Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

julova
22. nov 2007

Deniska - na cvicko som sa neprihlasila...hnila som na to 🤐 ...a uprimne, ani sa fyzicky na to necitim 😔

mirka2710
24. nov 2007

Baby ak vam mozem poradi, tak uplne super je dr. Cunderlik....fakt kus dobreho cloveka, chodila som k nemu aj cele tehu do ambulancie a bola som nadmieru spokojna. Aj ma odrodil, teda skoncila som na cisarskom a cele to riadil on a mozem povedat ze to spravil fakt dobre. Este ma potom chodil aj kuknut na izbu ci sme s malym ok, proste super doktor.
A zz doktora Prochadzku som mala elkom dobry dojem.....raz ma vyetroval a bol celom fajn, celkom prijemny a v podstate jemny....co clovek pri vysereniach na konci tehu celkom oceni 🙂

elize
25. nov 2007

Ajojte. Dlho som tu nebola. Dôvod? SOM MAMIČKOU KRÁSNEHO CHLAPČEKA MAXÍKA 😀 Narodil sa v 32 týždni 21.11.2007 o 17:05 hod. Váha 1950g a dĺžka 45 cm. Momnetálne je v inkubátore na JIRSke na Antolskej. Áno nakoniec som rodila na Antolskej. Postup pracovníkov na Kramároch ma dosť zarazil 😒 Začalo to takto ...

V stredu 21.11. som sa zobudila o 9:30 na miernu bolesť v podbrušku a trošku vlhké nohavičky. Už som vedela koľká bije, keďže som mala problémy so skráteným krčkom. Môj dr. povedal, že ak by sa čokoľvek dialo mám ihneď prísť za ním na Kramáre. Tak som rýchlo pobalila tašku a zavolala taxík. Manželovi som nevolala, nechcela som ho zbytočne znervózňovať. Veď to nie je také hrozné, možno ide o planý poplach a zbytočne panikárim. Pred nemocnicou mi však odtiekla plodová voda úplne. To už bol dôvod na paniku - veď som mala do termínu ešte 8 týždňov. Rýchlo ma z urgentného príjmu poslali na pôrodnú sálu. Tam som vo vyštrovni čakala neuveriteľne dlho na lekára. Sestričky zatiaľ vypisovali potrebné dokumenty. Tri naraz sa ma pýtali na tie isté veci, cítila som sa ako papagáj 😖 a doktora stále nikde. Už som mala pravidelné kontrakcie. Ale na monitore tie kontrakcie nevideli, takže mi tvrdili, že žiadne kontrakcie nemám. Dobre, keď nemám tak nemám ... Aj tak ma to nebolelo tak ako opisujú babule, ktoré to už majú za sebou. Ja som cítila jemnú bolesť do krížou a podbruška. Konečne prišiel dr., ktorý mi odstránil steh po serkláži (v 17tt mi zašívali krčok matenice pretože sa začal otvárať) povedal, že som otvorená len na 1,5 cm a pôrod zastavia. Preložili ma na čakačku, dostala som injekciu na dovyvinutie plúcok dieťatka + nejaké tabletky na zastavenie kontakcií (ktoré som podľa nich ale vôbec nemala). To bolo asi 4 hodiny po príjme. Bolesť však stále pretrvávala, bola už o málinko silnejšia a každých 5 minút. To som povedala sestričke, ktorá informovala dr. a tak začali trošku panikáriť. Rýchlo vybavovali miesto pre dieťatko na JISke. Vtedy zistili, že na JISke nemajú žiadne voľné miesto pretože tam menia linoleum. Tak to ma dorazilo 😲 Zostával len prevoz na Antolskú. Na záchranku som čakala 1,5 hodiny. To už som nebola pre pracovníkov z Kramárov asi dosť zaujímavá, pretože si ma nikto nevšímal, nevyšetril aj napriek tomu, že som tvrdila že mám kontakcie každé 3 minúty. Jednoducho vybavením prevozu na Antolskú pre nich akákoľvek starostlivosť skončila. Dr. zo záchranky boli úžasní - v prvom rade na Kramároch urobil menší cirkus, že nedali vedieť že ide o urgentný prevoz. Celú cestu sa o mňa skvele postarali 🙂 za čo im veľmi pekne ďakujem.
Na Antolskej o žiadnom prevoze predčasného pôrodu nevedeli, aj napriek tomu že na Kramároch tvrdili, že nás čakajú. Doktorka na Antolskej dostala z Kramárov správu, v ktorej sa písalo, že som otvorená na 1,5 cm a na monitore nie sú zaznamenané žiadne kontrakcie. No áno, ale to bolo aktuálne z pred viac ako 6 hodín!!! Odvtedy ma totiž nikto nevyšetroval. Ja som cítila kontrakcie každé 3 minúty a dr. s hrôzou zistila že som otvorená na 8 až 9 cm a hlavička dieťatka je v pôrodných cestách. Len skríkla "rýchlo ideme rodiť, zalarmujte JIRSku". Potom to išlo ako po masle o 10 minút neskôr bol na svete náš drobček. Na bolesť pri kontrakciách si vôbec nespomínam. Z celého pôrodu si pamätám na neuveriteľný strach o nášho synčeka. Našťastie sme sa v čas dopravili do nemocnice na Antolskej ul., v ktorej pracujú skvelý odborníci. Zvlášť MUDr. Greksová, ktorej vďačím za to ako svojim prístupom a rýchlim jednaním napomohla nášmu drobcovi na svet. Veľká vďaka patrí pracovníkom JIRSky, ktorí sa starajú o nášho Maxa vo dne v noci. Napriek tomu, že je stále v inkubátore verím, že čoskoto zosilnie a bude dýchať bez pomoci prístrojov a my si ho budeme môcť konečne vziať domov.

Môj názor na Kramáre sa veľmi zmenil. NIKDY VIAC!!! Naviac ma zarazili komentáre sestričiek na hlasnejšie vzdychajúce ženy na pôrodných boxoch. Na Antolskej som sa stretla len s ochotou aj na šestonedelí a novorodeneckom odd. Skvelé sestričky, pôrodné asistentky, lekári, jednoducho všetci. Bola tam príjemná atmosféra a každej novej mamičke (nielen tej z nadštandardu) sa snažili pomôcť s jej bábätkom bez zbytočných komentárov a vždy s úsmevom na tvári 🙂

Nechcem tvrdiť, že ak by som hneď šla na Antolskú podarilo by sa pôrod zastaviť aspoň do doby kým by som nedobrala poslednú injekciu na dovyvinutie plúcok dieťatka. Ak by sa však niečo nášmu synčekovi stalo, nikdy si neodpustím to rozhodnutie ísť na Kramáre.

lenusa
26. nov 2007

Elize, no ty brdo, tak vy ste s maxikom na mňa nepočkali 🙂 ale nevadí, hlanvne že ste zdravučký a malinkému prajem nech rýchlo zosilnie, aby ste sa všetci domenka mohli spolu vytešovať, tak ešte raz všetko dobré 🙂

a ešte by ma zaujímalo ako na to reagoval potom tvoj manžel?

gagarinka
26. nov 2007

No teda Elize, to je riadna story. Blahozelam k Maxikovi a ze vsetko nakoniec dobre dopadlo. Drzim vam palce, nech ho mate coskoro doma, a nech vam robi len radost. A co to bolo za lekara na tych Kramaroch? Nech si nanho dam bacha...

kyliefox271
26. nov 2007

Elize, gratulujem k syncekovi a zelam Vam nech ste obaja v najlepsom poriadku. Dufala som,ze si tu precitam pozitivny nazor na Kramare,ale opat mam po Tvojom prispevku strach tam ist. Ja som tam lezala 1tyzden a videla som to ,,tempo,, preto som sa aj rozhodovala ci tam pojdem rodit, no myslela som,ze pri porodoch konaju inac.
Dufam,ze Maxik zosilnie a budete skoro pekne doma.

alififi
26. nov 2007

je to asi fakt individualne, clovek niekedy natrafi neochotu a inokedy je to v pohode. ja som bola na kramaroch maximalne spokojna ( rodila som 16.11 ) a inde by som nesla. super personal a lekari odbornici. je tam taka laktacna, ze inde taka neni :o). fakt fantasticka. to ze sestricky niekde nieco komentuju, treba hodit co najskor za hlavu. na kramaroch doporucujem rodit a dr. prochazka je dobry. sice odmerany, ale to ma nezaujimalo, keby sa s kazdym kamaradickoval, tak nic nespravi. maxovi prajem vela stastia ( keby sa mi narodil syn, tak je Max, takto mam Xeniu )

evuliena
26. nov 2007

Ahojte. No Elize, tak tie moje skúsenosti z Kramárov sú len slabý odvar toho, o čom píšeš ty. Veľmi veľmi držím palce Maxíkovi, aby nabral veľa sily a mohol ísť s tebou domkov. Daj vedieť ako sa bude Maxíkovi dariť.

elika
26. nov 2007

jeeeemine!!! v prvom rade blahozelam k Maxikovi a v dalsom rade... no tak to si nas buduce mamicky moc nepotesila ☹ ale akurat ze je to riadna dilema, lebo v kazdom fore sa najdem niekoho kto nadava bud na Kramare, alebo na Ruzinov, alebo na Antolsku, alebo... Vzdy sa najde niekto, kto ma zlu skusenost a kto ma dobru skusenost. no a teraz, aby sme spravili nieco preto, aby sme my boli tie co maju dobru skusenost... ale kam ist rodit, ked vzdy sa najde niekto aj so zlou skusenostou??? tak to je fakt otazka!? ☹

elize
26. nov 2007

Ďakujem babulky 🙂 Kramáre nemusia byť zlé, len momentálne sú zážitky veľmi čerstvé. O mesiac by som to možno nenapísala ta negativisticky 😅 Ozaj záleží na tom na aký team alebo pracovnú zmenu natrafíte. Neviem meno lekára. Zrejme v ten deň toho mali veľmi veľa. Je pravda, že na Antolskej som rodila v tom čase sama. Tak sa mi venovali na 100%.

Manžel bol chúďatko z toho vystresovaný. Z Kramárov som mu volala, že mi odtiekla plodová voda, ale pokúsia sa pôrod zastaviť. Hneď dobehol a čakal a čakal. Jediná ochotná osoba, ktorú mu referovala ako sa mám bola sanitárka - skvelá žena. Ona jediná nakúkala do izby a zisťovala ako sa mám. Išiel za sanitkou autom. Na Antolskej chvíľu blúdil kým našiel pôrodnú sál. Kým ju našiel už som mala potom 😀

Mám super náladu, pretože od včera Maxík dýcha celkom sám a dnes ho preložili z JIRSky na Odd. patologických novorodeniatok. Volajú to "výkrmovňa". Tam sú už dieťatka, ktoré sú stabilizované a keď ich vykŕmia (ak nie sú žiadne iné komplikácie) môžu ísť domov. Moje mliečko mu vraj veľmi chutí a veľmi dobre ho znáša 🙂 🙂 🙂 Dúfajme, že čím skôr priberie a zbaví sa tej žltačky ☹

Lenusa, ty ešte vyčkaj. No škoda, že som nepočkala, mohli sme vzdychať spolu 😀

martina46
26. nov 2007

Elize, gratulujem k Maxíkovi, super že sa mu takto darí, som trošku vyplašená z tvojho zážitku, nie kvôli Kramárom, ale preto že som si uvedomila, ako sa môže pôrod nečakane spustiť. Som tiež na rizikovom, aj keď mne už ostáva iba niečo cez 3 týždne.
Tak sa držkajte a prajem veľa mliečka pre Maxíka a skorý príchod domov 🙂

jett
26. nov 2007

ahoj Elize.
Môžem ti už len gratulovať k tomu, že sa Maxinovi dobre darí a držím päste, aby to aj naďalej tak išlo. Nech je maličký zdravučký!
A na ten otrasný prístup ... nech rýchlo zabudneš, ono niektorí ľudia berú svoje "povolanie" skutočne len ako "povolanie" ☹ o to je to smutnejšie, že sú to lekári, no s tým nič asi nespravíme. 🙄
Veľa šťastia!

lenusa
26. nov 2007

Elize, tak si ma teraz potešila, že malinkému sa darí,nech to rýchlo dobujuje a ide domenko 🙂 ...
Ja tiež dúfam, že Vikinka v brušku ešte vydrží, v stredu idem na kontrolu a hned poviem dokymu čo to tam majú za ľudí, že sa takto zachovali, som na to riadne nabrúsená...
A nechceš podať sťažnosť?? Nech sa tam pekne spamätajú? 😠

evuliena
26. nov 2007

Elize, som veľmi rada, že sa Maxíkovi darí. Super, že okrem dýchania nemá komplikácie.. A teraz pár gramíkov na seba a šup šup domkov.

ivka07
26. nov 2007

Elize, viem si to predstaviť ako sa na kramároch o teba "starali" ja som mala tiež takú "starostlivosť" aj ked naštastie som nemala komplikovaný porod ale počas tých dvoch dní pred porodom čo som tam strávil a mi stačilo tiež mi totiž celý čas tvrdili že žiadne kontrakcie nemám a mala som ich skoro celé dva dni ale im to tie " úžasné" stroje na monitorovanie kontrakcií vobec neukazujú. Ja nie som doteraz vyrovnaná s mojim porôrodom. Jediná osoba ktorá sa tam o mna starala bol môj manžel bez ktorého by som to nezvladla.

deniska30
26. nov 2007

Kočky, to vážne? Nestrašte.... ja som počula aj veľa pozitív. Ale čo som tak pozerala aj druhé pôrodnice tak všade sú plusy aj mínusy.

julova
26. nov 2007

v prvom rade blahozelam elize k Maxikovi 🙂...hlavne nech ste skoro OK a obaja doma 🙂..

a Deniska - pravda, ze to fakt zalezi od konkretnej situacie...neda sa zovseobecnit...vsade je nieco plus nieco minus a aj mne z toho kazda porodnica vysla narovnako...takze sa snazim verit, ze ked pridem do nemocky na Kramare, tak vsetko bude OK 😔

deniska30
26. nov 2007

Aj ja sa snazim mysliet pozitivne a verit, ze bude vsetko OK, zatial som sa tam vo vsetkych ambulanciach kde som bola aj co sa tyka doktorov a sestriciek stretla s ochotou a boli aj mili, tak ostava len verit 😉

lenusa
26. nov 2007

baby ja som ležala na rizikovom na kramároch a oni sú tam jak hotentoti, ale treba sa stále pýtať a nástojiť si na svojom aspoň ja som to tak robila a hned sa lepšie starali....dokonca jedna sestrička na mňa vyskakovala, že ona mi nič nepovie, že ona nie je doktor, tak som si dala zavolať doktora a pred ňou som sa opýtala, že čo to má znamenať, čo je to za ochotu....tak sa mi hned ospravedlnovala 😉 netreba sa nechať odbyť, máme predsa svoje práva

kyliefox271
26. nov 2007

lenusa aj ja som tam lezala a mam presne rovnaky nazor,keby som sa nevypytovala a vyslovene ich neotravovala tak kaslu na mna a nic by sa ani nevybavilo.Ale dufam,ze pri porode to tam bude lepsie.

elize
27. nov 2007

Aj napriek zážitku z Kramárov nemám zlé spomienky na pôrod, je to naozaj taký malý zázrak 🙂 Ja som myslela len na to, že každým zatlačením uvidím drobčeka, ktorý mi robil spoločnosť a spríjemňoval posledných 7 mesiacov. A že keď poriadne nezatlačím a bude to trvať príliš dlho môžem mu len ublížiť. Tak som sa do toho oprela, že bol na 5 zatlačení vonku 🙂 A nebola som ani na príprave na pôrod, jednoducho sme ho nestihli 🙂

Včera poobede sme prvýkrát "klokankovali". T.j. prvýkrát som držala drobčeka na rukách a skúšal sa prisať k prsníku. No moc mu to nešlo, ale to by som od neho chcela veľa, lebo zatiaľ mu mliečko podávajú hadičkou priamo do žalúdka. Pokúsim sa vložiť nejaké fotky.

Maminy, nechcela som vás vystrašiť tými Kramárami. Naozaj je viac pozitívnych reakcií ako negatívnych. Veď preto som si ich vybrala pre pôrod aj ja. Ja verím, že všetky budete spokojné. Keď budete držať tie svoje uzlíčky v náručí na prípadné zlé zážitky sa hneď zabudne 😉

Držte sa a prajem veľa šťastíčka 😉

matak
28. nov 2007

Elize co uz dodat. 😒 Smutne je to na aku smenu si natrafila, ale vesele je hlavne to ze Maxikovi sa dari a dufam ze to bude uz len lepsie a lepsie.Co Vam obom prajem. 🙂
Ja som rodila obidve deti na kramaroch a nemam zlu skusenost.Tak snad aj do tretice to bude v pohode.

martina46
29. nov 2007

som bola dnes v poradni a ze uz mam porodne cesty zrele a trosicku sa uz otvaram (neviem kolko). ale ja este nechcem rodit!!!!! v sobotu zacinam 38tt, ze to uz je donosene babo, ale este aspon tyzden ☹ ☹ ☹
ak sa zacinam otvarat, kolko to este moze trvat? 😖

glorita
29. nov 2007

martinka robili ti aj sono?teda pozerali prietoky a placentu co je dozreta?ja som bola vcera a nic mi nerobili okrem vag.vysetrenia...Ani tlak sa sestre nechcelo zmerat.....hruuuza! 😨

martina46
29. nov 2007

nerobili 😒
tiez iba vaginalne a "pocuval" mi babo, to neviem, ako sa vola a meral visku maternice. tlak mi sastricka zmerala.
som z toho zmatena 😒
no mozno sa nakoniec stretneme, ak pojdes na termin a ja dovtedy vydrzim 🙂

martina46
29. nov 2007

no som chcela napisat "VYSKU" maternice... uz mi to aj na hlavu udiera.. 😀
a sestricka nie "sastricka" ... to uz co pisem... 😅

julova
29. nov 2007

Matka - to su tehu-preklepy 😀...

glori-tak ale to s tym tlakom je sila 😠 ...ze sa jej nechcelo..a to co ma byt?? 😠

tak uz sa "tesim" na stredu do prvej poradne 😖...som objednana na 9.00 ale to je asi prt platne ze? kolko sa tam asi tak zvykne cakat? 😕

martina46
29. nov 2007

julova, ja to volam tehotenska demencia 😀 hodne ma trapi aj skleroza, to je velka sranda... 😀
ja som sa do poradne nikdy neobjednavala, iba som prisla skor a isli sme vlastne slusne podla poradia.

dievcata, co ste uz rodili na kramaroch, dovolili ste si pocas porodu trosku sa tajne napit? vraj doplnaju tekutiny cez infuziu, ale neviem... bojim sa aj tak, ze mi bude od smadu zle, co mi byva... 😒

julova
29. nov 2007

Matka - tak to je dalsia kapitola...aj tou trpim 😝 😀...no ja neviem...ked na dverach mali vycapene, ze sa objednava a asi 8 vykricnikov...tak som sa objednala....ja si idem prepasovat pomarancove tiktaky 😀...jedna kočka od nas z "Januaroviek" mi dala tip, ze im to hovorili na prednaske, ze to dokaze neskutpocne osviezit...tak hadam vycumlem jeden dva a bude po vsetkom 😀 😉

martina46
29. nov 2007

julova, tak ked toje na dverach, tak asi ok. na "nasich" dverach nic o objednavani nie je 🙂
dakujem za tip s tiktakmi, vezmem tiez 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre