Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska151
2. jan 2010

Lenocka:A ta spynalka stoji tolko co epi?

beruska151
2. jan 2010

Amisa:no tak to sa urcite stretneme.

Ale uz dlho sa neozvala werca co je snou zeby uz bola v nemocke?Ak ano tak drzim palce! 😉

lenocka23
2. jan 2010

no to neviem kolko stoji, ale myslim ze tu davaju skor pri cisaraku..skus sa opytat na poradni, nech ti vysvetlia rozdiel, pripadne anesteziologa, ku ktoremu aj tak musis ist (vraj porodnici maju radsej epi, lebo rodicka viac spolupracuje)

bibione
2. jan 2010

beruska: spinal sa neplati...je to normalny postup pri planovanej sekcii..cize cisarsky
rozdiel v tom je taky,ze pri spinali necitis od pasa nadol ani N...to jest,ze necitis,ze mas nohy,ale inak si pri vedomi...a spinal je jednorazove anestetikum,dlzka posobnosti je cca 5 hodin
epidural je vlastne len lokalne znecitlivenie,cize pri nom sa normalne pohybujes,vydrzi jedna davka od 1h do 2h...ako komu,ked citis,ze ucinok dochadza,zavolaju znova dr a ta ti da dalsiu davku. mne vydrzala jedna tu hodinu,takze dr vedela,kedy ma zase dosjt 😉 je to lepsie ako LSD 😀 😀 taka uvolnena budes,ze az 😀

bibione
2. jan 2010

baby,aby som nezabudla...vlastne aby ste vy nezabudli 😉 co chcete epidural,tak sa poponahlajte s vybavenim...suzi ty mas este cas...ale neviem ci lenocka tiez chce...tak chytro chytro 😅

lenocka23
2. jan 2010

no ja uz mam zaplatenu. len na ten krvny test cakam... v pondelok mam poradnu tak hadam dovtedy neporodim.. (aj ked by som bola uz rada)... ale dakujem za pripomenutie.. 🙂

zuziq
2. jan 2010

a kedy vlastne treba ist k anesteziologovi koli epi? 😕

bibione
2. jan 2010

beruska: ako prvorodicke ti radim...svihaj pre epidural...druhorodicky maju v tomto vyhodu...maju to sup sup...myslim porod samozrejme 😀 aj keby si si mala pozicat...vies,to neni ako ked ta boli zub alebo hlava...sice som mala epi,ale poslednu hodinu mi uz nedali,aby som citila tie tlaky a musim povedat,ze aj ta hodina mi bohate stacila.. este kym som lezala sa to dalo a ked som akoze naparzdno tlacila...to sa este dalo,ale ked som si po vlastnych mala vyliezt na stol...sranda veru prestala byt ☹ .ale keby som mala byt bez neho tych 14hodin...no s panom bohom...ma mozu rovno ozivovat 😅 ...niekto sa tu pytal,ci z tej bolesti mozes omdliet...odpoved...mozes a nemusis...

lenocka23
2. jan 2010

zuziq, ked vojdes okolo vratnice (nie tam kde su platene sluzby) tak prvou chodbou doprava... su to jedny z poslednych dveri... tam dostanes papiere na prestudovanie a vyplnenie.. jeden doklad potvrdeny ti ostane... s tym potom pojdes zaplatit...

lenocka23
2. jan 2010

tak a teraz odpoved "k veci"... zuziq, mas najvyssi cas... 🙂

zuziq
2. jan 2010

lenocka dakujem 😉

bibione
2. jan 2010

zuziq: ja som si vybavila v 38tt...ale ja som aj potiahla do 42tt...neni to nic zlozite

zuziq
2. jan 2010

este ma napadla jedna vec. myslite, ze je "rozumne" pred porodom nejaky ten tyzden zdrziavat sa mimo Ba? My chodievame kazdy vikend do nitry a len ma tak napadlo, ci by sme to stihali z nitry na kramare 😀 je to asi 45 min. po dialnici plus nieco cez mesto... 😕

hajdylca
2. jan 2010

zuzig mne pani Jandova povedala ze epi staci vybavit po 36tyzdni, aj teraz som bola na prvej poradni na kramaroch - na dalsiu idem 15.1. a doktor mi povedal, ze mam pomalinky premyslat ci ju budem chciet, a ze potom v januari si ju vybavit...
zuzig co sa cestovania tyka, tak ja byvam len od Ba min. 30 min + minimalne nejakych 15 min. cez mesto....

lenocka23
2. jan 2010

zuziq cestovanie je naozaj na tebe, ako sa citis... ja mam znamu co zije v Ba ale pochadza z Liptova (ako ja) a mesiac pred porodom boli u rodicov, ze ved pohoda.. no a porodila v L.Mikulasi... 🙂 pokial mas so sebou knizku (co isto mas) tak mozes porodit kdekolvek... je len na tebe,ci chces rodit naozaj na Kramaroch alebo ti je jedno "kde ta to chyti"... 😀
no a ta epi.. mne pohovor s anesteziologickou plus zaplatenie zabrali cca 20 minut... staci si sadnut pred ambulanciu a pockat kym ta zavolaju.. (vykukaju celkom casto... ) 🙂

amisa
2. jan 2010

lenocka a tehotne beru prednostne..teda aspon ked som si to ja vybavovala v decembri.

lenocka23
2. jan 2010

no to neviem potvrdit, za cely cas som tam bola jedina pacientka.... 😀 😀

jaja25
2. jan 2010

Ahojte. Chcem sa spýtať, ak ste chodili cvičiť, či mi neviete poradiť kedy a o koľkej- ja teda ešte mám chvílu čas, ale moja sestra by už pomaly mala začať chodiť na cvičenie. Ja si to už nepamatám a určite sa to zmenilo za tie 4 roky čo som tam nebola. Ďakujem 🙂

lenocka23
2. jan 2010

jaja, tusim je to pondelok streda stvrtok vzdy o jedenastej... ale skus skontaktovat p. Jandovu, ktora to vedie.. katarina.jandova@kramare.fnspba.sk

bibione
2. jan 2010

jaja: od 25tt staci a objednat sa treba u p.Jandovej,staci aj cez mail...kontakt je na kramarenskom webe

zuziq
2. jan 2010

lenocka sak to, ze v nitre rodit urcite nechcem a manzel ma z toho strach, ze to nebudeme stihat. Fandi nam, ze porodime do hodiny alebo co 😀
Na kramaroch sa cvici vzdy pondelok, stredu a stvrtok o 11>00, najlepsie je sa zapisat (staci jej poslat mail), ale ak je plno, moze sa stat ze napise, aby ste prisli "na blint". Len niekedy sa stane, ze ani v dany termin cvicenie nie je - ked im do toho nieco pride, takze najlepsie je vzdy dopredu sa opytat a potom sa da na dalsi tyzden zapisat uz priamo na cviceni 😉

lenocka23
2. jan 2010

ja som bola cvicit "na blint" bolo nas tam 14.. trosku sme sa potlacili a OK.. len je potom dobre, zbrat si nejaku karimatku, lebo sa ti nemusi ujst.. 🙂
p.Jandova zacina po dovolenke v pondelok cvicit a tusim ze ma plne terminy, lebo co viem, baby sa zapisovali uz zaciatkom decembra na januar... ☹

beruska151
2. jan 2010

Tak dobre popytam sa na tu epi.A po porode uz ziadne bolesti niesu?

bibione
2. jan 2010

beruska: ty uz sa nepytaj,ale konaj 🙂 ..bolesti...mno podla toho ako budes rodit...ked sa ti podari normalne,mas vyhrate...sice si moc nesadnes,ale to je nic oproti sekcii 😠

weronyca
2. jan 2010

ahojte kocky neviete nieco nove o csine?

bibione
3. jan 2010

weronica: este nic 😉 ale ak sa jej podarilo porodit toho 1ho,tak 5teho-6teho ju tu mame spat 😎

jaja25
3. jan 2010

Baby a poobede sa necvičí? Keď som chodila ja, tak bývalo o tej 11-tej, ale aj o 17-tej. Veď do 36-teho týždňa chodí väčšina žien do roboty... To ste si brali dovolenky???

beruska151
3. jan 2010

Bibi:dobre ukecala si ma 😵A preco po sekcii je to horsie ako po normalnom porode?Ale teba nenastrihavali ked si mala sekciu ci? 🙂

Werca:Ty si tu ja som ze uz si v nemocke ked si tu dlhsie nebola.Ved cakame na seba hadm ma nenechas v stychu.Ides na nadstandard?Lebo bom si pozerala tvoje foto tak ked ta uvidim bezim za tebou.Ak ti to nebude vadit samozrejme.
Csina to uz ma asi zasebou myslim na nu stale len nech je vsetko ok.

Ja uz sa tak cudne citim stale mi tvrdne brucho stale sa prehazdujem v noci uz aby to bolo vonku lebo uz je toho aj na mna moc dufam ze nebudem prenasat.

zuziq
3. jan 2010

jaja25 ja som si dala vzdy priepustku potvrdit. a neviem ci je to vsade, ale u nas akonahle som zamestnavatelovi predlozila matersku knizku, mala som neobmedzeny pocet priepustiek 😉

lenocka23
3. jan 2010

myslim ze by to malo spadat do tych 7 dni, co ma kazdy zamestnanec narok na kalendarny rok... dokonca pre tehotnu je tam aj nieco navyse, ale konkretne fakt neviem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre