Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jaroe
14. jún 2010

ahojte zienky, dnes mi popisoval CTGcko taky fesny lekar, nieco okolo 30, vysoky, stihly, hnede vlasy tusim, neviete nahodou ako sa vola? A este na jedneho som zvedava, ten zasa velmi sympaticky nebol, taky pocerny, zamraceny, pripadal mi ako cudzinec ale nie som si ista...

kejtty
15. jún 2010

jaroe pozri si web stranku www.nemocnicasaca.sk, mozno ho tam najdes 🙂

kejtty
15. jún 2010

jaroe sorry, omylom som skocila do inej temy 🙂 ta webstranka je na nemocnicu-saca v KE.. 😀

meggie.sk
15. jún 2010

@skelin No je to možné, že som to bola ja. Škoda, že som nevedela, že si to ty. Gratulujem k drobčekovi.

Inak už aj my sme doma. 6.6. sa nám narodila Terezka, mala 3020g a 49cm. S Kramármi som bola vcelku spokojná, až na dve sestričky z 8C-čka, ktoré boli také... no nazvali sme ich s kočkami na izbe, že sú bacharky 🙂
Inak druhý pôrod bol trochen iný ako ten prvý, taký drsnejší. Prvý bol 2 hoďky a tento?
No raz som mala kontrkacie večer po 5minútach asi 5hodín vkuse, bolesti len ako pri menzese ale keďže to ustalo, boli sme doma. O týždeň po poradni si ma tam nechali lebo som mala zvýšené pečeňové testy a večer kontrakcie 2 hoďky tiež v 5 minútach ale aj to ustalo. To bola streda a v sobotu večer o pol deviatej také slabé začali znova keď prišla za mnou sestra, že na druhý deň je poradňa. Tak som jej povedala, že neviem či skôr nepôjdem na 9te rodiť ) Natočila monitor, pozrela ma dr. a otvorená som bola na 4cm. Tak som si krúžila po chodbe. O pol dvanástej som si balila veci, že ideme hore a aj som išla. Opäť monitor, kontrakcie rovnaké, klystýr... a znova krúženie po pôrodnej sále, kontrakcie silnejšie, strdiedala som to s teplou sprchou na krížoch. O štvrtej som si vypýtala injekciu od bolesti, bolesti sa zmiernili. Podotýkam že od tej 4 rána sa na mňa nebol nikto pozrieť, že ako sa mám. Sestra sa hrala na počítači, zostreľovala akési guličky, to som videla keď som išla na wecko. No a ráno o piatej kontrakcie ustávali úplne. Otvorená som bola stále len na 4cm. O ôsmej prišiel doktorko černoško 🙂 ako na tom sme a zhodli sa s dr. že mi pustia vodu. Vraj či chcem epi. Povedala osm, že nie, že doteraz sa to dalo vydržať celkom fajn keď som predýchavala. Tak o pol deviatej mi ju pustili, myslím vodu a o desiatej sa narodila dcérka. Teda ale ľutujem, že som si epi nedala, lebo tie bolesti boli oooooooooooveľa horšie ako pri prvom pôrode. Odhovorila ma od neho inak sestra z nočnej zmeny, vraj má službu anesteziologička, ktorá to nevie vôbec pichať. Dala som sa ukecať. No ale keďže chceme ešte jedno dieťatko, tak nabudúce si ho dám, ak teda stihnem.

skelin
15. jún 2010

meggie- to bud rada. na 8C su aj tie bacharky mile, ja som potom isla na nadstandart a lutovala som. V sobotu večer jak sme boli na chodbe, som bola na štyri ale kontrak. som stale nemala. v nedelu rano mi natočili monitor a za chvilu mi prišli povedať že sa mam zbaliť a isť na porodnicu. fu to som sa zlakla lebo stale žiadne príznaky porodu som nepociťovala. Dali mi klystír, sranda ´to vec a o 10.15 mi prepichli vodu. natočili monitor´. a začali mierne kontrakcie. Ja som mala epi. vopred zaplatenu, tak sa ma ani nepýtali či chcem alebo nie, povedali že zavolaju už anestezilogičku. Ešte že dosla začalo sa to stupnovať. Mala som kontrakcie každych 5 minut, a po epi, brutal ulava, bez toho by som neprežila, ved viež jaka bolesť. Po epi, som mala len taký pocit jak tlak na konečník.. mala som šťastie, na mna boli pozerat každu chvilu na kolko sa otvaaram, mala som sa stale prechádzať, že ak chcem ešte dnes porodiť , tak som sa prechádzala pri porodnom stole, jak lolo 🙂 ked mi prestavala posobiť epi, zavolala som sestričku, že treba doplniť davku, a ona že pozre ako som otvorená povedala, že ideme rodiť a že davku nedoplnime, lebo nebudem vedieť spolupracovať, že nebudem ciťit kontrakcie. prišli také bolesti že som nevedela čo zo sebou,som rada že mi priputali nohy 😀 a čakala som len na nastrih, super ulava. štari krat som zatlčila a bolo, celé toto trvalo 5 a pol hodinky. a ešte som mala šťastie že mal službu moj doktor. Celkový dojem super.

angie267
16. jún 2010

@skelin . to si mala celkom dobry porod aj ja chcem taky. Ja mam dnes termin no a stale sa nic nedeje, dnes bola poradna a dalsia v piatok a potom v pondelok. Uz ma to psychicky vycerpava 😒

skelin
17. jún 2010

@angie267 to verím ale dockas sa. ja by som teraz na chvilu vymenila aby som sa trochu vyspala 😀 daj potom veieť, jak si dopadla

jaroe
17. jún 2010

@angie267 a este Ti nenariadili hospitalizaciu? Ja som bola v poradni tiez vcera a o tyzden v stredu mam naklusat aj s taskou.
Baby myslite, ze by som ich vedela ukecat, nech ma este nechaju doma ak neporodim do tej stredy? Samozrejme ak bude vsetko ok. Chodila by som aj kazdy den na kontroly, len nech tam nemusim lezat a riskovat prip. predcasne vyvolavanie porodu

zuzana77
17. jún 2010

skelin a ty si mala na nadstandarde zlu skusenost? ja to nechapem, rodila som nedavno a sestricky na nadstandarde boli ukazkove.

angie267
17. jún 2010

@skelin dam urcite vediet ako to vsetko nakoniec dopadne

@jaroe nie este nic nehovorili o hospitalizacii, do dalsej poradne idem zajtra a ak nic tak v pondelok znovu, no uz ma to vycerpava. A ku komu chodis? Ja k dr. Bohacikovej

jaroe
17. jún 2010

@angie267 k dr. Rukavicovej. Ja sa citim dobre. Ale som uz nervozna, hlavne z toho, ze mi zase budu musiet porod vyvolat. Chcela by som zazit aj prirodzeny nastup porodnych bolesti.

angie267
17. jún 2010

@jaroe taktiez mam uz poriadne nervy a tiez sa skor obavam vyvolavaneho porodu vraj su kontrakcie o dost silnejsie a bolestivejsie, pri prvej dcerke porod prisiel sam spontanne o 10 dni skor.....

lucia20
17. jún 2010

@angie267 ja som mala oba porody vyvolavane a mozem ti povedat, ze ziadne strasne bolesti to nejsu.

kiwinka
18. jún 2010

@angie267 myslim si, ze je mozny aj cisarsky rez u Teba , kedze bývalá p. primárka Boháčiková robí veeelmi rada cisarske. do konca aj vtedy ked zene nic nieje,,ona ju proste odreže 🙂 !

angie267
18. jún 2010

ahojte, kontrola dopadla tak, ze porod na spadnutie vraj ak to nepride samo cez vikend tak v pondelok znova poradna aj s taskami,
@lucia20 dakujem za povzbudenie, dufam ze to nebude nic horsie
@kiwinka prepac ale toto si ani nemusela pisat......to ma velmi nepotesilo

kiwinka
19. jún 2010

@angie267 myslim si, ze prave preto ze k nej chodis by si toto upozornenie mala vediet. a pripadne sa rozhodnut nerodit u nej.

zuzana1971
19. jún 2010

@zuzana77 ja som bola s nadstandartom velmi nespokojna, hlavne s personalom

lenusiatko
19. jún 2010

Ahoj Zuzana, preco si bola nespokojna s nadstandardom? Ja som mala naopak velmi dobry pocit, kedykolvek sa snazili pomoct, jasne ze nikoho neobskakovali, ale ked som zaziadala o pomoc, vzdy boli k dispozicii, nehovorim o novorodeneckom, tie by zniesli modre z neba.

zuzana77
19. jún 2010

presne, sestricky na novorodeneckom su uzasne. krasne sa chovaju k detickam a dokonca aj ked nevedeli ze tam cakam, tak som sa o tom presvedcila. su ochotne kedykolvek pomoct. to iste plati aj o sestrickach na nadstandarde. samozrejme, tie sa venuju maminam, takze aj ten pristup je trosku iny, ale vzdy boli ochotne pomoct a nemala som z nich pocit, ze to robia nasilu, ze su bez nalady, zamracene a podobne. ale bola tam aj mamina, ktora si predstavovala ze ju budu obskakovat 4 dni vkuse a pomaly ju vozit na voziku na wc.. tak to sa im moc nepacilo...

arletka
21. jún 2010

ja suhlasim s vami dievcata..boli moc mile a ochotne.. mala som velmi dobru skusenost.a ved nemocnica nieje 5hviezdickovy hotel...niekedy treba ubrat zo svojich narokou a bude to vsio ok 😉

mamicka2009
21. jún 2010

@jaroe Mišo Lovíšek?

arletka
21. jún 2010

@jaroe aj ja si myslim,ze asi myslis Loviska.... mna tiez rodil 😉

angie267
24. jún 2010

@kiwinka hlasim sa doma s porodnice, rodila ma dr. Rukavicova vrelo ju odporucam je to velmi mila osobka. Rodila som s epiduralom taktiez odporucam skvela vec neuzila som si ziadnu bolest a porod bol velmi dobry, super spomienka, od napichnutia epi za dve hodky po vsetkom, citila som len tlaky na konecnik a to uz bolo finale 🙂 na tri krat som zatlacila a mala Nicol sa narodila 😀 personal na porodnej sale na jednotku, a sestonedeli taktiez, takze super spomienka 🙂

kiwinka
24. jún 2010

@angie267 gratulujem k narodeniu babetka! 🙂 chlapcek ci dievcatko? a ako sa volá?
mna rodila primárka Dedinská, lezala som na nadstandarde po porode,, vsetci boli úžasní! aj na porodnici! a novorodenecke sestry tiez super 🙂
i ked ja som mala tazky porod, 22hod.... velke bolesti, epidural uplny otras az tesne pred tlačením, strasne neschopna anesteziologicka!!!

angie267
24. jún 2010

@kiwinka dievcatko mame 3280g 49 cm vola sa Nicol, nechapem ako ti mohli dat epi az na tlacenie to fakt bola neschopna.....

meggie.sk
28. jún 2010

@angie267 blahoželám 🙂 Tak to máš za sebou už aj ty. Mňa tiež rodila dr. Rukavicová, zlatá žienka, tiež vrelo odporúčam. Ja som k nej dokonca chodila aj do poradne a odpovedala na všetko čo som chcela, žiadne 5minútovky ako tu niektoré maminky píšu 🙂 Mala som fakt šťastie, že mala vtedy službu aj na pôrodnici,.

meggie.sk
28. jún 2010

@skelin tak už viem, bola si to ty 🙂 Škoda, že som to nevedela vtedy 🙂 Tak ale stretli sme sa. Inak blahoželám k drobčekovi

elika
28. jún 2010

ahojte, tak sme uz doma. poradna u Dr. Prochazku - bola som spokojna. Bez stresu, ked som chcela, mohla som sa pytat, ked nie, tak povedal vsetko ok a zas o tyzden. 🙂 Na cakacke veeeelmi mila sestricka - taka okolo 50 a aj taka velmi prijemna mlada doktorka. ked som sa pytala, vsetko vysvetlili a boli velmi mile a pohodove.sluzbu mali lekari Dr. Plank a primarka Bohacikova. s oboma som bola veeelmi spokojna. velmi citlivy pristup oboch. stale som sa neotvarala, vyzeralo to 18 hod. na cisarak, ale snazili sa aby to tak nemuselo byt a nakoniec prirodzeny porod a odrodila ma uzasna mlada lekarka Gerincova a asistovali jej uzasne sestricky. veelmi ma povzbudzovali pri tlaceni a boli fakt skvele. este pocas kontrakcii tam bola jedna sestricka - uplny anjel, vesela, mila,... dlhe cierne vlasy. aj anesteziologicka bola super. sice az druhy vpich vysiel, ale potom to davkovanie super. kedze som rodila docela dlho, komplet vsetkych som stale mucila otazkami a vsetci mi odpovedali, vobec s tym nemali problem aj viackrat vysvetlit, ked mi nebolo nieco jasne. fakt som bola velmi spokojna. len toho monitoru mohlo byt podstatne menej. ale moja chyba - mala som poziadat o odpojenie. mysli, ze by s tym nebol problem. moj prvy porod bol cisarskym. oddelenie poporodne tiez v pohode, najlepsia vrchna sestra kernova a sanitarka marika... nepamatam priezvisko. 😀 ja kramare odporucam. akurat mi vadil stres pred vizitami a to, ze pri nich muselo byt dieta v postielke - nakoniec som zistila, ze nemusi, mala som sa pytat skor. a este mi vadilo, ze na odbery brali deti hromadne prec na novorodenecke a ze detska lekarka robila vizitu aj vtedy ak dieta spalo. takze spiace dieta vyzliect, odvazit, vysetrit studenymi pristrojmi.... hmmmm to sa mi fakt nepacilo. ale celkovy dojem z kramarov velmi dobry. najma pristup personalu dokaze robit zazraky. Dakujem vsetkym lekarom aj sestrickam, snad to aspon niekto z nich cita. skoda ze si nepamatam mena sestriciek z pred a pri porode. boli fakt skvele. dcerka sa nam narodila 21.6. 🙂

angie267
28. jún 2010

@meggie.sk dakujem ti velmi pekne je fajn ze sme obe natrafili na taku milu dr. 🙂 🙂
@elika gratulujem no mozno sme sa tam aj stretli mna prepustili 23 😀

gagarinka
30. jún 2010

Ahojte. Ja som na Kramaroch rodila syna, bola som az na drobne detaily velmi spokojna a idem tam rodit znova, hoci mam momentalne uz Antolsku blizsie. Ale nevaham ani minutu a volim znova Kramare.
V tejto suvislosti mam ale jednu prosbu, kedze uz ubehlo odvtedy 2,5 roka, tak som niekde zapatrosila zoznam co do porodnice. Nemozete mi ho niekto prosim preposlat do IP alebo na gagarinka@centrum.sk?
Vdaka vopred.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre