Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

littlelola
27. apr 2014

@evickav ahoj, no podmienky sa nezmenili otecko ak si pamatam stoji 30e, izby na nadstand. 16e a samostatna izba 40e na den ale ta je vkuse obsadena a co som si vsimla tam nemali problem aj pradlo zrazu ciste nasli aj celkovo vyzerala lepsie..este tam uvadzali ze sa da zaplatit porodny box 100 e videla som ho odfoteny na nete..to sa podla mna oplati ked je tam viac rodiciek inak by ani otecko nemohol byt stale s vami( teda na vzdycharni lebo su tam dalsie postele pre dalsie rodicky), ja som mala stastie ze som bola skoro rano a sama ked som rodila dosla dalsia..a este kvoli samostatnej sprche.... hladala som niekde cennik na nete ale nenasla som ale pri ambulancii maju vylepeny cennik ale takto si to pamatam. inak otecka som neplatila, da sa vzdy dohodnut s nimi na sale alebo treba povedat, ze ste nestihli zaplatit. mne pustili bez problemov ale nechali sme im tam nejake kavy a cokolady. sice ho poslali este na ranajky do budetu lebo ma cakal monitor a priprava ale ked zistili ze porod rychle postupuje tak som mu hned volala aby utekal hore.. bol pri mne na sale mohol fotit aj pohybovat sa tam, nosil mi pit...atd... dali mu prestrihnut snuru...🙂 po porode sme boli spolu aj s malym este na sale tak pol h a potom nas presupli este na vzdycharen asi si chceli ten box upratat a bolo stastie ze na vzdycharni neboli ziadne zeny a mohol byt otecko s nami tam som si polezala dobru hodinu, mala som este tamponadu v šuške lebo som mala aj vnutorne sitie a krvacalo to. maleho sme si rozbalili a mala som ho na sebe holeho. pobavilo ma ked mi doniesli asi pol h po porode kuracie stehno s ryzou ze najedz sa🙂) to mi ani vo sne nenapadlo vtedy🙂) no a potom presun na izbu otecko isiel domov ale vratil sa a bol este s nami aj na izbe dali mu plast a mohol byt aj ked tam bola druha mamicka...a vlastne vtedy bol aj s tou mojou kolegynou so mnou pre maleho na tom novorodeneckom..🙂

evickav
27. apr 2014

@littlelola my sme platili otecka priamo na operacke a tie peniaze im tam zostavaju, ze ich nemusia davat celemu spitalu a za to tam dokupia potrebne veci,,, a zase som mala asi stastie aj na ten box, lebo nic som zan neplatila a mm bol pekne az do cisaraku so mnou,,,
no som zvedava, ci teraz tak dobre pochodim,,, ale rodit mam az zaciatkom oktobra, mozno v septembri podla terminu cisaraku, to este uvidim, tak mam este relativne cas

littlelola
27. apr 2014

tak to super potom bola si v tom samostatnom co je na tej dlhej chodbe aj so sprchou vnutri?? ako aj nas otecko bol so mnou na boxe ale na tom porodnom normalne co je uz na sale( su tam dva otvorene).
drzim prsty teda nech to dobre vsetko k spokojnosti dopadne🙂

evickav
28. apr 2014

@littlelola ano, bola som na tom na chodbe, bolo tam wecko, presklena sprcha - box a monitor,,, jedna postel a tusim dve kresielka a stolicek,,,
aka je porodna sala neviem, ja som bola na operacke - stara klasika
dakujem, uz nech je ako chce, len nech je vsetko dobre pri porode

gilmoregirl
29. apr 2014

Ahojte, je tu niektorá čo ide rodiť na Kramáre a nejde si nikoho zazmluvňovať?
Včera som bola už posledný krát u môjho Dr. na poradni a že o 2týždne už sa mám hlásiť tam. Chcela by som len info, či už tam mám volať radšej teraz alebo mám ešte čas. Nenájde sa tu niektorá, čo to už riešila? ďakujem.

zuzuliak1981
29. apr 2014

je tu niekto, kto rodil prirodzene na kramaroch? neviete, ci tam este stale je ten cernoch doktor?

zuzuliak1981
29. apr 2014

@gilmoregirl ja si asi budem zazmluvnovat, lebo mam porodny plan, len neviem, kto mi bude vediet/chciet vyjst v ustrety, takze tam asi na zaciatok pojdem bez zazmluvnenia, kym si nevyhliadnem nejakeho doktora, ktory bude ochotny

zuzuliak1981
29. apr 2014

@adrianiiita ahoj, rodila si pls s mudr Elo Obieromah?

gilmoregirl
29. apr 2014

@zuzuliak1981 máme dosť podobné termíny, tak sa možno aj stretneme 🙂. Ja tam asi teda zajtra idem volať, lebo mi tu pár báb písalo, že už môžem a aj kamoška čo tam rodila pred rokom, že už môžem kľudne volať. Tak som zvedavá čo mi povedia, či ma neodpinkajú ešte....

babika131
30. apr 2014

@gilmoregirl No presne toto mám aj ja. Dnes idem posledný krát svojmu gynekológovi a idem na Kramáre sa o tomto informovať. Ak si dobre pamätám,mali by mi dať termín o týždeň

babika131
30. apr 2014

@zuzuliak1981 On tam nakoniec začal pracovať? Keď som tam chodila pri prvom,bol tam ako praktikant. 🙂 A je dobrý?

littlelola
30. apr 2014

@zuzuliak1981 Ahoj doktor sa vola Elo Obieromah a robi tam stale, je fajn... rodila som prirodzene bez epi, bez oxytocinu..

zuzkacik11
30. apr 2014

Ahojte prosim ako to je s predporodnou pripravou na kramaroch? Od ktoreho tyzdna sa tam moze ist a ako sa tam mozem nahlasit? ;) dakujem

laylaba
30. apr 2014

Ahoj mile mamicky, prosim viete mi povedat telefonne cislo na objednanie sa do poradne na Kramare, ktore mi aj niekto zdvihne. Volam uz hadam 10-ty krat na cislo, ktore som nasla na internete s cislom dveri 222 ale nikto nedviha. Poradte mi prosim... 🙂

dulkagabulka
30. apr 2014

tehulky z BA a okolia, Uz tuto sobotu prednaska na temu Podpora vztahovej vazby od narodenia , v Bratislave. Budeme hovoriť o bondingu po pôrode, o jeho význame a možnosti dosiahnuť tento nerušený proces aj v našich pôrodniciach. Ako bolo minule si mozte precitat tu http://www.zenskekruhy.sk/akcie/ako-bolo/item/3... Prihlasku na besedu najdete tu. Tesime sa na vas!
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

zuzuliak1981
30. apr 2014

@babika131 čítala som od niektorých bab, že je fajn a hlavne nerobí nátlak pri pôrode, že je naklonený prirodzenemu priebehu

zuzuliak1981
30. apr 2014

@gilmoregirl volala si? Ako si dopadla?

zuzuliak1981
30. apr 2014

@littlelola to je super, a kedy si rodila? Malá si ho zazmluvneneho?

zuzuliak1981
30. apr 2014

Baby, tu predporodnu prípravu odporúčam, je to skvelé, plus ak nas bude stále viac žiadať niektoré v zahraničí bežné praktiky, možno sa aj na Slovensku začnú veci meniť

gilmoregirl
30. apr 2014

@zuzuliak1981 volala ale nedovolala som sa tak idem skúšať v piatok ešte

gilmoregirl
30. apr 2014

@laylaba no tak toto by aj mňa zaujímalo, dnes som aj ja skúšala volať, ale nedovolala som sa. Ja som volala na to číslo čo je na nete: 02/59542794. A ísť tam osobne sa objednať mi príde také divné, čo si tam sadnem a vysedím si radu aby ma objednali?! Skúsim ešte zistiť cez kamošku čo tam rodila pred rokom to tel. číslo.

zuzuliak1981
30. apr 2014

@gilmoregirl ok, tak daj potom pls vediet

laylaba
30. apr 2014

@gilmoregirl aj ja som volala to iste cislo, co Ty. Volala som hned rano o 8.00 aj poobede okolo 14.30 ale nic. Ked zistis, prosim zaves ho sem.

babika131
30. apr 2014

@gilmoregirl No ja sa tam tiež neviem dovolať,to je des

babika131
2. máj 2014

No tak ja som sa tam dovolala a mám zavolať v pondelok medzi siedmou a ôsmou na inú koncovku

laylaba
2. máj 2014

@babika131 ja tam v pondelok pojdem osobne a rovno sa objednam a vyzistim veci na mieste...nevidim ine riesenie. Po telefone to moze trvat cele dni...

babika131
2. máj 2014

@laylaba Myslíte? No ak ma ráno odbijú po telefóne,tak tam tiež budem musieť ísť osobne.

gilmoregirl
2. máj 2014

@laylaba @babika131 @zuzuliak1981 tak dievčatá, maminy tu na MK mi napísali telefónne číslo, kde im to zdvihli: 02/59542583.
Ráno som tam volala a hneď mi zdvihla úplne zlatá milá sestrička až som ostala príjemne prekvapená. Objednala ma, že mám prísť 12.5. na 7:00 a pekne mi vysvetlila, že sa mám napapať niečoho ľahkého a aj čokoládku po ceste tam si mám dať a dostatok tekutín zobrať. Tak som zvedavá ako to bude tam prebiehať.

zuzuliak1981
2. máj 2014

@gilmoregirl super, ďakujem za číslo, napapat sa niečo ľahké a potom si dať cokoladku 😀. zaujímavé, kedy si bola naposledy u svojho dr, že ta až na taký neskorý termín objednala?

babika131
2. máj 2014

@gilmoregirl Hej,mne dali to isté číslo. No veru,kedy ste boli u lekára naposledy? Lebo ja mám termín 26.5 a keď ma objednajú až na tak neskoro.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre