Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alififi
25. okt 2009

amisa ja by som si odsavacku kupila, mozes si kupit aj nejaku cez MMB ak nechces novu
neodsavala som vela, ale pomohla mi aj pri zapaloch prsnika. bola som rada, ze ju mam

ewelyne
25. okt 2009

tinad, mne robili na kazdej predporodnej UTZ co som tam chodila, hlavne kvoli prietokom a aj maly mal pupocnik okolo krku- tym sa to zistilo...inak by to ani nezistili, keby mi robili len v 30 tt . tak to kontrolovali stale. no maly sa nestastie odmotal sa, tolko som ho hladkala a vysvetlovala mu, ze nech sa pekne pootaca 🙂

tinad
25. okt 2009

Je tu nejaka maminka, ktora ide v stredu 28.10. n poradnu k Dr. Ferakovej?

nela.v
26. okt 2009

tinad, ja idem. chcela by som dojst pred pol deviatou, nech ma sestricka zapise a nemusim potom tolko cakat, lebo o pol deviatej mam monitor a tam si urcite do deviatej polezim. doktorka zvykne chodit po tej stvrt na desat.

ak mate niektore pocit, ze su doktori strucni, nebojte sa ich opytat, vzdy vam odpovedia na vsetko, co vas zaujima. oni sa skor snazia tie poradne urychlit aby sa tam tolko necakalo a preto to ide ako na beziacom pase.

amisa
26. okt 2009

kvietok dakujem uz som *Dr. Jandovej aj pisala a sme sa dohodli na nejakom termine.

alififi no rozmyslala som nad tim. Odsavacku si ale v nemocnici asi poziciam a potom kupim v lekarni ked zistim ze je potrebna. Cez sekac sa bojim taketo veci kupovat. Ale uvidime mozno nakoniec kupim aj cez sekac.

Baby je tu niekto kto ma termin nejak v druhej polovici januara..alebo v januari?

helena001
26. okt 2009

Odsavacka je urctie potrebna. V nemocnici este ani nie, ale ja som si tak rozbehla laktaciu, ze kojim este vyse rocneho syna. Odsavala som jeden az dva-krat za den a mrazila mlieko na prikrmy.

filipka21
26. okt 2009

Ahoj odsávačka je potrebná povedia ti to aj v pôrodnici tak sa da najlepšie rozbehnúť laktácia a ked budeš mať veľa mlieka tiež sa ti zíde.Ja som si kupila cez Bertoni a hned sa mi pokazila tak som si na jeden deň musela požičať a potom mi išiel manžel kupiť no bol úplne mimo,lebo nevedel čo a kde má vlastne kupiť.Ved muži.Kupil mi od mam boli k tomu aj dve flašky bola super stala okolo 30eur,ale oplatilo sa.Cez bazár by som si nekupovala,lebo to je intímna vec. 🙂

nela.v
26. okt 2009

ja som si sice odsavacku kupila v porodnici, no nepotrebovala som ju. a to som kojila 22 mesiacov a az kvoli druhemu tehu som musela prestat. je to vsetko individualne. mne mlieko nabehlo hned po porode, niekomu to trva dlhsie. a ked som potrebovala odstriekat, rucne mi to islo ovela lepsie.

tinad
26. okt 2009

nela.v : a co vsetko zistia na tom monitore? ty si davas epi? zazmluvnujes?

amisa
27. okt 2009

filipka aj som vian naklonen nejakej jednoduchj odsavacke..ale ktovie mozno bude treba odsavat viac a nakoniec kupit elektricku..preto myslim ze necham rozhodnutie az do nemocnice a tam mi hadam daju rozumy, ze ktory druh a zancka by bol pre mna najvyhovujucejsi. a kupim rychlo v lekarni alebo vyslem manzela do vopred vybarenho obchodu s papierikom 🙂. Jasom z toho vazne jelen.
Baby a ako je to na kramaroch s porodnymi planmi ci nejakym ludskejsim pristupom k porodu? Osobne by som sa chcela vyhnut nastrihu ak to bude mozne ( ale ak to bude nutne pre zdravie mna i babetka tak strpim vsetko), a chcela by som mat cely cas od prichodu do nemocnicne (az na klistir a podobne opatrenia) manzela pri sebe, a babetko by som si chcela prilozit na hrud hned po pororde aspon na chvilinku, a nie aby ho hned brali na prehliadky. A kvoli krcnej chrbtici by som potrebovala taky polosed a nie pololah. Mylsim ze nemam nejake extremne naroky ale ja tak si rdsej zazmluvnim lekara. Su schopni to akceptovat?

nela.v
27. okt 2009

tinad, na monitore meraju srdcove ozvy dietatka a kontrakcie. trva to asi 20-25 minut. epi som nemala ani pri prvom a uplne v pohode, takze teraz ani len neuvazujem. doktora tiez asi nebudem zazmluvnovat. jedine, ze by sa vyskytli nejake komplikacie este pred porodom, potom mozno.

helena001
27. okt 2009

v pripade tazsieho rozbehnutia laktacie by som na odsavacke nesetrila. Ja ma medelu elektricku a je super.
Porodne plany zial nikto neakceptuje. Su tam 2 porodne boxy. Manzela mozes mat pri sebe az ked ides na box a to je tesne pred porodom. Babo mi prilozili hned a potom zobrali na kontrolu a potom opat bolo pri mne. Polosed a ani pololah neviem. Na tom, kde som bola je, nebolo polohovacie kreslo.
Ja som mala dohodnuteho lekara, co je myslim super, ale vadilo mi, ze neustale behal do ambulancie a kedze moj porod postupoval rychlo tak jednoducho nestihal rychlo reagovat a aj na porod ledva dobehol. Som uz bola pripravena na boxe a on nikde. Som prosila sluzbukonajucu lekarku, nech zacne bez neho a ona, ze nie, pockame. Necakali sme dlho, ale kazda kontrakcia sa rata. Na druhej strane sa velmi snazil, takze aj tak odporucam zazmluvnit alebo aspon dohodnut lekara.

bambula1307
27. okt 2009

tinad ja idem v stredu k ferakovej 🙂 uvidime sa tam :D, dnes idem na monitor. No na Utzv som tiez nebola od 30 t a zatial ma dr. Ferakova neposlala. Idem trreti krat k nej 🙂

amisa
27. okt 2009

helena no to sa u nas satle rodi ako spred 20 rokov? boze moj keby nebola zima, sneh a lad ked budem rodit aj by som sla asi do ciech. Ty si nebodaj rodila v lahu? Ja som uplne sokovana.. lebo som si citala ako by mali prebiehat porody podla europskych standardov, ale tu na slovensku im je to uplne jedno. Som vsak pocula ze niektore matky mali na kramaroch porodny plan a aj otecka si vydobili. Ale vlastne ja ani porodny plan nepotrebujem lebo toho vela nechcem.. len tieto tri veci. ☹
helena a aku znacku odsavacky mas? lebo so nasla aj take s masaznymi vystupkami a neviem ake vseliake len co to ma vobec nejaky vyznam.

czechzuzanaba
27. okt 2009

amisa, ja jsem teda na stole lezela az uplne nakonec, jinak jsem celou dobu ruzne po mistnosti drepela, ci klecela, jak mi zrovna padlo.
Vyhnout se nastrihu - to je sice pekny plan, asi kazdy ho ma...ale nemyslim si, ze by doktor nastrihaval, kdyby to nebylo nutne. Lepsi nastrihnout, nez se natrhnout.
Manzela pri priprave - pochybuju, ze toto ti dovoli. A ta priprava trva chvilku, to vydrzis...
Ja teda nevim jak vy baby, ale ja jsem pri porode byla jakoby v transu, nebyla jsem schopna realne premyslet, jestli lezim, ci sedim, ci mam privazane nohy ci ne 😀

Helena - ja mam stejnou zkusenost, jako ty, ze doktor furt nekde odbihal. Ale nakonec vsechno dobre dopadlo, tak si prece nebudu stezovat 🙂

amisa
27. okt 2009

czechzuzanaba pri tej priprave jasne ze nie..to by som ho tam nechcela..ale aby mohol somnou chodit dat mi sprchu , pomasirovat chrbat..alebo aspon obcas drzat za ruku. NAstrih co baby hovoria podaktore ze robia preventivne a to sa mi nie velmi paci.

helena001
27. okt 2009

Ja mam tiez dojem, ze sa porody az tak velmi nezmenili. Ine je uz potom ked ides na sestonedelie. Som mala nadstandard a sama a to bolo uplne super.
Na box som sla az ked som bola uplne otvorene a lezala som. Myslim, ze mala som trochu vyvysenu hlavu, ale ziadny polosed alebo polohovatelne to nebolo a vyviazane nohy. to bolo dost neprijemne, ale bolo mi to jedno, lebo som uz chcela mat po. Mozno to druhe lozko je uz polohovatelne, ale neviem urcite. Akurat potom si to tak premietas, ze je to dost nedostojne, ked vidis vo filmoch, ze zeny nemaju vyviazane nohy, este aj v nasej ruzovej ordinacii. Ono to je lepsie pre lekara, ale nepozeraju na dostojnost zien.
Nas nebolo vela na rodenie, aj sama som bola na cakacke, ale ziadny manzel sa tam nepotulovat. Boli von a naozaj cakali az na box. Tak neviem, od coho to zalzezi, ked pustia skor.
Odsavacku mam Medelu - elektricku. Pre 11 rokmi som mala tiez Medelu, ale rucnu a vtedy to bolo naj na trhu a myslim, ze medela je stale naj. pozri www.medela.cz
Aj mna to stve, ze porody stale nie su take, ake by mohli byt, ale som napriklad rada, ze mam pri sebe lekara a nie jedneho, ktore si mozme vybrat, kym v anglicku mas porodnu sestru.
Na co vsak treba klast doraz a co som zistila zial az po druhom porode, je spravne dychanie. To sa fakt vsetky naucte, lebo to vyrazne pomaha pri kontrakciach. Na ine az tak nemyslite a berte to tak, ze to zial tak je, avsak na druhej strane nenechajte so sebou zametat ak sa to da...

wewe4
27. okt 2009

Baby, na prednáška s oteckom u pani dr. Jandovej hovorila, že majú nové pôrodné boxy (tuším štvormesačné..) a keď som to dobre pochopila tak sú polohovateľné. a hovorila aj, že si máme kľudne priniesť vankúš alebo hocičo čo nám spríjemní pôrod 😅
tak uvidíme...mňa to už každú chvíľu čakám, tak Vám potom dám vedieť

valka
27. okt 2009

kocky, co ste rodili na kramaroch...vypytuju sa na taketo hluposti pri prichode alebo nie? http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72939

andrejka.g
27. okt 2009

baby ah ja rozmyslam nad Kramarmi, ale pravdupovediac bojim sa, lebo je tam teraz obrovsky pretlak mamiciek a a vraj je to dost zle....neviem teda. vela bab ma nahovara na Breclaw, je to len cca 45 minut od BA a podmienky uuuuplne ine. Maju tam priemerne 2 porody denne, izby su nadherne, pri porode si sami zvolite polohu, ziadne kreslo so zaviazanymi nohami....ak mate chut, je tam k dispozicii aj velka vana, sprcha...proste vsetko

amisa
27. okt 2009

andrejka.g no to mas dobre daj vediet kam sa teda rozhodnes. Ja som nad Breclavou uvazovala ale ked termin porodu je polka januara.. tak to nechcem riskovat na cersach a z dochadzanim manzela ci rodiny. Na pani Jandovu sa clekom tesim co povie ze sa zas vylepsil leb wewe4 ma timi boxami potesila 🙂

tinad
27. okt 2009

Maminky, ja sa tak strasne bojim porodu.. stale si kladiem otazku, dat si epi, nedat si epi..neviem fakt.

helena001
27. okt 2009

Porodu sa netreba bat. Musis byt pozitivne naladena, ze vsetko dobre dopadne. Epi si urcite dohodni, ved peniaze sa daju vratit a uvidis ako to bude prebiehat....

andrejka.g
27. okt 2009

amisa no je to vraj celkom blizko do tych ciech, nejakych 45 minut z BA...a to vybavenie....aj ceny uplne lepsie a na ziadnom fore som nenasle jedinu staznost na personal alebo cokolvek ine...

amisa
27. okt 2009

ja som anlsa od cesiek.. najdi si to..skus.. dalo mi to trochu obavy..ale ty rodis za chvilku takze sa zavejva poladovice bat nemusis 🙂

ewelyne
27. okt 2009

amisa, ja by som mala tiez len tieto poziadavky.... len juuuj... neviem neviem...
teda viem, ze razne odmietam klystir a pri prvom som mala nenormalne nutkanie, sediet a hodit sa na stryri, no stale ma krutilo a sestricky nasilu drzali ...
😠 uz sa nedam... priviazat a myslim, ze ak si aj v prijatelnejsej a gravitacnej polohe, ta hradza skor povoli, ako v tej neprirodzenej v lahu, kde je riziko potrhania velke... ja som mala mat manzela pri porode, boli sme vecer len dve na porodnej sale a cakackach... a nepustili ho, a povedali, ze nic sa nedeje a pojde to pomaly, tak si siel kupit jest a pit a ked som volala, ze mi zacali bolesti a kontr. tak kym prisiel za tych 8 min. a dotrepal sa tym vytahom az hore, som porodila....
jedna maminka, tu pisala, ze zalezi od nalady, personalu atd... poctu porodov, ci pustia rodinu.- doprovod aj na prvu dobu porodnu... kamoska chcela mat sestru, ina mamu, dalsia muzika... no des, ten dvojity meter na lusi neznasam a z duse nenavidim, tak bud ano alebo nie, nie jednemu ano a inemu nie....hnusne 😠 🙄
a prva doba porodna trva u niekoho dlho a je dolezite mat niekoho, kto pohladi, pomasiruje, chyti... no oni nechapu....

budem mat svoju PA alebo dulu, ktora verim bude razne tlmocit moje zelania a ak tam mam lezat, tak na ten stol ani nevyleziem, staci mi obyc. stolicka, nemozu ma nutit lezat....

porodnym planom, by sme na seba len upozornovali dopredu atd.... je to zbytocne, lepsie, ak je tlmocnik na mieste a v tvojom mene odmietne napr . "chemiu" oblbovaky, urychlovaky oxitocin atd..... skakanie po bruchu...
nie som taka, ze si nedam povedat a vysvetlit, ak by sa dialo nieco vazne a trebalo konat, tak to zvazim a necham si vysvetlit, ale nasilu pichat oxitocin a innjekcie od bolesti, ked nechcem...
a raz je ta poloha v lahu neprijemna a mne v nej bolo zle... a zle sa mi aj dychalo,
normalne som citila, ze chcem na styri alebo sediet... tak hadam to priroda nejako zariadila a citim to co potrebujem prave, nie? ci musim posluchat ... a drzat hubu a krok??????

martina46
27. okt 2009

ewelyne, teba nasilu drzali? to ako mohli? 😠

megg
27. okt 2009

Ewelyne a chystas sa opat ist na kramare?

Pre mna bolo asi najdolezitejsie naozaj spravne dychanie. Je to obrovska pomoc, vediet spravne dychat. Len ja som na to zabudala ale na to tam bol super mangel, ktory daval prave na to dychanie pozor a upozoronil ma ked bolo treba.

ewelyne
27. okt 2009

martina, no nasilu, lebo ja som sa tam chcela vykrutit na bok a na styri a "musela" somlezat...
😖

megg, to riesim, ja neviem.... vobec... CZ su relativne blizko, ale na Kramare mame 10 minut cesty...
som myslela, ze teda ak tam bude ta PA a dula a pripadne, ak su tie lozka polohovatelne, a ak by ich osvietilo....
mozno by tam dali aj porodnu stolicku... ja by som nemala problem byt na styroch aj na tomich porodnom stole 😀
to by som si vypocula od personalu, ale na to sa pripravujem, ze by som tie reci ignore...
no ale ked si zoberies, ze mas na vyber antolska, kramare a ruzinov.... tak fakt neviem.... mne to pride vsade rovnake... zaostale ....ci ako by som to nazvala....
ja som citila, ze to dychanie, je horsie, ale islo mi... ale lepsie by bolo... ved logicky, ani spanie na chrbte v tehu nie je pohodlne a dycha sa tazsie... citila som nutkanie fakt sediet alebo byt na styroch. uz teraz ked lezim na rovnom, mam pocit, ze som skoro hore nohami...

valka
27. okt 2009

no som zvedava, ci mna budu nutit niekde a nejako lezat 😠 uz teraz sa chystam byt dost asertivna....tak drzte palce ...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre