Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ponyxx
20. okt 2010

@romy31 hmm skoda ...inak dostane potvrdenie ako u lekara, len to bude od klinickeho psychologa 😀

jamrilka
20. okt 2010

@zvedavec1 ahoj, ja som si nikoho nezazmluvnila a bolo to OK. Podla mna su tam vsetci dobri, ja som mala dost zdravotnych problemov a odrodili ma uplne v pohode. A dolezity je aj ostatny personal - sestricky. Keby som isla rodit znovu, asi by som to tiez nechala na nahodu ...

kiwinka
20. okt 2010

@romy31 ked neabsolvuje pripravu otecku a nezaplatite otecka pri porode, tak tam nesmie byt,,ani pred porodom, ani pri po porode tie dve hodky.
ked teba prevezu na izbu tak ta uvidi, potom musis este lezat po prevoze na izbu takze aj keby si vladala tak ta nepustia za nima ani jeho k tebe. babetko moze otecko vidiet na novorodeneckom na chvilinku,,,, hned jak teba prevezu z porodnice na izbu tak babetko je zatial na novorodeneckom a prave vtedy tam musi otecko zazvonit a oni mu ho donesu v malej postielke, alebo na rukach na chvilinku a hned ho davaju tebe na izbu. ak teda niesi po cisarskom,,vtedy babetko ide k tebe az na druhy den,,,

gumimaci
20. okt 2010

@romy31 my sme pripravu nemali, a muz to platil az ked som bola v nemocke, a nikto s tym problem nerobil. 😉 ono tu pripravu v nutnych pripadoch mozu dat aj sestricky. byt tebou tak to zaplatim, sak keby tam nakoniec nebol, tak ti peniazky vratia. inak tvoj muz maleho uvidi na novorodeneckom. tam si ho potom moze fotit a kochat sa 🙂

zuzana77
20. okt 2010

@romy31 neboj, zalezi aj na tom, kedy a ako budes rodit. ci budes sama alebo ci vas bude vela a kto bude mat sluzbu. so mnou rodila baba, ktorej manzel to nemal zaplatene a ani nebol na "otecko pri porode" a po porode ho nachvilku pustili na salu a ukazali mu manzelku aj drobca.

kiwinka
20. okt 2010

no vidite ako sa odlisuju nase infosky, z nasich skusenosti a zazitkov. a potom,ze ber ich vazne na kramaroch 😀

romy31
21. okt 2010

ale aj keď by som ten poplatok chcela zaplatiť...tak na to potrebujem ten papierik od jandovej, nie? a ten mi dá len na tej prednáške....
no snáď toho mm ešte nejak ukecám 🙂

janka46
21. okt 2010

@romy31 tiež si myslím, že ak to zaplatené nebudeš mať- nepustia ho tam po pôrode, inak je to velka výhoda mať ho tie dve hodky po porode pri sebe ( mne cely ten čas tlačil maternicu) co bolo fakt fajn.....
Ale myslím si, že ak ta Rusnák odrodí a poprosís ho tak ta ti mm pustí k tebe na sálu ( ideš si ho aj zazmluvniť) inak aj kolegyna si ho velmi chválilA 😉

romy31
21. okt 2010

@janka46 ja idem k rusnákovi do poradne....ešte neviem či si ho aj zazmluvním....no ale začínam nad tým uvažovať, lebo mi teraz aj toho streptokoka zistili + som Rh negativna....tak sa bojím aby niečo nezanedbali.... 😒

andys11
22. okt 2010

@romy31 toho otecka pri pôrode môžeš zaplatiť na platených službách aj bez papierika od jandovej.my sme to zistili náhodne,ked sme boli platiť epi...treba povedať,že sa na prípravu chystas a zaplatiť...a ked som rodila,nikoho nezaujímalo ,či mám peciatku,ale len doklad o zaplateni...skús to takto🙂

romy31
22. okt 2010

@andys11 hej? tak to teda vyskúšam 😉

janka46
23. okt 2010

@romy31 Nebeoj, aj ja som RH negat. tam je len doležite , aky ti nezabudli do 72 h. po porode pichnut Rhegu / tuším tak sa to volala pred 5 rokmi ked som rodila )

romy31
23. okt 2010

@janka46 ja viem, že dačo je treba pichnúť...ale myslela, som si, že to treba hneĎ po pôrode...na to je až 72 hod? 😕

tanija133
23. okt 2010

@romy31 Ja som sa rozhodla na posl. chvilu ze chcem mat otecka pri porode asi 3 hodky pred porodom, nemala som ten papier od Jandovej, a ani to zaplatene, povedali ze nie je problem, zaplati sa to po porode, Epi som samozrejme mala zaplatenu, tu by ti nedali bez toho poucenia....

Baby , vsetky ktore sa chystate rodit na Kramaroch, ja som sa vcera vratila aj s krpcekom, a poviem Vam velka spokojnost, ale treba byt na nadstandarte.....Vsetci su mili, profesionalni, zodpovedni a inac aj krasny vyhlad maju... 😉 Max spokojnost..... 🙂

koriatko
23. okt 2010

Ahojte, prosím vás, máte zazmluvneného lekára k pôrodu? Myslíte, že je to fakt neporovanteľná výhoda? Lebo nad tým uvažujem a neviem sa rozhodnúť. Zaplatila by som si len na odporúčanie, sama nepoznám nikoho. Tak či sa naozaj oplatí... Tá baba, čo mi doktorku odporúča, hovorí, že nemám váhať, ale ja neviem...

romy31
24. okt 2010

@tanija133 to je super 🙂 ja si to skusim zaplatit spolu s epiduralkou ..tak snad sa bude dat....
a v pohode si sa dostala na nadstandard? nebolo plno v nemocnici?

romy31
24. okt 2010

@koriatko aj ja nad tym uvazujem....ale poradila by som ti pockat, kym budes chodit k tej doktorke do poradne a uvidis ako sa ti bude pozdavat... 😉 a koho mas odporucaneho?

horajda
24. okt 2010

@koriatko ahoj ja si nezazmluvnujem ani teraz a ani pri prvom som si nie a bola som spokojna, mozno som mala stastie,uvidime co bude teraz. mne sa to zda tiez blbost ked nepoznas niekoho ku komu chodis, iba tak si ho zazmluvnit na zaklade odporucania,ale viem ze chcem tatinka pri porode a ze chcem nadstandart 🙂

ponyxx
24. okt 2010

ani ja si nazazmluvnujem, zatial som pocula iba dobre recenzie... 🙂 dufam, ze som blbec a budem mat stastie 😀 😀 😀

koriatko
24. okt 2010

Veď asi počkám, kým k nej budem chodiť. Ale môžem k nej chodiť a potom si ju nezazmluvním? No veď to, len na základe odporúčania sa mi to zdá zbytočné. Odporučili mi p. doktorku Boháčikovú. Na druhej strane sa bojím, že budem mať práve ja smolu a trafím na nejakého zlého lekára alebo sestričky.
Manžela pri pôrode chcem, aj epidurálku si zaplatím a aj nadšandard...

koriatko
24. okt 2010

@romy31 Veď asi počkám, kým k nej budem chodiť. Ale môžem k nej chodiť a potom si ju nezazmluvním? No veď to, len na základe odporúčania sa mi to zdá zbytočné. Odporučili mi p. doktorku Boháčikovú. Na druhej strane sa bojím, že budem mať práve ja smolu a trafím na nejakého zlého lekára alebo sestričky.
Manžela pri pôrode chcem, aj epidurálku si zaplatím a aj nadšandard...

fathi
24. okt 2010

ahojte baby, chcem rodiť v decembri na kramároch, no asi to bude sekcia lebo malý je otočený KP. Neviete náhodou ako to v takýchto prípadoch chodí keď nemám zazmluvneného doktora? Myslím tým...zvykne sa čakať až do termínu pôrodu, alebo sa to dá s lekármi naplánovať aj dopredu? 😉

janka46
25. okt 2010

@fathi neboj, času máš ešte dosť a na otočenie bábetka 😉 do správnej polohy...Ak si zazmluvníš a naozaj budeš mať plánovanýú sekciu, tak ti ju zazmluvnený lekár aj urobí...(teda mal by)

koriatko
25. okt 2010

@fathi ahoj, aj moje bábätko je otočné zadočkom (aspoň pred týždńom bolo), tak mi hovorili, že to by bolo tým pádom cisárskym. Ja o zazmluvnení lekára zatiaľ len uvažujem, ale aj ho budeš mať, tak príde normálne ako k pôrodu a spraví sekciu... Ale to neviem, či sa čaká do termínu... asi sa to dá aj naplánovať. Ja dúfam, že bábo sa ešte otočí 🙂

tanija133
25. okt 2010

@koriatko Ja som si chcela na zaklade odporucania zazmluvnit lekara, bola som aj 2 krat u neho na poradni, a nakoniec sme to nestihli, rodila som 6 dni pred terminom, tak som sa aj obavala ako to vypali, ale vsetko bolo uplne v pohode, rodila ma mlada sympaticka lekarka bez zazmluvnenia, myslim ze na Kramaroch su vsetci lekari dobri a niet sa coho bat, nech by ta rodil ktokolvek. Len nozaj treba mat nadstandart, aby si sa aj po porode dobre citila....

tanija133
25. okt 2010

@romy31 S pritomnostou otecka pri porode nerobia naozaj ziadny problem ,aj ked si to rozmyslis tesne pred porodom. Minuly vikend mali tak prazdnejsie, tak nebol problem s nadstandartom, ked je volne tak ta tam daju. Prepustaju proebezne, stale, to by musel mat totalny natresk aby si sa nedostala, ale to si nemyslim.... 🙂

tanija133
25. okt 2010

@zvedavec1 Moje cerstve skusenosti su, ze na izbe cakateliek nemoze byt s tebou otecko, to je vlastne prva doba porodna, ked sa otvaras , mas konrakcie. Mne pustili otecka, az ked sme uz isli na to, teda presne hned ako mi pichli EPI, tak potom mohol prist, a potom zalezi na tebe , za ako dlho po EPI porodis, ale tu celu dobu je tam otecko s tebou...))

zvedavec1
26. okt 2010

@tanija133 aha..dakujem 🙂 takze si treba dat pichnut EPI, aby mohol byt manzel s tebou 🙂 a spokojna s EPI? A mala si aj zazmluvneneho lekara..? A inak blahozelam, ze to uz mas za sebou ;)

janka46
26. okt 2010

@zvedavec1 😀 😉 si to pekne napísala s tou EPI, neboj manžela ti pustia aj bez nej...teda pri prvom porode mi ho v poho pustili aj na vzdycharen...tak uvidím ako to bude teraz, dufam, že nebude na porodni nával rodičiek 😝

zvedavec1
26. okt 2010

@janka46 tak potom napis 🙂 Ja by som ho tam chcela...ked sa konecne rozhodol,ze tam chce byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre