Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alicenka
7. okt 2009

no pekne si si to vymyslela 🙂 rýchlo sa uzdrav 😉
ja sa modlím, aby som to mala čím skôr za sebou, dnes som ledva vstala z postele, čo ma tak bolí panva a celý "podvozok"... tiež už len polihujem, ešte že má to moje druhé dieťa so mnou toľko trpezlivosti 🙂 nosí mi hračky, zasypáva ma vankúšmi a plyšákmi 😀 no švanda 😀

zuzca80
7. okt 2009

alicenka...aj ja by som to chcela cim skor...ale neviem, ze ak by som rodila dnes, ako by to dopadlo. a este by som sa aj bala, aby som nenakazila babo ☹...no neviem, ako to potom prebieha, ak ma zena chripku.
dnes idem na kontrolu, tak som zvedava, co doktor povie, ale moja je nejak o 2 tyzdne mensia, tak mozno mam este kopec casu pred sebou 😖

tinad
7. okt 2009

nebola dnes nejaka maminka cakatelka na Kramaroch? na c. dveri 222?

bibes
7. okt 2009

Ahoj tinad, ja som tam dnes bola 🙂

zuzitka
7. okt 2009

ako ste pekne po sebe, čakatelky .... 11.-13.-15.oktobra .... 🙂 🙂
ešte aby ste boli spolu na izbe 😀 😀

bibes
7. okt 2009

Zuzitka uvidime ako sa to bude vyvijat ja budem pravdepodobne prenasat, tak ma mozno odbehnu baby 😝

czechzuzanaba
7. okt 2009

Ja nevim, jake to bylo c. dveri, ale byla jsem dnes na prednasce u dr. Jandove 🙂

beruska.zuzanka
8. okt 2009

My sme boli včera cvičiiiiiiiiiiiť 😎

tinad
8. okt 2009

mamicky a co si myslite o Kramaroch? chcela by som tam ist za mesiac rodit, len neviem ci si vybavyt porodnika, ci si dat epi... mam depky uz teraz z porodu..velmi sa bojim..

zuzitka
8. okt 2009

tinad ... ja som tam rodila v roku 2006, spokojná som bola.
bez zazmluvneného lekára, bez epi. ležala som na normálnej izbe, neplatila som si nadštandard. wc a kúpelka boli na chodbe, ale dalo sa, nikdy som nečakala radu, vždy som sa sprchovala sama.

pri kojení sa nám tam venovala laktačná sestra, učila nás to 🙂
kúpanie miminka mi ukázali 1x, potom som kúpala sama, len dávali pozor, či to robím správne 🙂

nela.v
8. okt 2009

baby, kolko trva monitor na kramaroch? v prvom tehu mi ho tam nerobili vobec. 😕

wewe4
8. okt 2009

ahojte, ja idem zajtra (už sa neviem) dočkať na prvú poradňu na kramáre...čo mi tam budú robiť? klasika ako u gynekológa? bude aj sono, alebo to sa zase samostatne objednáva?
inak idem k dr. Ferákovej, nechodíte k nej niektorá? nepočula som naňu bohvieaké ohlasy 😖
a ako to vyzerá s tou uzávierkou cesty pri kramároch...ešte stále je tam len jednosmerka?

nereika
8. okt 2009

ahojte, treba k 1.poradni aj odporucanie od gyn aby ma zobrali? co este si treba doniest so sebou?

wewe4
8. okt 2009

nereika, musíš sa dopredu objednať a sestrička ti vtedy povie čo treba...ale klasicky priniesť knižku, moč a to je všetko

zuzitka
8. okt 2009

kramáre su už prejazdné v oboch smeroch 😉 😉 😉

nela.v
9. okt 2009

wewe, ja k nej idem buduci tyzden. chcela som ist najprv k cunderlikovi ako pri prvom porode, no uz nerobi predporodne poradne. doktora nezazmluvnujem, tak je mi to uplne jedno. maly je otoceny dobre, tak sa snad nema co pokazit.

pudo
9. okt 2009

ahojte maminy... neviete niektora link, kde by som nasla fakt aktualny zoznam, co so sebou do porodnice na Kramare? Jeden je na tehotenskakalkulacka.sk, ale neviem, ci je tam vsetko. Nikde na nete neviem najst ten zoznam, co dava dr. Jandova. vdaka za pomoc

eliza.liza
9. okt 2009

Ahoj Pudo, a nie je jednoduchsie zavolat na Kramare a vypitat si DR.Jandovu k telefonu? kto povie presnejsie ako ona? tel. 02/59541111_ je to spojovatel, on ta prepne

wewe4
9. okt 2009

nela, tak práve som od nej prišla...celkom v pohode..nejak sa neprejavila, sestrička mi zmerala tlak,skontrolovala moč, vysvetlila nejaké základné veci a doktorka ma potom len pozrela, povedala dobre a to je asi všetko. potom som išla na monitor a čakala tam 3 hodiny 😠
skús sa nejak radšej aj tam objednať...aby si tam nemusela stráviť celé doobedie ako ja

rainee
9. okt 2009

ahojte baby, viete mi prosim poradit ako to cele prebieha od 1. navstevy poradne az po porod? lekara neplanujem zazmluvnit, chcem epiduralku a manzela pri porode. manzel ale nema kedy chodit na pripravku lebo je mimo SR teraz tak hadam to nie je problem resp. nie je to dufam povinne a netreba peciatku do teho knizky. kolko sa teraz plati za epi a nadstandard? dakujem.

zuzitka
9. okt 2009

epi asi 106eur

zuzitka
9. okt 2009

Prítomnosť partnera pri pôrode je vitana, poplatok je 500,-Sk.
Dohodnut konkrétneho pôrodníka si mozete za 7000,-Sk.
Nadštandardnu izbu hoteloveho typu si mozete objednat za 500 az 1000,-Sk/noc.
Za epidurálnu anesteziu zaplatite 2500,-Sk a je dostupna 24 hodin denne..... teraz už 106e
Porodnica tiez ponuka moznost odberu pupocnikovej krvi.

czechzuzanaba
9. okt 2009

Chtela sem darovat tu pupecnikovou krev do toho verejneho registra a pry se to neda, kdyz chci pri porodu EPI...To sem byla teda prekvapena... 😕

rainee
9. okt 2009

coze tak zdvihli ceny za epi? neberu moc ohlad na krizu 😒

nela.v
9. okt 2009

wewe, mne kazala sestricka u ferakovej aby som sa objednala na monitor dopredu. akurat mi povedali aby som prisla presne, lebo ak budem meskat, daju na monitor uz inu.

wewe4
9. okt 2009

nela,tak hej, ja som to nevedela a počkala som si 😖 no nevadí..nabudúce som už aj ja objednaná.
a ktorý deň ideš? ja znovu v piatok, ale až na 11:15

nela.v
10. okt 2009

wewe, monitor mam v stredu na 7:15 a poradnu mam o 8:30, cize neviem co tam budem medzitym robit. hlavne dufam, ze mala im to tam nezdemoluje aj ked tam bude s nou manzel. 😀

valka
10. okt 2009

prednostom je stencl ? 😕 pokial ja viem, tak rusnak...

czechzuzanaba
10. okt 2009

holky, nevite nektera, jak to funguje, kdyz nekdo porodi driv? Co kdyz porodim napr. zitra a pritom jeste nemam zarizene EPI, manzela k porodu a pod. To by ho tam nepustili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre