Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska.zuzanka
2. nov 2009

Áno 😉 A blahoželám a kedy presne máš termín?

andrema
2. nov 2009

Aj ja blohozelam....zatial to vyzera na 25. februara...a malo by to byt tiez dievcatko... a tiez by som chcela Emu,ale manzelovi sa moc nepaci ☹

Ozaj este otazocka k tym Kramarom...aj tam chodis cvicit? a s predporodnou pripravou sa zacina az potom,co tam chodis na kontroly pred porodom?
Lebo ja mam taky strach,ze porodim skor,ze sa bojim,aby som bola pripravena... 🙂

beruska.zuzanka
2. nov 2009

Cvičiť som bola zatiaľ raz, viac mi nevyšlo, ale ešte aspoň raz chcem ísť a to cviko vlastne tiež už patrí k predpôrodnej príprave. Potom je ešte taká dvojhodinová prednáška s Dr. Jandovou, tam sa môžeš aj popýtať, čo Ťa zaujíma ohľadne pôrodu priamo na Kramároch a ďalej bývajú ptrednášky o dojčení, príprava s oteckom, ak chceš, aby bol pri pôrode a taktiež bývajú diskusie kôli odberu pupočníkovej krvi. Takže je toho dosť... 🙂

K tým menám, ja som chcela Terezku, manželovi sa to v kombinácii s prizviskom naším nepozdávalo, tak budeme mať Emu 🙂

tinad
3. nov 2009

Ide zajtra nejaka maminka cakatelka zajtra k Dr. Ferakovej na poradnu?

amisa
3. nov 2009

no co nema sa ktora pochvalit absolutne najcertvejsimi novinkami o tych novych porodnych boxoch? Nejaka uplne cerstva maminka?

csina
3. nov 2009

to moje mimčo si zo mňa už asi striela..🙂)) včera som bola na poradni a lekár hneď na mňa yhúkol, že..čo Vám to tam zase popísali?!...to akože k uzv, doteraz riešili, ako s nízkou placentou a teraz mám bábo priečne uložené..no, ale milý pán doktor na mňa pozrel odborným okom, pomačkal, a vyhlásil, že bábo je dolu hlavou... 😀 😀 aj sa mi zdalo, že v to ráno som sa zobudila s nejakým iným bruchom.. 😀
no ale dnes si to zase mrška rozmyslela a cítim, že sa vrátila do priečnej polohy.. 🙄 síce sa mi uľavilo, že ma nekope do rebier, ale už to bude vyzerať, že si u lekára vymýšľam a chcem silou mocou sekciu... 😀 ale nechcem...
kočky, chodíte niektorá k Sisíkovi? to je lekár v amb.218, namiesto Hladíka???

tinad
4. nov 2009

Ahojte maminky, tak co novucke? nebola niektora dnes na poradni u Dr. Ferakovej?

bambula1307
4. nov 2009

Ahoj tinadja som bola 🙂 urcite sme sa tam videli 🙂 nesedela si vedla WC? 🙂

tinad
4. nov 2009

bambula1307 : hej hej 🙂 a ty si ktora? dobry typ 🙂

bambula1307
4. nov 2009

dievcata niektora ste sem pisali co to znamena ked vam pisu do knizky
C-3, C-4 ja uz som to zabudla..nepripomeniete mi to daka?
diky moc

zuzitka
4. nov 2009

bambula

nemáš tam napísané CS 3, CS 4?
to je cervikálne skore ... že na kolko sa otváraš .... ja mám CS 4 😉 😉

bambula1307
4. nov 2009

zuzitka a to je na cm? akoze mam na 4cm otvorene dvierka ? 🙂).
Nie mam tam C/4..ale moja mi pisala cs..no ferakova len C

zuzitka
4. nov 2009

neznamená to, že si na 4 cm, ale že sa otváraš už ... 😉 😉

bambula1307
4. nov 2009

🙂 no asi sa nabuduce spytam lekarky 🙂) ze na kolko sme ovorene 🙂..dakujem za info.

csina
4. nov 2009

no vidíte baby, aký v tom majú dokynovia bordel... 😀 ja chodím k môjmu len o dvojo dverí ďalej ako vy a nikdy mi cs nepísal.. 😀

valka
4. nov 2009

ahojte,
takze novy v boxe je akurat polohovatelny stol...nic ine...skoda, ze nan zase davaju papier, takze ked sa na nom chcete otocit, tak vsetko pod sebou trhate...ale je dost pohodlny 🙂

rodila som s tym, ze nechcem ziadny zasah do porodu, pokial bude prebiehat fyziologicky - a splnilo sa mi to...treba sa len ozvat a vopred dohodnut..(jasne, ze musite vediet, co chcete-nechcete a preco)...no a hlavne treba mat stastie na doktora/doktorku... moja (meno si nepamatam ☹ ) sice vsetko ohundrala a krutila hlavou, ale akceptovala 🙂

tinad
5. nov 2009

Vie mi nejaka maminka poradit, ked som si vybavila PEDU u anasteziologicky, ale este mi sestricka nebrala krv a este to nemam zaplatene, keby ma chytil teraz porod, tak mi ju nedaju, ked nemam krvne testy spravene?

zuzitka
5. nov 2009

csina ... ja chodím dr.Čukašovej, číslo dverí tuším 220, dnes idem na poradňu o 12.30h a bude mi brať ster na streptokoka.

ale už od 28tt mi píše CS 4. šak aby vedela, ako a kedy sa už otváram, vždy ked ma vyšetruje zospodu, tak píše CS .... ak tebe teraz nepíšu do knižky žiadne CS, tak sa ešte neotváraš asi 🙂

johanka.
5. nov 2009

ahojte, pridavam sa do debaty o cs. Mne to doktor (doc. Plank) tiez vobec nepise. Vzdy len tak slovne zhodnoti (bez znamky, ako v modernej skole 🙂 ): minule to bolo, ze "dozrievajuce porodne cesty", vcera ze "zrele porodne cesty" a na dalsiu poradnu vraj uz asi nedojdem, lebo vraj budem mat uz asi odrodene 🙂 Takze asi to zavisi od doktora, ze ci pisu cs alebo nie.

zuzitka
6. nov 2009

viete co? v nasej teme "najkrajsi vianocny darcek" sme mali baby s terminom koncom novembra a december a si predstavte, ze uz sa narodili 3 deticky 😀 😀 😀

johanka.
6. nov 2009

Hoho! Takze uz tu mame Vianoce 😀 Tesim sa na moje tohorocne: vytuzene babo bude na svete, a mozno uz aj budeme trochu rozlisovat medzi dnom a nocou 😅

zuzitka
6. nov 2009

vianoce zacali uz 5.11 😀 😀 😀 😀 a to mali terminy okolo 29.11 🙂

csina
6. nov 2009

no, aj my sme tak premýšľali, že kedy nás asi prekvapí, či sa poponáhľa, alebo bude mať čas, ako jej sestrička.. 😀 najradšej by som ju už na Vianoce mala doma, ale to sa nevie...termínov mám vyrátaných aspoň 5..od 23.12. až po 7.1.2010, ale podľa mňa to bude niekedy medzi sviatkami, ak ma nenaplánujú, to budú určite riešiť ešte pred. No ak sa nezačnem otvárať, tak to znamená, že si možno zopakujem prvú skúsenosť, to som sa neotvárala ani keď už som rodila, do poslednej chvíle. Už ma skoro rozkrojili, potom sa to nejako poposunulo... 🙂

tinad
7. nov 2009

Maminky, ja sa strasne bojim ako to bude prebiehat na Kramaroch.. chytia ma bolesti, muz ma odvezie na urgent a co dalej? budem cakat a cakat vo vzdycharni?...

valka
7. nov 2009

tinad, tak to si este sedkaj doma, kým nie su kontra pravidelne najdlhsie kazdych 5 minut......drzim palce...

czechzuzanaba
7. nov 2009

tinad,kdyby te to ted chytlo, tak testy ti udelaji az na miste. Tak v pohode 🙂 Aj me tak delali.

A budes cekat, prijde te vysetrit doktor a ten rozhodne, ci jeste cekat, ci uz na sal. Podle toho jak to bude vypadat. Zadny strach, prezijes to 🙂

miriam11
7. nov 2009

tinad,ja som rodila na Kramaroch pred dvoma tyzdnami. O stvrtej rano ma manzel priviezol tam a hned ma prisla vysetrit doktorka, potom som lezala 2 hodiny na monitore, pretoze som od zaciatku mala nejake komplikacie. Potom mi zacali kontrakcie, tie sa dali v pohode zvladnut. O siestej ma vysetroval uz iny lekar Doc. Plank, potom ma dali znova na monitor a uz ma dali aj na cakaciu izbu, kde boli dalsie dve nastavajuce maminy a predychavali kontrakcie. O pol osmej ma znova vysetrili, bola som otvorena na 4 a kedze "ta komplikacia" trvala nadalej usudili, ze pokial sa nic nezmeni budu musiet robit sekciu. Telefonovala som si s muzom, ktory bol cely cas vonku na chodbe a neskutocne mi tam vo vnutri chybal. O deviatej ma znova vysetrili, boli tam asi 4 lekari, radili sa a usudili, ze to nevyzera dobre a ihned ma pripravili na cisarsky v celkovej anesteze. Takze z porodu si pamatam len tolko, ze tie kontrakcie do 4 sa dali zvladnut, bolesti ako pri menzese, takze neviem posudit, ake je to potom. Ale zotavovanie po cisarskom mi prislo ako peklo. Stale sa zotavujem a najhorsie bolo, ze nebol volny nadstandard, tolko tam bolo porodov, takze som bola na standardnej izbe. K tomu vsetkemu teda na zaver len tolko, ze som nesmierne rada, ze je moja malicka uplne zdravucka, ja na zle veci zabudnem aj na par incidentov ohladne sestriciek, izieb a inych zalezitosti. Kramare ma sklamali, ale nebojte sa, to je len moj nazor. Vy mozete mat uplne ine zazitky. Oteckov pustaju uz len ked ste na porodnej sale ------ cize na finale. Drzim vsetkym palce, aby vam porod co najrychlejsie ubehol a aby bol hlavne bezbolestny.

alififi
9. nov 2009

jej valka, takze uz mas babo ?
no ako to teda prebiehalo ? bola si tam dlho ?

amisa
10. nov 2009

kto ide dnes o 14:00 na prvy pokec k p. Jandovej?

tinad
10. nov 2009

Ahojte, ide nejaka maminka cakatelka zajtra k Dr. Ferakovej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre