Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lindda
12. jan 2007

hanka prosim ta povedz mi v klude vsetko rodim prvy krat a ten strach ani ti numusim hovorit prosim ta povedz mi vsetko ak sa da dakujem ti

hanka274
12. jan 2007

ahoj, joj o druhej uz som chrnela.....
a budes sa potom bat....to nechcem, pretoze predtym ako ti nieco napisem, musis vediet, ze strach je zly....Na porod, na bolesti a na to vsetko je vies co najlepsie? Okrem ineho, podla mna mat muza pri sebe, alebo maminu a tak.....tak okrem toho POZITIVNE MYSLIET, musis byt maximalne pozitivne naladena, pojde to lahsie....
napis mi teraz ci mas toho Zidzika uz isteho...alebo len k nemu chodis na UZV a podla toho si myslis, ze ta bude rodit....

lindda
12. jan 2007

Ja uz ho mam isteho a dokonca na buduci tyzdem mam ist platit 7000tis sk za porod aby ma rodil tak je najvyssi cas mi povedat ako to snim je tak sup sup hovor a co sa tyka stresu s tym to zzvladnem nemaj strach 🙂

hanka274
12. jan 2007

do riti!
tak ja tu pisem o 106....tak vela toho, ze sa mi to vyplo a odhlasilo ma, mna asi porazi...vies jak dobre som to napisala....sakra!
no musim odznova....

lindda
12. jan 2007

chudatko ale aj mne sa to stalo ak ta to upokoji ☹

lindda
13. jan 2007

hanka haloo nejak sa ti nechce to pisat ??!!!

titkovamiriam
13. jan 2007

Ahoj Lindda a co chce vediet o porode?

hanka274
13. jan 2007

ahojcek, tato nam dosiel akurat domov vtedy, tak aby zas nemal reci, ze vraj som zavislaaaa....o com hovori, neviete, pcha!
tak som to potom aj v dosledku toho, ze som bola nasrata jak take hovado, proste vypla.
tak ja ti to napisem, ja si to napisem do wordu a skopirujem sem, radsej, by som uz tuto temu neotvorila keby ze sa to zas stane. A vies ako som to dobre napisala, teraz to napisem urcite jak taky madar, ani sama tomu nepochopim....tak idem na to....zatial pa.

hanka274
13. jan 2007

Takze, moja gyn-Cukasova (Kramare) mi povedala, ze nech jej aj v noci zavolam keby daco, tak crncrn o pol 1 v noci-slabo krvacam, divny pocit a nic viac....Tak ma prijali okolo 1....doktor, ktory ma pozeral 1x bol veeelmi ospaly a velmi namosureny, ze som ho zobudila, aspon co to z neho vyzarovalo......bolesti hned zacali-ukrutne....dokonca mi lekari vraveli, ze rano, najneskor do obeda bude mimi na svete, tak ja, ze paneboze, tak dlho.....no ale mala isla von az o 20,00 !!! A ja este taka stihla-no nie kazdy mi veri, ze som rodila 18 hodin....okolo 14-tej mi dosla moja gynda pustit vodu.....tak som myslela, ze ma odrodi....LENZE:mily pani doktori boli v strajkovom „postaveni“ a ostatny, co nemali sluzbu tak boli na dakom seminari hore na Klenovej....takze sluzbu mal Zidzik (k nemu som aj posledne chodila na UZV).....No a po pusteni vody, doktorka odisla spat a ja s manzelom sup na plac. Dovtedy som bola sama v cakacke aj s ostatnymi, kde sme len vzdychali a plakali a pod....a nadavali, ze co to je ked moze byt manzel s tebou, a neni tu ked ho najviac potrebujem....ale az pri porode. Asi naozaj to znamena Otecko pri porode DOSLOVNE len pri porode. No takze sme boli od 14-tej uz na porodnej sale-sami!....sestricky iba sem tam-kuk....doktor bol uplne mimo, DOKONCA! si isiel nakupit okolo 15-16-tej, a muz mi vravel, kedze ja som pojem o case nemala v ten den, ze nebol urcite 2 hodiny tu, minimalne u mna.....no a to musel este manzel kricat na sestry nech dojdu ku mne, ze ja blednem, fialoviem, zeleniem a tak. Tak mi supli 3 cele flasky infuzky, to preto, lebo mi nedovolili pit, takze ja som od noci od domu nepila! A to este sestricka neprijemnym hlasom, sak chodte do sprchy, poprechadzajte sa a tak....viem, ze to myslela dobre, ale tak dakujem, ani otocit na chrbat som sa nemohla ked mi pozorovala srdiecko moje a malej....len ten hlas....no ale to je diskutabilne.....takze potom zacalo tlacenie, nic, nic, nic....uz bolo vela casu, tak zavolali ineho doktora, aj na podnet konecne mojej gyndy, ktora sa asi zobudila.....tak zrazu frmol okolo mna, strach.....dosiel jeden dr docent....neviem sakra jeho meno-to ma hneva....no, ze ved ja mam hranicne cislo panvy....to mal byt cisarak (meral ma predtym vsetkym Zidzik).....a to som mala malej hlavinku v posve...celych 45 minut-manzel to vsetko zrkadlovite videl z inej miestnosti, lebo ho ked sa tlaci hlavicka poslali prec, ale nevsimli si zrkadlo....takze videl len hlavinku celych 45 minut....No a potom dosiel teda ten docent, a ze t mal byt cisarak...no ale asi nie, lebo oni uz predomnou 3sekcie robili, a asi sa im nechcelo alebo co-toto inak citujem jednu sestricku z novorodeneckeho (az tam o mne vedeli v ten den), no ale na cisarak je uz neskoro, uz je nizko, to by ju museli tlacit hore a tak-no to nie. Tak Zidzik hore k hlave ku mne a manzelovi, predal „posrate zezlo“ docentovi, ktory ma zacal roztahovat prstami-pripominam uplne jemna a velmi to pomohlo-mala bola sup sup vonku, teda o 20,00 h.....No ale cely pristup-manzela tak vystrasili-sestricka mu spravila kafe ale tak neskutocne silne a to pri tom muz je kavickar, ze ho ani nedopil a pri tom podavani mu vravi, tak teraz musime drzat vsetci pohromade spolu......no a vies si predstavit co bolo-manzela zalial studeny pot, ze so mnou je zle, umriem, mala tiez, a on si posedi v base, lebo doktorovi odstreli hlavu (samozrejme zbran pri sebe nemal-to je jasne)....no ale des, tak bol jak socha ticho, len kukal jak nafetovany, ze mu umierame pred ocami.....ale nastastie vsetko dopadlo ok-sme zdrave-zive. Ja dakujem neviem komu, ale dakujem, ze je vsetko ok. Inak Zidzik ked chytil noznicky a „nite“, ze ma ide zasivat, tak som asi zbledla, ale musim povedat, ze je vsetko ok, sice som kazdy jeden vpich citila-mohli ma zabavat s malou, ja som bola taka znicena na smrt po celom dni, ze som vlastne malu vnimala az na 1.den jej zivota, no a zasil ma uplne v pohode, fajn, nic necitim.....to nemozem ani mekke f povedat.....
A po dakom mesiaci od mojho porodu......bol moj tato u mojej gyndy (kvoli poistke) a mala zlu naladu, a oco moj, ze co...a ona: ale, zase je jeden ocko na mna nahnevany kvoli porodu, takze si je vedoma toho ze to posrala, ved ona ma celych 9 mesiacov mala akoze na starosti....a mala vediet, ze ja taka chuda mam ist rodit cisarakom....ja som inak hrda a pysna na to, ze som to zvladla, tesne ale zvladla......ale za kazdu cenu rodit prirodzene to asi neni vhodne....vid ved dievca co aj vcera ukazovali, ta zo Skalice, co to po 2 mesiacov v kome neprezila, ved by manzela piclo.....sedel by za mna, urcite a malu by vychovavala moja mama s ocom.....no des pomysliet......
Takze tak.....ja uz na Kramare urcite nepojdem....a moja gynda.....mam tam este zlozku, ale ak by som ostala dnes tehotna, tak si ju beriem prec.
Tot vse, ale toho je.....mi daju admini.....no ale ako som to mala dat sem inak.....

hanka274
13. jan 2007

prepacte mi za ten dlhy mail, ale nedalo sa vsetko napisat v skratke.

olinka6226
13. jan 2007

nie, hanka, dakujeme, ze si tak detailne popisala svoju skusenost. a drzime palceky nech vsetko prebieha dalej uz len ukazkovo 😉

lindda
13. jan 2007

hanka no naujimave citanie, ale asi tam bolo dost zla zhoda nahod i ked URCITE BY SA TO NEMALO STAVAT !!!!! a uplne ti verim, ze na kramaroch by si si ani noviny nekupila a ani ja po takejte skusenosti. V prvom rade sa myslim, ze to aj tak dosrala tvoja lekarka najviac !! i ked ten Zidzik to tiez pekne potentoval este, ze ten docent sa ukazal inak fakt neviem asi by ta setra odrodila ,,,,,docenta poznam mne robil amnio a bol taky zvlasny skor odmerany,ale potom aj troska srandoval ale co je najhlavnejsie urobil nam to uplne super vobec nic nebolo . Co dodat ja uz knemu chodim od zaciatku tehu tak dufam, ze ked zaplati 7tis. a pozna ma tak sa budem modlit aby sa to podarilo inak fankt neviem uz teraz co by som lepsie vymyslela ,,,,, iba dufat mi ostava, ze budem mat vacsie stastie ako si mala ty lebo ak by tam bol moj muz tak fakt neviem ako by to skoncilo 😲

renca3
13. jan 2007

hanka, bolo to asi dramaticke, hlavne pre tvojho manzela. Ja mam podobny zazitok z Kramarov este pri prvom. Tiez nam to trvalo cez 20 hod. Mala som ale EPI a maly nezostupil do panvy pre velkost, ani sa tam na stastie nedostal. Skoncili sme cisarom. Moj manzel by vedel tiez rozpravat, bol pri mne 9 hodin. 😒
Napriek tomu som opat isla rodit na Kramare. Ale planovane na cisarak k Doc. Rusnakovi. A mozno je to ten, co ta dorodil. Ma okuliare.

lindda
13. jan 2007

renca a ako to bolo s epi ??? dalo sa to vydrzat ?? prosim daj vediet ja by som chcela epi mam paniku z bolesti 😝

renca3
13. jan 2007

EPI mi pichli asi po 12 hod. a bola to ulava. Musis byt dostatocne otvorena. Ale neviem ti povedat, co citit v poslednej faze pri tlaceni.

hanka274
13. jan 2007

kocky, dakujem, ze ste ma tu nezosupovali. No jasne, divoke to bolo pre manzela, ved ako som pisala, keby mal pri sebe svoju zbran, a daco by sa stalo, tak uz sedi za nas minimalne v Justicaku. A p. dr. Rusnak to nebol, okuliare nema, podla mena viem, ze to nebol on, je starsi 50-60r, sedive vlasy semtam, vyssi, stihlejsi, ostre crty v tvari, dalsi den po porode prisiel osobne za mnou, to bolo fajn a mile....A aj ja myslim, ze prvotna chyba bola u mojej gyndy, ved k nej som chodila cele tehu...a ked som jej povedala iba tak medzi recou, ze svagrova rodila 2xcisarskym, kvoli tomu, ze decka mali velke hlavy a ze od manzela su mohutny v rodine, nie tucny, ani vysoky, ale mohutny....tak ani nechcela o tom pocut....proste bez debaty, to bude kocka do mojej rodiny.....no nastastie mala pravdu, ale....co ked nie...vcera som pozerala Reflex na Markize o tej mamine zo Skalice....tak som plakala a aj moj "tvrdas" manzel mal mokre oci, a to je uz co povedat...on si to nepripusta, chlapi nerevu...tak som sa robila, ze nic nevidim....
Ďakujem! Hanka

erika1
13. jan 2007

Ahojte,hanka nebol to doc.Hinst?

lindda
13. jan 2007

erika ano dik to je on 🙂 ani ja som si nevedela spomenut
Renca no ja viem ze az ked si otvorena na 4 prsty, ale mam dohodnuteho anesteziologa tak dufam,ze ma nenecha trapit ,,, a boli velmi ten vpich ??

erika1
13. jan 2007

Je to super clovek a odbornik,aj ked posobi odmerane a prisne. 😉

hanka274
13. jan 2007

ja mam taky pocit, ze hej, ja som to aj chcela napisat, len som si nebola ista....ja schvalne zavolam mamine....ona vie, poslali mu potom kos, a mojej super gynde dali 5 litrov!
dam vediet

renca3
13. jan 2007

To ked uz zacnu kontrakcie, teda iba tie prvotne, tak ten vpich je malina.
Aj ja sa bolesti tiez vyhybam ako sa len da. 😉

hanka274
13. jan 2007

kocky, ano, Hinst, mnamky, bol fakt uzasny....mozno by som si to s tymi Kramarmi ak by som ho mala isteho rozmyslela.....hm, no asi nie, zazitok je silnejsi....bohuzial....aa baby dokonca aj po 8 mesiacoch som stale trosku vystrasena....

titkovamiriam
13. jan 2007

No to sa necudujem.ja som zasa mala na Kramaroch zazitok ked som obidva prve porody lezala dva tyzdne na rizikovom a cakalo sa kedy zacnem rodit,pakaren,tlak mi lietal nielen u tehotnosti,no aj s tych vseliakych pripadov na okolo,nie aby porod vyvolali.V Kochu ma jeden den prijali a na druhy vyvolali a bolo.Pri strednom mi dokonca lekar pred porodom robil ultrazvuk a povedal ze babo bude velmi male pod 2500.ja hned panika,povedala som to lekarovi na vizite a ten ked videl,ze som z toho hotova,isiel mi ultrazvuk spravit on a ukludnil ma ze je nad tri kila a ten lekar ze sa len uci.Pakaren cele kramare

lindda
14. jan 2007

no pekne tada ja asi budem rodit doma 😝 uz radsej ani nechcem nic pocut nech uz je to za mnou

ninocka
14. jan 2007

lindda ved chod na antolsku ta je stokrat lepsia

lindda
14. jan 2007

ninocka no ved to je uz teraz problem epi je zaplatena a uz mam vypisane aj tlacivo na porod u Zidzika na kramaroch uz mi ostava iba dufat, ze muz to tam zariadi tak aby to prebehlo vsetko ako ma 😉

titkovamiriam
15. jan 2007

Cauko linda!No budem drzat palce,len neviem ci sa vsetko da ,,zariadit,,.

lindda
15. jan 2007

miriam dakujem budem to potrebovat 🙂 nech je to uz za mnou

hanka274
15. jan 2007

lindda a kedy mas termin, aby som drzala palce....
ak budes mat muza pri sebe, bude to lepsi pocit aj pre teba. Je to tam take lepsie potom....mozno si tak doktory a sestricky, teda personal "nevyskakuje".
Ale tak vid. my, manzel bol ticho, za prve, ze nechapal a za druhe, ani sme po porode nic nikomu nevraveli, lebo som sa bala aby mi nahodou nespravili zle tie 4 dni co tam budem. Tak clovek radsej potom drzi hubu, vies ako....

lindda
15. jan 2007

hanka no neviem muz asi bude niekde vonku jemu je blbo v nemocnici 😀 ale mam tam kamaratku lekarku a asi mama ale neviem kto tam bude bojim sa jak hovado 😝 ale co uz musim to nejako vydrzat 😒 uz som mala predzvestne kontrakcie kurnik ale mna aj dost boleli ,,, termin mam posledny februarovy tyzden tak neviem kedy to na mna pride, len aby to slo sup sup,,, budem mat epi tak dufam, ze to pomoze, ale aj s toho mam obavy uz mi s toho zacina sibat tusim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre