Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

gumimaci
28. okt 2010

@luculele A na tie najhlavnejsie veci sa ta budu aj tak pytat po prichode do nemocnice (viackrat) otecko pri porode, nadstandart atd...

luculele
28. okt 2010

@koriatko
@gumimaci
dakujem, ja si to len neviem vsetko predstavit, len nechcem, aby ma zbytocne neurychlovali a hlavne nechcem ZBYTOCNE nastrihnut, lebo masirujem hradzu a mam objednane epi-no. U mna je to tak, ze radsej ocakavat najhorsie a potom byt milo prekvapena, ako verit tomu, ze to pojde hladko. No ale si predstavte, budem roztahovat, natahovat a potom mi hradzu preventivne nastrihnu 🙂 no asi ma potom slahne fakt ..

koriatko
28. okt 2010

@luculele len tak preventívne ti ju nenastrihnú, ale nemôžeš sa spoliehať na to, že keď si budeš hrádzu masírovať, tak nástrih nebude potrebný... - aj keď držím palce, aby nebol. Nepomáha to ale až tak stopercentne 😒 No v kútiku duše všetky dúfame, že nás nebudú strihať 🙂

romy31
28. okt 2010

ahojte...ja len podávam info, že dneska o deviatej sa narodila lucul malá linduška.... 😵 takže za chvíľku budeme mať čerstvé info z kramárov 🙂

bibione
29. okt 2010

@horajda ja som nemala porodny plan,bola som v stadiu,ked mi bolo suma fuk co somnou budu robit,len aby uz bol maly vonku 😀 ejha,ale pre mna bol najhorsi klystir 😠 co zenam velmi pomaha,ja som prezivala riadne stresy...
@luculele ked prides hore rodit,oni sa ta automaticky opytaju ci ho mas a ci mas nieco alebo niekoho zaplateneho...metode epi-no moc nedoveruju,ale ked budes nekomprosmisna,tak ti nastrih neurobi...musis to mat v tom porodnom plane a hlavne mat oci na stopkach,ak by chceli urobit nieco co nechces...ale malokomu sa podari nenastrihnutie 😅
@koriatko ono tu tema na porodny plan je...musi to mat hlavu aj patu 🙂
rooming je na kramaroch ok,dietatko ti daju hned...napr bolo by fajn,keby ste si holky napisali,aby vam malicke hned dali na prsia,aby sa prisalo...a mozte mi verit,ze papier je vasa obhajoba 😎 sice sa opytaju,ale ked uz ,tak nech je to cierne na bielom 😉 aby sa potom nemohli vyhovarat...jednu pre nich a jednu si nechajte pre seba
prvy porod nebyva nejak extra rychli,tak budete mat dost casu sa zorientovat...i ked ...jedna prvorodicka somnou mala porod zmaknuty do 4 hodin 😲 co mne teda nehrozilo 😀

bibione
29. okt 2010

@fathi zalezi od toho,ake je malicke velke...cize ak bude mat miery ok uz v 38tt,tak ti ho urobia vtedy...SC sa planuje,ak sa male nerozhodne inak 😉 pri SC si mozes zaplatit operatera,ktory ti tento vykon urobi...neplatis tu porodnika...tu sa to skor oplati 😎 SC sa vacsinou robi v spinale,tak sa priprav na 24 hod vzdychanie 😀

bibione
29. okt 2010

stym oteckom pri porode...tiez som nemala papier,ani zaplatene,kedze ja sama som u jandovej nebola,u mna nehrozilo...ale sesttricka sa ,ma hned opytala,ci chcem mat muza a ja ze jasne...a ze s platenim mnech si nerobim vrasky...tak muza pustili hned po epidurale a bol tam somnou az do konca,mna rodila mlada blondyna,ktora nemala sajnu o tom,ako vyzera hlavicka a nakoniec som sla CS,takze MM videl maleho skor nez ja 😀 esteze som tam mala DR Bohacikovu,to by inak zle dopadlo 😖 a muz zaplatil stylom.kolko das,tolko das...akoze v ramci prispevku na fit lopty a pod

meggie7721
29. okt 2010

@zvedavec1 Ahoj.Ja len že máš vybraté pekné meno pre dievčatko-Stela,tiež mám Stelku doma,za chvílu bude mat mesiac.

zvedavec1
29. okt 2010

@meggie7721 Dakujem 🙂 a zavidim,ze uz mate Stelku doma...my si musime pockat este 2 mesiace

tanija133
29. okt 2010

@romy31 Blahozelam lucul a aj Linduske, nech su krasne a zdravuvcke...)))

fathi
29. okt 2010

@koriatko - inak ja mám pocit že minule mi bábo štikútalo niekde pod rebrami (také kmity 🙂 ) a potom asi o 2 dni som cítila že to štikúta niekde skoro úplnr tam dole 😀 tak asi tak sa dá tiež spoznať že sa otočil - logicky-štikúta hlavičkou 😀

pele
30. okt 2010

@luculele mozem ta povzbudit, ja som nebola nastrihnuta na Kramaroch🙂 Takze je to mozne. Cvicila som s epinom, ale nemala som porodny plan, len som doktora na boxe pred tlacenim poprosila, nech ma nenastrihne, ak sa bude dat. O dovode, preco mi vyhovel, sme sa potom nerozpravali, ale domnievam sa, ze videl, ze mala prejde a tiez sla bez problemov a rychlo. Obvod hlavicky mala 33 cm a ja som mala nacvicene cca 29 cm. Tiez som dufala, ze to takto dopadne, ale bala som sa...no myslim, ze vyhoveju, ak sa da. Ale porodny plan neviem, ci by nenarobil viac zla ako dobra...skor by som stavila na osobny rozhovor. Drzim palce!

lulu4
30. okt 2010

Ahojte,gratulujem novym maminam,a maminam cakatelkam nech vam to rychlo zbehne,ale verte tomu ze aj obdobie cakania ma svoje caro,viem to posudit az teraz s odstupom.a ako kazdy hovori,vyspíte sa kym sa da,drobci uz plynuly spanok nedopraju🙂tiez som rodila na Kramaroch.mala som pri porode mladu dr.Gerincovu,k nej som tam aj na poradne chodila-velmi mila,lenze klasicky porod sa mi skomplikoval,skoncila som sekciou,potom prisiel na pomoc aj doc.Rusnak-prednosta kliniky.teraz sa uz 2mesiac tesime z nasho drobca,je to uzasny pocit.

kiwinka
31. okt 2010

@luculele smiem sa spytat kvoli comu sa branis tomu nastrihu? ak ide o bolest tak to ani necitis v tých tlakoch 😀 ani nevies kedy Ta strihnu.... ale mozno je v tom viac,tak sa ti necem do toho starata, ale ak by si mala "len" strach z bolesti, tak sa absolutne neobavaj!

poppy1
1. nov 2010

baby tie, ktore ste rodili na kramaroch, mohli by ste mi povedat ako to tam chodi, ked pridete rodit? kam si odlozite batozinu co mate? ja osobne sa chystam zbalit do dvoch tasiek, v jednej, takej mensej na plece budem mat to, co potrebujem k porodu a v druhej, ktoru nechame s manzelom zatial v aute budem mat veci na izbu, kde ma po porode daju. Tu mi manzel po porode prinesie z auta... zaujima ma vsak, co s tou batozinou k porodu? je tam nejaka moznost si ju odlozit? tiez budem mat svoju kabelku s dokladmi a inymi dolezitymi vecami. Co s nou? Inak ja si viem, predstavit, ze to vsetko bude strazit manzel, ale ako to riesia baby, co idu do porodnice same? resp. ked porod trva prilis dlho, manzela zatial poslu domov a potom nestihne prist? Dakujem pekne!

gumimaci
1. nov 2010

@poppy1 veci su s tebou na izbe- na cakacke, tam su aj ked rodis, a hned ked ta prevezu na oddelenie, tak ti ich sluzba zoberie k tebe.

poppy1
1. nov 2010

@gumimaci hmm a to je bezpecne, nechat tam doklady, vsetko?? ☹ ved tam je zrejme dost vela zien, nie? okrem toho, ako potom sluzba bude vediet, ktora kabelka a ktora taska je moja?

poppy1
1. nov 2010

a este by ma zaujimalo, ci ste mali pri porode podprsenku, alebo ste uz odkedy ste boli v nocnej koseli nemali nic? ani nohavicky ani podprsenku? len tu koselu, popripade na tom zupan? a co ked vam dali klystir, resp. vam odtekala voda? nemali ste nohavicky s vlozkou?

gumimaci
1. nov 2010

@poppy1 na cakacej izbe mozes mat spodnu bielizen, ked uz pojdes do boxu tak nie... ked ti daju klystir tak hned pojdes na wecko a do sprchy, a potom uz posielaju rodit. tak to iba v koseli...

poppy1
1. nov 2010

@gumimaci no len ja som citala,ze ked je viac rodiciek, tak niekedy je wc obsadene 😀 neviem si predstavit, co sa vtedy da robit 😉 inak a ten klystir zaucinkuje u vsetkych rovnako a hned? lebo napr. ja ked som bola na gastrovysetreniach, musela som den predtym vypit taku vodu a teda mne inak zaucinkoval, ako inym ludom... este na dalsi den (v den vysetrenia) rano, som behala na wc, co ma prehnalo parkrat ☹ dufam,ze toto je ine a ze z teba s prepacenim vyjde vsetko na prvykrat!

luculele
1. nov 2010

@pele ahoj, dakujem je to dobry postreh a motno sa tak zaruadim...

@kiwinka bojim sa problemov, ktore nastavaju potom: sitie, bolest - dni, tyzdne po siti, mozno aj dlhsie pri pohlavnom styku... samozrejme, to vsetko som ochotna akceptovat, pokial to bude nutne, ale preco to robit ak to nutne nie je..

Priroda sama dobre vie, ako veci najlepsie zariadit. No dnes sa deti rodia proste ako na pase, stylom: prepichnime plodovu vodu, podajme zosilnovace kontrakcii, nastrihnime otvor, len aby to dieta bolo co najskor na svete a casto pre to ani nie su dovody... Keby som si mohla vybrat, tak urcite rodim prirodzene (napr. do vody, alebo aspon v inej polohe) lenze taka moznost v BA nie je, aspon nie v nemocnici (doma by som nerodila). Nechcem skoncit ako mamicky, ktore myslia len a len na svoje deti, tie, ktore na seba po porode zabudnu a postavia sa do role trpitelky, lebo stastna mamicka = stastne dietatko.. tot moj nazor

kiwinka
2. nov 2010

@luculele myslim si, ze sitie necitis vobec a co sa tyka hojenia, prejde to, vsetko sa pekne zahoji a nemas bolest, ja hovorim z mojich skusenosti no...
ani pri sexe nemam problem s bolestou,je pravda, ze sa mi zda otvor vacsi 🙂 asi roztiahnutejsi,, predtym som mala bolesti pri sexe, teraz nie,,,takze ja to beriem ako plus pre mna.
to sestonedelie je celkom narocne pre mamicku ci uz s hojenim sitia, ci bez hojenia sitia..je to zmena a je len na nas ako sa s tym vysporiadame a zvykneme si....
moja dcerka ma 7 mesiacov dnes,,, trvalo mi "dlhsie" kym som si zvykla na to, ze som mama.
Treba to brat asi tak, ze je to prirodzene, krásne a je to dar mat dietatko. kolko zien toto vsetko uz absolvovalo a niektore aj niekolkokrat a dobrovolne 😉
Tak vela energie a radosti Ti prajem,, zvladnes vsetkooo! 🙂 Ja som v pdobnom veku ako ty, takze myslim, ze Tvoje obavy su mi zname 🙂 ... drz sa.

kiwinka
2. nov 2010

@poppy1 malo by to vyjst aj na 3 krat, ale za sebou,,co najviac sa snaz dat vsetko von, aby sa nestala neplecha na porodnom stole 🙂
a ked sa stane , nebudes ani prva ani posledna 😉 😉 😉

luculele
2. nov 2010

@kiwinka Dakujeeeem 😀

janka46
2. nov 2010

@ponyxx Tak gratulujem, som sa práve dočítala o malej Danielke 😉 Jupíííí, prajem veľa zdravíčka, spánku a mliečka!!!!!!
A potom jasné aj nejaké tie infošky 😉 😵

miriam11
2. nov 2010

poppy, ak dovolis, napisem Ti moje postrehy z Kramarov... ked som tam ja rodila, tak moja taska isla stale so mnou. Vtedy som si vobec nevsimala kto mi ju tam tahal atd, to vtedy nemas cas, chut taketo veci riesit. jednoducho stale bola pri mojej posteli, alebo pod nou. Ked som potrebovala telefonovat a uz som totalne nevladala a nemohla sa zohnut pre ten mobil z tasky, tak som poprosila sestricku a ochotne mi ju z tasky vybrala. (najlepsie je mat 1 tasku, kde mas vsetky veci, lebo manzela pustaju az na samotne tlacenie, takze tam budes s vecami sama) Doklady a vsetky dokumenty co od Teba chcu nechas na prijme sestrickam hore na tom 8. posch., kde Ta zoberu rodit. Daju Ta zrejme na cakacku, tam asi budete zo 2 alebo 3 mamicky. Chodis priebezne ako po Teba pridu na vystrenia, popripade si zapojena na monitor. Stale tam niekto chodil kontrolovat ozvy a stav mamiciek. Uz hned na prijme som sa musela uplne vyzliect a obliect si svoju nocnu koselu, nohavicky s vlozkou, ja som si dala aj ponozky, lebo mi bolo chladno na nohy. Museli sme vsetky lezat na podlozke pod pacientov. Klystir davaju priebezne, takze nemusis sa bat, ze vam daju naraz vsetkym a nebude volne WC. To sa nestane, neboj. (no a ja som mala pripravene 2 kosele na porod a dobre som spravila, lebo jednu som si uspinila uz 1 hodku po prichode do porodnice, takze som si potom preobliekla cistu a bolo to hned lepsie a necitila som sa taka spinava.... potom Ti to uz bude jedno 🙂 prajem rychly porod bez problemov 🙂

snezienka07
3. nov 2010

Chcem sa spýtať na MUDr. Jána Židzika, aké máte s ním skúsenosti a chodí aj k pôrodom? Ďakujem.

koriatko
4. nov 2010

@fathi ...ja som ešte necítila nič také ako štikútanie... 😒 Ale niekedy je hlavička tak "vydutá" vonku, že sa dá normálne nahmatať... Ja som si nikdy nebola istá, či je to hlavička, len som vedela, že to je niečo väčšie... ale včera ju lekár nahmatal a povedal, že je to hlavička... Takže stále je hore - vlastne tak vľavo hore troška naboku. Tak uvidíme.

fathi
4. nov 2010

@koriatko - štikútanie sú také rovnomerné kmitavé pohyby 😀 ale v posledných dňoch sa mi tiež zdá že nahmatávam hlavičku niekde hore, tak neviem... 😖 nechám sa prekvapiť na ďalšej poradni

nikak23
4. nov 2010

@poppy1 ahoj, o veci sa neboj. Pri prichode na 8 poschodie sa ta sestricky budu pytat na formality, kontakty na pribuznych, podpises nejaku zmluvu,meno babetka a podobne. potom ta daju na monitor a to uz bude vyzlecenav koseli, taska bude stale s tebou, ja som mala aj kabelku. No a potom taska stale poputuje s tebou a neboj sa, ze by ti personal nieco zobral to ani nahodou, pacientky to neviem🙂 ja som sice putovala po porode z oddelenia na oddelenie a vsetko to mali perfekte zorganizovane. neboj sa a drz sa. p.s. hlavne nebudes mat cas taketo veci riesit, ale pre isotu si cenne veci nechaj doma, ja som si musela dat dole aj vsetky sperky, lebo som bola v celkovej anesteze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre