Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ribana2
17. júl 2013

@cenculinka my sme tam tiež boli minule len raz a v pohode dala pečiatku, mna len zaujímalo, že kedy sa jej mám ozvať, ale ďakujem za info 🙂

domeli
17. júl 2013

@karin363 ale veď ak chceš manžela pri pôrode, tak stačí prísť tam 1x na tie 2 hoďky k Dr. Jandovej s ním. Nemusím absolvovať žiaden celý kurz (inka, Dr. Jandová kurzy predpôrodnej prípravy už na Kramároch nerobí, ale kdesi v Petržalke). Toto je ozaj iba pre otecka pri pôrode - 2 hoďky a pečiatku Ti dá.

domeli
17. júl 2013

@ava11 Dr. Rukavicová je super 🙂

domeli
17. júl 2013

@ribana2 ak si už raz u Jandovej bola, razítko Ti dá bez problémov

hajajanka
17. júl 2013

@ribana2 Ahoj, ja som absolvovala pripravu u p. Jandovej pred druhym porodom a aj to len preto, lebo tu prvu som nestihla 🙂 Inak, ked uz mas jeden porod za sebou, tak staci za nou prist (vopred sa dohodni cez mail) a ona ti da len peciatku.

@karin363 Jedna sa o jedno sedenie. Asi si to mylis s cvicenim pre tehotne, tam je viac stretnuti.

karin363
17. júl 2013

@hajajanka potesili ste ma, zavolam tej pani, niekde tu som videla na nu kontakt.

hajajanka
17. júl 2013

@ava11 🙂 Vizitami je porodnica na Kramaroch priam povestna. Ja taky poriadok nemam ani doma, ako odo mna ziadali tam 🙂 Nadstandard je na Kramaroch o nahode. Bud je volne alebo volne nie je.

ema13
17. júl 2013

@janinka13 Ahoj, pisala som Dr. Jandovej a neozyvala sa mi. A teraz citam, ze mas dovolenku. Nevies dokedy?

janinka13
18. júl 2013

@ema13 ahoj, v pondelok idem na poradňu, skúsim zistiť.

ema13
18. júl 2013

@janinka13 Dakujem. Mozem sa ta este opytat jednu otazku - aj ked som rodila na Kramaroch pred 2 rokmi, uz si to nepamatam. Je nutne sa do poradne prihlas osobne alebo mozem telefonicky? A comi odporucas - najprv sa objednat na CTG a potom do poradne alebo je to jedno? Vdaka za odpoved.

janinka13
19. júl 2013

@ema13 mne prv kázali sa objednať na ctg - a keď som tam prišla, tak mi pridelili lekára na poradňu a išla som hne´d v ten deň na poradňu, síce som musela počkať, kým bude ordinovať, ale dalo sa, niektoré dievčatá majú ctg jeden deň a poradňu iný deň.

janinka13
19. júl 2013

@ema13 telefonicky stačí 🙂

ema13
19. júl 2013

@janinka13 Vdaka.

jana_pk
23. júl 2013

Ahojte,
trosku sa chcem povypytovat ohladom porodu na Kramaroch - mam nejaku predstavu o porode, ale hlavne po porode.
V podstate su to tieto veci:
1) nechcem vyvolavany porod
2) nechcem prasknut vodu
3) nechcem Hamiltonov hmat
4) EPI neplanujem, ale to nepovazuju asi za problem
5) CHCEM (na tomto mi velmi zalezi), hned po porode dat babo na brusko, ja si ho osusim, a potom chcem aby sa mohlo uskutocnit samoprisatie)
Prosim co myslite, musim si niekoho zazmluvnit alebo sa mozem spolahnut, ze to prediskutujem s lekarom ktory bude mat sluzbu.
DAKUJEM za rady a skusenosti

jana_pk
23. júl 2013

jaj a este 1 bod som zabudla, chcem nechat dotepat pupocnik...

ema13
24. júl 2013

@janinka13 Ahoj, chcem sa ta opytat, ci nevies, dokedy ma Dr. Jandova tu dovolenku, pripadne kde by som mohla zistit jej ordinacne hodiny? Vdaka.

janinka13
24. júl 2013

@ema13 poslala som IP správičku

pritt98
24. júl 2013

Ahojte baby, tie ktoré ste si zazmluvňovali pôrodníka na kramároch...kedy ste platili?
Ja mám zmluvu už u seba, podpísanú od všetkých, a lekár vraví, že stačí zaplatiť aj potom...
ako ste platili vy?

vivi
24. júl 2013

@jana_pk ahoj, ja som rodila minuly rok vo februari a co si pametam tak voda mi praskla.sama az na koze, dietatko mi dali na brucho hned po narodeni, potom manzel prestrihol snuru, niekam ho zobrali a potom mi ho polozili na prsnik ale neprisal sa. Mala som epi a porod bol spontanny.

vivi
24. júl 2013

@pritt98 mne povedal to iste

vivi
24. júl 2013

zaujimalo by ma, ci ste niektora rodila na kramaroch pocastakychto horucav, ake maju prist?

iviatko
24. júl 2013

rodila som koncom sep. a bol to des... spotena som sa smykala po posteli...nezavidim v tych horucavach.

jana_pk
25. júl 2013

@vivi dakujem az na tu vetu ze kdesi ho zobrali potom sa uz samoprisatie nemusi podarit, preto chcem aby ho vysetrili bud na mne alebo az potom. DAKUJEM este raz za skusenost.

hradnapani
25. júl 2013

@jana_pk na tvojom mieste by som sa o tychto veciach URCITE porozpravala vopred s vybranym zazmluvnenym porodnikom, plus s primarkou pediatrie..
To, co chces s tym samoprisatim a osetrenim dietata na tebe/ neskor je v nasich porodniciach takmer nemozne. Bez konzultacie vopred to odhadujem na takmer nemozne. RAz som citala skusenost jednej mamicky s porodnicou v Topolcanoch, kde tiez toto ziadala a ledva, ledva jej tam vyhoveli, ale napokon vyhoveli. (a to pritom topolcany su brane uz ako alternativna porodnica naklonena prirodzenosti).
Takze bez konzultacie vopred s tym na kramaroch nerataj velmi... aby si tam potom nemusela minat vzacnu energiu na dohadovanie sa, pripadne byt sklamana a rozrusena, ze to nebolo podla tvojich predstav.
Standardne je to tak, ze dieta po porode by mali polozit na brucho (ale radsej ich o to poziadaj, ja som bola ticho a vzali mi ho hned, co si vycitam dodnes, lebo navonok sa tvaria, ze to bezne robia), a za par minut ho beru na osetrenie, ale to mozem potvrdit, ze je naozaj chvila. Potom ti ho donesu naspat a mozes si s nim robit co chces (t.j. vymotat ho z perinky a prilozit si naheho alebo cokolvek. Ale nejaku prikryvku/ uterak na zakrytie si dones aj svoju.

jana_pk
25. júl 2013

@hradnapani hej asi bude lepsie si niekoho zazmluvnit, len ja som mala pri prvej prednostu a ten bol sice zlaty, ale.... vsetko bolo to co som pisala: vyvolal mi porod (ze aby som nerodila cez velku noc). praskol vodu, hamiltonov hmat, ziadne samoprisatie. Je pravda, ze som ho o to ani neziadala, lebo vtedy som v tom nemala ani jasno. Teraz mam az velmi 🙂 ale ci najdem niekoho ochotneho :(, lebo doc. Rusnak neviem ci by to bol ochotny riesit takto. A nikoho ineho tam nepoznam :(

hradnapani
25. júl 2013

@jana_pk s konkretnymi menami ti asi neporadim, tiez tam nikoho nepoznam, zazmluvneneho som nemala. Mozno ine mamicky pomozu viac. Ale uplne ti rozumiem, preco to chces ako chces... uplne. A je mi strasne smutno z toho, ze si to tu musime takto prosikat a za hranicami je to ta najbeznejsia vec na svete. Ale to je uz o inej teme...

vivi
25. júl 2013

@jana_pk ja som mala pri prvom MUDr. MASURU, bola som spokojna a aj teraz som si ho dala. Je taky srandista 🙂 Ale vacsina doktorov je super, aspon co som spoznala ked som tam lezala. Ako prvorodicka som vela veci nevedela , teraz si na niektore dam pozor. Hlavne to samoprisatie, neviem ci v tom bola chyba, ze mi ho sestricka len na chvilu prilozila a dali ho prec aj napriek tomu ze sa vobec neprisal, potom som mala velke problemy s kojenim.Ale pravda je ze som mala po porode komplikacie, tak mozno preto ho dali manzelovy a poslali ich mimo salu.

vivi
25. júl 2013

Co je to ten Hemilton hmat? To je to tlacenie na brucho? Inak este som zabudla napisat ze ma nenastrihavali, robili mi masaz hradze.

katche
25. júl 2013

@vivi povolenie plodovych obalov, je to velmi neprijemne az bolestive, malo by to pomoct k porodnej cinnosti a odídeniu plodovej vody

sabi74
25. júl 2013

@natfek -Dr.Pruzinec je kapacita,nam tiez on zachranil zivoty 🙂 Aj mne a aj dcerke,moj porod bol totiz na poslednu chvilu a sekciou a velka vdaka mu patri!
Je skvely,pohotovy,suciti s pacientmi a vidno,ze svoju pracu vykonava s laskou, je to proste jednotka a patri mu velka vdaka!!! A pritom som sa k nemu dostala uplne nahodne,nemala som nic zjednane a ani zaplatene...! Moze byt mnohim lekorom iba prikladom! 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre