Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriamka
19. feb 2008

Ahojte,
chcela by som sa spytat co ste rodili alebo sa chystate rodit na Kramaroch...Ked uz budem musiet zacat chodit do poradne do porodnice,ktore dni mozem na Kramare prist?

valka
19. feb 2008

ahojte dievcence,
takze v stredu skusim prist aj ja...uvidime, ze co a ako a co 🙂

care, to plavanie urcite budeme absolvovat, ale myslim, ze najskor od 3 mesiaca, ze?
v jednej z mudrych knih som nasla, ze s dietatkom by sa do skonceneho 3. mesiaca nemalo velmi cvicit, lebo ze to moze posilnovat vrodene reflexy, co u niektorych nie je ziaduce a moze to spomalovat vyvoj...tak ma zaujimalo, ci to bol nazor len jedneho autora, alebo je to vseobecne akceptovany uzus... a ak to bol iba nazor, tak co sa da potom s babom robit...

alififi
19. feb 2008

miriamka skus to tu trochu preluskat dozadu, kadeco tam najdes

kacenqa
19. feb 2008

miriamka - asi 2 -3 strany dozadu som tam davala linku na web gynekologicko-porodnickej kliniky na kramaroch, tam mas velmi presne popisane jednotlive ambulancie dokonca aj s ordinacnymi hodinami. pozri si to. je tam napisane, kto robi tehotenske poradne. ale ty mas este minimalne 2 mesiace casu na to. na kramare sa chodi az posledny mesiac pred porodom

tonita
19. feb 2008

Ahojte kocky, tak som sa konecne dovalila z Kramarov a asi ste si domysleli, ze som doma ked pisem.Tak moj stav sa nezmenil Dr. povedal, ze ked sa do terminu nerozbehne porod tak ma tam chce (pri nom)vidiet buduci utorok.Tomu nasemu malemu babatku sa vobec z bruska nechce ist 😕 Ved ani vasim, ze?

miriamka tak ako kacenqa pise tak mas este kopec casu ale ja som si tam len zavolala a sestricka ma objednala.Je velmi zlatucka.Tak si skus zavolat.Alebo ist osobne c.d.222 a telefon najdes na www.fnspba.sk a tam musis akurat ist na nemocku kramare a to uz uvidis sama

avemaria
19. feb 2008

tonita ja som manzelovi nachystala tasku s kocara,lebo som pocula ze tie autosedacky niesu dobre na chrpticu dietata.ja som si doktrora nezajednala ja ich tam poznam vsetkych a su perfekny.

valka mna si tam chcu nechat na pozorovanie lebo mi sme o prve babo prisli v osmom mesiaci tak radsej nech ma pozoruju aspon si tam trosku oddychnem.

matinka
19. feb 2008

ahojte, obcas si citam vasu temu, lebo uvazujem, ze by som sla tiez na kramare. No predtym uvazujem este o zmene gynekologa a tak by som chcela niekoho odtial. Kedze vy mate ovela bohatsie skusenosti, tak sa vas chcem spytat, koho by ste mi odporucili, hlavne chcem ochotu, profesionala a nech sa da objednat na cas. Diky moc (mam na to aj otvrenu temu Zmena lekara v tehu, keby ste to sem nechceli motat)

kacenqa
19. feb 2008

avemaria - podla vyhlasky sa babatka mozu prevazat len v autosedacke, su na to specialne certifikovane. myslim, ze pokial s nim nepojdes dve hodiny z porodnice domov, je to ovela bezpecnejsie, ako ho prevazat v taske (asi myslis tu tzv. latkovu vanicku) nasa autosedacka ma dokonca specialne tvarovanie a bocne opierky okolo hlavicky, ja som jednoznacne proti prevazaniu babatka vo vanicke, ci nebodaj na rukach

matinka - tebe asi moc neporadim, kedze ja nechodim k dr. na kramare, ale do GPN a moj dr. na kramaroch iba rodi, ale co mam informacie, tak myslim, ze na kramaroch kvoli velkemu poctu pacientiek sa neda objednavat, ale to je len neoverene...

kacenqa
19. feb 2008

tonita - no veru nasim malym sa nejako nechce na tento zimny svet... 😉 co to cvicko zajtra??

tonita
19. feb 2008

matinka aj ty si taky pripad ako ja!Ja som tiez menila Doktorku pocas tehotenstva a urobila som asi uplne naj.Ale tiez ti vela asi neporadim ako kacenqa- lebo chodim do GPN-ka a len teraz na Kramare tesne pred porodom.Ale aj na Kramaroch su dobry Dr. len tam sa asi objednat na urcitu hodinu neda.

Kacenqa a to tam mozem prist aj bez objednania?Lebo ja som mala pocit, ze tam je straaaaasne vela zien, ktore tam chodia.

kacenqa
19. feb 2008

tonita - jasne, ja idem zajtra na blind. jandova povedala, ze to mame skusit, ze obvykle sa tam pozapisuje kopec zien, a potom polka z nich nepride.

inac informacia na dalsie tyzdne - buduci ziadne cvicko nebude, lebo jandova ma dovolenku a ten dalsi ich zas bude vela, lebo bude mat na praxi studentky - porodne asistentky, ktore si robia atestaciu ci co a budu viest tieto cvicka ony.

tonita
19. feb 2008

tak na buduci tyzden sa to pretrpiet da ale na ten dalsi DUFAM ze cvicenie potrebovat nebudeme lebo uz bude po 😀 Aj ty tak dufas?

avemaria
19. feb 2008

kacenqa ja viem ze su tie sedacky povinne ale zda si mi to hlupost dat niekolko dnove babo do autosedacky.nam trva cesta domov 30minut tak to nejako vydrzi v tej taske.

valka
19. feb 2008

ahojte,
avemaria...ja by som to tiez neriskovala...existuje predsa vlozka do vajicka pre novorodenca...a do malaciek je to urcite dostatocne daleko,aby sa nejaka ta nehoda mohla pritrafit...(nahoda je blbec, ale verim, ze vsetko bude ok)...a babatka su v tomto smere podstatne zranitelnejsie...
pripadne, nepoznas niekoho, kto ma kocik s vanickou, ktora je certifikovana do auta? su to specialne vanicky s vystuzou a pasmi pre babo...mozno by ti ju mohli na tych par hodin pozicat...

kacenqa, dnes som bola cvicit a porod sme nejak nestihli...takze zajtra sa vidime u jandovej....dufam, ze sa vojdeme, lebo ked som bola ja, tak nas tam bolo ako hadov (hadic 😀 ) a niektore poslala domov...ale aspon sa prejdem...

martinka, aj ja som menila doktrora...napokon som sa rozhodla pre cunderlika..a som zatial spokojna...(do kelu, stale mu robim reklamu 😀 )

kacenqa
19. feb 2008

avemaria: no ja by som to veru neriskla, mna v autoskole ucili, ze musim pocitat s tym, ze vsetci vodici naokolo su debili a podla toho sa aj spravat. takze ja by som si dieta v ziadnom pripade neohrozila. myslim si, ze vyvojari, ktori pracovali na autosedackach asi vedeli, preco ich navrhuju prave take, ake su a preco prave autosedacky maju certifikat a vanicky nie...a ze urcite su na to dobre dovody. myslim si, ze 30 minut nie je az taka dlha doba na to, aby si riskovala. a hlavne, ked ani vasa vanicka nema pevne dno, ale je to vlastne len taska, ako pises. staci prudsie pribrzdenie, alebo nebodaj smyk a mozes lutovat do konca zivota. samozrejme, ti to neprajem ani vo sne, kazda maminka si zela, aby drobec bol v poriadku, ale takymto pristupom si zbytocne zvysujes riziko...skus to este premysliet.

pripadne skus to, co navrhla valka, popytat sa po okoli...

valka - pondelok bol v pohodke, tak dufam, ze zajtra sa zmestime 😀 prinajhorsom si to mozes odsediet na stolicke, ako ja prvykrat, aspon som si vypocula tie sprievodne reci popri cviceni, aj to na nieco bolo 😉

tonita - ak byvas niekde medzi bielym krizom a zvaracakom, mozem ta po ceste nalozit 😀 a zviezt

alififi
19. feb 2008

zas z toho netreba fakt robit tragediu. my mame tiez domov dalej a mala bola normalne v autosedacke.
uz nehovorim o tom, ze kopu veci bude potom treba obehat ( urady ) to bude stale v taske ? 😀
pol hodina v autesedacke babatku chrbat neznici.

tonita
19. feb 2008

kacenqa ja byvam na Racku takze asi nic.Ale zajtra vam drzim palceky,aby ste sa tam dostali obidve-Ja zajtra teda nepojdem lebo som sa dohodla s kamoskou na navstevu maleho miminka.Tu kamosku som dlho nevidela a chcela by som vidiet aj male mimco.Tak dufam, ze to zajtra s tou navstevou vyjde. A tie autosedacky no,.....
Ja sa chystam na novorodeneckom spytat sestriciek co mi odporucaju(Ved predsa maju lepsie skusenosti) Najlepsie je to, ze mi nemame tu prenosnu tasku ale len autosedacku a tvrdu(pevnu) vanicku

alififi
19. feb 2008

baby tie autosedacky su povinne, tak to nerieste. co ti sestricka odporuci ? aby si ho mala v naruci ? a ked sa rozpleskne o predne sklo, kvoli nejakemu chu....vi, co ti nedal prednost - tak ti povie, no tak asi to nebol najlepsi napad ? 😎
no jak myslite 😕

avemaria
19. feb 2008

dakujem vam valka a kacenqa ta asi to zmenim na tu autosedacku.aspon ste mi poradili.

matinka
19. feb 2008

valka a da sa u Cunderlika objednat na cas?

tonita
19. feb 2008

alififi ty si to pochopila uplne zle!Ja som prave za tie autosedacky len som sa chcela spytat aj inych ludi na ten nazor.A urcite ani jedna z nas by neriskovala to a nebola taka blba, ze dietatko by drzala len v naruci v aute!

alififi
19. feb 2008

minule bol prave dokument o tomto v TV a by si kukala, co tam tie zenicky vymyslali 😀

valka
20. feb 2008

martinka, da sa objednat na cas...raz som cakala dlhsie, ale inokedy zas pridem trosku skor a hned ma berie...ale urcite tam nestravis cele popoludnie...inak to je taka zvlastnost, ze ordinuje poobede a myslim v sobotu doobeda...a este sa tam plati ako v sukromnej - nejaka dohoda o nadstandarde alebo cosi take...

kocky, ked sme vyberali autosedacku, tak som dost surfovala...a teda nie je vajicko ako vajicko..aj niektore z bezne dostupnych znackovych komisia neodporucila...proste dietatko nechranili...napokon sme sa rozhodli pre dobru znacku a jednoduchsi model, ale vozit dieta vo vanicke mi pride ako krajne nezodpovedne...btw. skuste kliknut na

https://www.youtube.com/watch?v=HZFMmNqCvbc


https://www.youtube.com/watch?v=K62Ea8Fs4ng


https://www.youtube.com/watch?v=xU2jrQ4uunU

myslim, ze to nepotrebuje komentar...

flima
20. feb 2008

Ahojte
rozhodla som sa rodit tiez na kramaroch (2.4 mam termin) a podla vasich reakcii (posledne strany diskusie) to zacinam brat do pohody
uz nie som tak vyplasena ako pred 2 mesiacmi
hoci byvam za dunajskou luznou, k lekarovi chodim do banoviec 🙂 preco si to trochu neskomplikovat
ale pre istotu chodim na kramare na pripravu, a chystam sa tam aj v marci do poradne ... keby nahodou...
len co stym zazmluvnenim lekara ... neviem... kedze tu nikoho nepoznam... iba podla preferencii
snad ti lekari v sluzbe vedia co cinia... snad porodim aj s nezazmluvnenými 🙂
Este tyzden v praci... a konecne budem moct rano spat.

Februarovkam prajem pohodu na kramaroch 🙂

matinka
20. feb 2008

valka, dakujem, asi sa za nim vyberiem v dohladnej dobe a dohodnem sa s nim. On je aj porodnik? A nepochopila som ten zaver, co si myslela tym sukromnym a dohodou o nadstandarde?

avemaria
20. feb 2008

ahojte.valka pozrela som si tie stranky tak uz som sa rozhodla pre autosedacku uz nebudem ani vahat.

euffra
20. feb 2008

ahojte, ja som este len na zaciatku tehotenstva, idem na prvy ultrazvuk na c.dveri 214 a chcem spytat, ci moze tam ist so mnou aj manzel alebo nie, svojej lekarky som sa na to zabudla opytat ked ma tam objednavala a neviem, ci ho tahat so sebou len tak, ze ho mozno ani nepustia, predsa len ma toho v praci dost. dakujem 🙂

valka
20. feb 2008

ahoj martinka, on je aj porodnik...neviem, ako to funguje na kramaroch, ale on ma vlastnu ambulanciu na horskom parku...a tam je to teda tak, ako som ti pisala...nie som si ista, ci na kramaroch robi aj beznu prax alebo len predporodne vysetrenia (4 tyzdne pred porodom)...ale predpokladam, ze ako klasicky gynekolog robi iba v horskom parku...

kocky, co ste rodili na kramaroch ...ako to je s monitorovanim oziev babatka? teta jandova ma dost vystrasila, lebo ze je to tak raz za hodinu na pol hodinu - v priemere, co mi pride dost dlho...alebo je to v pohode? vtedy je mozny nejaky pohyb? alebo lezim na chrbte na posteli a len cakam (a trpim?) ☹

care, ako to je u rh inkompatibility matka - dieta? kto a kedy zistuje rh faktor dietatka po porode? a u koho sa mam pytat na vysledky? kedy? kto mi podava lieky proti tvorbe protilatok? ma to na starosti gynekolog alebo pediater? dakujem za odpoved...

avemaria
20. feb 2008

valka co sa tyka toho monitorovania ozviev babetka tak to nic strasneho nieje.to ti daju na brusko take dve vysielacky my to tak nazyvame a to naznacuje pohyby dietatka a zisti ci nemas kontrakcie.tak nicoho sa nemusis bat nie je to take strasne.a musis tam lezat 20minut.

matinka
20. feb 2008

valka, diky za info 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre