Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska.zuzanka
4. dec 2009

algida blahoželááááááááám 😵 😵 😵

diduska777
4. dec 2009

Algida blahozelam k dcerenke 🙂 Nech ste obe zdravucke a v pohodke 🙂

johanka1234
4. dec 2009

Dnes je 4. december, okolo 13h sa narodil maly Alexander. 53cm meria, 4070 vazi, na svet sa 10 hod tlacil

tinad
4. dec 2009

Ahojte,chcem sa spýtat,na ktorý den púštajú po cisárskom ????

bec
4. dec 2009

tinad: na 5 ak je vsetko ok s Tebou aj s babtkom

mirulienka
4. dec 2009

algida, aj ja sa pridavam ku gratulaciam, aby ste boli obe zdrave a stastne 🙂 a my cakajuce ti dakujeme za podanie sprav, ako to tam vyzera 😲

tinad, a ty pises z porodky? mala si cisarak??? ako sa ti vodi??

tinad
4. dec 2009

mirulienka: nie nie píšem ja Tinkina sestra...ano mala cisarák a dobre sa majú obidvaja.

mirulienka
4. dec 2009

tak pozdravuj maminku s babatkom 🙂 🙂 🙂 🙂 a je to dievcatko ci chlapcek??
ved snad sa nam sem potom ozve, ked budu doma a napise, co a ako...

tinad
4. dec 2009

chlapec to je...nom ked bude mat čas,tak asi ano...

algida
4. dec 2009

Babuľky ďakujeme za gratulácie, držím palce, nech máte iba tie pozitívne zážitky z pôrodu a pôrodnice.
Inak áno, ak po cisaraku nie sú komplikácie, na piaty deň išla spolubývajúca z izby domov, závisí od stravu dieťaťa - či nemá žltačku a či začalo priberať.

csina
4. dec 2009

dievčatá..algida , tinad...blahoželám aj ja ...už aby som sa k vám zaradila..🙂)

beruska.zuzanka
4. dec 2009

Kočky, už aj zuzitka má už malého fešáka 🙂

správička od nej v našej téme Najkrajší vianočný darček:

Dnes je 4. december, okolo 13h sa narosil maly Alexander. 53cm meria, 4070 vazi, na svet sa 10 hod tlacil

Zuzit, blahoželááámeeee 😵 😵 😵

mirulienka
5. dec 2009

jeeej, dalsie babo 🙂 🙂 🙂

blahozelam dalsej stastnej maminke 🙂 🙂 🙂 a prajem tiez veeeeela zdravicka a stasticka!
takze nakoniec nestihla ani ten pondelkovy prijem... 😀 😀 😀 😀 to je super.

a johanka1234 to sem aj prilepila, ale som nevedela, ze to je od zuzitky...

mirulienka
5. dec 2009

beruska.zuzanka, a kde mate tu temu "Najkrajsi vianocny darcek"?

csina
5. dec 2009

tema je v tehotenstve...zuzitke blahoželám, už som tušila, že ten pondelok si rozmyslela... 😀

tinad
5. dec 2009

Ahojte,prosim Vas neviete kedy ordinuje doktor Prochádzka,alebo nemáte nanho kontakt ??

diduska777
5. dec 2009

Tinad a Zuzitka, gratulujem k babatkam 🙂 Hlavne nech ste zdravucky a spokojny. Dufam, ze ked budete moct date vediet ako to vsetko prebiehalo 😉

mirulienka
5. dec 2009

tinad, prochazka ordinuje v pondelok od 9 do 13 hod. kontakt nemam nahno...

tinad
5. dec 2009

mirulienka, len v pondelok ????

mirulienka
5. dec 2009

no podla rozpisu na dverach c.222 len pondelok. jedine ze by ine dni ordinoval v inych dverach, ale to sa mi moc nechce verit...
ja k nemu chodim tie pondelky

tinad
5. dec 2009

mirulienka, aháá dakujem

mizu416
6. dec 2009

tinad uz ste doma?ako?preco ti robili cisarak?maly je krasny,videla som ho na FB...vela stastia a drobcek nech je zdravy 😀

mir09
6. dec 2009

ahojte baby,

tak aj ja hlasim ze je to za mnou 🙂 maly matus sa narodil 1.12.
mne bolesti zacali uz 2 dni dopredu, do nemocnice som isla "ukazkovo" podla knizky ked som ich mala kazdych 5 minut a nedali sa rozchodit ani sprchou anbola zatvorena, ani plodovka neodtiekla, takze sa moj zazmluvneny doktor dostal ku mne az po noci a dni, potom to uz islo lepsii nicim, a odisla mi zatka.
tak ma zobrali na vzdycharen lebo som e, dali mi epi ked som bola na 3 cm, potom mi praskol vodu a do 2 hodin bol maly na svete ....... epi odporucam, dufala som sice ze ju nebudem potrebovat a pojde vsetko trosku rychlejsie, ale som za nu vdacna, lebo pri 3 min kontrakciach som uz zvierala nohy postele od bolesti.
Nadstandard sa usiel aj mne, ale zas na druhej strane ta hygiena je tam biedna. Bola som v tom ze 2 baby maju jednu kupelku ale 2 izby (kazda 2 baby) maju jednu kupelnu na polovicu.
Strava bola velmi vhodna, hlavne kelovy privarok, este dodnes z neho maleho boli brusko, aj ked na vyber je viac jedal.
Niektore sestri stoja za to, ked na druhy den po porode na mna zacala kricat, tak to nebolo nic prijemne, takze smena s 2 mladymi babami je fakt hnusna, ostatni su velmi zlati.
Ja osobne som nemusela cely nacvik okolo vizity, zobudia vas o 6 rano a do 9 sa clovek nepohne z postele, lebo caka na nejakeho doleziteho pana doktora, a to samozrejme su este 2 vizity predtym (nastastie len v piatok)
Drzim palceky cakatelkam a gratulujem maminam, Algida mi sme sa tam mozno aj zahliadli 🙂

diduska777
6. dec 2009

Mir09 gratulujem k Matuskovi 🙂 Nebolela ta hlava po epi? Tie velke vizity su aj v utorok, mne to tiez liezlo na nervy, cakat v pozore 😒 Hlavne, ze to uz mate za sebou a ste domka 😉

csina
6. dec 2009

mir...gratulujem, užívajte si už teraz krásne chvíle domka.. 🙂

mirulienka
6. dec 2009

mir09 aj ja blahozelam a zelam veeela zdravicka vam obidvom.

dik za upozornenie na mlade sestricky, dufam, ze budem mat dost sil im aj vynadat, ked budu neprijemne... 😀

csina aj ty ides zajtra do poradne, ze? ja dufam, ze mi doki povie nejaku pozitivnu spravu, napr. ze sa uz otvaram 😲 vcera som mala pocit, ze mi uz spadlo brucho a dnes zase vyskocilo hore... ja uz to chcem mat tiez za sebou....

mir09
6. dec 2009

dakujeeem, inac baby ten pocit mat to malinke klbko pri sebe je uzasny 🙂 aj ked sa nam v noci spat este nechce, nejak mame prehodeny rezim... tak sme zacali dnes upravovat

mne epi fakt pomohla, uz som mala bolesti kazde 3 minuty a dost brutalne, ale nic sa nehybalo, epi tie bolesti stlmila, az tak ze uz som citila len tlaky na konecnik, to sa nezastavilo, ale bez toho by som ani nevedela kedy tlacit, samo ze efekt epi je tak na 1 hodku, ale anesteziologicka bola stale tam, takze mi vzdy pridavala, ked to uz zacinalo zas boliet,
je pravda ze na porodnom stole som uz skoro spala, neviem ci efekt epi, alebo proste normalna reakcia organizmu na to vypetie, ale podarilo sa zmobilizovat sily a zatlacit 😀 😀 😀
potom som nemala vobec ziadne priznaky, nic ziadna bolest hlavy, takze ja si chvalim

tak my sme mali velku vizitu v piatok, v utorok som tam rano este nebola, takze je mozne ze su 2x za tyzden, ale je to teda fakt otrava .....

inac pre prvorodicky, treba sa pytat cim viac, nikto vam tam nic moc nevysvetli, takze pytat sa stale, sestricky chodia po izbach a pytaju sa ci je vsetko oki, tak s hocicim ich treba otravovat ked si neviete rady, prebalovanie nam napr ukazali len tak narychlo a to hned v den porodu, takze z toho clovek moc nema, o kojeni ani nehovorim, treba fakt zacat uz na prodnom stole, nam s partnerom len maleho doniesli a dali do postielky ale zeby mi niekto povedal ze ved si ho skuste nakojit......
babo vam inac (ak rodite spontanne) prinesu na sestonedelie asi tak 2 hodky po porode, je to dost namahave, hlavne kedze sa clovek nemoze ani poriadne posadit a po kazdom wc je potrebna sprcha, ale asi ma ten roaming in nieco do seba, ked clovek pride domov uz je celkom zbehly,

najhorsie bolo ked nas vyhanli na sono (1 den pred odchodom) s tym ze ved si babatko nechajte na izbe, a potom nas tam nechali kludne cakat, samozrejme pocas vizit treba byt na postely v "pozore" ci babo place alebo potrebuje prebalit ci nakojit, to nikoho netrapi, tolko k baby friendly hospital a to som nespomenula vsetky prijemne zazitky, v kazdom pripade dufam ze budete mat co najrychlejsi porod a bez bolesti 🙂 ten vysledok stoji za to .......

vsetkym novym maminam gratulujem aj ja 🙂 a nech ti nasi malinky rastu ako z vody su zdravi

ewelyne
7. dec 2009

ahojte, neviete, da sa aj na Kramaroch zaplatit si porodny box ako napr. na Antolskej? d.

csina
7. dec 2009

mir09..tak to sa tam toho až toľko nepomenilo od môjho prvého pôrodu, čo si ja pamätám, takto presne to tam prebiehalo aj 7 rokov dozadu... 🙄
mirulienka...no tak ako si dopadla? otvorená na 3? 🙂 ja nie...v piatok som mala 3.5 hodiny kontrakcie pravidelné po 20 min..už som myslela, že idem... 🙂 pobalila som si aspoň tašku, ale prešlo to...doky dnes povedal, že maternica podráždená, čípok špička prstu ale vraj to ešte potrvá...u mňa určite áno, lebo ani pri prvej to nešlo hladko...tipujem, že aj poprenášam... 😎

hajdylca
7. dec 2009

caute kocky, chcem sa spytat od ktoreho tyzdna treba chodit k p. Jandovej na tie prednasky, a kedy je potrebne absolovat ten kurz ak chcem aby mohol byt partner pri porode.
ďakujem velmi pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre