒
Myslim,ze ked budes chciet yall, tak nebude problem.

natashkaa
29. apr 2009

a o cipkach nic? lebo v Ruzinove si mozes vybrat ma nestras mna na klistyr nikto nedostane

natashkaa
29. apr 2009

uuuuuuufffff tak kupim si ho

tinus20
29. apr 2009

rodila som vo februari na kramaroch mozem povedat"som uplne spokojna"
personal super- mlade sestricky,lekari fajn a celkovo dobre keby som rodila znova,tak urcite na kramaroch 😉

alififi
30. apr 2009

natashkaa neboj sa toho.
ja som na skole par klistyrov robila a je to uplne v pohode. ziadny problem
mozes dojst ku mne na skusobny 😀
ja teda za seba - 100x radsej klistyr ako sa po.. na sale 🙂

valka
30. apr 2009

ja odporucam yall vsetkymi desiatimi..na klistyr ma uz nikto nenahovori...pri kazdej kontrakcii pocas celej porodnej doby som mala pocit, ze sa potototo...a o nechutnom vyprazdneni ani nehovorim..nechapem, preco yall im nestaci, kedze pri colonalnom vysetreni (konecnik) chirurgovi stacil a to sanca, ze ho pototo bola mnohonasobne vacsia...s yallom je to uplne ako normalna stolica a nie riadna vodna hnacka ako pri klystire...

babulka
30. apr 2009

nevestickka - ja som rodila planovanym CR v spinalke, ale pred 3. rokmi, tak neviem, ci ches aj take info....neviem, ci sa nieco odvtedy zmenilo alob nie...ale ako citam, ak si citlivejsia povaha a bojis sa, spinal neodporucam....

nevestickka
30. apr 2009

krpcek a babulka - velke dakujem, aj ked moc ste ma teda nepotesili 😕 Mam pocit, ze celkovu narkozu mi nikto na poziadanie neda, davaju to len v akutnych pripadoch, takze na vyber asi nemam ☹
baby naozaj sa tu nenajde nikto. kto mal nedavno planovanu sekciu so spinalom na Kramaroch?

kvietok23
30. apr 2009

skus napisat klementine, ona je od nas z februaroviek a ta bola so spinalom na kramaroch myslim 😉

krpcek
30. apr 2009

nevesticka skus sa spytat. podla mna nemusis ist so spinalom ak nechces. 😖

tinus20
30. apr 2009

ja som mala krlystir raz a stacilo mi...ledva som dobehla od vysetrovne na zachod a este pocas kontrakcii,medzi tym som musela zbehnut pre toaletak,uterak no poviem ze ledva ledva...
to by bol iny pruser ak by som to nestihla... 😀

krpcek
30. apr 2009

chvalabohu tomuto som sa ja vyhla. 🙂

babulka
30. apr 2009

Nevestickka, mne dali na vyber, ci chcem ist spinalom alebo v celkovej...nemyslim, ze by sa nieco za tri roky zmenilo, urcite sa ta opytaju, ako chces ist. Spinal nie je nic hrozne, cievkuju az po napichnuti spinalu, potom si takisto 24 hodin na pooperacnej izbe, mne anesteziolog vsetko vysvetlil, pre a proti spinalu ako aj celkovej, zotavovanie atd., skutocne som mala akekolvek info, co som potrebovala. Ja som ale mala neskutocne nizky tlak, a pocas porodu este nizsi a bolo mi hrzen zle, na zvracanie, mala som pocit, ze odpadnem. Cely cas som komunikovala s anesteziologom, tak mi nieco pichol a bolo to uz lepsie. Ale slabsie povahy by nemuseli zniest to sklbanie, aj ked bolest necitis, ten pocit, ze sa s tebou nieco robi (sklbe ta) je tam. A plus tie reci, skalpel, tampon, odsavajte, sijeme...... 😝 Ale zvladla som to, tu som, ale druhykrat by som si radsej pri tom pospala 😀

andrea142
30. apr 2009

Nevestickka: ja som rodila na Kramároch cisárskym 4.2.09 a dali mi na výber či chcem celkovú alebo spinál. ja som si vybrala celkovú lebo som sa bála, CR mi robili v stredu a ja som tam bola od pondelka, lebo mi v piatok na UTZ. doki zistil ,že malá je opačne a mala cez 3,5kg. utorok od obeda som nesmela jesť, sestrička mi večer dala čípok. v stredu 9:30 som bola na sále. cievkovali ma pred uspatím. nebolelo to len mi to bolo troška nepríjemné. a bola tam strašne milá anesteziologička ,ktorá kým ma pripravovali so mnou kecala ,tak som sa aj uvolnila 🙂

erikak
1. máj 2009

ja som na kramaroch rodila cisarskym,kedze po 7 dnoch vyvolavania so mnou ani nehlo,vecer pred sekciou som dostala 2 cipky a tiez mi dali na vyber ci chcem celkovu alebo spinal.Vybrala som si celkovu,do dnesneho dna nelutujem,az taky masiar niesom,ze musim vediet co mi prave robia.Baba co lezala so mnou na jiske mala spinal a povedala,ze nikdy viac.48 hodin potom sa nebola schopna vycikat,tak ju museli zakazdym cievkovat a mala migreny.A do porodnice na kramaroch by ma uz nikto nikdy nedostal,otrasny pristup lekarov a podaktorych sestriciek.

klementina
1. máj 2009

ahoj nevesticka, na kramaroch davaju pri planovanych CR na vyber, ci chces spinal alebo celkovu. ja som chcela spinal, kvoli tomu, ze to menej zatazuje babatko a aj preto, aby som mohla malu hned vidiet. nastupila som do porodky dva dni vopred. a co sa tyka samostneho CR- mala som ho naplanovany o 8,30-dostala som cipok dve vecer a dva rano, o siestej ma odviezli na sal, teda na pripravu na sal, tam som sla este na monitor a dali mi cosi vypit, potom prisla anasteziologicka, pytala som ma, aku chcem anestezu, tak som to s nou este prebrala, ze bude lepsi spinal a ked som prisla na sal, pichli mi tu spinalku do chrbta, polozili ma a uz som necitila nic, mala som pred sebou plentu, operoval ma doc. Plank -neskutocne mily lekar, nemala som ho zazmluvneneho, ale nic lepsie ma stretnut nemohlo, bol fakt skvely-vsetko mi povedal, co mi budu robit, dali predo mna plentu, a potom mi este hovoril pocas operacie a aj anastezilogicka so mnou komunikovala, bola hrozne mila, trosku som citila ked malu vyberali, ale bolo to take neurcity pocit, nebolelo to ani nic, ako keby ti napr. niekto mixoval nohou semtam.... no a ked ju vybrali mi ju ukazali a potom mi este prisli povedat, ze je vsetko OK, ze ma AS 10 a bola tam velmi mila atmosfera. takze odporucam. zazitok zo saly viac ako dobry.
horsie bolo po tom, ked som musela lezat na pooperacnom 24hodin na chrbte, vobec sa mi nechcelo spat, mala som strasne vela energie, a za cely ten cas som spala pol hodiny-nic ma nebolelo, len mi to neskutocne vadilo, ze som musela lezat a tak navecer ma uz zacala trosku aj ta cievka drazdit-inak vyberu ti ju presne po 24hodinach. v inych nemocniciach sa po spinali lezi vraj len 6hodin, tak nechapem preco to maju kramare na tak dlho. potom ked ma dali na izbu a vybrali mi tu cievku uz to bolo ok, nemala som ani migrenu ani ziadne ine bolesti.
a neviem si moc dobre predsavit, keby som mala celkovu-podla mna to za ten pohlad na babetko stoji. aj ked som myslela, ze mi ju aj prilozia, ale to by som asi chcela vela od slovenskych porodnic 😉

mizu416
3. máj 2009

NEVESTICKA neboj,vsetko bude ok.aj ja som mala SC a ked som isla na sal tak som nevedela co ma caka...a vsetko prebehlo v uplnom poriadku.mala som spinal...nez som prisla na porodnicu,tak som si bola na 100% ista ze sa dam uspat.som strasny strachoput,uz ked mi beru krv tak mi je zle a idem odpadnut...ale po rozhovore s anesteziologom som si dala spinal a bolo to super...anesteziolog bol cely cas pri mne a hovoril mi co lekari robia...len mi bolo smiesne ked ma prenasali z operacneho stola na postel-spodok tela som necitila tak ked mi ,,usporaduvali" nohy na posteli tak jak mrtve telo...a zdielam pocity s klementinou-tych 24 hod lezat...tiez sa mi nedalo spat...prve vstanie z postele bolo trosku brutal ale inak pohoda.kazdym dalsim vstavanim to islo a taktiez bolo lepsie...
ak mozem poradit tak spinal je uplne v poho...a naozaj pohlad na babo za to stoji...
tak drzim palce... 😉

mamutka
4. máj 2009

nevesticka, nestresuj sa, keby si mala ist rodit prirodzene, mas vacsi stres - ci stihnes do porodky, ked to pride, ako to bude prebiehat, ake silne budu kontrakcie, ci bude porod trvat 5 hod, alebo nedajboze 19 hod, cely cas s hovadskymi kontrakciami...ci dietatko nema omotanu snuru okolo krku, ktora by sa mu pri porode zatahovala....ja som sa tak strasne tychto veci bala, ci sa nejak neposkodi babatku, ze by som hned odsuhlasila cisarak, aj by mi bolo jedno ci v celkovej alebo lokalne. Ale ak by som si mala vybrat, idem urcite do spinalu, hned uvidis babatko, ved to je super. Necitis nic, a ze budes pocut co lekari hovoria, neboj, ved pri prirodzenom by si sa napocuvala vselicoho, ked zacujes koment o roztrhnuti sa, alebo ti zahucia tlacte silnejsie, ked ty myslis ze ti hlavu odstreli ako uz silno tlacis.
Nic sa neboj, aspon by si pri lokalne anest.im mohla povedat keby si sa zle citila, nech o tom vedia, pri celkovej by som sa bala, ciste z paranoje 😀
a budes to mat aspon rychlo za sebou, smyk sem, smyk tam a drobcek vonku 😉 rana sa zahoji, neboj, isto to boli, ale to tie po prirodzenom tiez a este su aj na tom najnemoznejsom mieste 😠
tak sa drz

nevestickka
5. máj 2009

Baby ste zlateee, vsetkym vam dakujem za psychicku podporu 🙂 Pomaly sa s tym zacinam vyrovnavat 😝
Este ma napadlo, na operacke ste uplne vyzlecene alebo mate na sebe aspon tie ich "saticky" 😵
Ozaj, a mali ste aj tu strasidelnu drenaz alebo ju nedavaju automaticky kazdemu? Este by ma zaujimalo, kolko ste po SC krvacali a kedy sa vam spustilo mlieko, kedze pri tych planovanych sekciach to telu asi trva dlhsie, kym si uvedomi, ze babo je uz vonku 😕

krpcek
5. máj 2009

nevesticka na sale som bola uplne vyzlecena. krvacam este stale, ale uz iba tak, ze mi staci jedna vlozka na cely den - uplne ako posledny den menzesu,len take spinenie. mlieko sa mi spustilo na treti den.
ale ja som nebola planovana sekcia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre