Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

elisisse
2. jan 2012

@amouramour urcite lepsie riesenie. ja to tiez budem tak riesit 🙂

merry580
2. jan 2012

ahojte, o ktoreho týzdna sa chodi na poradnu do nemocnce? nemam nikoho zazmluveneho. treba sa tam nejako objednat alebo ako to chodi? dakujem pekne za radu....

czechzuzanaba
2. jan 2012

@canama sprchovat se mozes dlouho, doporucuju zustat co nejdyl, ve sprse je soukromi a ta tepla voda fakt pomaha. U prvniho porodu jsem se rychle osprchovala a sla na ten pokoj, u druheho uz jsem vedela, a zustala radsi dyl ve sprse 🙂 Pul hodiny jsem tam byla urcite. A zustala bych aj dyl, ale uz sem rodila 😉

krpcek
2. jan 2012

@merry580 predoslu stranu sa to riesilo. Skus pozret.

iwanna
2. jan 2012

myslim, ze prave najviac sprch sa ma dotknut ta rekonstrukcia. Ale do konca januara by to malo byt hotove.
Mne odsavacku pozicali, takze vlastnu zatial neberiem, len keby bol problem, prinesu mi z domu.

andreaa1983
3. jan 2012

Ahojte, mate niekto skusenosti aj s inou osobu pri porode ako je manzel? Sestra? Mama? 🙂

krpcek
3. jan 2012

ozaj baby, co ste lezali na nadstandarte - je tam wifi pripojenie, ci len kabel?

canama
3. jan 2012

@krpcek je tam wifi.

krpcek
3. jan 2012

@canama super, tak sa pripojim aj s mobilom. nechce sa mi opatrovat este aj notebook.

vivi
4. jan 2012

Ahoj, asi aj ja pôjdem rodiť na Kramáre, zatiaľ to vyzerá na cisársky, pokiaľ si to malý nerozmyslí a neotočí sa tak ako má. Chcem sa spýtať ako to je s oteckom pri pôrode, musí mať absolvavaný prípravny kurz, alebo môže tam byť len tak? AKo to je pri cisárskom, robí sa v celkovej alebo čiastočnej anestézii? Môže byť pri tom otecko?

vivi
4. jan 2012

Máte niekto skúsenosť s MUDr. Mašurom? Mali ste ho niektorá zazmluvneného?

krpcek
4. jan 2012

@vivi pri sekcii nemoze byt, bude cakat vonku a hned ako sa babatka narodi a daju ho do poriadku mozu ho dat ocinovi. pripravny kurz musi mat absolvovany, na kramaroch ho robi dr. Jandova. anesteza je bud celkova alebo spinal (od pol pasa dole, si pri vedomi), to je na dohode teba s porodnikom.

ninaoli
4. jan 2012

@vivi ja som rodila v auguste 2010 a tatino nemal ziadny pripravny kurz dokonca sme ani nemali potvrdenie o zaplateny a v pohode ho tam pustili a bol tam s nami ,dali nam taku kasicku ze tam ma dat peniaze tak sme tam dali 20 a bolo 😉 a myslim ze tvoj drobcek ma este cas sa otocit 🙂

krpcek
4. jan 2012

@ninaoli pustili ho po porode alebo este pocas tlacenia?
po porode pustia asi, lebo aj kamoskynho muza pustili, ale az ked bolo po vsetkom a uz len lezala na porodnici.

ninaoli
4. jan 2012

@krpcek pustili ho ked ma dali do toho porodneho boxu celi porod bol pri nas a este aj styri hodiny po, lebo tolko som musela cakat kym sa uvolny nadstandart

krpcek
4. jan 2012

@ninaoli mozno to zalezi aj od ochoty sluziaceho personalu. neviem, ja pisem, len to co som si sama zazila, alebo co nam hovorila dr. Jandova.
moj muz bola na priprave, mali sme to vopred zaplatene, ale kedze som skoncila sekciou, cakal vonku pred oprerackou a potom mu dali malu.

vivi
4. jan 2012

Do pôrodnice ste si brali aj zavinovačku? aj mastičku na zadoček, olejček a pod?

krpcek
4. jan 2012

@vivi nie. babatko dostanes v perinke a davali aj taky balicek, kde bol olej, kremik na ritku, gaza, lieh a este nejake dalsie veci, vsetko vo vzorkovych velkostiach, ale na tie prve dni ti to urcite bude stacit.

ninaoli
4. jan 2012

@krpcek tak to mas pravdu ze to zalezi aj od ochoty personlau a znami gynekolog co robi na kramaroch povedal ze aj ked bude mat otecko kurz a zaplatene pokial bude robit stres tak ho doktor vyhodi zo salu a zavola az potom aj take pripadi tam mali

vivi
4. jan 2012

@krpcek vďaka za info 😉

ivulik211
4. jan 2012

ahojte kočky, viete mi niektorá poradiť kedy je tá príprava na EPI na kramároch, treba sa tam objednávať? a príprava pre manžela ked chce byť pri pôrode? Pomôže mi akákoľvek info som to hladala ale žiadne info som nenašla. A čo hovoríte na primárku dedinskú?

lucy109
4. jan 2012

@ivulik211 ahoj,ja som tam rodila na jesen..EPI si vybavis dole na prizemi na anesteziologii najlepsie cim skor,lebo ti ju daju,len ked ju mas zaplatenu,ked porodis skor a nemas zaplatene,tak ti ju nedaju ani keby si prosila...chod na hlavny chod tam je pokladnica a pani ta naviguje do ambulancie k anesteziologicke, len vyplnis papiere a porozpravate sa a ides to zaplatit, papier musis mat pri sebe, ked prides do porodnice

lucy109
4. jan 2012

@ivulik211 otec pri porode sa vybavuje u dr.jandovej,musis jej napisat mail, neda sa tam dovolat,je tam na vsetko sama...katarina.jandova@kr.unb.sk. ,ona ti odpovie,pozve ta na cvicenie,inak to je super,aby si vedela ako tlacit a dychat... a dohodnes sa aj kedy prist s manzelom, da ti papier,ktory potvrdi,ze manzel je pripraveny,co ho zhruba caka na porodnej sale a ides zaplatit poplatok do pokladne

lucy109
4. jan 2012

@ivulik211 primarka dedinska neviem, ale su na nu dobre referencie, ja som rodila u mudr.turkotu a bola som velmi spokojna,aj mudr.cunderlik je dobry...

amouramour
4. jan 2012

@lucy109 inak k tej pani jandovej je umenie sa domailovat, dovolat, mne sa to este nepodarilo🙂som sa dnes rozpravala so sestrou a ona hovorila, ze tam nadstandart doslova ponukaju, ze ona ked lezala na gynekologickom aj tam boli maminky s detmi co sa nezmestili na sestonedelie...tak snad to tam nebude taka hroza🙂

lovesista
4. jan 2012

@amouramour doktorka Jandova malokedy dviha telefon. vacsinou je v telocvicni alebo ma prednasku. pocas prednasok nikdy nedviha, sama to povedala. mne na mail odpisala hned, aj ostatnym holkam co sme sa rozpravali. mas dobru adresu? a mozno ma dovolenku preto ti neodpisuje..
ja som rodila pred 3 tyzdnami a mas pravdu, nadstandard doslova ponukali, izby boli volne 😉
ja osobne porodnicu Kramare mozem len odporucit, bola som max. spokojna s pristupom lekarov, sestriciek.. izbou..

gapa
4. jan 2012

@vivi
mastičku na zadoček, lieh, vatičky, t.č. 10ks vlhčených obrúskov Bioderma, tiež olejík, ak by bolo treba dostaneš (nepoužíva sa bežne, kozmetiku odporúčajú až od 6týž)+ taký "návod na použitie" k bábätku 🙂. Treba len plienky jednorázovky (spotreba je dosť velká, niekedy sme spotrebovali aj 10 na den, no inak 8-9 zo začiatku), vlhké obrúsky ( tá vzorka sa ti hned minie), textilné plienky (ak dieťa odgrcne, príp. cez hlavičku, ked niekam pôjdeš), ponožky (oni dávajú len zavinovačku a takú jednorázovú pllienočku pod hlavičku+ košielku) čapičku a deku (ked pôjdeš na chodbu, príp. budete vetrať), príp. rukavičky.
Na nadštandard treba aj wc papier (nedávajú), no vložky+podložky dávajú.

Tiež mi nadštandard ponúkali toho cca 19.12., lebo na 8posch. mali plno. ale aj na nadštandard sa myslím čakalo, lebo jedna mamina chcela byť s ockom na izbe a nedalo sa 23.12., ponúkli jej 1postelovú izbu, vraj tam by tatko mohol chodiť. Bolo pred Vianocami a sa zdalo, že vela cisárskych a urýchlovali pôrody.

ivulik211
4. jan 2012

@lucy109 jej, dakujem velmi pekne. takže tam môžem zbehnúť hocikedy na tu anesteziologiu. ešte raz vdaka za vyčerpávajúce informácie :D

hipp
5. jan 2012

@krpcek
hej otcovia pri porode byt nemozu, maju to vyvesene aj na dverach ambulancie ze vlastne vsetky porody sa robia na operacnych salach pretoze sa tie priestory kde sa rodi normalne prerabaju 🙂

amouramour
5. jan 2012

@hipp ale to len do konca januara teda?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre