Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

deniska30
15. nov 2007

Inak ta ordinacia ohladom epidural je od 8.30 - 11.30 hovorila Jandova, je to na prizemi c.d. 150. Ked ides cez vchod Nemocnice tak dolava - myslim 😅 Moj orientacny zmysel totiz nie je bohvieco 😉

julova
15. nov 2007

no ja mam skoliozu a dost velke vychylenie, tak ci nebude problem s v pichom a celkovo aj mimo tehu bolesti chrbta...tak sa chcem pre istotu opytat ortopedicky aj moja gynekologicka mi to odporucila...aby som tam nahodou na porodnom stole "neumrela" od bolsti, kedze je to najvacsia zataz prave na chrbat 🙂...tak idem na konzultaciu, nech mam istotu 🙂

glorita
15. nov 2007

deniska a na ten epidural sa teda neobjednava cez jandovu?staci tam len prist hocikedy v tych hodinych cez tyzden? 😵

deniska30
15. nov 2007

áno, hocikedy v tych hodinach. Jandova s tym nema nic spolocne. Oni ti vraj daju vypisat nejaky formular, spravia vysetrenia, zaplatis a hotovo - tak to ona hovorila.

glorita
15. nov 2007

preco mi to nenapisala ze to nejde cez nu???? 😒

deniska30
15. nov 2007

No to teda neviem Glor... ona vlastne vsetko tieto info hovorila na tom sedeni, co som bola. A potom este aj o tom nadstandarde, zazmluvnenim lekara... jednoducho to co ich porodnica ponuka.

glorita
15. nov 2007

deniska a ja som ju predbehla-bola somkuky nadstandard-fakt peknucke a najkrajsie bolo na novorodeneckom a to kvoli tym drobcekom co tam spinkali-boli krasny 😵 😵 😵 aj by mi bolo jedno ake su namalovane steny,aj tak by som kukala len na take novorodeniatko ruzovke 😉 🙂

deniska30
15. nov 2007

No ja len dufam, ze ten nadstandard bude volny....lebo vraj to az pri samotnom porode nahlasis, ze to chces a ked je volne tak ta tam daju... hlavne kvoli tym socialkam je to dobre, ze ich mas pri sebe a ciste 😉 Joj to si viem predstavit tie novorodeniatka krasnucke. Ja som bola hotova, ked som tam bola na UZV a chodili mamicky po chodbe s nimi aky boli nadherny 😵

glorita
15. nov 2007

hej o tom nahlasovani nadstandardu mi sestricka hovorila...a sestry boli na prvy dojem tiez mile... 😵 😉
s tymi WC je to asi najdolezitesjie_ved len kvoli nim a sprche sa rozhodujem pre nadstadard...

jaja25
15. nov 2007

Baby o tie nadštandardne izby sa nemusíte báť uvolnujú sa priebežne... 😀

glorita
15. nov 2007

jaji-mne setra spominala ze je tam nejaka 3ka ,ze ak by neboli volne napr. dvojky,tak tam ma najprv umiestnia a potom podla zelanie na 1 or 2,je to tak?

a lepsia je asi dvojka,ze?to aby som nebola uplne sama tych par dni,hm? 😵

jaja25
15. nov 2007

Je tam jedna 3-ka, a 2 izby maju spoločnú kúpelnu. 1 izba je jednotka a má tiez vlastnú kúpelňu.

deniska30
15. nov 2007

Jaji, dakujeme za info... ja by som tiez bola najradsej na 2-ke. Sama by som urcite nechcela byt... a keby nahodou nebol volny nadstandard, kolko bab je na normalnej izbe?

jaja25
15. nov 2007

Tam su maminky po 3 na izbe.. Len niekedy sa tam naozaj stretne "riadna" trojka. 😒

deniska30
15. nov 2007

ahá, no to si ani nejdem predstavovat 😉

uznetusim
15. nov 2007

Deniska30 - ja som pri prvom bola na ,,obyčajnom" - keďže nadštandard vtedy nebol a bolo to v pohode. Teda ozaj až na to wc a sprchy. Inak som nezažila ani tam nejaké protivné sestričky alebo tak. 😉 Strava je za jedno či si hore alebo dole.... 😖

deniska30
15. nov 2007

Uznetusim, ved aj ked nebude volne, nejako to prezijem, jasne 😉 , ale presne ako pises, chcem to najma kvoli WC a sprcham, inak by to v podstate aj mne bolo jedno, hlavne nech je babulka v poriadku a porod hladky... 😉

uznetusim
15. nov 2007

A k tomu nadštandardu...ja som ZROVNA vyfasovala jednú z tých izieb čo to majú spoločne - ako kúpeľňu 😝 . Izba 210 a 211 sú spolu, ostatné majú zvášť. 😀

zuzana77
15. nov 2007

Jaji,
nedavno som rodila na kramaroch a jedna sestricka z novorodeneckeho nam dost dorazne opakovala ze prebalovat mame vylucne pred kojenim. Vacsinou ale babetka kakaju prave pri kojeni alebo tesne po nom a to by znamenalo ze ich v tom mame nechat. Mamicka, ktora lezala so mnou, prebalovala po kojeni a tato sestricka (taka chuducka dlhovlasa spinavo-blondynka) ju hresila a znova opakovala ze prebalovat PRED kojenim. Preco?

ludy
16. nov 2007

Jaji ja verim ze na novorodeneckom sa na niekoho nalepila aspon stipka z tvojej ludskosti a nebude to tam az take zle. A zaroven si myslim ze mamicky na oddeleni kam ides budu viac potrebovat ludsku podporu ako mamicky pri zdravich detoch. 🙂 Drzim ti palce

zuzannas
17. nov 2007

Ludy, mne osobne sa zdali viac-menej vsetky sestricky mile na novorodeneckom na kramaroch.... 🙂 som tam rodila pre mesiacom.

ren1
18. nov 2007

Ludy, aj mam len velmi dobre skusenosti ako aj so sestrickami na novorodeneckom, tak aj na nadst.sestonedeli, tak sa nemusis bat. Ale Jaji bude fakt skoda... Je naozaj mila! A velmi ma potesila, ked ma prisla pozriet a ako si ma nasla, lebo mala iba inicialy, ze Ren bude rodit Lauru a nic viac. 😀

zuzalia
19. nov 2007

ahojte tehulky,
neviete kedy sa robia obhliadky izieb v pôrodnici na Kramároch,
neviem sa nikam dovolať?? ☹

evuliena
19. nov 2007

Jaji, potrebujem tvoju radu. Prosím ťa, je normálne, že sa mi zdá Ninka ešte žltá a už sme týždeň doma? Nemala by som jej dať zobrať krv, či sa jej náhodou tie hodnoty znova nezvýšili?
Ďakujem ti veľmi pekne.. ináč sa máme dobre, Ninka trošku menej spí,ale neberiem to dramaticky. Dúfam,že ty máš detičky zdravé.

martina46
19. nov 2007

zuzalia, poslala som ti IP

jaja25
20. nov 2007

Zuzi. Ano. Babatka neodporúčame prebalovať po dojčení, lebo potom grckajú. Pokakané môžu byť 2-3hodinky. Dlhsie nenechávaj... 😉

jaja25
20. nov 2007

Evi. Ak sa ti zdá viac zltá ako ked ste odchádzali, tak daj určite odobrať bilirubín. Môze sa ti zdat zltsia, aj koli tomu ze je teraz také "úzasné" počasie... Ale budes kludnejšia ked to bude v poriadku... 😉

ren1
20. nov 2007

EVULIENKA aj mne sa zda byt ta nasa stale taka zlta, ci az opalena 🙂 ako v lete. My ideme zajtra do poradne k detskemu lekarovi, tak mam pre neho nachystanych vela otazok...
JAJI, to s tym prebalovanim ma tiez zaujimalo, ze preco prebalovat pred kojenim, ked sa fakt zvycajne pocas kojenia, ci po pokakiskuju... 😀 ...tak uz chapem.

elize
20. nov 2007

Tak sme boli v pondelok s manzelom na príprave otecka na pôrod. Bolo to dost zaujimave, hlavne vtedy ked sa mojej polovicky Dr. Jandova spytala, ci mu nie je nahodou zle 😀 Prave rozpravala o porodnych bolestiach a tak 😀 Naozaj vyzeral strasne. Nastastie to bolo len tym, ze bol po nocnej a v tej malej kancelarii bolo namackanych 8 ludi a bolo tam strasne teplo 😀

Ozaj nemate niektora skusenost s Dr. Valentom pri porode? Stale neviem akeho doktora si zazmluvnit.

mimikyky
20. nov 2007

elize

už som to tu niekde písala, Dr.Valent je absolútne bohovský!!!!!!!!!!!!!mám štyri deti, a z toho dve som porodila u neho, a to boli krásne pôrody, úplne úžasný človek to je,podľa mňa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre