Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

evuliena
21. nov 2007

Jaji, díky za odpoveď. Volala som teda lekárke, ale ona mi povedala,že je to normálne, tak že nie je dôvod brať krv. Tak len dúfam, že to je OK. Ona totiž nie je až taká žltá, ale očká má žlté.

kyliefox271
21. nov 2007

Ahojte,
zajtra sa idem 1.krat hlasit do poradne na Kramare, neviete kto je tam taky dobry lekar? Lebo pojdem asi tak naslepo a pri mojom stasti na lekarov neviem ako dopadnem 🙂
mimikyky Dr.Valent mi robil ultrazvuk a naozaj vyzera byt skvely 🙂

kyliefox271
21. nov 2007

Elize, ako vyzerala ta priprava oteckov na porod? My tam pojdeme 3.12., a dufam,ze nebude problem s tym,ze priatela mam cudzinca.Neskor mu to urcite vsetko pretlmocim,a dufam,ze to tak bude v poriadku,ze on si to tam len odsedi a zaplati.Lebo pri porode ho chcem mat urcite.

julova
21. nov 2007

Kylie - my sme boli na tej priprave dnes 🙂....a bolo to super 😉...pani Dr. Jandova je strasne mila, sympaticka a empaticka osobka 🙂...

a co sa tyka tej poradne, tak aj to som absolvovala...ale od standardnych gyn. ambulancii vo dverach c. 214 ma poslali do dveri c. 222, kedze uz som "posledny mesiac"....a tam sa objednava...takze asi naslepo nic nevybavis, maximalne sa objednas...ja idem 5.12.

julova
21. nov 2007

tak som si aspon zajednala PEDA...je to rychlovka vo dverach c. 150 🙂...teda ak mas zaujem o epiduralku...

franziska
21. nov 2007

ahojte,

tak ja som rodila tiez na kramaroch a bolo to uplne v pohode. Odporucam Dr. Kovacovu alebo Dr. Masuru/srandista/ Bola som na nadstandarde a verte mi ze je to urcite lepsie byt v dvojke, lebo ked sa babo narodi tak prvych 24 hodin vracka a je dobre ked vam ma pocas toho ako ste v sprche alebo na wc kto nanho dohliadnut.

Inaksie davaju na nadstandarde wc papier aj vlozky.

dole na obycajnych izbach by som urcite nechcela byt, lebo su tam dost casto aj nasi spoluobcania a riskovat nejake choroby urcite nechcete.

zuzka, preto sa ma prebalovat pred jedenim lebo ked malinke prebalujes po jedeni tak sa mu vypite mliecko vrati do pazeraka a vyvrati ho. Alebo to treba robit tak aby mu boli co najmenej zdvihane nozicky pri prebalovani.

inaksie pripravte si pevne nervy pri kojeni, urcite vyuzite rady laktacnej sestry.

ak mate nejake otazky tak napiste cez IP

kyliefox271
21. nov 2007

julova a kde su tie poradne? takze mam ist rovno do dveri 222? ved si to tam zajtra popozeram.. 🙂 a ku komu budes ty chodit do poradne? planujes aj zazmluvnit niekoho k porodu? a taktiez som myslela,ze tam pojdem uz rano,aby som mala cas rovno aj na epiduralku.Tak snad vybavim aspon nieco 🙂 Uvidim.

julova
21. nov 2007

kylie...no ani Ti to neviem vysvetlit - bola som tam prvykrat, take este to na mna posobilo ako bludisko 😝...tak sa opytaj dole, Ta nasmeruju 😉...ale asi chod rovno na 222...a neviem ku komu pojdem do poradne...lebo dnes ma len sestricka objednala....a nebudem si zazmluvnovat Dr...A ta EPI - to je rychlovka 😉...zaplatit sa to moze aj neskor 🙂...my sme dnes akurat zaplatili za otecka pri porode 500,- 😉

glorita
21. nov 2007

julova ta pei je kazdy den teda? nemusim sa na to objednavat?kto to pripravuje? 😵

julova
21. nov 2007

Glori - to je normalne anesteziologicka ambulancia (c. 150)...takze netreba sa objednavat...myslim ze su tam denne do 11.30...a ani neviem, ci sa tam menia Dr....mozno hej 😅 ...bola to taka rychla max. 10 minutova prednaska aj s vyplnenim dotaznika 🙂 😉...potom Ti daju taky listok do pokladne, ked pojdes platit...ale to nemusis hned...hlavne nech to je do porodu 😉

glorita
21. nov 2007

dakujeme julova 😵 a akoprebiehala dnesna priprava pred porodom?dozvedelea si sa nieco o com si nevedela? 🙂

julova
21. nov 2007

Glori - vlastne ani nie...ale Dr. Jandova je straaaaasne zlata a mila 🙂....fakt ze zachadzala do podrobnosti a aj sme sa nasmiali 🙂...vlastne povedala priebeh kazdej doby porodnej, ako to prebieha, kedy kde je otecko a ako ma pomahat...atd. atd....mne sa to veeelmi pacilo...aj ked miestami som mala taku zmes pocitov, ze to hadam nezvladnem 😔 😅 ...ale ona tak pekne rozpravala, ze ma hned vyviedla z toho omylu 😀...takze nove snad ani nic, ale poucne a prijemne to bolo 🙂

glorita
21. nov 2007

vdaka 😵 😵 dufam teda,ze dr.jandovu do 29.11 stihnem 😀

julova
21. nov 2007

za malicko ... snad hej 🙂 ...ak uz nic ine, tak myslim, ze v Tebe zanecha aspon prijemny pocit jej rozpravanie 😉 😀

deniska30
21. nov 2007

Ahojte, tak ja som sa az teraz dostala k pocitacu. Boli sme si dnes este zajednat aj detsku lekarku, pokupit este ozaj posledne drobnosti, ktore nam chybali a snad uz mame uplne vsetko.
Julova tak nakoniec sa tam predsa objednava? Ale bolo to dnes naozaj super s Dr. Jandovou, ja uz som vedela, kedze som bola aj toho 6.11. na uvodnom sedeni, ze ona je velmi mila - tak som pripravila aj manzela a tiez bol velmi spokojny.

elika
21. nov 2007

Ahojte, ja som dnes bola tiez v poradni a tiez ma poslali z 214 rovno na 222. a tam robi poradnu {ak si dobre pamatam tie mena}Dr. Prochazka, Dr. Fedakova a Dr. Cunderlik... teda aspon som to tak pochopila. Tiez som objednana na 5.12. o 12:30 a ja idem k Dr. Prochazkovi. A bola som aj u Dr. Jandovej sa objednat na to sedenie a mam prist 27.11. o 9:15. Ale je uplne uzasna.... velmi mila. a v ten den tam ma byt o 11:00 stretnutie s poradkynou na kojenie, takze tam chcem tiez urcite ist. a v tej poradni,kde som sa objednavala na vysetrenie bola tiez velmi mila sestricka a vraj sa okolo silvestra ocakava docela dost porodov, tak dufam, ze izby nadstandardu budu volne... a porodne lozka tiez 😀

a kde su tie poradne? tak ak si dobre pamatam a moja orientacia ma neklame.... 🙂 tak poradna 214 a 222 su v tej budove, ktora je blizsie k zastavke MHD. hned od vstupnych dveri ides na poschodie a tam ides do prava, je to viackrat zalomena chodba do prava a uuuuuplne na konci su tieto ordinacie. ale ved dole su vzdy informatori na prizemi, tak ti ti urcite poradia....

Dr. Jandova, tak k tej sa ide tak, ze hned pri vstupnych dverach odbocis do chodby do lava. na konci chodby do prava {prejdes aj okolo akychsi chirurgickych oddeleniach = zelene dvere} az prides po take presklene dvere s gulou, tak tymi prejdes su otvorene a prides do oddelenia materno-gynekolog. odd. ?? su tam take drevene vytahy, tak zides o jedno poschodie nizsie a tam uvidis, na dverach napis telocvicna a poradna... ak by tam nikto nebol, tak skus o jedny dvere do lava....

elika
21. nov 2007

a som sa zabudla spytat, ci niektora poznate DR. Prochazku a aky z neho mate dojem. dakujem.tiez este zvazujem, ci si lekara zazmluvnit.... asi ani nie....ved kazdy chce pomoct a dobru naladu a lahky porod si nepredplatim nijakym sposobom

petruska77
21. nov 2007

elika, ja som chodila k Prochazkovi do poradne a aj ma rodil... bola som s nim spokojna... posobi sice trochu odmerane, ale odrodil a zasil ma uplne super...

deniska30
21. nov 2007

Ja som bola u Dr. Prochazku na UZV - mala som z neho dobry pocit. Ale tiez si nebudem nikoho zazmluvnovat, uplne suhlasim s tvojim nazorom. Pekne si to napisala, ze dobru naladu a lahky porod sa predplatit neda... 😉

kyliefox271
21. nov 2007

elika ja ho nepoznam,ale pocula som,ze je dobry.a tiez si nezazmluvnim doktora.

gagarinka
21. nov 2007

Ahojte, no mna to vsetko este len caka absolvovat. Aj priprava otca na porod, aj prva poradna. Len som necakala, ze na tu poradnu sa treba objednat. A s tym Silvestrom ste ma dost vydesili, ja nechcem rodit niekde na chodbe ☹

elika
21. nov 2007

no neboj, na chodbe ta urcite nenechaju.... v najhorsom bude viac bab na izbe... tak sa aspon budeme moct kolektivne utesovat.... Dakujem za tie nazory na lekara...
kyliefox, kedy si bola dnes na tej poradni? ja okolo 12:00, to len ze ci sme sa nahodou nevideli 😉

julova
22. nov 2007

Deniska - aj mojmu sa velmi pacilo...akurat ma vytocil hned na zaciatku tym, ze nevie, kde ma preukaz poistenca 😠 😀

Tie mena tusim boli na dverach c. 222 ako pisala elika - Prochazka, Fedakova, Cunderlik...a sice sa tam objednava, ale aj to je asi taky oientacny cas...lebo co som tam vcera tu polhodku cca sedela, tak tam bola dost riadna invazia tehuliek 😀....a tiez som tam bola asi okolo 12.00 😉...tak uvidime, ku komu sa 5.12. dostanem 🙂...tiez mam "silvestrovsky" termin...tak hadam neskoncim niekde na lozku pri vytahoch na chodbe 😀....ale verim, ze personal to zvladne 🙂....zazmluvnovat si nebudem nikoho....

Gagainka - neboooj...sak aj na chodbe si mozme navzajom sprijemnovat humorom cakanie na druhu dobu porodnu 😀 😉

kyliefox271
22. nov 2007

elika, ja som bola na kramaroch dnes rano 1.krat, hlasit sa do poradne...julova mala si pravdu,nic som nevybavila,ale s tym som ratala 🙂 len som si vzala t.c. a telefonicky sa objednala, rano tam na 222jke totiz nikto nebol. a pojdem tam v stredu 28.11. k Dr.Fedakovej,no som zvedava.

deniska30
22. nov 2007

Caute, tak som bola dnes 1x na tom cviceni pre tehotne a bolo to super, este sme s jednou kockou zasli aj na novorodenecke pozriet - pustili nas tam.
Tie male batozteky su prenadherne.
Aj ja som sa bola dnes zahlasit do poradne na tych dverach c. 222 okolo 10.30 som tam bola - objednali ma na 10.12. - (kedze este 3.12. idem naposledy k svojej gynekologicke) k doktorke Ferakovej. Pozna ju niekto? Ake su referencie na nu?
Julova chlapi su uz raz taki... treba ich proste kontrolovat 😉 😀 ale vsak dalo sa to aj bez toho preukazu 😵 Ty si sa nezahlasila na tie cvicenia?

kyliefox271
22. nov 2007

Naco je pri tom sedeni potrebny preukaz poistenca?

deniska30
22. nov 2007

Ja si myslim, ze preto, lebo to asi preplaca poistovna - kedze vsetky tie sedenia su zadarmo - co som bola teda dost prekvapena... lebo ved co uz je dnes zadarmo, ze?

kyliefox271
22. nov 2007

To mas pravdu...Mna to zaujimalo preto,ze moj priatel nie je Slovak a ani nema slov.poistovnu,tak neviem naco to bude potrebne..

uznetusim
22. nov 2007

Baby, preukaz poistenca nato, že ona Vám vypíše lístok, s ktorým pôjdete potom platiť do pokladne tú účasť otecka - vlastne na ten vypíše jeho meno a rodné číslo a v pokladni zasa vydajú faktúru - potvrdenie o zaplatení na jeho meno. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre