Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

uznetusim
23. okt 2007

Glorita - ešte vtirnem - aj ked mna si sa nepýtala 😕 , k Plankovi som chodila do poradne 6 mesiacov - suprový je a Kováčová ma rodila so starším, tiež bola super. 😀

glorita
23. okt 2007

uznetusim vdaka...a s ktorym starsim mas na mysli? 😕

uznetusim
23. okt 2007

No s Edrisom som rodila u Kováčovej a s Denisom u Čunderlíka 🙂 😀

ren1
23. okt 2007

Glorita, mna bude rodit, teda dufam, ze nam to vyjde, Dr. Ditte. On nema ambulanciu na Kramaroch, iba tam robi porodnika. Mne ho odporucil moj gynekolog. Vyzera byt strasne fajn 🙂

elize
23. okt 2007

Ahojte maminky, ste šikulky, je super ako ste to obidve skvele zvládli. Gratulujem ku krásnym bábatkám, sú rozkošné 🙂

martina46, držím palec, aby zajtra v poradni bolo všetko OK 🙂

lenusa máme rovnaký termín, tiež chceme rodiť na Kramároch. Ja uvažujem, že dr. Jandovej kvôli profylaktickej príprave zavolám tak okolo 32tt. Dúfam, že to nie je neskoro.

jaja25
23. okt 2007

Lenusa. Na čísla sa nesústred. Je to jemne skrátený krčok, ale gynekológovia to píšu, aby mohli porovnať nabudúce, ked ta budú vyšetrovať. No užnetuším, ty si sa nejako rozbehla. Inak s tou tvojou postavou majú baby pravdu. Ja som ta videla naživo a ked schudneš tie zvyšné kilá, tak sa určite stratíš. 😀 😀

jaja25
23. okt 2007

No keby ste sa dnes niektorá chystali rodit, tak mám nočnu. Tak by sme sa stretli. Ale ziadna z vás nie je taká termínová, tak ešte počkajte... 😅 😉

evuliena
23. okt 2007

Ahojte... Blahoželám mamičkám ku krásnym detičkám..
Jaja, ja by som už tak rada išla rodiť. Ale neverím tomu že to bude tak skoro. Zajtra poobede idem na kontrolu ku doktorke, tak som zvedavá,čo mi povie. Chcela by som počuť - do týždňa porodíte.. to by bolo super.
A reni, ty sa veľmi neponáhľaj, musíme sa dohodnúť, kedy si tam dáme stretnutie. Zajtra napíšem ako som dopadla u lekárky a dohodneme sa 🙂 🙂 🙂 🙂 ešte aby aj Jaja mala službu 🙂 🙂

julova
23. okt 2007

Uznetusim - VEEELKE BLAHOZELAM 😀:..joooj...aj ja chcem taky porod 😀....dnes som bola na UZV v 30 tt...uz mame 1400 g 😀...a ked isla Dr. tym UZV k nozickam, tak mala jej ho odkopavala 😀 😀 😀.....no...hadam sa stihnem aj ja naonduliiirovat aspon k porodu, lebo potom asi nestihackriadne budu 😝 ...trosku nam Dr. posunula termin, tak asi to predsa len bude trosku po novom roku 😉....

matak
23. okt 2007

Uznetusim gratulujem!!!!Precitala som si setko poyorne.Je to uplna bomba.A vidim ze ta doma vsetko pockalo a uz makas, stihacky nestihackymusi to ficat.Super.este ze mas starsieho v skolke aspon si to aj trosku vychutnas.Uvidim ake budem mat ja stihacky 😝 Sice mam este cas....

zuzannas
23. okt 2007

Glorita, dakujem pekne!! 😀 ja som rodila pri Dr. Loviskovi a do poradne som chodila k Dr.Prochazkovi.

jaja25
23. okt 2007

Evulienka. Ešte chvílu vydrž. Ono to má svoje opodstatnenie prečo sa detičky rodia až v 40 týždni. Ale pozerám ťa kazdy den ci si už neprisla. Zajtra nerod. Nebudem tu... 😕

evuliena
23. okt 2007

Ok, Jaja si veľmi zlatá, že sa o nás tak staráš. Zajtra napíšem ako som dopadla u lekárky.
Jaja, ty to máš tiež dosť ťažké, keď pracuješ pri dvoch malých deťoch. Kto ti pomáha? Myslím okrem manžela....
Lebo my tu nemáme ani jednu babku a strašne to chýba...

jaja25
23. okt 2007

My máme obe babky 120km od Bratislavy a navyše obe ešte pracujú. Takže sme na to sami... ☹

uznetusim
24. okt 2007

Brééééééé ráááno 🙂 . Aj keď sa chystám pomaly spať. 😀 Drobizg bol hore ako obvykle od 2 - 3, potom o 4 chvíľu a potom od 5.15 do 6.15 a teraz chrááápe. 😉 Čiže sa pridám, keďže včera mi to nevyšlo a nespala som s ním už. Ráno mi došiel o 9.30 hneď moj tatko na kafe a tak som potom začala kmitať doma už... 😉 Dnes iba varím, ale teda rada by som si schrupla s krpatym ešte. Maly je už v škôlke, nejako skorej ho niesol - ani som si nevšimla aký je čas, ale nevadí. Dokonca nebol ani hysterický záchvat ako včera 😀 . Iba medzi dverami mi povedal že čáááu a potom dodal, že chce ostať doma. Tak som mu povedala nech sa opýta tety Ivetky - to je jeho učiteľka - že čo to naškriabala na nástenku..... 😀 Lebo oni majú na nástenke vypísané čo budú v ktorý deň robiť a môj mužík to nevedel prečítať, ale včera mali divadielko... 🙂 . Jajuš no veď vravím, že som ako anorektička 😀 . No zabijem sa? Keď to nejde, tak to nejde....možno po treťom mi ostane pár kíl... 😀 až tretie bude... 😎 Jeeej a ešte vďaka ze gratulácie včerajšie, len malý okupoval PC a uý som sa k nemu nedostala. Išla som spať skorej ako tí dvaja starší. 😀 A ozaj, včera som nemusela nakoniec terigať malého do toho počasia 😉 , mužík mi volal sám od seba - kukala som ako puk - že keď tak prší, že on si to nejako vybaví...a vybavil. Doma boli už o pol tretej. 😀 A som zasa kukučkovala, lebo som myslela že mi ho iba donesie a fičí nazad do práce, ale on už ostal doma. Potom došiel svokor a navŕtavali TV malému do izby....že keď tam s tatikom teraz spia....a ako si tak vrtkali, tak mi vyburali dobru dierisko až do predsiene, čiže extravagantné to mám teraz 😠 🙄 . Ale hlavne že nespadla celá stena - to oni sú horší ako Pat a Mat... 😀 Ejha som sa ale rozpísala a spánok uteká...čiže dobrú noc. 😀 😀 😀 😀

uznetusim
24. okt 2007

Si tu píšem sama so sebou 😀 , takže spánok sa zatiaľ nekonal - rozhodla som sa že radšej navarím a ľahnem si potom poobede na chvíľočku. 😉

martina46
24. okt 2007

Ahoj! Ja Ťa čítam, ale z mobilného netu. Čakám na dr a nejako nechodí, som pekne nervózna..

uznetusim
24. okt 2007

jééééj Martina, ty si na Kramároch? NEBOOOJ všetko je OK. Daj potom vedieť. Ešte to nie je ani týždeň a už mi chýba moje obrie brucho a poradne a všetko s tým spojené... ☹ Ale teraz vychutnávam každú minútu miminka. Pri Edrisovi mi to neuveriteľne uletelo a teraz je to taká ,,drzá ploštica" 😀 . Toto mimi si o to viac užívam - keďže viem ako to zasa uletí a budú mi papulovať dvaja.... 😠 , vlastne s tatíkom traja. 😵

ren1
24. okt 2007

Ahojte kocky 🙂
sa hlaaaasim....

Martinka, drzim palecky. Myslim na Teba a ak daj potom vediet, co nove. A klud!

Uznetusim, kde ty beries tu neuveritelnu energiu. Som si myslela, ze uz buvas s malym a ty si hore. Pozeram, ze vy ste celkovo nejaka vesela rodinka 😀 Dufam, ze sa chlapi nakoniec nepreburali k susedom 😀 , ked montovali ten TV.

Ja som si krasne pobuvala a teraz by som mala ist zehlit a este dobalit tasku...
😝

uznetusim
24. okt 2007

ren1 keď ja som taká blbá, vždy si poviem že potom a potom sa už k tomu nedostanem....aj teraz este furt sedim za PC na skype.....mozno zajtra si pospim.... 😀

lenusa
24. okt 2007

Ahojte babulky 🙂
no uznetusim ja ťa obdivujem ako to pekne všetko stíhaš, klobúk dole....

Elize dúfam, že tie naše deťúrence sa narodia naraz mohli by sme sa tam stretnúť 🙂 Ja idem v pondelok na kontrolu a bojím sa....odkedy ma nechal v nemocke mám z tých prehliadok panický strach a to som sa dovtedy na ne tešila bože...

Jaja keď mi nebude niečo jasné môžem sa na teba obrátiť? napr. v papieroch keď ma púšťali z nemocky som mala napísané toto a absolútne tomu nechápem cervikometria-cervix dlžky 41mm bez vezikulizácie, vag.:nález: hrdlo dopredu, čosi mäkšie, skrátené na 2,5cm, vonk.bránka pre špic prsta 😒

matak
24. okt 2007

uznetusim to poznam, ked sa rozbenem tak ma aj spano prejde.Tiez som si spanky odkladala, nakoniec som ani spat nechcela.Ale ked ti chyba velke brucho poziciam ti 😉 😀 ,mne zavadza uz teraz

uznetusim
24. okt 2007

Jeej matak vďaka 😉 .Ten pocit pohybov v brusku je ale aj tak neuveritelny, nech si hovori kto čo chce aaaaach nostalgia. ☹ Dnes sme už boli po Edrisa v škôlke a ako naschvál im to práve dnes trvalo - ešte sa len prezliekali z pyžamiek a išli ešte na olovrant.... 😠 Čiže sme boli vonku hodinu skoro 🙄 . Ešte že nebolo tak zima extremne...Teraz drichme už naciciany komarik a Edris kuka Krtka na dvd. Maju ist vecer s mužikom ešte to Tesca na nákup. 😉 Som zvedavá ktorá polovica zoznamu ostane v obchode 😀

martina46
24. okt 2007

Ahojte dievčence! Tak sa hlásim 🙂 som celkom spokojná, vlastne napoly, krčok sa nezmenil k horšiemu, čo som rada, ale mám streptokoka, takže musím nejaké antibiotiká, ležkať ďalej, tak som si dnes dala aspoň poriadnu prechádzku po potravinách, strašne šťastná som sa tam prechádzala pomedzi regále, skoro dvojtýždňový deficit... 😀 chcela som to dobehnúť haha! A ďakujem vám za povzbudenia a podporu, ren1 tak Ti závidím, už by som chcela byť tak ďaleko ako Ty. Uznetusim, bola som kuknúť na Tvojho Deniska, krásny je!! Užívaj si ho! Je to svetové tie bábätká, úplne iný svet... ach jo..

ren1
24. okt 2007

Ahoj Martinka, to kde si vzala toho streptokoka? Dufam, ze to nie je nic vazne. Tak pekne sa liec a uvidis ten termin porodu je tu coby-dup, ani sa nenazdas! Budete mat ten najkrajsi vianocny darcek pod stromcekom 🙂
Ja som uz zbalena a cakam a cakam... Tiez nic moc to cakanie 😒
Uznetusim, asi viem ako sa citis bez toho bruska. Vies, ze som aj uvazovala, ake to bude a ci mi nebude chybat. Teraz je malicka len moja 😀 ale potom uz bude vsetkych... 😉

evuliena
24. okt 2007

Ahojte. Martina46 je to super, že sa ti krčok nezmenšil. Ja som mala podobné problémy a teraz sa maličkej nechce von. Bola som dnes na kontrole a vraj to ešte tak skoro nebude...takže sa neboj, ja som dokonca ani neležala poriadne, chodila som do roboty napriek tomu,že som mala nariadený kľudový režim a maličká sa udržala a asi je jej v mojom brušku dobre, keď sa ešte nepýta na svet...
Ren, čau, napísala som ti IP

martina46
24. okt 2007

Ren1, ten streptokok je vraj problém až 25% tehotných a v podstate môže spôsobiť problém bábätku pri pôrode, preto mi ešte budú dávať nejaké antibiotiká počas pôrodu. Teda asi dosť bežná vec, ešteže sú už takéto problémy dnes riešitelné 🙂
Čo sa týka bruška, ja sa teším keď sa ho zbavím, budem môcť konečne spať na bruchu a z postele vstávať bez prevaľovania sa na bok, v pohode sedieť za stolom bez toho, aby ma tlačilo brucho a iné 🙂
Ale manželovi sa bruško veľmi páči.. chi.. tak potom už len rýchlo zadovážiť druhé 😀
Evuliena, ja by som sa asi bála byť taká akčná , ako Ty 🙂 no doktor mi povedal, že stav môjho krčka zodpovedá tak zhruba 36. týždňu, tak keď sa to dovtedy takto udrží, začnem potom asi tiež trochu zaberať 😉 ale teraz mám ešte strach. Dosť sa bojím aj ležania v nemocnici.

elize
24. okt 2007

uznetusim len zíram jak vyoraná myš 😀 toľko energie, klobúk dolu 😔

Martinka som rada, že je krčok nezmenený, len ten streptokok 😨 , ale neboj do pôrodu sa to prelieči.

Leni to by bolo super, keby sme sa tem stretli 🙂 Ozaj a ty si prečo bola v nemocke? Inak úplne chápem ten strach pred každou poradňou, to zažívam aj ja. Ale radšej vedieť ako nevedieť. Potom sa správame zodpovednejšie. Teda aspoň ja, keď mi povie že to nie je bohviečo tak poctivo preležím ďalšie dva týždne až do ďalšej poradne. Ak povie, že je to OK tak "labzujem" a neležím 😅 😅 😅

lenusa
24. okt 2007

No to by bolo fajn 😉
V nemocke som bola, lebo mi chceli robiť serkláž(zašívanie), lebo sa mi skracuje krčok, ale nakoniec mi to tlmia liekmi, tak musím ležať preto sa bojím ísť do tej poradne, aby ma nenechal v nemocke zase, lebo to by som išla na psycho 😖

glorita
24. okt 2007

ahojte 🙂
martina ja prave cakam za vysledkami streptokoka...dufam,ze ma to minie....necitila si nic zvlastne ze ho mas,ze?aj moja znama ho mala,ona je dokyna a nepodarilo sa jej ho preliecit ani antibiotikami az do porodu,ale maly je uplne v pohode.Ma ho fakt vela tehuliek,to ta oslabena imunita.
Kedy sa potom robia este opakovane testy,ak mi ich nan robili teraz v 33T,neviete?a ozik.ty uz marti chodis na kramare a ku komu? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre