Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

nsoci
22. aug 2010

@kiwinka o tom nic neviem, rodila som tam a muz smel prist az na salu....

cryonae
22. aug 2010

taaaakze dnes zatial jeden porod a tri cakatelky 🙂
inak vo stvrtok tu bol natresk, v piatok pohoda jahoda, v sobotu ludoprazdno a dnes sa to asi zase rozbieha 🙂

gumimaci
22. aug 2010

@cryonae dnes tam prisla jedna znama, asi je medzi tymi cakatelkami 🙂 uz par dni prenasa, tak dufa, ze dnes to pride 😎

andelik8
22. aug 2010

@cryonae prepac mi moju otazku, nie som v obraze, ale ty si tam hospitalizovana ze mas taketo exkluzivne info? 😅

cryonae
22. aug 2010

@andelik8 yo yo :( lezim si tu kvoli hroziacemu predcasnemu porodu a chodim na porodnicu kazdy den na monitor tak poctivo spovedam sestricky ;)

nsoci
22. aug 2010

@cryonae lezis na porosnici? Aj ja som tam lezkala, len dva dni, pred mesiacom... ako dlho i uz tam kolegynka oktobrovka?

nsoci
22. aug 2010

@cryonae jaj takze lezis na rizikovom, mna poslali domov, lebo tm nebolo miesto, tak lezim doma...

cryonae
22. aug 2010

@nsoci som tu od stredy a modlim sa uz k vsetkym svatym, nech idem zajtra dom... teda nie ze by sa tu o mna zle starali, ale z tej stravy som tu schudla uz kilo (to zas az taky roblem nie je :D), z toho lezania dolu hlavou ma uz sialene pali zaha
lezim na pooperacnom, lebo inde nebolo miesto, ked som nastupovala, ale teraz to tu ziva prazdnotou... akurat som sa bavila s jednou kockou co je 29tt a je na standarde s dalsimi 3 babami a striedaju sa jej tam kyrety, potraty a ine fajn veci, takze depka maximalna, som rada, ze som na nadstandarde a sama :(
mame podobne terminy 🙂 tak sa tu mozno stretneme 🙂
ozaj, dali ti aj nejake lieky na dom? a chodis teraz na rizikovu poradnu na kramare?
jeeej, zavidim druhe dievcatko 😵 😵 😵

kiwinka
22. aug 2010

@nsoci v terajsej dobe je to tak... , alebo zavisi od personalu, stastia, nahody...? 🙂

kiwinka
22. aug 2010

@luppita dobre si urobila) v druhom tehulkovani co verim, ze bude 😉 uz isto pridem az na poslednu chvilku... lebo je to velmi tazke tam predychavat kontrakcie a podobne...
ale personal je super, vsetci su milí a ochotní ako lekari tak sestričky...

lu
22. aug 2010

ahojte tiez mam septembrovi termin, tak by som sa chcela spytat co si myslite o zazmluvneni lekara na porod. neviem sa rozhodnut ci ano alebo nie. vraj su tam vsetci dobri odbornici, tak neviem 😒 zaroven ani neviem koho, lebo nikoho nepoznam. viete mi poradit? co si o tom myslite? dakujem 🙂

andelik8
22. aug 2010

@lu moj nazor je, ze zazmluvnovanie ma vacsi zmysel pri rizikovom tehotenstve, alebo ked hrozi sekcia, ale inac... odrodit ta musi hocikto ma v danom okamihu sluzbu a pre mna ako mladu maminu, cerstvo spromovanu, platiacu hypoteku to nie je zrovna mala sumicka. Takze ja som si radsej zaplatila epidural, tatinka pri porode a rozmyslam aj nad nadstandartom, aj ked to sa este uvidi v danej chvili...

lu
22. aug 2010

@andelik8 ved prave ze tych penazi je malo 😖 som rizikova v tom ze mozem predcasne porodit, inak sme v poriadku.

andelik8
22. aug 2010

hmm... ono ak mas obavy, tak zazmluvnenie kvalitneho, odporuceneho porodnika ti moze pomoct psychicky si myslim. Ja sa porodu neobavam, zatial nemam dovod si mysliet ze by sa malo volaco stat (samozrejme stat sa moze hocikedy hocico), preto som nad tym ani neuvazovala

hablovicova22
22. aug 2010

Ahojte..práve som vás tu objavila 🙂 ja tiež idem rodiť na krámare a stále počujem, ako je tam veľmi obsadené ☹ je to pravda?? ja mám teda ešte tri tyžden čas, tak sa to tam snaď trochu uvolní 😵
ja tam idem rodiť už druhé dieťa a prvý krát som bola veľmi spokojná 🙂

cryonae
22. aug 2010

@hablovicova22 to je vsetko o stasti 🙂 jeden den maju zopar porodov, dalsi ich moze byt 20...

hablovicova22
22. aug 2010

@cryonae tak to si ma teda veľmi neukludnila 🙂 ale tak porodiť ma musia, hádam ma nepošlú domov 😀

kiwinka
22. aug 2010

@lu su tam vsetci lekari skvelí odbornici, netreba zazmluvnovat nikoho si myslim,,
aj ked mozno niektore zeny nebudu suhlasit so mnou,,, ALE ked sa uz rodi kazdy jeden doktor "ma charakter" !
to nie je ako na poradniach.... ale je to moj nazor....

cryonae
22. aug 2010

@hablovicova22 tak teraz sa vo vseobecnosti rodi vela deti a mozeme sa len modlit, aby sme zrovna my mali stastie a nebol natresk ;) ale ako si povedala, neotocia ta ;)

cryonae
22. aug 2010

@kiwinka uplne s tebou suhlasim, ja tiez vobec netusim, koho by som asi tak zazmluvnila, a ani na to nemam prachy... keby som nejakeho poznala a mala k nemu doveru, bolo by to asi ine....
a tu su naozaj vsetci do jedneho dobri

lu
22. aug 2010

@kiwinka to si ma trochu ukludnila 🙂 tie poradne su strasne rychle ...

kiwinka
22. aug 2010

@lu poradne su rychle ano,, ale to je tak ci si prominentny pacient, alebo nie,,, jednoducho niet casu na zvys na vybavovanie konkretností... doktori neustale rodia, operuju,,,,
neboj,, pekne zvladnes porod a budes sa tesit z babetka krasneho 🙂 !

hablovicova22
22. aug 2010

ani ja si nebudem nikoho zazmluvnovať..ani pri prvom som si nezazmluvnila .. akurát čo chcem je nadštandard 🙂 dúfam, že budem mať šťastie a dostanem sa tam..kamoška sa nedostala a hovorila, že to je katastrofa na normálnom oddelení ☹ personál všetko ok, ale sprchy špinavé a podobne 😠
Akému doktorovi chodíte do poradne??ja chodím Fifíkovi a niesom ani prominentná 😀 ale som s ním veľmi spokojná..

lu
22. aug 2010

zatial chodim k doc.plankovi na rizikovu ambulanciu a dalej neviem kam ma posle a ku komu ako poradne v posled.mesiaci. necham sa prekvapit 🙂

hablovicova22
22. aug 2010

možno si ťa Plank aj nechá, či nie?? mňa si Fifík nechá až do pôrodu..pri malom som chodila Hladikovi..starý pán, ale dobrý doktor 🙂

kiwinka
22. aug 2010

@lu pokial si rizikova pacientka, tak ti bude robit Doc. Plank poradnu az do konca podla mna... nieje ich tam vela co maju rizikove pacientky...
a on sa ani nezazmluvnuje 🙂 odmieta to ! 🙂
a pokial bude mat sluzbu ked budes rodit, tak mas stastie nad stastie 🙂 !

lu
22. aug 2010

@kiwinka to by bolo super, uz som si na neho zvykla 🙂 v stredu idem na kontrolu tak sa hadam dozviem co bude dalej

lulu4
22. aug 2010

Ahojte kocky,obcas zabludim aj do tejto temy,ja mam termin o 6 dni,tak som uz v napati.budem rodit na kramaroch,mam zaplateneho otecka pri porode a epi,ale nezazmluv.som nikoho,tiez z kazdej strany pocuvam ze je tam dobry personal tak som zvedava.poradne su tam ozaj o nicom ako na beziacom pase,na 1.som bola u dr. Rukavicovej,potom tam zacala robit poradne dr. Gerincova-mila mlada dr.som s nou spokojna.som zvedava aky tam bude stav ked ma to chyti a hlavne sa modlim za ten nadstandart,lebo tiez som pocula ze sprchy a wc otras.

lulu4
23. aug 2010

@cryonae ahojky,zaujali ma tvoje infosky o pocte porodov,tebe budem asi pisavat najblizsie dni nech mi das vediet co mozem ocakavat,ked mam uz tych 6 dni do finale,teda ak by ti nevadilo toto moje otravovanie?a co ty,pustia ta tento tyzd.domov,ako to vyzera?

andelik8
23. aug 2010

@lulu4 mame rovnaky termin, tak mozno sa tam aj stretneme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre