Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cigaretka5
9. júl 2010

No ja som na Kramároch bola 3 dni pred sekciou na
normis izbach a potom
nadstandart. No ako keby som sa po sekcii ocitla v inom
tisíc roci- a to som sa iba premiestnila o poschodie vyššie.......

angie267
9. júl 2010

ja som rodila pred tromi tyzdnami, bola som na standarde a naozaj tie wecka su v katastrofalnom stave a funkcne sprchy su len dve z troch co je tiez velmi malo, ale v celku sa to dalo v pohode prezit. No a co sa tyka personalu tak urcite budete spokojne lebo tie sestricky su tam naozaj zlatucke 🙂

ponyxx
10. júl 2010

dakujem....urcite uvazujem nad nadstandardom, tak dufam, ze bude nieco free 🙂

marija
10. júl 2010

kocky neviete ako je to s tou EPI? pojdem na anesteziologiu a budu mi este brat aj krv na zrazanlivost alebo ako to je? a plati sa to priamo tam u nich alebo mi daju nejaky papierik a pojdem do pokladne?

gagarinka
10. júl 2010

@marija to ti povie vsetko Jandova, ked si pojdes po peciatku do tehu knizky, ze si absolvovala psychoprofylakticku pripravu (ty ako druhorodicka tam musis byt len na zaciatku, kedze uz vies do coho ides 😀 )
ale co si spominam, tak vravela aj o tej epi. musis ist do anesteziologickej ambulancie, kde vyplnis dotaznik a tie vysetrenia na zrazanlivost by ti myslim mali spravit v poradni na kramaroch, kde ti budu brat kvoli tomu krv. plati sa urcite na pokladni. 😉

gagarinka
10. júl 2010

@marija ale teraz som si spomenula, ze pokial si prve nerodila na Kramaroch (neviem, ci si rodila tam), tak tam musis byt na celej tej prednaske, co trva mam pocit ze hodinku. a aj muz tam musi byt s tebou, pokial ho chces mat pri porode. Ak si prve rodila tam, tak staci, ked donesies len muzove udaje (rodne cislo a cislo poistovne) - kvoli papieriku, s ktorym sa plati za jeho "pobyt" pri porode

marija
10. júl 2010

@gagarinka dakujem 😉 ja som uz absolvovala u Jandovej prednasku aj cvicenie, boli sme aj na prednaske pre oteckov. Uz my chyba len ta epi preto sa pytam. Chcem si to dat ako poistku, zatial som rozhodnuta rodit bez nej. Vcera som tam bola za Pruzincom, isla som z anim na oddelenie a chytila ma trocha depka... prvu som rodila na Antolskej a tie izby, hcodby a vysetrovna sa nedaju porovnat. Dobre, ze som nevidela porodne saly... ja som isla odtial s pocitom, ze rodit nejdem, nechcem a ze som si uz rozmyslela druhe babo 😀 😝

gagarinka
10. júl 2010

@marija to ti verim, ta nemocnica je odpudzujuca, ale ja si vravim, ze tam nejdem na dovolenku, ale rodit a z tohto hladiska mne Kramare vyhovuju najviac, lebo tym lekarom absolutne doverujem 😉
mne je zase vnutorne nesympaticka Antolska, a vobec neviem preco, vyzera to tam lepsie, ale nemozem si pomoct, nechcela by som tam ist. a pritom sme sa pred mesiacom prestahovali do petrzalky, takze mam Antolsku blizsie
Minule som sa o tom presvedcila, ked som spadla zo schodov a utekala som na Antolsku na pohotovost, lebo som nemohla chodit, a mala som chut odtial zdrhnut 😕

mirka285
10. júl 2010

@marija ja som si zaplatila epi a vysetrenie mi robil az v den porodu...tiez som si ju dala ako poistku a poviem ti bola som vdacna ze ju mam,neviem ako by som to bez epi zvladla...a su tie Kramare otrasne,to mas pravdu,ale tie 4 dni tam vydrzis,ked uz nic ine,lekary su tam naozaj skveli 😉

marija
10. júl 2010

@gagarinka ja som rodila na Antolskej u Dubcakovej, som ju mala zazmluvnenu, cize o porod som mala dobre postarane a tie 4 dni boli fajn 🙂

@mirka285 mirka a to preco az v den porodu? to ako pridem, pvoiem dobry ja rodim, mam zaplatenu EPI a oni mi rychlo vezmu krv a hned maju vysledok? A u koho si rodila? viem, ze lekari su tam super, mna len desi, z eje tam teraz taky naprask a naval rodiciek, preto rozmyslam ze si niekoho zazmluvnim.

mirka285
10. júl 2010

@marija ja som rodila u Pruzinca,a tak mi povedal ze to netreba robit dopredu vysetrenia...

marija
10. júl 2010

@mirka285 takze ti ich urobili priamo ked si prisla? a vysledok mali za par minut ci ako?

marija
10. júl 2010

@mirka285 inak ja som chcela tiez u neho rodit, ale ma do 27.7 dovolenku... mne davali termin od 29.7 do 6.8, sa bojim, ze to nestihne a rozmyslam, ze is zajednam niekoho ineho... ale netusim koho 🙄 zacina ma chytat panika...

mirka285
10. júl 2010

ano zobrali mi krv az ked som prisla na prijem
@marija ved na Kramaroch su dobri doktori,co viem tak Valenta,Planka si velmi chvalia 😉

marija
10. júl 2010

@mirka285 skusim sa popytat, v piatok mam ist do poradne, ale kedze Pruzinec je prec, ze mam prist medzi 9 a 12 a kto bude robit poradnu ten ma zoberie... na prvom poschodi niekde, nevies ake cislo dveri? A to sa asi ani nemusim objednavat vsak? len poviem ze ma poslal Dr. Pruzinec lebo je na dovolenke?

mirka285
10. júl 2010

@marija tak to neviem,lebo ja som chodila iba k nemu,ale mozno i poradi niaka kocka...

lenusiatko
10. júl 2010

Ahojte, rodila som na Kramaroch v polovici juna a viem to porovnat napriklad s Ruzinovom, kde som rodila dceru pred dvoma rokmi. Ruzinov je krajsi, modernejsi, ale personal na Kramaroch neporovnatelne lepsi, ludskejsi, tyka sa to sestier, aj lekarov. Mala som fantastickeho lekara pri porode - doc. Planka, sestricky boli vyborne, tak na sestonedeli, ako aj na novorodeneckom, vzdy velmi ochotne a ustretove. Lezala som na nadstandarde a kedze vonku bolo 35 stupnov, tak som to nalezite ocenila, sprcha 10x za den. Jedina nevyhoda - neustale vizity x krat za den, ale dalo sa to prezit. Ja by som uz urcite nesla rodit nikde inde ako na Kramare 🙂

marija
11. júl 2010

@lenusiatko dakujem za povzbudcujuce slova 😵 hned mi je lahsie na dusi a uz sa tak neklepem strachom. Uff!

ponyxx
12. júl 2010

dievcata, do kedy sa musim rozhodnut pre nemocnicu......, preco ste sa vy rozhodli rodit na kramaroch? Ja mam z toho riadny gulas 😒 . Nevadilo vam, ze si na kramare musite brat tolko veci? A to myslia vazne, ze si tam baby musia doniest aj tanier?

gumimaci
12. júl 2010

@ponyxx no ja osobne, lebo som tam stretla zatial najlepsich doktorov, co sa tyka min. pristupu.... je to samozrejme moj subjektivny nazor

biba12
12. júl 2010

@ponyxx tanier nemusis. Ja som tamabola v maji na amnio a taniere nosit nebolo treba. Ale pohar, pribor ano.

marija
12. júl 2010

kocky kam si mam ist vybavit tu EPI? Aky je postup?

krish
12. júl 2010

@marija ahoj 🙂 taaakze vies kde su na kramaroch oproti sebe tie 2 lekarne a bufet? tak odtial sa poberies do chodby vpravo na cislo dveri myslim 150, tam bud pockas alebo zaklopes, sestricka ti da vypisat dotazniky a take čítaničko o EPI a o chvilku ta zavola dnu, opyta sa ta ci mas nejake otazky alebo nejake zdravotne problemy. potom ti da papier a s nim pojdes do pokladne ktora je hned za rohom 🙂 plati sa 106 euro. no a krv ti odoberu normalne na poradni kam chodis v nemocke. snad som to napisala zrozumitelne, takto to prebiehalo u mna 😉

ozaj kocky, idete niektora zajtra na prednasku o dojceni k jandovej? o 11tej?

lillianx
12. júl 2010

ahojte, chcem sa opytat bab, ktore boli na nadstandarde na kramaroch, co si mam a co si nemusim brat zo sebou do porodnice. nasla som zoznam na internete co do porodnice, ale niektore veci pre mna aj pre mimi tam na nadstandarde vraj maju, takze neviem co si mam zbalit, resp. co s tych zoznamov si brat nemusim. predpokladam, ze pre mna vlozky a podlozky a pre babo asi oblecko. mate niekto prehlad co ako? velmi by mi to pomohlo. uz to tu hladam neviem kolko.

marija
12. júl 2010

@krish jeeej super dakujem!!! 😵 inak mozem sa opytat, ja chodim k Pruzincovi ale ten je teraz do 27.7 na dovolenke a povedal, z emam prist v piatok do poradne, tusim na prve poschodie cislo dveri 217? moze byt? a ze tam mi spravi poradnu ten kto bude sluzit... no ale kym pride Pruzinec tak mi tu krv moze vziat niekto iny? ja sa bojim, ze to do toho 27.7 ani nedotiahnem... a ty ides k niekomu konkretnemu rodit? a komu chodis do poradne?

jaz
12. júl 2010

marija, ja som si bola vybavovat dnes epi, postup je presne ako napisala krish a anesteziologicka povedala, ze krv staci pokojne vziat aj po prichode do porodnice, povies, ze mas epi, zoberu krv a kym ti spravia monitor a vsetky vstupne veci, vysledky su hotove. Mne pri prvej tiez brali az po prichode do nemocnice, anesteziologicka povedala, ze o 30-40 min. ich mame, ale mne porod nabral taku turborychlost, ze kym prisli vysledky, ja som uz bola otvorena a islo sa tlacit, vtedy uz bola epi zbytocna 😉

marija
12. júl 2010

@jaz no super 😉 dakujem. A casovo je tam kedy najlepsie ist? Su tam kazdy den do nejakeho urciteho casu ci kazdy den maju inak ordinacne hodiny?

marija
12. júl 2010

@jaz a ty komu chodis do poradne?

jaz
12. júl 2010

@marija su tam kazdy den do 12:00, nejake dni dokonca az do 13., ale to neviem presne. Dnes nam jandova hovorila, ze je dobre prist v strede ordinacnych hodin, lebo rano tam byva dost ludi (je to ambulancia pre vsetkych nielen pre tehu), ja som bola dnes o 10.15, nikoho tam nebolo, potom prisla este jedna tehu, zobrali nas dovnutra obe, aby to iste nemusela hovorit 10x 😉 a na poradnu chodim vo stvrtok na 13:00, je tam pisana dr. Koricanska, ale bola tam Dr. gerincova, asi ju zastupovala

marija
12. júl 2010

@jaz ok, tak tam pojdem tak v strede ordinacnych 🙂 ja mam ist v piatok do poradne, ale moj lekar mi povedal, ze ma prist medzi 9 az 12, no fasa casovy usek... nakolko on je na dovolenke. Dufam, ze ma bez problemov vezmu a ze sa nemusim nejako dopredu objednavat alebo co.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre