Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

andelik8
13. sep 2010

@lucul robievali ju kedysi, tiez som na take info narazila na nete, ale uz to zrusili bohuzial. No ak mas nejake otazky, kludne sa pytaj tu alebo do IP, mam vsetko v zivej pamati 😉

ponyxx
13. sep 2010

no dnes som bolo na 8p. na uzv a celkom veselo to tam vizeralo. Maminky "pobehavali" s babatkami hore dole, doktorkovia hore dole, sestricky ani nehovorim... A ja, objednana na 9:20 som sa dostala na uzv nieco po 10:30. Ale stalo to za to, lebo robila mi ho Dr. Gerincova a bola velmi mila. Konecne som videla aj babatko 🙂

lucul
13. sep 2010

@andelik8 dakujem. ak by si mi mohla napisat tak vsetko co sa mi bude hodit, co budem potrebovat zbalit navyse okrem toho zoznamu co maju na nete a co rozdava dr. Jandova, a nevies nahodou aky je dr. Valent? mne ho doporucil moj gynekolog

andelik8
13. sep 2010

@lucul napisem ti do IP hned ako sa naobedujem, lebo doteraz som skakala okolo malej 😉

lucul
13. sep 2010

@andelik8 dakujem, ved v pohode, ked budes mat cas

andelik8
13. sep 2010

@lucul prepac... bola som mimo PC. napisem sem.
co sa tyka veci na zbalenie... zalezi od toho, ci ides na standart alebo nadstandart. Ja som bola na nad.. a vobec som nevyuzila vlozky ani podlozky pod seba... to nam davali. Toaletak nedavaju ani tam, a teda spotreba bola riadna, tak to sa ti zide urcite. Zupan nezabudni, ten sa zide urcite, nocne kosele som spotrebovala dve, jednu hned na druhy den som posielala domov vyprat lebo som zakrvavila... baby tam inac chodili nie len v nocnych koselach ale aj normalne v teplakoch a tricku. Na izbe bolo dost horko, tak sme chodili aj hore bez, lebo sme mali podrazdene bradavky, tak sme luftovali 🙂 masticku na bradavky ak mas si vezmi, ak nie, daju ti novorodenecke sestricky take vzorky od aventu. Odsavacku si tiez mozes pozicat ak bude treba, tak to ti nemusi zaberat miesto v kufri. pribor treba, ale misku na polievku nie, maju tam hlboke taniere. ani pohar na pitie netreba (neviem ci je to takto aj na standarte ale 😖 )

hmmm... neviem. zabudla som na nieco?

lucul
13. sep 2010

@andelik8 nevadi, chapem, male babanko 🙂 ale velmi pekne dakujem, rada by som isla na nadstandard, snad sa dostanem, neviem, nic ma nenapada, ak by nahodou, tak napisem, ale velmi pekne dakujem 🙂

andelik8
13. sep 2010

@lucul ja ked som sla tak bolo vela posteli volnych, nebol problem sa tam dostat

babatko mam dobrucke, a spave 🙂 tak som ju nechala na starost tatinkovi a vybehla som do mesta pokupit darceky detom mojich sestier. V stredu mame hromadnu narodeninovu oslavu 🙂
moja mala je nar. 7.9, jednej sestry 5rocna je 19.9., druhej sestry 7rocna je 29.8. a synovec je 14.9. 😀
sme sa trafili vsetky tri sestry do takeho obdobia s tymi detmi.... 😀 😀 😀

lucul
13. sep 2010

@andelik8 tak to mas super, ze mas spave babo, aj ja by som take rada, ale podla aktivity v brusku, no neviem neviem. no tak to ste sa pekne trafili, ja som zvedava kedy sa to moje narodi, ale tiez bude mat kusok od narodenin bud narodeniny mojho synovca 18.10., mojho otca 25.10. alebo moje narodeniny 8.11.

lucia89
13. sep 2010

ahojte baby,tie co ste rodili na nadstandarde tak kolko vas to cele vyslo euraasov?

fialkaa
13. sep 2010

ahoj, na Kramaroch si mozes zaplatit len ubytko na nadstandarde, nie porod na nadstandardnej sale. take tam nemaju. ak chces ubytko na nadstandarde, za 2-postelovu izbu platis cca 17 eur na den (asi 500 Sk), ak chces mat izbu len pre seba okolo 35 eur (1000 Sk). Miesto na 3postelovej izbe je myslim v starej mene okolo 200 Sk.

cryonae
14. sep 2010

@andelik8 ty si aka dobra, ze par dni po porode sa vyberies nakupovat :D ja som este tri tyzdne nevedela chodit :D respect! 🙂

nsoci
14. sep 2010

ahojte... neviete odkedy sa da ist na monitor? Dnes mam poradnu a mam ist predtym na monitor, minule som bola o 11.40, ale dnes by som radsej co najskor bo mam nejake divne stavy v bruchu... dakovala

lu
14. sep 2010

@nsoci ahoj ked som tam bola objednavali uz aj na 7,40, no neviem ako beru bez objednania, mna stale objednaju, 😒

cryonae
14. sep 2010

@nsoci ja som bola vcera, ak si objednana na poradnu, tak ked tam prides, povedz sestricke, ze ides aj na monitor a ona ta potom zavola podla poradia, v akom ste prisli s ostatnymi mamickami ;)

nsoci
14. sep 2010

@cryonae dakujem a odkedy su tam nevies? Ak dojdem napr. o desiatej uz tam niekto bude?

nsoci
14. sep 2010

@lu az teraz mi zobrazilo Tvoju odpoved...
tych monitorov je tam asi viac, ze? ja chodim k dr. tokolyovej, uplne na konci chodby... no uvidim, mozno sa tm preveziem...

lu
14. sep 2010

@nsoci monitor robia na 221, su tam 2 lehatka, a monitor maju aj na porodnici 9posch ale tam myslim posielaju az po pracovnej dobe ak treba a cez vikend, ked uz nie je nikto na 221

nsoci
14. sep 2010

@lu diky moc uz tomu lepsie rozumiem...

andelik8
14. sep 2010

@cryonae tak ja nemam problem s chodenim ani zohybanim, dokonca si uz aj kychnem 🙂 len rano mi trosku dlhsie trva kym vstanem z postele a kedze mam este stichy tak ma trosku tlacili vcera rifle na ne, ale bola som rada ze som sa na chvilku dostala medzi ludi. A mm bol rad, ze mal tolku zodpovednost a bol na malu uuuplne sam 😀

kamila.k.
14. sep 2010

Ahojte. Chcela by som sa vas spytat, ci nemate nahodou kontakt na doktorku Tokolyovú, pripadne kde presne ordinuje..dakujem 🙂

kiki2009
14. sep 2010

Aj ja som bola včera na monitore a aj na poradni u Dr. Prochazku a stvrdla som tam 4 hodiny.
Nechápem ako to tam majú zaužívané ale kočky ktoré prišli po nás brali hned a mi sme tam sedeli a pozerali. Dokonca aj kočka, ktorá došla predo mnou asi pol hodinu sa dostala na rad až po mne...
Pred troma rokmi ked som rodila tak ma dr. objednal na hodinu a zobral ma a bolo
tak som zvedavá ako dopadnem za týždeň

mamicka2009
15. sep 2010

@hablovicova22 ahoj, ja len ze ked sa ti narodil filipko, tak ja som bola prave na novorodeneckom pri mojej malej, ktora bola v inkubatore kvoli zltacke, tak som tvojho malickeho videla uplne za cerstva ked ho tam priniesli, pekne sa tam o neho postarala uplne najlepsia sestricka, co tam podla mna je, tak si ho mala v tych naj naj naj rukach! pamatam si, aky bol chudacik uplne modry, ale sestricka mi vravela, ze to je v pohode, ze to novorodeniatka mavaju taku farbu🙂 No a v tej stvrtkovej pravde su nasi drobci odfoteni vedla seba🙂 Moja je Sofia - vľavo🙂 Tak nech sa vam dari, držte sa!

andys11
16. sep 2010

baby, neviete niektora, co je nove v porodnici na kramaroch? idu zvesti, ze je tam 60 babatiek, nadstandard uplne plny a celkovo desna plnka, ze je tam vela predcasne narodenych deticiek teraz a vela z nich ma zltacku, tak tam mamicky tvrdnu s nimi... uplne ma to vydesilo... to musim potom za kazdu cenu este drzat, kym sa to tam trosku vyprazdni 😅

gumimaci
16. sep 2010

@andys11 Ahoj, ja som odchadzala v pondelok, a naozaj nadstandat bol plny. ale neboj na chodbe ta nenechaju 🙂 Furt sa pepusta, tak sa treba pytat, ak chces ist na 9te. 😉

andys11
16. sep 2010

@gumimaci dakujem ti velmi pekne za info... a gratulujem k ondrejkovi 😀 ... dufam, ze to prebehlo v pohode a dobre si sa tam citila 😉

gumimaci
16. sep 2010

@andys11 hej, fakt su tam dost mily, hlavne sestricky a lekarky na novorodeneckom. Vzdy prisli a poradili, ked bolo treba, alebo ked mali mamicky nejake otazky.

gumimaci
16. sep 2010

A pozdravujem sestriky z RESky, kde som travila prvych 24 hodin. Hlavne sestricku zo Sale (neviem ako sa vola 😅) , ktora sa so mnou bavila celu dobu co som uz bola hore a nemusela som pozerat len do stropu 🙂 )

janka46
16. sep 2010

@ponyxx ja som bola na 8p. v utork na USG. (babo som sice nevidela svoje ☹ )ale je OK a riarne ma sokovalo vahou, že 1800gr.Tiez sa tam premavali mamicky, aj som v kutiku duše trošku závidela 😉

nsoci
17. sep 2010

@andys11 ja tu lezim a dnes doobeda vraveli 46 babatiek... a odvtedy sa furt rodi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre