Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

strociatka
6. dec 2011

@linette to vobec neries, ci tam koho poznas, ja som z BA a tiez tam vobec nikoho nepoznam a napriek tomu tam vsetci boli nesmierne mili a ochotni a vobec neriesili, ci som na nadstandarde, alebo na obycajnom oddeleni. Ja som si o nadstandard ziadala, ale zial bol tak beznadejne plny, ze som sa tam vobec nedostala, ale nebol to nakoniec az taky problem, vsetko sa to vpohode dalo.

Len si skus vybavit na anesteziologii tu epiduralku a u p. Jandovej partnera pri porode a bud hlavne uplne vpohode. Vsetko to dobre dopadne. Psychyka robi asi najviac, lebo sa bojis... Je to normalne, ale skus si to zakazat. Ja som nakoniec porodila len o dva tyzdne skor a naozaj bolo vsetko uuuplne vpohode, porod, starostlivost, vsetci lekari aj vsetky sestricky, nikdy som za cely ten cas nenatrafila na sluzbu, ktora by bola nevrla, ci nebodaj na nieco zabudla... prekvapilo ma, ze si vsetko dobre pamatali a nech som ich poprosila o akukolvek maickost, nikdy nezabudli.

tetkabetka
7. dec 2011

Baby, ktoré ste už porodili, neviete mi povedať, či sú nejaké bratislavské noviny, ktoré uverejňujú spoločenskú kroniku, teda aj, aké deti sa v určitom období v Bratislave narodili? Ja som teda rodila už pred 3/4 rokom, ale snáď by sa to dalo dohladať.
Viem, že mi tam vtedy nejaká mamička hovorila o nejakých novinách, ale tie vraj uverejňujú len tie, ktoré si predtým odfotili a to fotenie tam býva raz za týždeň, ja som sa na to vtedy vy..... no ani som žiadne také noviny potom nevidela. Bolo to tuším nejaká príloha Pravdy (??) Neviete mi za toto niekto viac povedať?

titkovamiriam
7. dec 2011

dennik Pravda ale neviem v ktorí den uverejnuje novonarodene detičky 🙂

veve39
7. dec 2011

@tetkabetka co ja viem, v minulom roku ked som ja rodila, mala Pravda tuto tradiciu - myslim ze stvrtkova bratislavska priloha....oni z redakcie chodia fotit do vsetkych BA porodnic - ak ma samozrejme mamicka zaujem

tetkabetka
7. dec 2011

@veve39 A nájdem to aj niekde na nete? A deti, ktoré nefotili, tam uvedené nebývajú? Len nejaký zoznam z matriky, myslím, či tam nie je.

veve39
7. dec 2011

@tetkabetka uuups tak to neviem, jedine tak preluskat netovu verziu pravdy-archiv
nepamatam si, ci su tam aj zoznamy deti, kt. nie su fotene - skor si myslim ze nie (ja som ten vytlacok niekde odlozila, netusim kde 🙂 )

tetkabetka
7. dec 2011

@veve39 Hej, našla som. Sú tam len deti, ktoré fotili, alebo tam fotky rodičia posielali. Škoda. Mohli sme mať pamiatku. ☹ Prvú dcéru som rodila mimo BA a tam uvádzali všetky deti z matriky, človek sa nemusel o nič starať 🙂

tetkabetka
7. dec 2011

Ešte to skúsim posunúť manželovi, nech mi ju tam v grafickom programe pridá, nech to máme aspoň my na pamiatku. 😀 Myslím, že pre neho to bude záležitosť na pár minút. 😉

ribana2
8. dec 2011

@tetkabetka a dakde v malacku to nebude?

tetkabetka
9. dec 2011

@ribana2 Kedysi to bývalo v Malackom hlase, ale odkedy zrušili pôrodnicu, tak nehrozí. Obzvlášť, ak tam ani trvalý pobyt nemám. A do tej pravdy sa vtedy fotilo vo štvrtok a to sa malá akurát narodila a ďalší štvrtok sme tam už neboli. A vtedy som veru doma mala iné starosti, než po tom pátrať, že sa to tam dá aj doposlať. 🙂
Nevadí. Našla som to z toho týždňa a je tam jedno voľné miesto. 🙂 Vo photoshope sa to bude dať spraviť. 😀 Bude tam pokope s parťákmi z pôrodnice. 😀

ribana2
9. dec 2011

ahojte, neviete či už na kramároch objednávajú na UTZ, v núdzovom stave ma nechceli objednať a mne nerobili ešte ani tie prietoky ☹

prettybaby
9. dec 2011

@tetkabetka ahoj, ja som rodila druhykrat teraz v septembri. fotili nas v utorok a fotka bola vo stvrtkovej pravde. Pri prvom syncekovi, nas fotili v stredu a fotka bola o tyzden vo stvrtok v pravde.

lubatenko
10. dec 2011

Co sa tyka manzela pri porode, tak mi sme vobec nekontaktovali pani Jandovu, ja som sa jej nemohla dovolat a ked som tam bola osobne, tak bola niekde v cudu 🙂))) na cvicenie som chodila separe inam a aj na pripravu na porod, ktorumal za sebou aj manzel. Poplatok za pritomnost manzela pri porode je cca 16 eur, ktore by sa mali zaplatit vopred a mat o tom doklad, s ktorym sa mas preukazat pred porodom, co je podla mna trosku byrokraticke, ale zasa na druhej strane maju poriesene aj to, ked to takto niekto nestihne si vybavit ako my 🙂))) a na porodnej sale maju taky maly boxik kvazi pokladnicku, kde potom ten otecko prispeje nejakou ciastkou akoze poplatok za pritomnost pri porode, tak sme tam dali 20 eur a bolo vybavene, ziaden doklad nic, ale tak hadam tie peniaze splnili sovj ucel v ramci porodnice 🙂))) ale inak ja som sa nemohla stazovat na nic, pred porodom som bola hospitalizovana tyzden, lebo som prenasala, to som bola na 8-psch, kde je standard, teda nic moc, ale po porode som chcela ist na nadstandard a mala som to stastie, ze bolo volne a to uz bola ina kava. Sestricky ci uz z novorodeneckeho alebo zo sestonedelia boli super, dokonca i ked som im zazvonila, tak v pohode ochotne prisli a doktori detto. - Plank, Valent, Jani (neviem ako sa to pise, madarske meno). Ja Kramare tiez vrelo odporucam....ale kolko ludi tolko chuti, vsak ano🙂)))

tetkabetka
10. dec 2011

@prettybaby nás prepúšťali v pondelok a čo mi tam hovorila iná mamička, tak vtedy sa fotilo až vo štvrtok. 😒 Tak nám to nevyšlo.

livika
12. dec 2011

ja som rodila v juli,fotili nas v utorok a vychadzalo to vo stvrtkovej Pravde...

mimuska2
14. dec 2011

Ahojte chcem sa spytat ked idem v utorok prvy krat na poradnu na kramare mam tam aj zavolat alebo sa objednat?

cecil36
14. dec 2011

Ahojte nechysta sa niektora z vas zajtra na prijem do nemocky? Mna to caka tiez, tak nech v tom nie som sama 🙂
@mimuska2 ja som si zavolala, ale i tam mi povedali, ze sa k nim neobjednava a musis prist a cakat. A mas vybraneho dr?

mimuska2
14. dec 2011

@cecil36 no ja tam mam ist prvy krat a moj dr je nasilu ze mam ist v utorok takze asi na vyber dr nemam.

cecil36
14. dec 2011

@mimuska2 mozes ist kedykolvek, mrkni na stranke kramarov, kedy kto ordinuje a vyber si dr. 🙂 Alebo ak ti to nevadi zavolaj sestricke na kramaroch a spytaj sa ku komu mozes prist a kedy 🙂

mimuska2
14. dec 2011

@cecil36 odporucaju mi tu primarku,teraz som zabudla meno.nevies aka je?

cecil36
14. dec 2011

Terajsia je Dedinska a byvala je Bohacikova, tak neviem , ktoru myslis 😉 Ja nemam skusenosti s ani jednou tak neviem posudit. Mozno baby budu vediet....

seiv
14. dec 2011

@cecil36 obe su dobre doktorky🙂akurat Dr.Bohacikova posobi prisnym dojmom🙂

canama
15. dec 2011

Dr. Bohacikova aj prisna je a niekedy trochu naladova, ale jej sestricka to je este ine kafe. 😉 dnes ma "sprdla", pretoze som priniesla do poradne skumavku s mocom zabalenu v mikrotenovom vrecusku. nosim ho tak stale a nikdy jej to nevadilo, ale dnes mala niekolkominutovy monolog o tom ze ona sa musi chudera "mordovat" so sackom, ze mam priniest skumavku nezabalenu. mat tak jej problemy... 😎 😀 anyway nabuduce to dostane rovnako, malu mocovu nehodu v kabelke neriskujem...

miriem
16. dec 2011

@canama Ludia ktori nemaju ine problemy, sa vedia trapit aj kvoli mikrotenovemu sacku 😀 To by sme jej v podstate mohli aj zavidiet 😝

hipp
16. dec 2011

@mimuska2
ahoj, ja som tiez v 36tt a tiez chodim na kramare kde budem aj rodit, primarky tam sice nepoznam ale ako porodnika som si vybrala prednostu rusnaka a na neho su len same chvaly, takze dufam ze som sa rozhodla spravne. posobi velmi kludnym dojmom a to je pre mna najhlavnejsie aby ma vedel upokojit ked nahodou zacnem ja stresovat alebo co 🙂 ale vraj aj ostatni porodnici lekari su tam velmi dobry, co som pocula z osobnych skusenosti mojich kamaratok

silvia74
16. dec 2011

@hipp a mas ho aj zazmluvneneho?

hipp
16. dec 2011

@silvia74 ak zazmluvneneho znamena zaplateneho vopred tak este nie. zatial som u neho bola len dva krat a vzdy tam bola aj sestricka na ultrazvuku pred ktorou by som nerada taketo veci preberala, lebo je taka sympaticka asi ako hovno na palici a strasne dolezito sa pri tom aj tvari. najblizsie co k nemu pojdem sa s nim uz chcem zavazne dohodnut, nechcem predsa riskovat ze to na mna pride a nebude ma mat kto odrodit 🙂 inak preco sa pytas?mas nejake skusenosti s nim, ci?

silvia74
16. dec 2011

@hipp pytala som sa, lebo aj ja by som mala unho rodit, teraz som 35tt a tiez som bola unho 2x na UTZ

hipp
16. dec 2011

jaaaj tak 🙂

mimuska2
16. dec 2011

No tak ja si teda moc nenavyberam lebo tam musim ist v utorok.trval natom moj dr aj do knizky mi to napisal.dufam ze tam v utorok bude nejaky "spravne naladeny"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre