Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

natas4
11. máj 2011

@zuzkat1 prestudujem si tu stranku viac 😉 ..len ja som sa furt bala ze ked si neodgrgne tak sa mi moze udusit tym ze grcka

janicka
11. máj 2011

ahojte babule... potrebujem radu... Porod sa mi blizi, budem rodit na kramaroch a s manzelom sme sa dohodli, ze pri samotnom porode nebude. Aaaale... zaujima ma, ze ked uz budem vediet, ze idem rodit na salu, tak mu chcem zavolat aby prisiel do nemocnice a bola by som rada, keby ho po porode za mnou pustili... aby hned videl aj mna aj malu... Mate s tym niektora skusenosti? Da sa to tak zorganizovat? Ja si kludne aj ten poplatok za ucast pri porode zaplatim... i ked pri samotnom porode muz nebude..

luculele
11. máj 2011

@janicka ahoj, ja si mylsim, opytaj sa v poradni v nemocnici, urcite ti budu vediet povedat 😉

janicka
11. máj 2011

luculele ahoj, hej... chystam sa na to, ze sa spytam... Prvu poradnu na kramaroch mam v utorok, takze to skusim 🙂

zuzkat1
11. máj 2011

@dankamat nie je za co🙂

zuzkat1
11. máj 2011

@natas4 vo vseobecnosti deti ktore piju z flase UM tak by mali aj grgat lebo s tej flase ide aj vzuch ale ked kojis a mala je dobre prisata a nepapa pahltne (to si mozes tiez regulovat polohou pri kojeni) tal grgat nepotrebuje lebo ten vzduch nehlta... a tiez nie je jedno kolko a ako grcka... su deti co maju reflux...ale ked ti len trusicku vygrne po papani to by nemal byt reflux - to je viac menej normalne - tolko aj moja grckala... a tolko asi kazde babo grcka🙂 na tej stranke je popisany aj reflux tak pozri...

zuzkat1
11. máj 2011

nie "s tej" ale "z tej" 😀 teraz pozeram ze tam mam milion preklepov😅

stanka02
12. máj 2011

@janicka skus sa toto informovat u Jandovej. Ja som mala manzela pri porode, takze tam ostaval. Skus jej napisat mail urcite ti odpise : katarina.jandova@kramare.fnspba.sk

natas4
12. máj 2011

@zuzkat1 mam pocit ze moja mala je taka pahltnica a saje ako o dusu 😅 a prosim ta ako si to mozem regulovat polohou pri kojeni?

kvetinqa
12. máj 2011

@janicka no ja som mala porod presne taky ako opisujes. Kedze som rodila cisarskym, manzel pri porode byt nemohol, ccely cas ma cakal na cakacke a ked sa maly narodil, hned ho k nemu pustili. Poplatok sme zaplatit nemuseli, ale hodili nam tam krabicku, na ktorej bolo nieco ako dobrovolne prispevky a tam sme im nieco hodili.. bolo to v novembri 2010

zuzkat1
12. máj 2011

@natas4 v niektorych polohach je tok mliecka slabsi, teda sa musi trosku viac snazit a nejde jej to tak silno, teda sa nahlata menej vzduchu... napriklad ked lezis a ona je tverou k tebe na bruchu alebo ked lezite vedla seba ona tvarou tebe na boku ... ale myslim ze na tej stranke co som ti dala link je tam pisane nieco aj o polohach...

natas4
12. máj 2011

@zuzkat1 aha dakujem 😉

janicka
12. máj 2011

ahoj kvetinqa 🙂
Dakujem veeelmi pekne za info, ja planujem sice normalny porod... ale bohvieako sa to ,,zvrtne" , kazdopadne sa na to opytam aj v poradni na kramaroch... 🙂

kvetinqa
13. máj 2011

@janicka ono podla mna je jedno, ako budes rodit. Manzela pri porode mat nemusis, ale dietatko mu samozrejme hned ukazu. A aj na novorodeneckom ho moze kedykolvek vidiet..

jaja25
13. máj 2011

@ela007 neviem či to je ešte aktuálne, ale mám niečo odkázať doktorke Tokolyovej? 🙂

ela007
13. máj 2011

@jaja25 ze je uplne super a ze snad druhe uz odrodim u nej 🙂 mozno si spomenie na pribeh Eva a Entizol 😀 vdaka 🙂

janicka
13. máj 2011

ahojte, som rada, ze tu pisete o doktorke Tokolyovej same dobre veci.. lebo mam ist k nej prvykrat do poradne na kramare.... Tak sa mi trosku ulavilo, ze sa nemusim bat 🙂

katakata
13. máj 2011

ja chodim tiez k tokolyovej a spom spokojna, je to taka razna zenska mlada...ale komunikativna a vidno ze sa o rodicky zaujima

jussti
15. máj 2011

@zuzkat1 pozrela som si stranku o dojceni, ktoru si tu dala, fakt je to dobre 🙂 teda myslim 🙂

myzma
15. máj 2011

@katakata ahoj 🙂 my mame uz tyzden 🙂 k tokolyovek som sa dostala len raz... odrodila ma ina dr. a velkaaaaaaa spokojnost 😵

zuzkat1
15. máj 2011

@jussti ja uz kojim 16 mesiacov a riadim sa podla nej.-) tak asi bude dobra🙂

katakata
15. máj 2011

@myzma myzma, my sme sa tam videli...len som sa nestihla prihovorit...isla si hned na monitor...a potom mi jedna telhula vonku hovorila ze si isla rovno na porodny box...takze veeeeeelka gratula....uplne som cumela lebo som vobec nevidela zeby si mala nejake bolesti...no a ja stale bezo zmien, porodne cesty absolutne nepripravene...doktorka hovori o sekcii ale rozhodne sa to az tesne pred terminom...

myzma
15. máj 2011

@katakata no to nebolo tak uplne presne 😅 ma chceli hospitalizovat (a aj ma si ma tam nechali) kvoli zlemu monitoru krpca az do piatka... to som sla domov, kedze z porodu nic nebolo, kontrakcie ano, ale bola som zatvorena... no a v sobotu rano som si do kufra pribalila len novy toaletak a novu nocnu koselu a supsa hejsa opat na kramare a vecer/v noci som porodila 😀 i ked to asi nik nepredpokladal v porodnici podla nalezu... ale ja som verila, ocakaval, ze v sobotu do polnoci, alebo tesne pop olnoci porodim, mala sa narodila 23,42 😀 😀 😀 vsetko slo prirodzene, i voda mi odtiekla prirodzene o 20,15... takze som mala i dost rychly porod, kedze sme to do polnoci stihli 🙂 vdaka Bohu

katakata
15. máj 2011

@myzma ved sa mi aj zdalo,ze to nejako nevychadza, kedze som ta tam videla pred dvoma tyzdnami...takze nakoniec takto, ale ved aj tak super...porodila si pred terminom, ja uz ledva dycham, strasne mi popraskalo brucho, neznesitelne svrbi, dostala som zlatu zilu...no je to uz o hubu...tak by som to tiez uz radsej mala za sebou...aj ked, nenahovarajme si, starostlivost o male babetko je tiez poriadne vycerpavajuce...tak drzim palce nech ste zdrave a rychlo rastiete 😉

myzma
15. máj 2011

@katakata inak, mame zas ebou 5 spolocnych dni s rodinkou a mozem povedat, ze ztail je to dobre, ani nevieme, ze malu mam e 😉

katakata
15. máj 2011

@myzma tak to zavidim, ja ked si spomeniem na to ako to bolo pri dcere tak teda rpve dva tri mesiace dost na prasky...uvidime ako teraz bude, ale ja som bola dost aj hormonalne rozhadzana a do toho bolesti zo sekcie...

myzma
15. máj 2011

@katakata drzim palce, potom sa ozvi do ip 😉

dankamat
15. máj 2011

@katakata co to znamena, ze nemas pripravene porodne cesty - neviem co si mam pod tym predstavit. Lebo aj ja mavam vytoky a mykozu, ze ci to nejak suvisi s nim. Dakujem za odpoved.

katakata
15. máj 2011

@dankamat nie to urcite nesuvisi s tym...v poslednom mesiaci by sa mal krcok maternice skracovat a zmakcovat a vlemi mierne otvarat aj bez kontrakcii...a ked sa toto nedeje (ako u mna) tak to volaju nezrely nalez, porodne cesty nie su pripravene na porod...krcok drzi presne tak ako mal cele tehotentvo, akurat teraz to uz neni treba...
@myzma jasne ozvem sa, som zvedava co mi dr povie v utorok na poradni, najradsej by som bola keby to bolo bezo zmien a mne by naplanovali sekciu

chruminka
16. máj 2011

@kvetinqa jej to je sranda,ja som rodila rok pred tebou a mojho mm k detom nepustili 😠 ,mala som planovany CR,tym padom sme nezaplatili ze mm pri porode,ale keby bolo treba zaplatit aby mohol k detom tak to zaplatime!
Cakal vonku cely cas na chodbe a potom mu len oznamili ze ma dvojicky dievcata a az ked sa opytal tak mu ich na sekundu pri dverach ukazali (ledva si ich do mobilu stihol odfotit ☹ )
A na novorodeneckom robili tiez problemy ked sme na druhy den (tusim na druhy den podvecer) prisli spolu ze chceme vidiet deti (nechali si ich tam na vyhrievacich lozkach) tak nas k nim vobec nechceli pustit,zue ked sme ich uz vcera videli a bla bla....som sa tam zlozila a horko tazko nas ku nim pustili,teda len do chodby doniesli ich v kocari nesmeli sme ich ani chytit! 😖 Uplne som bola z toho na prasky!
Ale co mi kamoska koncom min.roku rodila na antolskej a mala planovany CR tak jej manzel bol hned vedla operacky cez okienko ju videl a kyval jej (mala tiez len spinal) a ako malu vytiahli cely cas ako ju prezerali ,merali....bol pri nej,takto nejako som si to prestavovala aj ja 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre